PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gerçekler

trkntrkn89
18-05-11, 02:14
Tarkanın ödül gecesi var diye kendi okulumun şenlğine gitmedim zaten demet çıkıyordu gitmeyecektim:D her neyse ödül gecesini saniye saniye takip ettim twitterdan sürekli tarkanla ilgili yazılanları okudum,demet akalın hande yener ve özellikle tan tarkana laf soka soka durmadılar ben bide tanı tarkan hayranı bilirdim yok tarkan toplasın hayranlarını gelsin ben hazırım falan aynen bunları yazdı,bunlardan hariç herkes tarkan hayranı zaten:D gelelim ikinci konuya:

Bildiğiniz üzere tarkan twitterda trending topic oldu bunu gören yabancılar hep atladı abartmıyorum her yabancı tarkan niye trending topic öldümü diye soruyorlardı,hepsi en son 20 yıl önce kiss kiss e hatırlıyoruz diye yazıyorlar,tarkan bi şarkıyla çıktı gitti diye biliyorlar buda tarkanın suçu,burdada sürekli tartışıyoruz ingilizce albüm olmalımı olmamalımı diye eqer tarkan uluslararası yolda gitmese korkarım unutulacak bende bunu istemiyorum,

Bu ülkede tan bile tarkana laf atabiliyor utanmadan,tan 50 bin bile satamazken tarkan 400 bini buldu bu ülkede ama tarkan bu ülkede daha fazla kalırsa sürekli bunlarla kıyaslanacak,ara sıra gelsin albüm falan olur ama bence tarkan için en iyisi amerika yaş geçmeden bişeyler yapmalı,bazılarınız yine diyeceksiniz ne gereği var tarkan zaten tanınıyor falan yok öyle bi olay,burdada bi albümle tüm ödülleri aldı zaten git bi single falan yap dene be abicim nolur yani dön yine piyasayı dağıt, ben üzülüyorum yabancıların aaa tarkan vardı bi ara şimdi hatırladık falan son 15 yılını bilmiyorlar tarkanın,dahada yazaacktımda bi hışımla saçma ve devrik yazmış olabilirim ama olay budur

bounce
18-05-11, 14:40
niye bu anın tadını çıkarmıyorsunuz... Hepsinin zamanı vardır gündemimiz uzun bi süre kral tv müzik ödülleri olacak.

TEVETOGLU
18-05-11, 19:52
Bence İngilizce albüm defteri çoktan kapandı.

trkn_sry
18-05-11, 20:04
Bu anın tadını çıkaralım .
Ama trkntrkn89 arkdaşımız haklı bence tarkan bir kez ingilizce albüm yaptı.
Her dk. o şarkılar dinlenilirse bıkarlar sıkılırlar yeni ingilizce albüm yapmalı ki Yurt dışında daha iyi adını duyarabilsin.
:54::35::52::30::35::48:

trkntrkn89
18-05-11, 20:40
Emin olun ben herkesten çok çıkarıyorum,böyle başarılar beni çok sevindiriyor ama ben sürekli tarkanı daha iyi yerlerde hayal ediyorum yazık oluyor çünkü,twitterda bugünde demet akalın dolaylı yoldan bi iddaa attı tarkan ve samsun demir ödüller için 1 trilyon vermiş krala,bunları okuyorum sinir oluyorum,tarkanı zaten seviyor herkes ama tarkanın rakibimi bunlar,benim hala umudum var tarkandan bi ingilizce çalışması olacak bence,en azından ben olsam bıkardım bu ne böyle almadığı ödül kalmadı ve türkiyede şöyle bi durum var ne kadar türkiyeyle samimi olursan bizim tarkan olursun megastarlık falan gider,tarkan her zaman ulaşılmayan bi yerde olmalı..

En azından yetinmesin diyorum bu başarılarla,denesin başka şeyler zaten her yeni şarkıda tarkan yapmış diyor herkes,yada bana koyan tarkanın ing albümünün tutmamış olması dinledikçe sinir oluyor insan,son olarak daha nereye kadar tarkan buralarda ödül alacak sıkılır yani hep aynı şeyler hep el üstündesin insanlarda bıkar kendiside mesela en az önümüzdeki 5 kral tv de tarkan olmayacak gelmeyecek oraya çünkü bidaha böyle muamele görmez çok eleştri aldı kral, ikinci defa son olarak diyorum denesin tarkan,bişeyler yapacaksa dışarda bu tarkandır.

