PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mega Star olmak gerekmiyor bazen

secil.06
05-07-11, 22:21
Dönem dönem bende yıkıcı eleştirilerden nasibimi almışımdır. Mega Star olmak gerekmiyor bazen. Herkes kendi çapında yoluna denk düşen ve kendi yarattığı doğrularıyla hayatını yaşar ve yön verir. Çalışır, çabalar maddi ve manevi kazançlar sağlamak için emek sarf eder. Fakat ne insanlar vardır ki kıymetli vakitlerini kalkar kendine harcamak yerine bir başkasına harcar. Başkalarının emeğinde gözü olduğu için sürekli kaybeder. Benlik duyguları çok yoğundur. Cümleleri hep 'ben' ile başlar. Kendileri dışında kimseleri taktir etmezler. O yetmiyormuş gibi ayağına çelme takarlar. 'Beter olsun' derler sırf kendi egolarını tatmin etmek ve ön plana çıkmak için. Oysa kıymetli vakitlerini başkalarını ezmek yerine kendilerine harcasalar belki de o menfi eleştirdikleri kişiden kat kat daha başarılı olacaklardır.

Başarılı kişiliği ile tanıdığımız Tarkan hakkında yapılan menfi eleştiri ve hakaret içerikli konuşmaları esefle kınıyorum. Üzerinde fazla yorum yapmak istemiyorum fakat şunu söylemek isterim ki ödül töreni sonrası yapılan fevri ve yıkıcı eleştiriler neden katillere, soygunculara, riyakarlara, dolandırıcılara, çocuk istismarı ve el kaldıran, iftira atanlara yapılmıyor. Tarkan ve onun gibi işinde başarılı olan kişilere bu denli üstüne gidiliyor. Oysa bir organizasyonda konuklar programın akışına göre yönetimin isteğine göre hareket eder.

Evren'in limiti yok arkadaşlar. Güzellikler dileyin, ya tutarsa hayrımıza. Tutmazsa yine hayrımıza...

Mega Star veya sanatçı olmak demek okul yaptıracaksın anlamına gelmez. Böyle bir kural yoktur. Bu arada okul ve cami yaptırmak çokta marifet değildir. Bazen hastaların ihtiyaçlarını karşılamak, kimsesiz çocukların yıllık ihtiyaçlarını karşılamakta zekât yerine geçer. Herkes farklı yerlere yardım yapar. Okul yaptırmak yerine, ciddi tadilattan geçmesi gereken nice okul vardır. Okula kilometrelerce yürümek zorunda kalan çocuklara bisiklet temin etmek belki daha da hayırlıdır. O yüzden kimin nerede ne yardımda bulunacağı, milyoner dahi olsa kimse yaptığı hayirlar hususunda hesap vermek zorunda değildir.

Dağın tepesinden de aşağıda insanlar karınca misali görünür, aşağıdan da bakıldığında zirvede ki insanlar karınca gibi görünür. Karınca diyorum çünkü karıncalar ekip halinde çalışırlar. Hepimizin bir görevi var bu hayatta. Saygıda kimselere kusur etmeyelim lütfen. Kalp kırmayalım. Taktir etmeyi ve desteklemeyi bilelim. Insanlarin meziyetleri yüzüne vurulmamalı.

Bize bir sahne hazırlanmış ve hep birlikte en iyi şekilde oyunu sergilemek düşer. Baktın ki sahne alamıyorsun o zaman seyirci olarak izle ve kendine ders çıkarmaya çalış.

Başladığım sözü Hacivat'ın, 'Yıktın perdeyi eyledin viran, varayım sahibine haber edeyim heman' kapanış repliği ile bitirmek istiyorum.

Sevgiyle kalın,

Meltem Ayşe Şat
http://sonhaber.nl/index.php?option=com_content&view=article&id=9118:yktn-perdeyi-eyledin-viran&catid=88:meltem-ayse-at