PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sonra Tarkan ve diğerleri

secil.06
16-07-11, 10:56
Bir haber aldım ardından. İçim sızlayıp kanal gezerken, detaylı bilgiler almaya uğraşırken, cebimdeki iki adet bilet takıldı gözüme. Perşembe akşamı Kuruçeşme Arena’da Ajda Pekkan konserine davetliydim. Benim canlarım, Çocuklarım, yeğenlerim orada şehit düşmüşler benim eğlenmeye hakkım olmadığı kanısına varıp, gitmedim Ajda Pekkan konserine. Küçük kızımın doğum günüydü, arkadaşı ile onları gönderdim. Sonra Tarkan'ın duruşu geldi, iki satır haberle önüme. Bir büyük gazetenin orta sayfalarında, iki sütün on santim küçük bir haber. Konsere başlayınca, haberi geç aldığı için özür dileyen Tarkan, son şarkı olarak “Uzun ince bir yoldayım” la veda etmiş, yaklaşık elli bin kişinin izlediği konserini. Kocaman bir alkışı hak etti Tarkan. Ve devamla, Mustafa Ceceli ve Demet Akalın da konserlerini ertelemişler. İşte, hassas duruş, sanatçı duruşunun en güzel örneği. Peki televizyonlar nasıl davrandı diye bir bakındım. Artiz Mektebi hiçbir şey olmamış gibi tantana yapıp, hoplayıp zıpladılar. Bazı programların konuşmacılardan oluşan yayınları sürdü. Şehitler işlendi, nedenleri soruldu. Her zaman sorulduğu gibi. Ama çözümünü meclis halledeceğinden sadece lafta kalan açık oturumlar. İçimiz yanarken, acılı ailelerin kalpleri yerinden çıkarılmışken biraz daha duyarlı olamaz mıyız? Ben isyan ediyorum. Hepimiz bunlara dur diyecek tedbiri birlikte alalım. Yoksa içimiz yanmaya devam mı etsin?

Vehbi Dinçcan

http://www.gunes.com/2011/07/16/yazar/822/vehbi_dinccan/daglarda_arama.html

twilight
16-07-11, 15:34
Tarkan,Ceceli ve Gökhan Özen de konserini erteledi...Gökhan Özeni'de unutmamak lazım tabii ki...Türk Pop müziğinin belki de en önemli şarkıcılarından biri... :)

secil.06
17-07-11, 16:22
en önemli sanatcılarımızdan biridir kıymetini bilmiyor ama biizm ülkede malesef

TEVETOGLU
17-07-11, 18:06
Diğer sanatçılar da çok doğru bir tavır sergilemişler.