secil.06
18-05-11, 20:49
Tarkan ya başarı bu kadar harikayken ne den hep olumsuz tarafının dan bahsediyosunuz takdir edlip gurur verici bir durum her Tarkan dediklerin de heyecanım,o duygu bambaşkaydı

nedjohnlansen
18-05-11, 23:26
tamam sevinelim, tarkan ödüllerin hepsini sildi süpürdü ama zaten tarkan buydu. yani tarkan 15 yıldır bu konumda. ne zaman albüm yapsa olay olmuyor muydu? ne zaman konser verse tamamen dolmuyor muydu? bu 15 yıl önce de böyleydi, şimdi de böyle. tarkan'ın artık türkiye'de daha fazla yapabileceği bir şey kalmadı. tarkan daha başarılı olmak istiyorsa açılacak. ya avrupa'ya, ya amerika'ya, ya da asya'ya. bir yerlere açılacak. o zaten açık demeyin, istisna ülkeler hariç tarkan'ı tanıyanların sayısı her ülkede %1 civarındadır. tabi atıyorum bunu ama böyle düşünüyorum. derseniz ki yemişim başarıyı, biz eğleniyoruz, iki senede bir albüm geliyor, dinliyoruz. zaten hiç bir şey diyemeyiz. ama tarkan daha da başarılı olsun diyorsanız vaziyet bu. tarkan'ın bence tek yapması gereken üretmek. ama egolarını bir kenara bırakarak üretmek. yani 1 şarkı yaptı, 1 albüm yaptı, tutmadı, bir daha yapacak. durmadan yapacak. ta ki tutana kadar. tarkan türkiye'de başarı yüzdesi diğer şarkıcıların dünya'da başarılı olma yüzdesinden daha fazla bana göre. yani bakıyorsun en ünlü isimlere, 2 albümlerinden 1 tanesi beğenilmiyor. tarkan'a bakıyorsun, albümleri geçelim, beğenilmeyen şarkı sayısı yok denecek kadar az. tarkan belki de sırf başarısız olmamasından kaybediyor. hiç tatmadı, tatmak da istemez haliyle. ama bu böyle yani, risk almazsa yine aynı konumda kalır, risk alırsa daha da başarılı olabilir ki tarkan'da çok çok büyük bir potansiyel var.

trkn_sry
18-05-11, 23:32
nedjohnlansen Sana hak veriyorum bencede artık açılmalı.
Zaten Türkiye ' de en iyi sanatçı olarak biliniyor yurt dışında da herkesin tanıması gerekir ki tarkan risk alsa zaten çok başarılı olur bundan eminim.

worldstarrr
19-05-11, 00:28
tarkanın avrupaya açılamadıgını iddaa eden tarkancı benım facebookumda tarkanın profılı var gunlerce arjantın meksıka gıbı guney amerıka ulkelerınden bıle ınsanlar benı eklıyor gonderılerımı begenıyor tarkan onlinede sırf tarkan dıye artı youtubede sıkıdım sımarık dudu kuzukuzu başta bı cok şarkısına hergun degısık yabancı ınsanlardan yorum alıyor tarkanın tanınmadıgını neye gore soyluyorsun elbette 1 mıchael jackson degıl ama balkanlar olsun meksıka olsun rusya olsun arap ülkelerı olsun oralarda gayette tanındıgı ortada dahada tanınmalı demelıydın tanınmıyormuş yuzde 1 mıs sankı araştırdın boş boş yorum atmayın şuraya

nedjohnlansen
19-05-11, 00:55
sen gidiyorsun facebook'umda tarkan'ın profili var, meksika'dan vesaire ekliyorlar, tanınıyor yani diyorsun, bir de gelmiş bana atıyorsun diyorsun. tamam ben zaten atıyorum o %1'i derken ama senin facebook üzerinden gözlemin doğru, ben mi yanlışım? yüzde 1 ne demek bir düşün önce... meksika'nın nüfusu kaç bilmiyorum, iyimser şekilde atıyorum 30 milyon. 300.000 kişi tanıyor diyorum, sana acaba 300.000 teklif geldi mi? ayrıca meksika zaten tarkan'ın en çok tanındığı ülkelerin başlarında geliyor. rusya bu konuda tavan yapmış, rusya'da aşağı yukarı tarkan'ı tanımayan yoktur diyebiliriz. dudu çıktığı sene en çok satan yabancı albüm olmuş orda. 2 ülkeyi, hadi diyelim bir kaç ülkeyi daha böyle sayabiliriz. ama dur, dünya diyoruz. tarkan'ın facebook sayfasında 145.000 üye var. sen sana gelmiş 1000 tane yabancıyla mı tarkan yurtdışında acayip tanınıyor diyorsun? tarkan'a özel ilgisi olan insanlar tanıyorlar tarkan'ı. şımarık zamanında patlama yaptı, o günden bugüne de öyle bir patlama yapmadı. katılır mısın buna? o zamandan beri takip eden etmeye devam ediyordur ve seni ekleyen, gördüğün kişiler bunlar zaten. ya da onların tavsiyede bulunduğu kişiler... ha facebook dedin, iyi devam edelim. kıçı kırık justin bieber'ın 27.000.000 hayranı, justin timberlake'in 10.000.000 hayranı, rihanna'nın 32.000.000 hayranı, usher'ın 18.000.000 hayranı var. bunlar tanınıyor, tarkan da tanınıyor diyorsun, facebook'tan öyle görüyorum diyorsun... tarkan tanınıyorsa, diğerleri ne oluyor peki? ricky martin'e bakalım, tarkan'la beraber patladılar aşağı yukarı ve ikisi de birbirleriyle yarışacak düzeydeydiler. şimdi facebook'ta 2.000.000 hayranı var ricky martin'in. tarkan'ın 10 katından fazla... ne oldu da böyle oldu sence? madem tarkan tanıttı kendini... ricky martin daha iyi bir şarkıcı olduğu için mi hayran sayısı fazla? facebook'taki hayranlar bir şey ifade etmez diyemezsin çünkü sen dedin facebook'ta görüyorum hayranlarını diye... bugün bir manga'nın, bir mor ve ötesi'nin, bir bedük'ün hatta serdar ortaç'ın da yurtdışında en az 10.000 tane hayranı var. ama onlara bakıp da bunlar olmuş, dünyada tanınmış diyemezsin.

