PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan mi Hadise mi ????????

denizarya
14-06-11, 21:24
arkadaslar bildiginiz üzere hadise altin kelebek ödüllerinde özel hazirlanmis ve show yapmistir...youtubta bir cok yorumu okudum ve bir cok kez ayni yorum cikti karsima...hadise türkiyede dünya stari olabilcek tek kisi ve türkiyeyi tarkan degil hadise temsil etmeli..tarkan sahnede ordan oraya gidiyor sadecce diye yorumlar vardiii..

acaba insanlarin daha dogrusu yeni yetisen genclerin tarkani tanimamasi iel mi ilgili bu? yorumlarinizi ve düsüncelerinizi merak ediyorum:)

benim icin tabi ki tarkan bir numara ama biz tarkani cok iyi bildigimiz icin böyle

twilight
14-06-11, 21:31
Biz Tarkan diyoruz ama çoğu genç Hadise dinliyor...Ne kadar süre alır,hangi şarkıyla olur bilmiyorum ama,bence Tarkan'ın başaramadığını(Amerika'da konserler vermeyi)Hadise başaracak!Demedi demeyin...

denizarya
14-06-11, 21:38
tarkan amerikada konserler verdi..orda konser veremk sorun degil ..orda ünlü olup dünyaya ordan acilmak zor olan sey...biz 90 li yillardaki ve tabi karma dönemindeki tarkani bildigimiz icin onun dünya stari olabilecegini biliyorz..tabi bu saaten sonra degil...ama beni üzen bazii yeni yetisenlerin tarkan hakkinda bir bilgisi olmamasi o yüzden hadiseyi daha üstün bulmamali...onun icin diyorum tarkan bir kere de olsa bi özel bir show prgrami hazirlasa bir bölümlük ve herseyini sergilese fena olmaz hani

denizarya
14-06-11, 21:41
avrupada yasayan türk gencleri mesela hadiseyi pek tutmaz..cünkii hadiseyi dinlicemize beyonce fln dinliyorz...hadiseden cok var anlicaniz ama biz burda türk müzigi dinlemek istedigimiz icin tarkan hayranlari cok var burda

twilight
14-06-11, 21:54
Hadise pek nağme yapan bir sanatçı değil...Tarkan ise yaptığı nağmeler ile tanınıyor...O zaman şöyle diyelim mi?
Tarkan da Hadise de dünyanın her yerinde tanınmıyor ve tanınmaz...Ama Hadise geleceğin Shakira'sı falan olabilir...
Tarkan da Michael'ı olabilirdi...Ama geçti artık...Yaş 40a dayandı...Haa göstermiyor orası ayrı...Ama yine de yaş 40.
Hadise ise 20 küsür yaşında...Star ışığı ikisinde de var...Ama hadise de daha çok var...ikisine de başarılar...umarım ikiside istediği yere gelirler...zaten geldiler de...

orhan89
14-06-11, 22:37
Hadise yi cok severim ama asla Tarkan la kiyaslanamaz... Hadise dunyada iki ulkede taniliyo biri Turkiye biride Belcika. Turkiye de hangi konumda oldugunu hepimiz biliyoruz: basarili ama bi superstar degil, konserler veriyo ama on binleri konser alanina toplayamiyo, guzel sarkilari var ama yuzbinler satmiyo,... Tarkan i zaten biliyoruz :)
Belcika da ise (burda yasadigim icin biliyorum), orda dogup buyuyup ve unlenmesine ragmen, bi popularite si yok. Hadise yi sadece ulkenin bi bolgesi taniyo. O bolgede gayet basarili ama tekrar ediyorum asla buyuk bi star degil. Ulkenin yuzde 90 i hadisenin kim oldugunu bilmez burda. Mesela Tarkan in Hasselt deki verdigi konser i Hadise asla veremez... Bu kiz ancak gece kuluplerinde falan soyluyo sarkilarini.
Yani yasadigi iki ulkede de hala onemli bi konuma gelememis bi kizin nasil bi gun bi dunya stari olacagini dusunursunuz?

xurush'nine
14-06-11, 22:43
Hadise izlerim, dinlemeyi cok da sevmem.Goze hitab ediyor sadece, kulaga hitab edecek kadar iyi sese ve deneyime sahip degil canli performansi(ses olarak) kotu.Kendi de bunlarin farkinda ki gorsellikle kapatiyor bu kusurunu, bazen Beyonceye ya da Shakiraya ozenerek. Gencecik civil civil bir kiz ve de sair demisken "cok atesli.." :P Allah younu acik etsin.Ama Tarkan'in yurudugu yolda bugday kadar mesafe kat etmis daha.Daha Tarkanin T'si bile degil.Tabii ki de Tarkannnnnnnnnnnnnnn!

