PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TRT Müzik Ödülleri'nin sahipleri bu sanatçılar mı?

arau
10-03-11, 10:51
salonda bulunması gereken kişiler onlar mı? Nerede Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nükhet Duru, Nilüfer, Kenan Doğulu, Mustafa Sandal, üç ayrı dalda aday olan Tarkan... Daha böyle pek çok soru sorabilirim.

Şu an, karşımda yarısı boş, yarısı dolu bir bardak duruyor. Halkın anlatacağı gözle iki tarafına da bakacağım. Yüzde yüz dürüst kalarak.

Tamam TRT Müzik, müzik sektörüne hareket getirmek istiyor. Gençlere umut olmak için yollar arıyor. Genç veya ödüle aç sanatçılara 'ödüller' ile kapı aralamak istiyor. "40 yıllıklar starlar artık evlerine çekilsin, gençleri izleyelim" diyor. İyi güzel, o halde hâlâ Emel Sayın'a TRT'de program yaptırmak neyin nesi? TRT kulislerinde onlarca genç Emel Sayın var. Ödül gecesinde 20 dakikada bir 70 yaşındaki Emel Sayın'ın tanıtımı ekrana geldi. "Ne kadar adil yarışma. Emel Sayın'a ödül vermediler" diyorsanız yine yanılırsınız. İddia ediyorum. Sokağa çıkıp yüz kişiye (jüri buna dahil) sorun. Şayet 5 kişi Melihat Gülses ismini tanıyorsa, ben bu işi bırakacağım. Bakın Yılın Kadın Türk Sanat Müziği Solisti Seda Gülbeyaz olsa idi kimse itiraz etmezdi. Çünkü Gülbeyaz, Allah'ın her günü TRT ekranlarında idi.

İbrahim Tatlıes'e artık 'onur ödülü' verme zamanı geldi. Aday olması bile yanlış. Çocukları ile yarıştırıyorsunuz adamı. Geçen yıl çok büyük çıkış yapan Volkan Konak'ın seçilmesi de çok normal diyelim. Ahmet Özhan'ın ikinci plana düşmesine hayret ettim. Gökhan Sezen'in Ahmet Ağabeyi'nin yerini alması da bence çok güzel. O listede Zara varken Sabahat Akkiraz halk müziğinde 'yılın sanatçısı' oluyorsa bu ülkede bizim bilmediğimiz bir şeyler oluyor. Mustafa Ceceli'nin tüm ödülleri toplamasını istiyor kalbim. Tarkan, filan ne kelime diyorum. Ama Sıla'da duruyorum. İyi pazarlandığını görüyorum. Sony firması yarışma üzerinde ciddi çalışmış. Bir de kafamı karıştıran şu var; Ebru Gündeş, Sibel Can gibi milyonların sevgilisi fantezi yorumcusu var iken Sinan Özer'e fantezi ödülü vermek... Pes diyorum. Sinan'ın TRT'deki akrabası kim çok merak ediyorum. Çok güçlü bir yönetici. Çünkü sıralama yapılsa 50. filan olur.

Tarkan sanırım ödül almaya gelmeyeceğini önceden söyledi. Son saniye zarflarda ismi kazınmış gibi bir his var içimde... Gülben Ergen'i takdir ettim. Ödüle aday değildi ama ödül vermeye geldi. Ben tüm sanatçılardan bunu beklerdim. İbrahim Tatlıses, Volkan Konak'a ödülünü verse yer yerinden oynardı. Veya Sıla'ya ödülünü Sezen Aksu verse idi.......

aykut aşıklar

http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/146247-trt-muzik-odulleri-nin-ardindan-makalesi.aspx

secil.06
10-03-11, 20:40
Tarkan katılmak istememiş demekki isteseydi salonda ki yerini cok dan alır dı katılmaması isabet olmuş bence

siboss1992
10-03-11, 21:22
katilabiliyorum sadece. böyle oldugunu da bilmiyordum.
ama tabi tarkan böyle yerlere pek gitmiyor. kendi bilir tabi. saygi duymak gerek.

denizarya
10-03-11, 22:53
tarkanin trt kanalina olan saygisini cok iyi biliyoruz..mümkün olsaydii kesin gelirdi ama gelemedi herhalde

günışığım
11-03-11, 05:26
TRT oldu mu size TIRT :28:

Samet
15-03-11, 01:54
Tarkan gitse izdiham olur, o yuzden gitmiyor

worldstarrr
15-03-11, 07:52
Tarkanın Kendı Tercıhı Gıtmemek GItse Ölecek Sankı..:D

Samet
15-03-11, 17:17
Tarkanın Kendı Tercıhı Gıtmemek GItse Ölecek Sankı..:D

??? Pardon

TEVETOGLU
15-03-11, 21:13
''Tarkan sanırım ödül almaya gelmeyeceğini önceden söyledi.'' Bu görüşe ben de katılıyorum.

karma_elcin
19-03-11, 01:59
çok kötü bi geceydi ben beğenmedim pek bi yenilik yoktu kendi çapında bi şeyler yapmış işte TRT.. ama bu sene kral tv'nin ödül töreni çıtayı yükselticek gibime geliyo, Tarkan TRT'den ödül alsa da almasa da cok da tın yani :D

TARQANIM
19-03-11, 20:33
trt artik öyle eskisi gibi agir kaliteli kanal degil..gitmedigi daha uygun olmus .. tarkan gitse bile ödülünü beklerken uyur kalir orda okadar bunaltici ödül töreni :D