bunları yazıyorum beni tarkan düşmanı sanacaklar ama değilim, yıllardır bir başka severim tarkan'ı ama doğruya doğru. seviyorum diye tüm dünya tarkan'ı tanıyor diyemem.

trkntrkn89
19-05-11, 03:07
sen gidiyorsun facebook'umda tarkan'ın profili var, meksika'dan vesaire ekliyorlar, tanınıyor yani diyorsun, bir de gelmiş bana atıyorsun diyorsun. tamam ben zaten atıyorum o %1'i derken ama senin facebook üzerinden gözlemin doğru, ben mi yanlışım? yüzde 1 ne demek bir düşün önce... meksika'nın nüfusu kaç bilmiyorum, iyimser şekilde atıyorum 30 milyon. 300.000 kişi tanıyor diyorum, sana acaba 300.000 teklif geldi mi? ayrıca meksika zaten tarkan'ın en çok tanındığı ülkelerin başlarında geliyor. rusya bu konuda tavan yapmış, rusya'da aşağı yukarı tarkan'ı tanımayan yoktur diyebiliriz. dudu çıktığı sene en çok satan yabancı albüm olmuş orda. 2 ülkeyi, hadi diyelim bir kaç ülkeyi daha böyle sayabiliriz. ama dur, dünya diyoruz. tarkan'ın facebook sayfasında 145.000 üye var. sen sana gelmiş 1000 tane yabancıyla mı tarkan yurtdışında acayip tanınıyor diyorsun? tarkan'a özel ilgisi olan insanlar tanıyorlar tarkan'ı. şımarık zamanında patlama yaptı, o günden bugüne de öyle bir patlama yapmadı. katılır mısın buna? o zamandan beri takip eden etmeye devam ediyordur ve seni ekleyen, gördüğün kişiler bunlar zaten. ya da onların tavsiyede bulunduğu kişiler... ha facebook dedin, iyi devam edelim. kıçı kırık justin bieber'ın 27.000.000 hayranı, justin timberlake'in 10.000.000 hayranı, rihanna'nın 32.000.000 hayranı, usher'ın 18.000.000 hayranı var. bunlar tanınıyor, tarkan da tanınıyor diyorsun, facebook'tan öyle görüyorum diyorsun... tarkan tanınıyorsa, diğerleri ne oluyor peki? ricky martin'e bakalım, tarkan'la beraber patladılar aşağı yukarı ve ikisi de birbirleriyle yarışacak düzeydeydiler. şimdi facebook'ta 2.000.000 hayranı var ricky martin'in. tarkan'ın 10 katından fazla... ne oldu da böyle oldu sence? madem tarkan tanıttı kendini... ricky martin daha iyi bir şarkıcı olduğu için mi hayran sayısı fazla? facebook'taki hayranlar bir şey ifade etmez diyemezsin çünkü sen dedin facebook'ta görüyorum hayranlarını diye... bugün bir manga'nın, bir mor ve ötesi'nin, bir bedük'ün hatta serdar ortaç'ın da yurtdışında en az 10.000 tane hayranı var. ama onlara bakıp da bunlar olmuş, dünyada tanınmış diyemezsin.

bunları yazıyorum beni tarkan düşmanı sanacaklar ama değilim, yıllardır bir başka severim tarkan'ı ama doğruya doğru. seviyorum diye tüm dünya tarkan'ı tanıyor diyemem.

