PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Tarkan milyonlara hükmedemiyor''muş !

twilight
19-05-11, 22:38
Arkadaşlar unuttuğum bir konu var,Kral Tv gecesinden bir gün evvel gazetede bir başlık vardı...Başlıkta yazdığım gibi...Şu an gazetenin adını hatırlamıyorum ya Yeni Şafak ya Yaşam ama haber aynen şöyleydi :

...sosyal paylaşım sitelerinin hayran sayfaları incelendiği zaman ön plana maNga ve Emre aydın çıkıyor...megastar Tarkan,sezen aksu,ve ajda pekkan ise milyonlara gelemedi henüz...emre aydın ve emre aydın ise milyon sayıyı çoktan geçti...
...Tarkan'ın offical(gerçek)sitesindeki hayran sayısı 150 bin,offical olmayan(sahte)facebook sayfalarında ise en fazla 700 bin hayranı var...

diye devam ediyor...sizce Facebook hayran sayılarını ne kadar etkiliyor?Peki Manga ve Emre aydının albüm satımı niye 100 binden fazla değil?Tarkan ''Online''ı eklediği için mi cidden aranması ve bulunması zor oluyor?ve sizce neden Tarkan'ın no ofical sayfaları fazla? Tahminleri istiyorum sadece...

denizarya
20-05-11, 00:32
emre aydin ve manga bu piyasada yenii sayilir ve hayranlarida dogal olarak cok genc ve simdiki genclerin hepsinde var facebook...tarkan ise 90 li yillarin sanatcisi..o dönemin hayranlari simdi 30 yas üstü ve bircogu facebook kullanmiyor..tabiki simdiki gencler de hayran tarkana...diger bir neden ise tarkanin face de yeni olmasi..emre aydinin bir kac senedir var..ayrica bir cok kisi tarkanin facebbok sayfasini gercek degil saniyor..buda bir neden

özge
20-05-11, 00:36
önemli olan facede çok hayran olması değil fanı olduğun sanatçıya gönülden bağlı olup albümlerini almak onu en yasal şekilde tüm yaptıklarını desteklemekle olur..diğer sanatçıların fan sayısı facede fazla olabilir ama onların %70'i korsan albüm satın alıyo veya netten korsan indiriyor..Eğer facedeki hayran sayısına göre değerlendirme yapılsaydı,en çok satan Tarkanın albümü olmazdıı...

İZMİRLİ
20-05-11, 10:46
Emre aydını bence hafife almayın arkadaşlar, inanılmaz hayran kitlesi var...

tarkan_mania
20-05-11, 12:08
Fan sayısı sitelerde fazla olabilir ama burdaki önemli konu albüm satışları bence..
çünkü onlarda albüm satın alma olayı bildiğiniz üzere az.. Tarkanın hayran kitlesi çok başka..
Tarkanı yalnız bırakmıyoruz ve verdiği emeğe saygı gösterip orjinal albüm alıyoruz..
hem Emre Aydın ve Manga yeniler, lise dönemindeki gençlerin çoğu şuan o tarz müzikleri dinliyor ve sadece sitelere üye olmakla kalıyor çoğu..
Tarkanın herzaman heryerde farkı konuşuyor :))
takılmayalım böyle şeylere :)

TEVETOGLU
20-05-11, 12:28
Hükmediyor,hükmediyor. :)

canavar20
20-05-11, 12:39
Adamlar daha 50 bin satamıyorken nasıl tarkanla karşılaştırılabiliyor anlayamıyorum. Genç ergenler tarafından sevilmesi onu sadece popüler yapar. Ayrıca şunuda söyleyeyim youtube gibi video sitelerini takip ediyorum Emre Aydın'ın yeni şarkılar 1 milyona zor ulaşırken Tarkan 6 milyona ulaşacak.(işim olmaz)

ece**
20-05-11, 14:05
tarkan hayranları artık kemikleşmiş bi kitle..yıllardır seviyoruz biz onu.. diğerleri, yeni yetmelerin yeni oluşturduğu bi hayran kitlesi..2-3 bilemedin 4 yıldır olan sanatçılar..ama yinede emre aydın gerçekten çok hayran kitlesine sahip.

orhan89
20-05-11, 19:10
Facebook da Lady Gaga nin hayran sayisi 34 000 000 ama Madonna nin hayran sayisi 5 000 000. Gaga her ne kadar populer olsada dunyanin en buyuk stadyumlarini dolduran tek star Madonna.
Madonna nin icinde bulundugu durum Tarkan inkinin aynisi. Tarkan in hayranlari cok daha olgun Manga ve Emre Aydin inkilere bakarak. Hayranlari Tarkan i sevdiklerini kanitlamak icin "Like" a basma ihtiyaci duymuyorlar.
Aslinda anlamasi zor bi durum ama asla Emre Aydin veya Manga Tarkan dan daha iyi anlamina gelmez.

secil.06
20-05-11, 21:27
tek Megastarımzı var eee bunun da farkına varılsın artık ya

Bamboo
23-05-11, 16:30
albüm satın alanlar yada konserleri dolduranlar teen grubundan değil de adoult grubundan yani genelde 20 yaş üstü yetişkin sınıfından.. ve yetişkin insanlarda genelede öle face sayfaları,forum sayfaları falan pek gezmezler.. forum yada face gibi sayfalara az zaman ayırabilirler çoğunlukla sadece sevdiği şarkcıının beğenirse albümünü satın alırlar ve ya konserserine giderler.. mesela ben =) teen grubu denilen 13-19 yaş grubu sevdiği şarkcının nerde hangi fan grubu yada forumu falan varsa onlara çook takılırlar,çook fazla zaman harcarlar.. işte sonuç budur 150 bin takipçiye karşılık 400.000 satış yapar tarkan.. emre aydın gibilerde 1.5 milyon takipçiye karşın 100 bin satış yapar.. olayın özeti bu..

negro
26-05-11, 10:03
Ben Baktım tarkan online harıcınde toplam 4 adet tarkan fan sayfası war tarkanonlıne da dahıl olunca toplam fan sayısı 1 milyonu gecıo bence bunların hepsını tarkanonlıne de toplamak lazım ..Fıkır benden yapması sızden

secil.06
26-05-11, 11:47
sürekli ısrarla Tarkan adına acılan facede isismler orjinali varken sahdesine ne gerek var

negro
26-05-11, 12:14
Tamam işte bnde onu dıorum sahde sayfalara gırıp o sayfadakı ınsanlara dogrusunu gostermelıyız we o sayfalar kapatılmalı bence bunun ıcın hareket waktı cunku tarkan gıbı bırını 154 bın kısı begenıo nıhat doğanı 376 bın kısı begenıosa bence durumda anormallık war demektır.Facebook ta hayranlarının kalabalık olması iği muzık yaptığnın anlamına gelmez ama butun dunya starları 1 mılyonun ustunde facebook da bunların arasına bence tarkanda gırmelı

dudu
02-06-11, 03:38
herkes facebook ta kağıt üstünde hayran olabilir. ama asla kimse bizim gibi hayran olamazz:)

secil.06
02-06-11, 11:09
herkez sevgisini için de yaşar Tarkan söz konusu olduğun da yaş sınırı,dil ,din,ırk sını olmayan bir hayran kitlesine sahip