PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu listede Tarkan niye yok?:(:(

**MegaStarkan**
20-07-06, 22:24
ÜNLÜ MEKANLARIN ÜNLÜ DJ`LERİNE GÖRE BU YAZA DAMGASINI VURAN HANGİ SANATÇILARIN, HANGİ PARÇALARI? EN ÇOK KİMİN ŞARKISI İŞ YAPIYOR?
http://www.gezentilki.com/imgs/Haberler/3717/1.jpg

Yaz aylarıyla birlikte tatil havasına giren insanlar, kendilerini deniz ve güneşin kollarına bıraktı. Tatile gidemeyenler ise ünlü gece kulüplerine akın ediyor. Peki beach’ler ve gece kulüplerinde en fazla hangi şarkılar çalınıyor! Bu sorunun cevabını Reina’dan DJ Suat Ateşdağlı, Sortie’den DJ Cem Tunalı ve New Yorker’dan DJ Negma verdi...

Yerli TOP 5 sıralaması şöyle;

1) Serdar Ortaç (Dansöz)

2) Ajda Pekkan (Vitrin)

3) Kenan Doğulu (Çakkıdı)

4) Demet Akalın (Afedersin)

5) Kenan Doğulu (Havada Aşk Kokusu Var)

Yabancı TOP 5 sıralaması şöyle;

1) Bob Sinclar ft. Steve Edwards (World, Hold On)

2) Offer Nissin ft. Maya (First Time)

3) Wonderland Avenue (White Horse)

4) F.E.D.O (Be Original)

5) Katy Garbi (Stoxos)

Bu arada Tarkan`ın baldızı olarak ünlenen Berna Öztürk de gözde tatil yörelerinde DJ`lik yapıyor. Bu da Baldız Berna`nın Top 5 listesi;

1) Serdar Ortaç (Dansöz)

2) Kenan Doğulu (Çakkıdı)

3) Demet Akalın (Afedersin)

4) Betül Demir (Yaz Geliyor)

5) Nil Karaibrahimgil (Pırlanta)

http://www.gezentilki.com/cgi-bin/tilki5.pl?mod=Haberler&haber_id=3717

scorpioness
20-07-06, 22:27
allah allah ilginç bence tarkanın ing. albümünü hala içine sindiremeyenler var ama peki berna neden eniştesini almamış ki listeye allah allah:36_1_25: :36_1_25:

**MegaStarkan**
20-07-06, 22:29
allah allah ilginç bence tarkanın ing. albümünü hala içine sindiremeyenler var ama peki berna neden eniştesini almamış ki listeye allah allah:36_1_25: :36_1_25:
bende en cok ona sasdim valla hayirsiz berna:36_1_44:

EmiLy
20-07-06, 22:36
Hayırsız baldız...
bu listede bi yanlışlık var yaa..nasıl olur...Tarkansız bir liste :36_1_25:
şok oldum...:36_1_25:

RaSKaS
20-07-06, 22:55
tarkansız listemi olur

hayırsız baldız :36_1_15:

tarkan_karma
20-07-06, 23:15
berna nın listesinde niçin tarkan ın ismini göremiyorum cok garip..ayıp etmiş:36_1_25:

bbbeats
20-07-06, 23:49
bu nebiçim baldiz yav....Bilge bi firça çeksin kardesine....:36_1_42:

**MegaStarkan**
21-07-06, 20:08
tarkansız listemi olur

hayırsız baldız :36_1_15:
haklisin valla tarkansiz bir liste hic olamaz yaw.... zevksizler ondan :36_1_21: :s566kl1lj:

walla baldizlikla alakasi yok bunun beenmiosa millet onun sucu ne:36_1_21:
belki bababa ablasinin sevgilisini calioooo fln dememeleri icin bole listede yer vermemistir:36_1_15:

yiğit
21-07-06, 22:08
arkadaşlar...
unutmayınki bu türk starları listesi tarkan artık bi dünya starııı....
niye şaşırdınız ki........