Yazdıklarının hepsi doğru,ayrıca ben bu nicki biliyorum ekşide tarkanı savunan yazarsın,burda böyle sinirlenenlere hemen cevap verme bazıları hiç kötü bişey duymak istemiyor,ki biz kötü bişey demiyoruz,ben hala diyorum tarkan dünya starı ama twitterda verified account almıyor,followerslarına baktım 100 türk başına 1 tane yabancı düşüyor ben iyi niyetimden bunu verified accounta bağlıyorum ama yine diyorum ben üzüldüm tarkanın ismini gören yabancılar öldümü diye sormasına,tarkanın dünyadaki dengi tiziano ferro dur ricky martin falan aşar zaten tarkanı ama tarkan istese alayını aşar,benim analamadığım bide niye ingilizce albümüne karşısınız yapsın bana bi tane ing albüm yetmiyor tarkandan,ingiltere konserinden sonra tarkan aynen şunları demişti ''yaptım belki tuttu belki tutmadı,nolacak yani yine dönüp şarkılarımı söylüyorum,belki yine yapacam,hata diye bişey yoktur tecrübe vardır'' ben bu sözlerine güvenip bekliyorum.

worldstarrr
19-05-11, 09:01
1.TARKAN TÜRKÇE 1 SARKIYLA YADA SARKILARLA YENIDEN DUNYAYA KENDINI TANITABILIR GO GO GO ALEY ALEY ALEYI DALE DON DALEYI BIZ ANLIYORMUYUZKİ BEGENDIK? GUZEL 1 BESTE YAPILIRSA SÖZDE OTURURSA ŞIKIDIM KİSS KİSS GİBİ 1 SARKIYLA YENIDEN BU BAŞARIYI SAGLAYABILIRIZ 2.TARKANIN YURT DISINDA TANINMADIGINI SÖYLUYORSUN BELLI ULKELERDEN BAHSETMISSIN BENIM TAKIP ETTIGIM TAM 20 30 ULKE OLDU TARKANLA ILGILI HEMDE BIRBIRINDEN ALAKASIZ KOLOMBIYA MEKSIKA RUSYA ARJANTIN ÇİN HİNDİSTAN PORTO RIKO BALKAN ULKELERI DEGIL BUNLAR TARKANI TANIYAN BURADANDA SENIN BILMEDIGIN INSANLAR VAR 3.TARKANIN ÇAKMA SAYFASI 700.000E YAKIN VE BIR SAYFASI YAKLASIK 1 SENEONCE KAPANDI TARKANIN O SIMDIYE KADAR DAHA FAZLA BÜYÜRDÜ FACEBOOKDA BAZI SAYFALAR RAKAMLARINA BAKILMAKSIZIN KAPANIYOR KAPATILIYOR HERNEYSE TARKANIN EN AZ 1MILYON FACEBOOK TAKIPCISI VARDIR 4- TARKAN 1 TÜRK TÜRKLERE ANTİPATIK BAKAN YABANCI BI COK ULKEDE DINI INANC OLSUN OSMANLI OLSUN BI COK SEBEBDEN DOLYI TÜRK SEVILMIYOR VE TÜRK SEVILMIYORSA BUNDA TARKANIN SUCU YOK 5. Son olarakda tarkanı fazla küçümsemişsiniz sizler tarkanı cok sevdıgınızı soluyorsunuz ama 1 2 senedır burada uye olmadan okuyorum sürekli tarkanı eleştırıyorsunuz ozellıkle bu nedjohnlansen tarkandan ne ıstıyorsun sen çık git bu forumdan tarkan düşmanı dıyorum sana başka 1 sıfat yok düşman demet akalından farkın yok senin tarkanın konserıne gelıp opnun sarkılarını dınleyıp onu acımasızca yerden yere vuran demet akalının erkek versıyonu seni cık gıt buradan nedjohnlansen git demetınle twitleş tarkanı rahat bırak

worldstarrr
19-05-11, 09:15
tarkan hayranı ama onu sürekli eleştiriyor hiç 1 yetkili görmuyormu bu trkntrkn89 ve ozellıkle nedjohnlansenı bunlar boş eleştrıler yapıyorlar çünkü tarkanın facebooku hayran sayısı az star degıl ozaman emre aydın 2.400.000 emre aydın daha buyuk sanatcı bunumu dıyorsun git bak yutub sıtesıne justın bıeberın 500 mılyon 600 mılyon ızlenen klıplerı var ama aynı sitede mıchael jacksonun en fazla 50 100 mılyon ızlenen vıdeoları var ne yanı justın michaelden 5 10 kat daha buyuk starmı adamlara bak ya dünyaya açıldığını nasıl ispatlıcak tarkan sürekli yurt dışında programlara mı cıkmalı siz ınanın diye