P.S. Bu arada Alin Kelebekteki show-performansi superdi.Bi ara mimiklerini de Lady Gagaya benzettim..;))Kendisi de soyledi (belki de birilerine nisbet olarak;) ozel hazirlanmis, gunlerce provalar yapmislar.bravo

denizarya
14-06-11, 22:52
bencede tarkan gibi olamaz...bir ker tarkan farkli birsey yarattii..hadisee sanki beyonce kopyasi gibi ama sesi saglam degil...hele ki türkce sarkilarda his degil e slow sarkilari hic duygulandirmiyor insani...hadise cidden cok güzel bir kiz...bencedee "atesli " olmasi sayesindee ilgi topladi

orhan89
14-06-11, 23:22
Beyonce ye benzerligine gelince... Evet asiri benzerlik var ve belki de bu yuzden asla onemli bi yere gelemicek. Denizarya nin dedigi gibi Tarkan farkli bisey yaratti ama Hadise baskalarina cok benziyo. Dunku performansindaki o hirsli hareket ler bana Beyonce nin dans figurlerini hatirlatti... Ve benzerlik oyle boyle degil. Tabi bu konuda yanindaki calisanlarinda da kabahat var diye dusunuyorum. Onlar ne gosterirse Hadise de onu uyguluyo.
Tarkan oyle degil iste... Tarkan uretiyo... Ona soylenenleri uygulayip kenara cekilmiyo. Her yaptigi sey de bi Tarkan imzasi var, kendinden cok seyi katiyo, biz bunu hemen goruyoruz... Ama Hadise icin malesef bu gecerli degil...
Hadise yetenekli ama bi Britney Spears gibi koskoca bi ekibin kuklasi, Tarkan icin ise bi Madonna gibi onda basliyo... Yada boyle anlatiyim: Hadise ekibinin pesinden yuruyo, ama Tarkan ekibinin onunde ilerliyo.
Iste bence ikisin arasindaki en buyuk fark bu.

tarkaseksüel
15-06-11, 00:07
Tarkan gibi olamaz ama sahne seksepalite gerektirir ve
sahnede cesaretli biri Hadise. Olsa olsa su zamandan sonra
Hadise olur cünkü sahne sovları çok güzel ve onun kadar cesaretli kimse yok...

Bu videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim...
http://www.youtube.com/watch?v=2ydoHmNWTOg

secil.06
15-06-11, 00:22
hadise mi tabi herkezin sahne performansı başka ama Tarkan yorum yapmaya bile gerek yok süper olduğunu hepimiz biliyoruz

devilscream
15-06-11, 00:25
O yorumları yapanlar acaba hiç Tarkan konserine gitmişlermi
Kendilerine "İnönü Stadyumu 2005" konserinin videolarını bi izlemelerini öneririm
Hadise yi canlıda izledim Tv de konserinide yayınladılar..İstediği kadar dans etsin
o canlı performansla "Dünya Starı" olunmaz

Buzlukahve
15-06-11, 00:26
hadise'nin canlı performansı kötü hemşerim olduğu halde beğenmiyorum canlı sesini:) ama inglizce albümleri güzel aksanıda güzel türkçe şarkılardada fena sayılmaz ama dünya starı olamaz evet tarkanda artık olgunlaştı eskisi gibi sahnede yüksek enerjili değil malesef dans etmek istemiyor gibi olsun onun o muhteşem ses tonu yeter :) bence her yaz özellikle her yaz 1 bomba şarkı yapmalı ve her yaz ödülleri o almalı:D

denizarya
15-06-11, 00:29
bencede yorumlarimda dedigim gibi ..tarkanin eski konserlerini bilseler demezler hadisi daha iyi diye

worldstarrr
15-06-11, 06:32
hadıse yanına almıs danscıları kareografı oynuyor bu sesıne guvenmemekten olabılır danslarıda tek yapamıyor ya twillight kardesım snde gıtmıssın hadıse de daha cok star ısıgı var dıyorsun yuh dıyorum sana ya tarkanla nası kıyaslarsın sen o kadını .

ece**
15-06-11, 11:32
Tarkan tek başına iktidar :)

tarkan_mania
15-06-11, 11:35
Tarkanla hadise kıyaslanamaz bile!
Tarkanda, SES, şov , dans herşey mevcut..
hadisede ne var ya?? ses varmı?? tmm iyi dans ediyor belki ama burda gerekli olan şey ses değilmidir?
canlı performansı iğrenç ötesi. Eurovisionda tek kelimeyle rezil olduk..
şu 2 videoyu bi kıyaslayın bakalım.. 2.sinde boru gibi bir ses..
ama Tarkan öylemi yaa.. tavrına kurban olayım :)))
duruşu bakışı gülüşü herşeyiyle bambaşka parlıyor..
Sesine hiçkimse bişey diyemez zaten.. Türkiyenin tek starı TARKAN..
ben sanmıyorum bundan sonrada Tarkan gibi birinin yetişebileceğini..

http://www.youtube.com/watch?v=mlZoloGq5Uo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=u-U1XkbHbI0

