PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan gibi haklı olmak için değil, mutlu olmak için yaşayın!

asltrkn
23-05-11, 16:01
Hülya Avşar’ın Tarkan için söylediklerine objektif bir bakış…

Keşke herkes Tarkan’ın yapabildiğini yapabilse

Neyse maçtan bu kadar bahsetmişken konuyu biraz da magazin gündemine taşımak istedim. Bugün TV ve gazetelerde çıkan Hülya Avşar'ın Tarkan için söylediklerini bizim gazeteci arkadaşların haber yapmak adına biraz şişirdiğini düşünüyorum. Çünkü Hülya Avşar akıllı bir kadın. Bence böyle ağır lafları söyleyecek biri olmamalı.

Çünkü eğer Tarkan böyle bir terbiyesizliği bilinçli yapmış bile olsa (- ki bence Tarkan'ın bu olayda hiç suçu yok) Hülya Avşar'ın yapılan saygısızlığa kendisinin de saygısızlık yaparak cevap vermesi hiç doğru değil. Çünkü hataya hata ile yanıt verilmez. Aksine olgunlukla karşı tarafa daha güzel yanıt verebilirsiniz. Eğer hata olduğu düşünülen bir şey varsa bu medeni bir biçimde dile getirilmeli. Ekranlarda saçma sapan laflar sarf ederek karşıdaki insanı aşağılamaya çalışmak bence susanı değil konuşanı daha çok yıpratır.

O yüzden ben diyorum ki tıpkı Tarkan'ın yaptığı gibi yapın. Haklı olmak için değil mutlu olmak için yaşayın. Çünkü o doğru bildiğini yapıyor, konuştuğunun ya da yapması gerekenin aksini yapmıyor. Tam aksine yapması gerekeni yapıyor. Kendine göre haklı sebepleri var ve mutlu. Gerisi teferruat...

Kim ne derse desin Tarkan bir star ve bunu her anlamıyla hak eden bir adam. Hülya Avşar da akıllı bir kadın. Bugün kime sataşacağını bilen, nerede ne yapması gerekiyorsa ona göre davranan biri. Dolayısıyla bugün söylenen bu lafları ben çok ciddiye almıyorum. Çünkü biliyorum ki burada kesinlikle bir yanlış anlama söz konusu. Ancakkkk gene diyorum ki; sonuç ne olursa olsun ve ne söylenirse söylensin ortada bir gerçek var. Tarkan her nekadar basının içinde biri olsa da basına iç dünyasını kapatmış, başka bir âlemde kesinlikle. O manevi değerleri çok yüksek, başkalarının söyledikleriyle değil tam aksine kendi yaşadığı içsel dünyasıyla meşgul bir kişilik. Bence de doğru olanı bu.

Sizin için her söyleneni duyacak olsanız yaşama veda etmeniz gerekebilir. O yüzden herkesin sizin için iyi düşünmesi mümkün değil ayrıca çok da olması gereken bir şey değil. Herkes keşke Tarkan'ın yapabildiğini yapsa…

Kısacası tekrar ediyorum Tarkan ''Haklı olmak için değil, mutlu olmak için yaşıyor'' ve bence de en iyisini yapıyor. Ne mutlu ona...

Unutmayın ne kadar haklı olursanız olun siz sadece karşınızdakinin anlayabildiği kadar anlatabilirsiniz kendinizi. O zaman niye çabalıyorsunuz ki Allah aşkına?

Kalın sağlıcakla...
http://www.metropoliq.com/yazi.asp?id=174

TEVETOGLU
23-05-11, 16:12
''Unutmayın ne kadar haklı olursanız olun siz sadece karşınızdakinin anlayabildiği kadar anlatabilirsiniz kendinizi.'' bu durum için söylenebilecek en güzel cümle.

Bamboo
23-05-11, 16:14
-Tarkan'ın bu olayda hiç suçu yok.
-İnsanı aşağılamaya çalışmak bence susanı değil konuşanı daha çok yıpratır.
-O doğru bildiğini yapıyor, konuştuğunun ya da yapması gerekenin aksini yapmıyor.
-Tarkan bir star ve bunu her anlamıyla hak eden bir adam.
-O manevi değerleri çok yüksek, başkalarının söyledikleriyle değil tam aksine kendi yaşadığı içsel dünyasıyla meşgul bir kişilik.
-Sizin için her söyleneni duyacak olsanız yaşama veda etmeniz gerekebilir.
-Haklı olmak için değil, mutlu olmak için yaşıyor

Teşşekürler NİLGÜN ÇOLAK.. en sonunda bu olay için gerçekten zekice,doğru analiz içeren bi yazı okuduk.. ellerinize sağlık nilgün hanım..

tarkan_mania
23-05-11, 16:20
çok şükür olayları enine boyuna algılayabilen biri çıktı..
Teşekkürler... :41:

secil.06
23-05-11, 21:14
suclu olan belli zaten elin den ödül almadı diye bu şekil de tepkiler de sadece kıskanclık