nedjohnlansen
19-05-11, 11:27
1.TARKAN TÜRKÇE 1 SARKIYLA YADA SARKILARLA YENIDEN DUNYAYA KENDINI TANITABILIR GO GO GO ALEY ALEY ALEYI DALE DON DALEYI BIZ ANLIYORMUYUZKİ BEGENDIK? GUZEL 1 BESTE YAPILIRSA SÖZDE OTURURSA ŞIKIDIM KİSS KİSS GİBİ 1 SARKIYLA YENIDEN BU BAŞARIYI SAGLAYABILIRIZ 2.TARKANIN YURT DISINDA TANINMADIGINI SÖYLUYORSUN BELLI ULKELERDEN BAHSETMISSIN BENIM TAKIP ETTIGIM TAM 20 30 ULKE OLDU TARKANLA ILGILI HEMDE BIRBIRINDEN ALAKASIZ KOLOMBIYA MEKSIKA RUSYA ARJANTIN ÇİN HİNDİSTAN PORTO RIKO BALKAN ULKELERI DEGIL BUNLAR TARKANI TANIYAN BURADANDA SENIN BILMEDIGIN INSANLAR VAR 3.TARKANIN ÇAKMA SAYFASI 700.000E YAKIN VE BIR SAYFASI YAKLASIK 1 SENEONCE KAPANDI TARKANIN O SIMDIYE KADAR DAHA FAZLA BÜYÜRDÜ FACEBOOKDA BAZI SAYFALAR RAKAMLARINA BAKILMAKSIZIN KAPANIYOR KAPATILIYOR HERNEYSE TARKANIN EN AZ 1MILYON FACEBOOK TAKIPCISI VARDIR 4- TARKAN 1 TÜRK TÜRKLERE ANTİPATIK BAKAN YABANCI BI COK ULKEDE DINI INANC OLSUN OSMANLI OLSUN BI COK SEBEBDEN DOLYI TÜRK SEVILMIYOR VE TÜRK SEVILMIYORSA BUNDA TARKANIN SUCU YOK 5. Son olarakda tarkanı fazla küçümsemişsiniz sizler tarkanı cok sevdıgınızı soluyorsunuz ama 1 2 senedır burada uye olmadan okuyorum sürekli tarkanı eleştırıyorsunuz ozellıkle bu nedjohnlansen tarkandan ne ıstıyorsun sen çık git bu forumdan tarkan düşmanı dıyorum sana başka 1 sıfat yok düşman demet akalından farkın yok senin tarkanın konserıne gelıp opnun sarkılarını dınleyıp onu acımasızca yerden yere vuran demet akalının erkek versıyonu seni cık gıt buradan nedjohnlansen git demetınle twitleş tarkanı rahat bırak

tarkan'ın sence en iyi türkçe şarkısı şıkıdım mıydı da o tuttu? tutunca tutuyor yani yapacak bir şey yok. ha ekstra çaba harcarsın tutar, o da başka. tarkan şıkıdım tuttuğu anda yaptı tarkan isimli albümünü, sattı avrupa'ya. ama sonra ondan ingilizce bir şeyler beklendi, şıkıdım'ın ingilizcesi ondan değil, bir başka isimden geldi... ayrıca ben senin saydığın diğer iki şarkıyı da beğenmiyorum. ama sen öyle bir konuşuyorsun ki sanki dünya 1000 kişi, yabancılar falan var, beğenince topluca beğeniyorlar, beğenmeyince topluca beğenmiyorlar. o kadar ki hepsine facebook'tan bakabiliyorsun. o 1000 kişiye bakıp da tarkan tanınıyor diyorsun. evet tarkan tanınıyor zaten, ben hiç tanınmıyor mu dedim? bir daha oku istersen. ama trkntrkn89 arkadaşın verdiği örnek mükemmel olmuş: tiziano ferro. şimdi o artık nereliyse gelseler bana sorsalar evet tanıyorum derim, tek bir şarkısını bilir miyim? belki bir şarkısını bilirim, ama o kadar. yani senin bilmekten kastın buysa tamam bir milyar insan dahi bulursun, tatmin de olursun. zaten senin amacın tarkan'a laf gelmesin, aman tarkan'ı hep iyi görsünler... iyi görsünler ne diyeyim. sonlara doğru çaresiz mi kaldın bilmiyorum ama ay gidin, ay ay gidin demeye başlamışsın. demet akalın'ı falan sokmuşsun ne hikmetse. sana söyleyim demet akalın'dan nefret ederim, serdar ortaç'tan nefret ederim, tan vesaire bunlardan nefret ederim. benim sevdiğim türkçe pop şarkıcıları tarkan, kenan doğulu, yalın, sertab erener'dir. belki bir iki isim daha vardır. budur yani, bu kadar. murat boz'un da ilk albümü harikayken sonra bana göre sıradanlaşmıştır. her neyse, konu bu değil, senin böyle saldırman ne kadar haklı olduğunu gösterir. bu forumda eleştiri yasaksa tamam benim hesabımı engellesinler. bu site sadece tarkan'a hayranlığımızı dile getirdiğimiz bir yer olacak ise tamam, ne diyeyim ki? senin 34 mesajın var, tarkan'a hayranlığını 34 mesajla göstermişsin, benim 377 mesajım var ve demişsin ki hep eleştiriyorsun, insaf diyorum sadece. biraz mantıklı düşünürsen o 377 mesajın 150'sinin aynı senin istediğin kıvamda olduğunu görürsün. ama yaz yaz nereye kadar değil mi? her haberin altına "ayy tarkanım <3" mı yazayım? kız da değilim ki bunu durmadan yapayım, tarkan'a aşık olayım... ben tarkan'ı seviyorum, abim gibi seviyorum hatta. 3 yaşımdan beri bana dinletiliyor, bir yerden sonra da ben kendi isteğimle devam ettirdim. ben daha iyisini olabilir diyorum tarkan. neden olmasın diyorum. eğer okuyorsa burayı ki okuyordur, cesaretlensin diyorum. ama sana kalsa "o tarkan!!11 cesareti senden mi alacak???" falan yazarsın. iyice tanrıya çevirmişsiniz kafanızda, haberiniz yok. iyi devam edin, dediğim gibi eğer yasaksa benim yazdıklarım, engellerler zaten beni, ben de yazmam. çok mu dert? değil. tarkan hala tarkan mı benim için, evet...