Bamboo
15-06-11, 14:15
tabiki tarkan! ama şu da bi gerçek ki hadise biraz daha çabalıyo beğeniriz beğenmeyiz,birilerine benzetiriz benzetmeyiz ama show için çabalıyo.. beyonce kadar iyi değil ama fena da değil.. tarkan'ın ise artık hiç bişey yapmadığını düşüyorum, çok durağanlaştı sahnede.. tmm kelebek gecesinde hazırsız yakalandı tarkan ama yinede eskisi gibi canlı değil tarkan,artık yaşından mı yada başka bişeyden dolayı mı bilmem ama bu böyle yani.. he yine de tarkan tercihim çünkü en sevdiğim yerli şarkıcı ee bide hadiseden avrupa da çok var onların yeni hadislere ihtiyacı olmadığını düşünüyorum, avrupanın shakira'nın farkılılığına benzer ki tarkan'da shakira gibi farklı olabilirdi yani aslıdan avrupa'nın amerikanın shaki-tarkan gibi böyle farklı isimlere ihtiyacı var ama tabiki tarkanın şimdi ki hali değik 8-10 yıl kadar ki önce haline..

twilight
15-06-11, 15:23
Tarkan sahnede seksiliğini kullanan tek adam...Ama Hadise de tek kadın...Bunu da görmemezlikten gelemeyiz...
Ayrıca hangi dünyaca ünlü starda ses varmış ki bayan olarak?Madonna mı?Britney mi?Lady Gaga mı?Hiç birinde ben ses göremiyorum...Hadise'nin de sesi yok...Ama star ışığı bayan olarak tek onda var...Dünya starı olabilecek tek o var...Siz de kıymetini bilmezseniz,bu ülkenin şu ana kadar çıkarabileceği en büyük star Tarkan ve Barış Manço olur...Tabi ki Tarkan çok başarılı..Ancak,Tarkan başarılı olsun diye diyerlerini başarısız görmemelisiniz...

trkn_sry
15-06-11, 15:42
Hadiseyi bende severim ama bence hadisede ses yok sadece şirin ve seksi

tarkan_mania
15-06-11, 17:31
dünya starı olmak çıkıp popo sallamaksa bende çıkıp oluyum ozaman..
ses olmadıktan sonra neye yararki sahneye çıkmak.
sadece seksepalite var başka bişey yok o kadında.
dünya starı dersen ben sana Rihanna derim. hem seksepalite hemde ses var kadında.
dünya starı budur yani. çıkıp popo sallamakla olunmuyor star.

twilight
15-06-11, 17:46
O sizin görüşünüz,bu da benim görüşüm o zaman...
Rihanna dünya starı mı?Ben sanmıyorum...
Beyonce deseniz anlayacaktım ama...Neyse...Size bol sohbetler bu konuda...Çünki bu konu içinde ne yazarsam yazayım benim yazdıklarım gözünüze çarpacak herhalde... Saygılar..

tarkan_mania
15-06-11, 18:16
Evt benim görüşüm..
tabiki oda sizn görüşünüz gözüme batacak bişey yok, herkesin kendi fikri...
saygı duyarım.

seyma_tt
15-06-11, 19:40
Bencede hadise sadece göze hitap eder ;) Tartışmaya gerek yok.

worldstarrr
15-06-11, 22:02
twıllıght ben cuneyt ağa sen barış mancoyuda tarkanla kıyaslayamassın barıs manconun acıldıgı trek ulke japonya veya cın tamammı oraya ılhan mansızda acıldı barıs manco öldu dıye ona saygı duymak zorunda degılım tarkan kım o kım hadıse kım tarkan kım allah askına yeterın bamboo ve twillight tarkanla hadıse nası kıyaslanır hadıse almıs danscıları yanına klasık 1 shjow yapıyor 1 seksapelıtesı var ama bu herhangı 1 kadın sanatcıdada var BAMBO VE TWILLIGHT lutfen tarkanı ıyı tanıyın

secil.06
15-06-11, 22:26
Hadise mi peh Tarkanla bile anılmamlı ismi

trkn_sry
16-06-11, 00:37
İyide siz neyin tartışmasını yapıyorsunuz ki ?
altı üstü hadise değil mi sadece seksi konu nerelere geldi herkes birbirinin görüşüne saygı duymalı..

worldstarrr
16-06-11, 03:41
arkadasım anlamıyorlarki tartısmayı buyutmeyelım napalım hadıse kım barış manco kım bunlar tarkanla nası aynı yere konabılır ya ıkısıde başarılı ama nası tarkan olabılırler onlar ya bıde gelmısler takran collde barış manco hadıse dıyorlar allahım ya kıyasladıgınız adam meksıka rusya arjantın romanya ukrayna gıbı ulkelerde gerçek 1 superstar TARKAN ! ( Cüneyt Öztürk )

rojbin
05-07-11, 15:08
evet hadise de çok başarılı ama benim için trakan hep 1 numara

rojbin
31-07-11, 08:43
oda kendi çapında başarılı ama tarkan bir dünya starı onu hadiseyle kıyaslamam mümkün değil...