PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'in farki ne?

eskalen
16-06-11, 19:24
gecce.com'dan Kenan Ercetingoz'un yazisi..

TARKAN’IN FARKI NE?

Herkes, Altın Kelebek Ödülleri’nde Tuğba Ekinci’nin sahneye fırlayıp Tarkan’la konuşmasını eleştirdi.

Tamam, güzel..

Eleştirelim tabii..

Tuğba Ekinci her zaman ki uçuk tavırlarıyla “yırtık don”dan çıkar gibi sahneye fırladı. Kimsenin beklemediği bu hareket karşısında Beyaz ona mikrofonunu verdi. Hatta Tarkan’a da “sen de mikrofonu al Tarkan” dedi..

Belki de Beyaz bile Tuğba’nın bu hareketini organizasyonun bir parçası olarak gördü. Ayşe Arman, hemen Tarkan’ın yanına geçip sahiplenme havasında omzuna el attı, abla gibi koruma havasına kalktı.

Tuğba, kötü niyetli değildi aslında ama yanlış sorudu soruyu..

Yanlış ifade etti kendini..

Oysa, dünyada da bu tip olaylar oluyor, çılgınlıklar yaşanıyor, sahneye uçuk birileri fırlıyor, espriler yapılıyor..

Oysa Kelebek’te, sanki Tuğba Ekinci Tarkan’a saldıracakmış havası yaratıldı. Aslında hiç öyle bir şey yoktu.

Sahneye fırlayan Tuğba Ekinci!

Hülya Avşar veya Sibel Can değil ki!

Tuğba Ekinci işte..

Yani sanat camiamızın “delidir ne yapsa yeridir” denilecek cinsten renkli bir kişiliği.. Mustafa Topaloğlu gibi.. Ajdar gibi.. vs..

Bunda kızacak, kaçacak, el hareketi yapacak ne var?

Ayşe Arman hemen 'gardı’nı alacağına, Tarkan’ı sahipleneceğine kıvrak diliyle Tuğba ile dalga geçseydi ne güzel olurdu!

Güler geçerdik.. Sanki ortada bir saldırma, sanki bir yumurta protestosu varmış gibi davranmak sunuculara yakışmadı!

Burada takılması gereken konu bence Tuğba Ekinci değil Tarkan!

Neden Tarkan?

Çünkü “Tarkan’ın farkı ne?” diye düşünen yok!

Tarkan ödülünü almak için neden sahnenin arkasından çıkıyor?

Yılların 'Diva’sı Bülent Ersoy, Sibel Can ve diğer ödül alanlar salonda otururken Tarkan’ın farkı, ayrıcalığı ne ki, kulisten geliyor ve ödülünü alıp gidiyor?

Baştan böye bir pazarlık mı yapıldı?

- Tarkan sana ödül vereceğiz, mutlaka gelmelisin?

- Gelirim ama salonda oturmam kulisten çıkarım.

- Olsun sen gel de nasıl istersen öyle yap..

* * *

38 yıldır yapılan “Altın Kelebek”in böyle bir pazarlığa ihtiyacı var mı?

Bülent Ersoy, Sibel Can, vs. diğer ödül alan başarılı dizi yıldızlarının Tarkan kadar değeri yok mu? Ya da Tarkan’ı onlardan farklı kılan ne?

Ben Bülent Ersoy’dan sahneye fırlamasını ve mikrofonu kapıp bağırmasını, “Ulennnn, bu nedir böyle? Biz burada bardak gibi oturuyoruz, Tarkan içerden geliyor?” demesini beklerken, olay zavallı Tuğba Ekinci de patladı!

Oysa ödülü hak eden sanatçı, diğer sanatçılarla aynı koşulda ve aynı yerde olmalı. Yoksa şaibe olur, pazarlık yapıldığı düşünülür halkın oyları çöpe gitmiş olur!

Onun dışında muhteşem bir ödül töreniydi, harikaydı. Bir-iki aksaklık dışında her şey dört dörtlüktü..

Eee, biraz ödüllerde kayırma vardı ama o kadar hata kadı kızında bile olur!

Organizasyon, katılım, görsellik, sahne muhteşemdi. Emeği geçen herkesi kutluyorum, bundan böyle hiçbir sanatçıyla pazarlık yapılmadan daha cesur, daha adil ödül törenleri diliyorum.

Kaynak: gecce.com

twilight
16-06-11, 19:32
Ne diyor bu adam?Kenan Erçetingöz'ün en saçma yazılarından...Belki de en taraflı...
Tarkan'ın farkı,diğer bütün sanatçıların albüm tirajının 3 katını satması...Tarkan'ın farkı tüm dünya tarafından tanınması...
Tarkan'ın farkı gece hayatına fazla yeltenmemesi,içki içip sokağa çıkıp kameralara saldırmaması...
Peki Tuğba Ekincinin farkı ne?Ben biliyorum...
Evini biline herkese kondum kondum... ;)

flores
16-06-11, 19:33
Tarkanin Farkini hele indiye kadar bilmedinse daha size ne diyelim.git biraz Tarkan oyren sonra gelib sorursun.Osym sik falan yapar.
sik falan yapar.:)))

secil.06
16-06-11, 20:30
Tarkanın farkı her anlam da orta da bunu görmemek için kör olmak gerekiyo