twilight
19-05-11, 14:17
Tartıştığınız konuya bak Allah aşkına yaa... :) Tarkan bir şarkıyla avrupa'da tanındı sanıyorsanız yanılıyorsunuz...
Kuzu kuzu,hüp,şımarık,bu gece,şıkıdım,dudu hatta son albümünde Öp balkan ülkelerini sarmış durumda...Diğer tüm şarkıları da Türkiye'de 1 numaralara geldi zaten...Diyebilirsiniz ki,Tarkan'ın Avrupada yabancı sanatçılar kadar hayranı yok,bunu kabul ederim...Ama derseniz,Tarkan Avrupada unutuldu...hah işte buna kahkaha atarım ancak...Tarkan her yaptığı albümle avrupada kendinden söz ettirdi..iyi yada kötü listelerde numaralara girdi(Metamofozis hariç)...Justin bieberi koymuşsunuz ortalara...Rihannayı....Tarkanı tek karşılaştrabileceğiniz isim MJ olmalı...Siz 16 - 20 yaş arası kişilerle karşılaştırmızsınız...Yazık! Vallahi yazık...Tarkan günün birinde unutulursa sizin yüzünüzden...bu sizin karşılaştırmalarınız yüzünden...Dünyaca ünlü bir stara ''Justin bieber''le karşılaştırıyorsunuz...o karga sesli 'çocuk star''la ya...yuh! Gülüyorum size... :) Tabi hepinize değil sadece Jb'yi Tarkan'la kıyaslayanlara...komiksiniz...bi o kadar da saçma konuşmuşsunuz...

bu yazımı alıntı yapıp,bir sürü cevap gelecektir...ama hiç birine cevap vermicem...

trkntrkn89
19-05-11, 21:32
Konu nerelere gelmiş ya,biz bunumu dedik,tamam anlıyorum aşırı trkan hayranları da var bu sitede ama lafları çaptırmayalım,ilk olarak facebook örneğini biz vermedik sizin gibi biri verdi,ikincisi tarkanı MJ'yle falan kıyaslamak ne demek doğru sizin kadar hayran değilim o zaman rihanna olaylarına falanda güldüm neyse asıl konuya gelelim kötü bişey yazmadık başta sadece ben hertürlü yabancı yazıyı okudum ve hepsi tarkanı biliyor dedim ama aaa noldu öldümü yoksa yapmalarına bozuldum biz tarkanın buraları çoktan aştığını düşünüyoruz ve ilerlemesini istiyoruz ama kimseye hakarette bulunmak istemiyorum sizin elif güvendikin fanından farkınız yok,çünkü bakıyorum kadının yaptığı bişey yok ama sen bi tanesin sen şusun busun diyorlar,burdanda tarkan la elif güvendiği kıyaslıyorum çıkarında bidaha bu siteye girmeyim,sağlıklı bi hayranlık değil sizinki

Son olarak bu sitede çok iyi,yararlı tarkan hayranlarıda gördüm uzaktan takip ettiğim eskalen kardeşler gibi,hakan çelik gibi bunlar ne yazdığımızı anlar,Allah için tarkana hiç bişey demeden atın bunları siteden ne demek ya,

Bazen yazmayım diyorum ama görünce birtek tarkanla alakalı burda tartışabiliyorum düşüncelerimi paylaşabiliyorum,en azından mesela bounce ne diyecek diye bakıyorum veya bi başka birisi sen direkt bana tü kaka yaparsan tarkandanda soğurum

En son olarak madem bu kadar kızdınız tören gecesindeki tarkan hayranlarınada sinirlendim açıkcası çok antipatik bi görüntüydü,herkesi sinir etmişler ne gereği var siz demet akalın fanımısınız.

