PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MEGASTAR’a MEGA SAHNE! MEGA SEYİRCİ!..

asltrkn
01-08-11, 03:34
http://www.hizliupload.com/di-J2TN.jpg
FANTA GENÇLİK FESTİVALİ 10. YILINDA İSTANBUL’DA SEYİRCİ REKORU KIRDI:

110.000 KİŞİ!!!

İSTANBUL BU GECEYİ UNUTMAYACAK!

MEGASTAR’a MEGA SAHNE! MEGA SEYİRCİ!

10. yılını kutlayan Fanta Gençlik Festivali 30 Temmuz Cumartesi günü SANTRAL İSTANBUL’da 110.000 kişiye ulaşarak rekor kırdı. Bir ayı aşkın süredir Tekirdağ’dan Diyarbakır’a, Trabzon’dan Antalya’ya kadar tam 15 şehre konuk olarak, müzik ve eğlence dolu bir dünya sunan, seyirci rekorları kıran festival 970.000 kişiye ulaştı.

10. yılını kutlayan Fanta Gençlik Festivali 16 konser sonunda 1.000.000 kişiyi geçmeyi hedefliyor.

maNga’dan GÖKSEL ve CARTEL SÜRPRİZİ
Fanta Gençlik Festivali’nin 15. konserinin başlangıcını Türk rock müziğinin başarılı gruplarından maNga yaptı. ‘Beni Benimle Bırak’ şarkılarıyla gecenin açılışını yapan maNga, sevenlerine sürprizlerle dolu bir gece yaşattı.

‘Dursun Zaman’ şarkısında Göksel ile sahne alan grup, konserlerinin en hareketli parçalarından ‘Evdeki Ses’te ise sahnede Cartel’denAlper Ağa’yı ağırladı.

Eurovision Şarkı Yarışması’nda kendilerine ikincilik kazandıran ‘We Could Be The Same’ şarkısını zor günler geçiren Norveç halkına adayan maNga, “İstanbul, çok güzel bir gece yaşattınız bize, harikaydınız. Bugün sizlerin yanı sıra ailelerimiz, dostlarımız da burada. Teşekkürler” diyerek SANTRAL İSTANBUL sahnesine veda etti.

Megastar Tarkan muhteşem sahnesiyle İstanbul’a unutulmaz bir gece yaşattı…

10. Yılını kutlayan Fanta Gençlik Festivali’nde Santral İstanbul’a Türkiye de yapılan turnelerdeki en büyük sahne ve truss sistemi ile Avrupa’nın en büyük yüzölçümü ve yüksekliğine sahip sahnesi kuruldu.

İstanbul sahnesinin kurulumu 3 gün sürdü. Tüm turne boyunca iki sahne ile hareket eden teknik ekipler bir şehirde konser yapılırken diğer şehrin sahnesini hazırladılar. Festivalin tüm prodüksiyonu Boogy The Event Company tarafından yapılırken toplam 19 tır ve 20 araçlık bir ekip hareket halinde oldu.

Festival için aylar öncesinden hazırlıklara başlayan TARKAN, büyük kısmı led’lerden oluşan sahne tasarımı, her şarkı için özel tasarlanmış ekran görüntüleri ve pyro teknik şovuyla sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı. Tarkan sahnesi için yine ilk kez Türkiye de kullanılan Cyborhost (akıllı motorlar) motorlar kullanıldı. Mediaserver aracılığı ile her şarkı için hazırlanan görüntüler ışık ile senkron olarak ekranlara yansıtıldı.

Sahne tasarımı Can Besbelli, Işık tasarımı Erkan Kurtçepe, Tarkan’ın sahne kostümleri Ceyda Balaban tarafından hazırlandı.

İstanbul konserine 5 ayrı kostüm ile çıkan Megastar, her bir parçası kendisi için özel olarak üretilen kostümler giydi. Kıyafetlerde kullanılan deriler eskitme teknikleri ile üretildi. Kostümler üzerindeki metal trak ve çiviler İtalya’dan getirtildi.

TARKAN, İstanbul’u şarkılarıyla fethetti.

Tarkan, SANTRAL İSTANBUL’u dolduran 110.000 kişinin coşkulu tezahüratları ve alkışlarıyla son albümünün en sevilen şarkılarından ‘Acımayacak’ ile konserinin açılışını yaptı.

