PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkani Giydirmeyi Cok Isterim !!!

denizarya
13-06-11, 00:03
BUSE TERİM "TARKAN VE AJDA PEKKAN'I GİYDİRMEYİ ÇOK İSTERİM"

New York'taki eğitimini tamamlayıp Türkiye'ye dönen Buse Terim: "Tarkan'ı giydirmeyi çok isterim!"

Teknik direktör Fatih Terim'in küçük kızı Buse Terim, New York'ta Fashion Institute of Technology'de aldığı moda eğitimini tamamlayarak geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye döndü.

Buse's Fashion Blog adlı blog'unda moda ile ilgili tavsiyelerde bulunan ve iki yıl içinde kendi markasını oluşturmak isteyen Terim; "Tarkan ve Ajda Pekkan'a stil danışmanlığı yapmak istiyorum" dedi.

Modaya olan merakınız ne zaman başladı?

Bu merakımın küçük yaşlarda başladığını söyleyemem. Modaya olan ilgim, üniversiteye başlamadan önce ortaya çıktı. Daha sonra da okulunu okudum. İyi ki bu işin eğitimini almışım. Benim işim bu olmalıymış!

Okul döneminde hangi firmalarda staj yaptınız?

Dolce&Gabbana'da, Burberry'de ve Ralph Lauren'de staj yaptım. Dolce&Gabbana'daki staj çok işime yaradı. Elton John'un ne sipariş verdiğini bile görebiliyordum.

Bir gün kiminle çalışmanın hayalini kuruyorsunuz?

Hayalim bir gün Karl Lagerfeld ile çalışmak! Mayıs'ta Türkiye'ye geleceğini duymuştum, çok heyecanlandım. Amerika'dan erken dönmeyi bile düşündüm. Onunla tanışsam bile yeter! Türkiye'de çok fazla genç tasarımcı var ama bizde dünyadaki kadar oturmuş bir moda anlayışı yok!

Ailenizi kıyafet seçimleri konusunda yönlendiriyor musunuz?

Evet, ailede bu görev benim! Annem de ablam da bensiz alışverişe gitmez. Ablam alışverişe gidecekse, "Buse de gelsin" der. Ben bir şey beğenmiyorsam, hemen bırakırlar. Benim gözüme güveniyorlar. Bir de ben bu konuda asla yalan söylemem. Kötüyse kötü; yakışmamışsa yakışmamış derim. Eğitim aldıktan sonra tecrübem de arttı. Ablamı TRT'deki programında da giydiriyorum.

Babanıza da tavsiyelerde bulunuyor musunuz?

Evet, bulunurum. Kravat takacaksa bana danışır. Ben hangisini seçersem, onu takar. Fikrimi sormadan evden çıkmaz.

Moda eğitimi alan biri olarak ablanız Merve Terim'in gelinliğini siz mi seçtiniz?

O dönemde Amerika'daydım. "Bensiz bu gelinlik seçilmeyecek" dedim. Allahtan düğün Şubat'taydı ve ben de Aralık'tan Şubat'a kadar Türkiye'deydim. Ablam bu konuda gözümün içine bakıyordu. Annemin ve teyzemin elbisesine de ben karar verdim.

Ablanızın kına gecesi için Asena'dan dans dersi aldığınız yazıldı. Doğru mu?

Doğru ama yazıldığı gibi üç ay ders almadım. Dans etmeyi küçüklüğümden beri hobi olarak çok seviyorum. O dönemlerde Asena'nın CD'lerini takar, aynanın karşısında dans ederdim. Asena da kına gecesinde sahneye çıkacaktı. Ben de ablama öyle bir sürpriz yapmak istedim. Asena'dan birlikte yapacağımız dans için iki saat ders aldım.

Stilini beğendiğiniz kimler var?

Sanem Kardıçalı, Begüm Şen, Fatoş Sarıgül, Ceylan Çapa, Kate Bosworth, Jessica Biel, Kate Moss, Blake Lively...

Ya beğenmediniz?

Bana göre artık Türkiye'de herkes çok güzel giyinmeye başladı. Ajda Pekkan'ın Twist'e yaptığı tasarımlar çok güzel... Koton'un Türkan Şoray koleksiyonu da...

Kimin stil danışmanı olmak istersiniz?

Tarkan'ı giydirmek benim için büyük onur olur. Ajda Pekkan ve Demet Akbağ'ın da stil danışmanı olmak isterim.

sabah gazetesi

secil.06
13-06-11, 00:39
kim istemez ki zaten ne giyse yakışıyo ayrı bir olay oluyo zaten

seyma_tt
13-06-11, 12:28
Bi 'Süperstar' ve 'Megastarı' Giydirmeyi herkes ister ... Ajda Pekkan ve Tarkanın Zaten Stilleri kendilerine has ve güzel olduğu için Çoğu kişinin Giydirmek isteyeceğinden eminim..

secil.06
13-06-11, 22:59
herkez ister ama zaten Tarkan hep yakışanı giyiyo [B]öyle bir fırsat verilmiş olsa kimse yok ben giydirmem demez

tarkan_mania
14-06-11, 12:40
bende giydirmek istiyorum Tarkanı ne olacak şimdi? :D

seyma_tt
14-06-11, 15:40
Tamam o zaman ilk konserde Kulise bi tane Kendi tasarımımız T-shirtlerden götürelim :))

TEVETOGLU
14-06-11, 18:23
Keşke biz de moda üzerine eğitim alsak da Tarkan'ın kıyafetlerini tasarlasak.

twilight
14-06-11, 18:56
Bilmem,belki o da Tarkan'ı zımbalı eşyalara falan iter...
Yok yok...En iyisi yine Ceyda hanım..Arada bir farklı şeyler giydiriyor en azından... :)