Not:Adım gibi eminim yine giydirceksin varsın giydirin bakalım,çılgın fanlar (:

twilight
19-05-11, 21:53
Konu nerelere gelmiş ya,biz bunumu dedik,tamam anlıyorum aşırı trkan hayranları da var bu sitede ama lafları çaptırmayalım,ilk olarak facebook örneğini biz vermedik sizin gibi biri verdi,ikincisi tarkanı MJ'yle falan kıyaslamak ne demek doğru sizin kadar hayran değilim o zaman rihanna olaylarına falanda güldüm neyse asıl konuya gelelim kötü bişey yazmadık başta sadece ben hertürlü yabancı yazıyı okudum ve hepsi tarkanı biliyor dedim ama aaa noldu öldümü yoksa yapmalarına bozuldum biz tarkanın buraları çoktan aştığını düşünüyoruz ve ilerlemesini istiyoruz ama kimseye hakarette bulunmak istemiyorum sizin elif güvendikin fanından farkınız yok,çünkü bakıyorum kadının yaptığı bişey yok ama sen bi tanesin sen şusun busun diyorlar,burdanda tarkan la elif güvendiği kıyaslıyorum çıkarında bidaha bu siteye girmeyim,sağlıklı bi hayranlık değil sizinki

Son olarak bu sitede çok iyi,yararlı tarkan hayranlarıda gördüm uzaktan takip ettiğim eskalen kardeşler gibi,hakan çelik gibi bunlar ne yazdığımızı anlar,Allah için tarkana hiç bişey demeden atın bunları siteden ne demek ya,

Bazen yazmayım diyorum ama görünce birtek tarkanla alakalı burda tartışabiliyorum düşüncelerimi paylaşabiliyorum,en azından mesela bounce ne diyecek diye bakıyorum veya bi başka birisi sen direkt bana tü kaka yaparsan tarkandanda soğurum

En son olarak madem bu kadar kızdınız tören gecesindeki tarkan hayranlarınada sinirlendim açıkcası çok antipatik bi görüntüydü,herkesi sinir etmişler ne gereği var siz demet akalın fanımısınız.

Not:Adım gibi eminim yine giydirceksin varsın giydirin bakalım,çılgın fanlar (:

Kimi kiminle karşılaştırıyorsunuz ki?Herkes Demet Akalın'ın kim Tarkan'ın kim olduğunu iyi biliyor.Kral Tv gecesinde yoktum,o yüzden bir şey söyleyemeyeceğim.Ama yazdığınız çok yanlış....Demet Akalın'la tweetleşin yazmış bir arkadaşımız da,garip garip konular açılmış,kapanmış...Ortalık yine kızışmış yani...Adminler bu bölümü kilitlemezse silahlar havada uçuşacak gibi gözüküyor...

Ve bana da laf atıldığı zaman huyum kurusun,lafa cevap vermeden edemiyorum...O yüzden sivri dilli diyorlar ya bana... Tarkan'ı her zaman savunurum...Hayranları da savunurum ama sayın trkntrkn89 haksızsınız şu an.Sizi savunamayacağım...Diğer o Jb'yle Tarkan'ı kıyaslayanları da...
Gidin Jb'in sitesinde ''You're in my heart <3 <3'' diye bağrının durun...Ne deyim ki?

Allah akıl fikir versin... ;)

Blg
20-05-11, 01:58
Justin Bieber gibi mikrofon yerine beberon tutması gereken bir bebe, tek başına yaklaşık 1 milyar dolarlık bir pazar payı yaratmış bulunuyor. Tarkan'la sanatsal açıdan kıyaslanmasını saçma bulmanızı anlarım, ama Tarkan'ın Bieber kadar tanınmadığını söylemeye çalışanları saçmalamakla itham etmek ağır olur bence. Tabii 5 sene sonra, sesi kartlaşınca ve onu seven 5-15 yaş arası kızlar büyüynce, geriye "Who the fuck is Justin Bieber?" dan başka birşey kalmayacak. Ama meseleye başka tarafından bakabiliriz.

nedjohnlansen'ın yazdıklarını çok beğeniyorum fakat kişisel görüşüme göre asla olamayacak birşeyin hayalini kuruyor.

Tarkan WASP olmadığı ve için kurallarını onların koyduğu bir endüstride dev boyutlarda varolması neredeyse imkansız.

Lady Gaga gibi bir proje haline getirilmeyecekse, her zaman küçük ve kültürel açıdan bize yakın olan azınlıklara hitap edecektir.