Samet
22-07-06, 02:02
bende cok sasirdi neden bernanin listesinde tarkan yok diye

Samet
22-07-06, 02:03

ingilizce bilmediklerinden ve yakistiramiyor bir turk sanatcinin ingilizce soylemisini
aslinda kiskaniyorlar ama neyse

Blg
22-07-06, 14:28
Tarkan'ın şarkıları güzel ama, reina vs. yerlerde çalacak tarz şarkısı yok ki.
Bizim Türk sanatçılar ve sadece yabancı dilde sözleri oldugu için yabancı pop zannedilen şarkıların hiç biri avrupa (bob sinclar dişinda) ve amerika da öyle aman aman çalınmıyor ki.Gece klüplerine (ve gerçekten dj olanların gittiği festivallerde, örneğin sensetion) bu saçma sapan 2-4lük dım-tısların hiç biri çalınıyor mu zannediyorsunuz? Aynı şarkıya (bkz: Asrın Hatası) yeni söz yazıp (Binlerce dansöz var (şerefsiz anlamında kullanan) ve türkçeyi katleden bir şuursuzun) bel kıvırmayı bir deyim zannetmesini millet 1 numara yapıyorsa suç Tarkan da mı arkadaşlar:) Dinlesinler Serdar Ortaç'ı mübahtır, sürekli aynı şarkıyı piyasaya sürdüğü için ben kendisini gerçekten azimli ve başarılı buluyorum. Asrın Hatası 700.000 sattıysa, onun aynısı olan Dansöz neden 700.000 satmasın:)

Bu arada Kenan Doğulu'nun çok konuşulan şarkısı "Çakkıdı" yı dinledikten sonra, ondan 6 ay önce piyasaya çıkan ve Kenan Doğulu'nun abisi tarafından düzenlenmiş Ege Çubukçu - Yaz Geldi şarkısını dinlemenizi istiyorum. Birebir benzerlik söz konusu, resmen arkadaki beatleri alıp, melodiye biraz Mariah Carey tın tın ları ekleyerek, şarkıyı yeniden ambalajlayıp satıyorlar, sora gelsin Ken'ler gitsin Ultrason starlar...

Ama kimse bunları konuşmuyor, herkes bir şapka taktı diye Tarkan Justin'i taklid ediyor diyor, bunun tek bir sebebi var, Tarkan bu müzik piyasasına, bu kültür yozlaşmasına ve bu saçma sapan popüler mantarlık anlayışına fazla. Hem kel hem fodul takımını hart diye ısırası gelenlerin badem gözü, selvi boyu, sırma saçı olsa gam yemeyeceğim.Tarkan'dan başka hepsini yeteneksiz buluyorum bu popçuların kimse kusura bakmasın.

Yalın meselesine gelince, bence beste yapmak, ve eline gitar proyu alıp beste yaptığını zannetmek arasında çok fark var. Bir albümde çeşitlilik olmaması bir dereceye kadar kabul edilebilirken, bütün albümlerin biribirine benzemesi nedir? Bir şarkıyı duyduğunuzda "bu serdar ortaç şarkısı", veya "bu yalın şarkısı" diyebiliyorsunuz çünkü kalıplar, sözler, nakaratlar, geçişler aynı. Bu şarkıcılar vokal kullanmayı, arabesk nameleri iyi kıvıran bir yanık sesli hatunun, şarkının bir kısmını söylemesi, veya telefondan konuşurmuş gibi gelen bir sesin son partı canladırması sanıyorlar. Nerede o yurt dışındaki R&B veya Funk şarkılarda gördüğümüz vokal zenginliği? Tarkan'ın ingilizce albümüne bakın bir de, solist yeteneğinin dışında back vokalleri ve ona vokal yapan diğer kişilerin çıkardığı işin kalitesine bakın. Başka kimde var bu?

Çok uzattım biliyorum, umarım okursunuz. Ama kalitesiz işlerin ve berbat bir taklitçiliğin hüküm sürdüğü, tem stüdyolarında çekilen ikea kataloğu gibi kliplerin fink attığı bir piyasada, bu meyvenin vitamini kabuğunda kaldıysa, Tarkan gibi çekirdek iş yapanların çok satmasını bekleyemezsiniz.Evet doğrudur, Tarkan zamanını doldurmuştur, çünkü İsmail YK, Serdar Ortaç, Gökhan Özen(nefret etsemde kısmen daha müzisyen), Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Hülya Avlar gibi yeteneksiz ve Dj'likten bozulupta tornada şarkıcılığa dönmüş olanların çoğunlugunu oluşturduğu bir piyasada,bir de Popsav'ın başkanı olarak yeteneksizliğin dünya üzerindeki en büyük alameti olan Hakan Peker dururken, ben Tarkan'dan daha falzasını bekleyemiyorum. Bu çöplüğün içinde inci gibi duruyor, değerini bilmeseler de olur, eksik tartan kuyumcu, okyanusun ortasındaki inciyi tartamadı diye o değerinden bir şey kaybeder mi? Tam tersi olarak rahmetli gerçek sanatçı Barış Manço'nun söylediği gibi "TENEKEYİ PARLATSAN HİÇ ÇEYREK ALTIN EDER Mİ?"...