PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’dan şehitlere saygı

trkn_sry
16-07-11, 15:28
Trabzon’da sahnedeyken 13 Mehmetçiğin şehit olduğu haberi üzerine konseri yarıda kesen Megastar Tarkan bugün yapılacak Samsun konserini de iptal etti. Aynı duyarlılığı MFÖ Bodrum konserini iptal ederek gösterdi.

Şarkıcı Tarkan, Fanta Gençlik Festivali kapsamında önceki akşam Trabzon’da verdiği konserini, Diyarbakır’da 13 askerin hayatını kaybettiği terör saldırısı dolayısıyla erken bitirdi. 10. yılını Tarkan ve Manga ile kutlayan Fanta Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen konser, Karadeniz Teknik Üniversitesi konser alanında gerçekleştirildi. Yaklaşık 50 bin kişinin izlediği konserde ilk olarak Manga Grubu, söylediği şarkılarla genç hayranlarını coşturdu.

Daha sonra sahneye çıkan Tarkan, iki şarkı seslendirdikten sonra verilen kısa aranın ardından sahneye dönerek, gün boyu konser çalışması yapmasından dolayı Diyarbakır’da yaşanan terör saldırısından yeni haberdar olduğunu ve bunun büyük üzüntüsünü yaşadığını ifade etti.

İptal kararını seyirciyle birlikte aldı

Konser alanını dolduran izleyicilere seslenen Tarkan “Dilerseniz bir şarkı daha söyleyip konsere son verebiliriz’’ dedi. Bu sözler üzerine seyirciler, ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ sloganı attı. Üzüntülü olduğu gözlenen Tarkan “Uzun İnce Bir Yoldayım’’ adlı türküyü seslendirdikten sonra konseri bitirdi. Duyarlı sanatçı bugün Samsun’da yapılması planlanan gençlik konserini de iptal etti. Mazhar Fuat Özkan da dün akşam saatlerinde Bodrum konserini iptal ettiklerini duyurdu.-AA

http://www.stargazete.com/magazin/sanatci-duyarliligi-haber-366999.htm

trk.gül
16-07-11, 15:29
Muhteşem bir insan ya başkası olsa çıkar eğlenirdi birde seyirciyle beraber bir karar almış ne kadar mütevazi biri . :)

trkn_sry
16-07-11, 15:31
Muhteşeminde ötesinde bir şey .
Çok saygılı mütevazi iyi kalpli allah her şeyi bir arada toplamış tarkanda :D

YusuF.KRK
16-07-11, 17:01
Eh olacak o kadarda.

Hüli 82
16-07-11, 23:59
vallaha baskasi olsa cikardi sahneye,helal olsun tarkanin farki bu ,

trkn_sry
17-07-11, 00:01
Adı üstünde mega star :D

secil.06
17-07-11, 15:04
Çocuktum; birisi öldüğünde üzülürdüm; çünkü televizyonları açamazdık. Sadece komşularımızdan değil, ilçemizden hiç tanımadığımız insanlar yaşamını yitirdiğinde de...
Ölümün ardından eğlence durmalıydı.
'Şehitlerimizin acısı yüreğimize düştüğünden' bu yana gazetede tartışıyoruz. Böyle zor zamanlarda ne yapmalı, nasıl yaşamalı, nasıl tavır almalı, gazeteyi nasıl hazırlamalı?
Önümüzdeki iki fotoğraf:
Birisi Tarkan, uluslararası şöhretimiz...
Diyarbakır'da on binleri coşturmuştu. Umutları çoğaltmıştı.
Bir gün sonra Karadeniz'deydi... Ama 24 saat geçmeden şarkılarıyla coşturduğu coğrafyada, 'hain bir pusu' vatan evlatlarımızı elimizden almıştı. Tarkan, kararı hayranlarına bırakmış, 'Uzun İnce Bir Yoldayım'la Karadeniz konserini bitirmişti.
Boğazın kenarındaysa Ajda, süperstarımız... O, 'teröre inat' demiş, biraz kısa tutsa da konserini vermiş.
Hangisi doğru?
Yazı işlerinde tartıştık, uzun uzun.
Sonra yazarlarımızı aradım. 'Terör uzmanı' Deniz Ülke Arıboğan'la, 'iletişim ustası' Ali Saydam'la konuştum.
Semra (Kardeşoğlu) 'Nihal Hanım bu konuyu çok sağlam yazar' deyince Kemaloğlu'nu aradım. Üç yıla yakındır, bir kez bile yazısını aksatmamıştı, 'Yazamayacağım, çocuklar şehit olmuş, gönlüm kaldırmıyor' dedi, üzgündü.
Acaba cemiyet hayatı nasıl karşılıyordu? Tuğçe Tatari'yi aradım, 'renkli akşamların hikayesini yazmak' istemiyordu. 'İşte bu duyguyu aktar okuyucuna' dedik. Burhan Ayeri her günkü gibi gazetedeydi, TV'lerin tutumu üzerine düşüncelerini yazısına ekledi.
Sonra Nihal Kemaloğlu'nu bir kez daha arayıp, ısrar ettim, vicdanlara seslenen, duyarlılığı yüksek bir yazı gönderdi.
http://www.aksam.com.tr/harbiyede-o-gece-neler-yasandi--55231h.html