Müzikal açıdan ne kadar başarılı olursa olsun, ki bence Come Closer Amerikan standartlarına göre kötü sayılamayacak bir albümdü, orada önemli olan sanatçının kimliği ve duruşu. Hit şarkı bir şekilde mutlaka üretiliyor. Eğer Obama döneminin bir eseri olarak kendilerince "Ortadoğu" sayılan bir bölgeden kültürel hazine ithal etmek isterlerse, bence ilk tercihleri Tarkan olur :) Yani umarım.

worldstarrr
20-05-11, 03:30
bence siz trkntrkn89 ve nedjohnlansen TARKANdan uzak durmalısınız adamlar tarkanın şımarık şarkısını begenmıyolar bu geceyı kuzu kuzuyu sız nesınız ya bu şarkılardan 1 tanesini bile begenmemek ıntıhar bıde tarkan sayfasındasın senın amacın kesınlıkle tarkan antisempatizanlıgı adam tarkanın 1 sarkısı var dıgerlerını begenmıyorum demıs zuhaha kuzukuzu şımarık yada sıkıdım hangısını dedın unuttum ve bu gece bunlar kötu sarkı oylemi oha be el ınsaf be

bounce
20-05-11, 05:01
Tarkan aynı Tarkan değil herkes bitti gözüyle bakıyordu.. metamorfoz hayal kırıklığından sonra bir de uyuşturucu davasından sonra Megastar olarak anılan Tarkan haber kanallarında şarkıcı olarak anons ediliyordu(Trt spikeri gibi konuşurum)... ve Sevdanın Son Vuruşu teklisini çıkardı.. Ben Tarkan'ın bittiğini düşündüm.. büyük bi kesiminde öyle olduğunu düşünüyorum... Pepsiyle olan anlaşması iptal olmuştu..
Ancak Adımı Kalbine Yaz ile Tarkan küllerinden doğdu.. çünkü bu albüm Tarkan'ın dönüm noktasıydı.. Allah'tan çok başarılı bi albümdü.. Yoksa Tarkan için çok zor zamanlar olabilirdi.
Tarkanın yaptığı son albümde bu başarıya ihtiyacı vardı.. Daha aradan bi gün geçmiş Tarkan yabancı albüm çıkarmalı diyosunuz.. Tarkan'ın da insan olduğunu unutmayalım.. Tarkan'da emin olun çok istiyordur mevcut durumunun daha ilerisinde olmayı.. hepimiz istiyoruz.. Bilmiyorum izlediniz mi Tarkan'ın Harbiye konserlerinde Tarkancoll üyeleriyle buluşması vardı albüm çıktıktan sonraki 2. konseri öncesi.. Tarkan öyle stresli ki şöyle diyor '' Aylarca stüdyodan çıkmadık sırf sizlere daha iyisini vermek için İnsallah iyi olmuştur'' derken öyle gergin ki.. O anda Neslihan ''Usta Çırak'ı neden söylemiyorsun hastasıyım ben onun'' diyor. Tarkan'ın bi bakışı var Neslihan'a... Tarkan çok mutlu oluyor... Düşünün yanii...

Olur olmaz ayrı dava ama ben biraz daha Tarkan'ın sağlığı açısından bakıyorum.. Tarkan iyi olsunda gerisi teferruat. Tarkan yalakası değilim hatta Tarkan'a en büyük zarar yalakalalıktır.

Blg: bir tane hit yapta dinleyelim.

herkes fikrini söyleyecek Nedjohnlansen de Trkntrkn89 da söyleyecek... kimse kimseye git diyemez yönetim hariç... farklılık her zaman iyidir.

worldstarrr
20-05-11, 10:07
bounce tebrik ederım gerçekten TARKANı sizden daha çok sevdigini düşünenlerden daha güzel konuştunuz bu nedjohnlansen gıbıler sızden ders almalı adamı yerden yere vurmaktan başka yaptıkları birşey yok dünyaya açılamadıgını söylüyorsun sen hangı türke taptıklarını gördün dünyada ey johnlansen müslümana türke bakış açısı bukadar kısıtlıyken tamaqm bu 1 bahane olmayabılır ama bazı durumlar için böyle hangı arap şarkıcı dünyayı kasıp kavurdu arap türk bunlarıa yırmıyorlar tarkan buna rağmen bieşyler yaptı sıkıdım sımark bu gecelerle hoş sen bu geceyı ve şımarıgıda begenmıyorsun nesın sen ya nesınız sız trkntrkn89 ve nedjohnlansen ne işiniz var bu forumda sizin

Blg
20-05-11, 10:29
Bounce:

"Blg: bir tane hit yapta dinleyelim." derken ne demek istediğini anlamadım. Ben müzisyen değilim. Şarkı üretmiyorum.

Ama sanıyorum hit şarkı yapmak o kadar kolay değil demek istediğin için böyle söyledin. Bence hit şarkı her zaman yıllarca hatırlanacak, muazzam bir parça olmak zorunda değil. I-Tunes'ta 3 hafta ilk 10'da kalabilen şarkıların hepsi hit bence.

trkn_sry
03-08-11, 14:33
ooo tartışmya bak :D

seyma_tt
03-08-11, 14:43
Bence haklı.. Tarkan tekrar ingilizce albüm çıkarsın..

MlkeTarkn
03-08-11, 18:20
Tartışma ilerlemiş baya :)