PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın Türkiye sevgisi!

secil.06
04-02-11, 21:12
Tarkan'ın Türkiye sevgisi!

Eurovision’da ülkemizi temsil etmesi için TRT’nin önce Tarkan’a teklif götürdüğü ortaya çıktı.

İddiaya göre ünlü sanatçı TRT’den 5 milyon dolar talep etti. Rakam kabarık gelince Yüksek Sadakat ile anlaşıldı. Ünlü sanatçı Tarkan 2011’deki Eurovision’a sürekli katılmayacağını söylese de adaylar arasında hep en başta gösterildi. Kulislerde konuşulanlara göre TRT yönetimi son ana kadar Tarkan’la yarışma konusunda pazarlıklarını sürdürdü. Tarkan geçtiğimiz aylarda TRT yetkilileriyle son derece gizli bir toplantı yaparak, Eurovision için istediği bütçeyi söyledi.

3 milyon doları beğenmedi

Tam 5 milyon dolar karşılığında Türkiye’yi temsil etmek istediği iddia edilen Tarkan’ın bu talebi karşısında, TRT yetkilileri 3 milyon dolara kadar çıktı. Pazarlık görüşmeleri iki tarafın temsilcileri arasında sürerken, Tarkan, “5 milyon dolardan aşağıya olmaz” diyerek aksi halde Eurovision’a gitmeyi hiç düşünmediğini iletti. Bunun üzerine acil toplantı yapan TRT yöneticileri, ellerindeki anketlerde en çok ilgi gören sanatçı ve gruplar içerisinden hiçbirini uygun bulmadı. Eurovision konusunda hiçbir kulis çalışması yapmayan, hatta TRT yöneticilerinin listesinde yer aldıklarından dahi habersiz olan Yüksek Sadakat grubu son anda Eurovision temsilcisi olarak seçildi ve kamuoyuna duyuruldu. Ve Yük sek Sadakat grubu ile 300 bin dolara anlaşıldı. TRT kurumunun Yüksek Sadakat ile anlaşmasında geçtiğimiz yıl Manga’nın aldığı ikinciliğin etkili olduğu belirtildi.

Kaynak :bugün gazetesi magazin bölümü
Link :http://www.bugun.com.tr/haber-detay/141273-tarkan-in-turkiye-sevgisi-haberi.aspx

Bamboo
04-02-11, 21:19
bence baştan aşağı uydurma ve yalan..

xurush'nine
04-02-11, 21:32
Saka gibi ya. Daha demin 3 000 000 veriyorduk olmadi, simdi 300 000'e baskasiyla anlastik. Sifirarla oynamak, onlari buyuk rakkamlarin sonundan silmek oyle kolay mi?O sifiri silmekle ortaya cikaracaginiz isin kalitesi kac basamak duser , bi de onu dusunun..Patlican fasulye mi aliniyor pazardan? O halde bile(Guzel damak zevkin varsa) 10 defa ucuzuna kacilmaz.. :)
Kesinlkle yalan haber-Tarkan'in pesinden bunca yil kosulduktan sonra bir de pazarlik yaparak para konusunu sorun yapmislarsa, kusura bakmayin bu isi yapanlara pes derim!(Hem TRT genel mudiri Ibrahim Sahin de Tarkani sever.)Bu yuzden inandirici gelmedi bana, bence Tarkan sicak bakmiyor Erovizyona(soz verdi, beni bekliyor cunki Erovizyon 20XX'a kadar, birlikte cikacaz ..:P :23: ).
Ama onceki konuda da belirttim, Giderse de yuklu bir bucce talebinde bulunmak dopdogal hakkidir.

twilight
04-02-11, 21:37
Yüksek sadakat gibi bir grup 300.000 istiyorsa;Tarkan'in 5 milyon istmesi dogal...
Konserleri full doluyor,albüm satislari ortada,dünyaca ünlü ... eee o zaman neden 5 milyon verilmesin?Niye yani?Gecerli bi sebepi var midir?

Hem;Tarkan paragöz degildir.O kadar para istemez...En fazla 1 milyon istemistir...oda en dogal hakki...ki verilmeyecek para degil...

denizarya
04-02-11, 22:00
yaaa yalaann böyle bir görüsme olduguna inanmiyorum..heleke para konusunda

TarkanColl
04-02-11, 22:03
Yalan, yanlış, yanlı yayın yapan tüm basını kınıyorum... :13:

secil.06
05-02-11, 00:00
sürekli yazılıp ciziliyo ama Tarkan acıklama yapmadıkca abartılıp kim bilir daha ne haberler cıkıcak

flores
05-02-11, 00:07
cok komik.kendileri inaniyormudur acaba yazdiklarina.:)))