PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : En çok Tarkan'la çatışıyoruz !

trknmania
21-07-12, 12:09
oZAN ÇOLAKOĞLU'nun Zaman Gazetesine vermiş olduğu röportajın TARKANlı kısımları...röportajın tamamını linkten okuyabilirsiniz......

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1320860&title=en-cok-tarkanla-catisiyoruz&haberSayfa=0

En çok Tarkan'la çatışıyoruz!

İsminizi Tarkan'ın ilk albümünde duymuştuk. O zamana kadar neler yaptınız? Müzik hayatınız nasıl başladı?

4-5 yaşlarındayken annemin arkadaşının evindeki piyanoya ilgi gösterdim. Annem de bana bir org hediye etti. Kendi kendime ilk müzik deneyimlerim o orgla oldu. Kadıköy Anadolu Lisesi'nin orta kısmına giderken müziğe meraklı birkaç arkadaşımla grup kurduk. Lisedeyken birçok yarışmaya katıldık. Lise bittikten sonra da yarışmalara katıldım. Sonrasında işin tekniğini öğrenmek ve çalışmalarımı olgunlaştırmak için Rıza Erekli'nin stüdyosunda çalışmaya başladım. Daha sonrasında Fuat Güner'in stüdyosunda devam ettim. O günlerde bir arkadaşım Tarkan ve arkadaşıyla dolmuşta tanışmış. Aranjör aradıklarını söylemişler. Arkadaşım da daha önce aranje yapmamış olmama rağmen benim ismimi vermiş. Bu vesile ile Tarkan ile tanışıp ilk albümü için çalışmaya başladık. Böylece aranjörlük serüvenim başlamış oldu?

Tarkan'la ilk şarkıyı kaydettiğinizde neler hissettiniz?

İlk kaydettiğimiz şarkıyı şimdi gerçekten hatırlamıyorum. (Gülüyor) Şimdi dinleyince biraz komik geliyor ama yaptıklarımız o zaman için iyi şeylerdi diye düşünüyorum.

Tarkan'la yirmi yılı aşkın bir süredir birlikte çalışıyorsunuz. Aynı zamanda sıkı dostsunuz. Bunun temeli nasıl atıldı?

Ortada bir kimya var, Tarkan'la bu kimyayı tutturduk ve bu yirmi yıldır bozulmadı. Bozulmadıkça da Tarkan'ın başka briyle çalışmak gibi bir şeye ihtiyaç duymayacağını düşünüyorum. Tarkan'sız yaptığım şeyler Tarkan'la yaptıklarıma hiç benzemiyor. Şarkının oluşum sürecinde Tarkan'ın çok katkısı oluyor.

Gülşen'den Nil Karaibrahimgil'e, birçok isimle birlikte çalıştınız? Bu kadar ismin içinde müzikal anlamda en çok çatışmayı hangi isimle yaşıyorsunuz?

Tarkan'la çok çatışmalar yaşıyoruz. Çünkü benim kadar onun da fikri oluyor. Aynı düşündüğümüz kadar farklı düşündüğümüz durumlar da oluyor. O zaman orta yolu bulmaya çalışıyoruz.

Adrese teslim iş yapıyorsunuz o zaman...

Çalıştığım sanatçının kimliğine göre bir şeyler yapmaya özen gösteriyorum. Kendi müzik zevkim ve tarzımı diretmiyorum. O yüzden Tarkan'la yaptığım başka, Yalın'la yaptığım bambaşka oluyor.

Tarkan ile birlikte çalışmış olmak da mı bu egoyu yükseltmedi?

Ben bu işe başladığımda 18 yaşındaydım. Tarkan'la başladım ve Tarkan diye biri yoktu. Tarkan gibi biriyle başlayıp beraber bu noktaya gelince belki karakterim böyle gelişti. Hiçbir şey değilken Tarkan gibi bir megastarın albümünü yapsaydım belki egom farklı gelişirdi. Ama sıfırdan başlayıp ve sıfır biri ile beraber yürüyünce başka bir şey oldu.

devilscream
21-07-12, 18:33
Ozan Çolakoğlu başarılı bir müzisyen.
Ancak kiminle çalışırsa çalışsın,Tarkan'la beraber yaptıkları işler ayrı bir tadından yenmez oluyor.

rosemary
22-07-12, 18:41
galiba çalıştıklarından bir tek tarkan müzikten anlıyor : D

Rainbow_girl
23-07-12, 04:02
müzikten anlayan bi tarkan olduğu için en çok onunla çatışıyor:18:

efsane_01
26-07-12, 13:27
:21:Aynen öyle...