Adlarını sadece Tarkan severlerin değil, tüm müzikseverlerin kalplerine yazdırdığı ‘Öp’, ‘Ölürüm Sana’, ‘Kuzu Kuzu’, ‘Kayıp’, ‘Sen Çoktan Gitmişsin’ gibi şarkılarını birbiri ardına seslendiren Megastar, dans şovlarıyla da büyüledi.

SANTRAL İSTANBUL’u dolduran 110.000 kişiyi “İstanbul’da sahnede olmak ne güzel, ne büyük kalabalık ne güzel bir coşku… Hoşgeldiniz” diyerek selamlayan Tarkan, konserinin akustik kısmında seslendirdiği ‘İnci Tanem’, ‘Unutmamalı’, ‘Kış Güneşi’, ‘İkimizin Yerine’, ‘Dön Bebeğim’, ‘Salına Salına’ ve ‘Gül Döktüm Yollarına’ şarkılarıyla da nostalji yaptı.

Megastar, ‘Bu sene Fanta ile tüm Türkiye’yi dolaştık, çok güzel konserler verdik, ama İstanbul senin yerin de bir başka, evde şarkı söylemek gibi. İlginize ve sevginize çok teşekkürler’ diyerek İstanbullu müzikseverlere tekrar görüşmek üzere veda etti.

Türkiye’de yapılmış en büyük mobil festival sahnesi SAMSUN yolunda…

Daha önceki dokuz yıl içinde 71.000 km yol yaparak, sanatçıları 3 milyona yakın gençle buluşturan Fanta Gençlik Festivali, Türkiye’nin en yaygın müzik etkinliği olma özelliğini taşıyor. Fanta Gençlik Festivali’ne katılan sanatçılar Haziran-Temmuz ayları içinde toplam 6.000 km yol yapıyor. 15 tır, 15 araç ve 6 otobüs sanatçıları ve ekipmanlarını 16 şehre taşıyor.

300′e yakın kişinin sürekli çalıştığı Fanta Gençlik Festivali’nde yerel ekiplerle birlikte çalışan sayısı 2.000’i buluyor. Türkiye’nin en büyük mobil festival sahnesi 3 Ağustos 2011 Çarşamba günü SAMSUN BATIPARK’ta olacak.

http://www.magazincity.com/2011/07/flas-megastar%E2%80%99a-mega-sahne-mega-seyirci/

trkn_sry
01-08-11, 09:53
Tarkan sayesinde bu yıl fanta çok dillerdeydi =D

sena T@RKAN
01-08-11, 11:57
off orda olmayı çok isterdim yha :((

MlkeTarkn
01-08-11, 17:44
Fanta bu sene tek maNga ile götüremezdi bu işi zaten.Tarkan olmasa böyle olmazdı.Megastar yine büyüklüğünü herkese gösterdi.Neden MEGASTAR dendiğini herkese ispatladı.Orda olamyı çok isterdim ama olmadı.Olsun.Tarkan'ı seviyorum....

megastarmert
01-08-11, 20:19
Tarkan sayesinde bu yıl fanta çok dillerdeydi =D

aynen katılıyorum ve Tarkan klasını yine konuşturdu o çıkınca alanın havası değişiyor ve heycan kaplıyor

eskalen
01-08-11, 22:21
Istanbul iste.. Soylemeye gerek var mi? :)

eLiF
02-08-11, 02:12
Bursa'daki konsere gidemediğim için çok üzülmüştüm ama İsanbul konseri gerçekten harikaydı iyi ki gitmemişim Bursa'dakine :)

MlkeTarkn
02-08-11, 02:35
Bursa'daki konsere gidemediğim için çok üzülmüştüm ama İsanbul konseri gerçekten harikaydı iyi ki gitmemişim Bursa'dakine :)

Ben hiç birine gidemedimmmm :6:

seyma_tt
02-08-11, 03:05
Ben hiç birine gidemedimmmm :6:

üzüülme harbiye konserleri var önümüzdee:)

secil.06
02-08-11, 11:26
İstanbulda yaşamak vardı,fanta da kendi capında Tarkan sayesinde baya yol aldı fanta içmeyenler konser bileti için fanta aldılar