PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan, yer yatağı yapar mı

secil.06
22-01-11, 16:39
‘Jim Carrey özentisi’lafını ciddiye almam

Röportaj: Sinem VURAL 22 Ocak 2011

O, yeni dönem “komik”lerden... Türkiye’de “Issız Adam” fırtınası eserken sanal alemde “Kızsız Adam” olarak boy gösterdi, bu sayede şöhreti alıp başını gitti. Tarzından dolayı Jim Carrey’e benzetilen Hayrettin Karaoğuz, “Benzetilmek tamam ama özenti laflarını ciddiye almam” diyor.

“Kızsız Adam” olarak sanal alemde yıldızınız parladı, devamı geldi. Bir süredir de Star TV’desiniz. Nasıl gidiyor program, bekliyor muydunuz bu ilgiyi?

- Başlarda bu kadar ilgi beklemiyorduk açıkçası... Ekip olarak projeye inanmıştık ama ilgi tahmin ettiğimizden çok daha hızlı bir şekilde arttı.

Videolardan oluşan bir program yapmak kolay olmasa gerek...

- Doğru, pek kolay değil. Videolar geliyor, o videoların ekrana uygun olması gerekiyor, ayrıca kendimiz skeçler çekiyoruz. Sırf o skeçler için ömrümde izlemediğim kadar çok dizi izledim. “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Fatmagül’ün Suçu Ne”, “Ezel”, “Küçük Sırlar”... Açık söyleyeyim daha önce dizi izleyicisi değildim.

Dizilerden skeçler hazırlamak tamam da, orijinallerine bu kadar yakın kostüm ve mekanı nasıl buluyorsunuz?

- Ekip işi... Ben metne bakıyorum, biri kıyafetlerden diğeri de mekandan sorumlu oluyor. Yönetmen de açı işini çözüyor. Tüm ekip keyifli ve özverili şekilde hazırlık yapıyoruz yani...

TARKAN, YER YATAĞI YAPAR MI

İzleyenler video göndermeye alıştı mı?

- Alıştılar. Gün geçtikçe gelen video sayısı arttı, üstelik hazır videolar dışında sırf bizim programımız için yeni videolar hazırlayıp yollayanlar bile var. Bu da çok mutlu ediyor beni.

Siz mi kanala program önerisi sundunuz, yoksa teklif mi aldınız?

- Teklif aldım. Bu program öncesinde 30’a yakın dizi teklifi geldi. Hiçbirini kabul etmeyince bizim ne yapmak istediğimizi sordular. “Program yapmak istiyoruz” dedik. Pelin Diştaş, “Projenizi getirin konuşalım” önerisinde bulundu. Stand up turnemizin ardından gittik, görüştük ve dört ayın sonunda program son halini aldı.

Emrah, Tarkan, Fatmagül, Sekiz; bu karakterleri sık sık kullanıyorsunuz. Derdiniz ne sizin onlarla?

- Tarkan’ın “Öp” klibini izlerken beyaz donunu gördüm, bir zamanlar Emrah’ın da beyaz donla gezdiği bir filmi vardı, kalmış aklımda. Üçümüz aynı evde kalsak ne olur diye düşünüp bunu yaptık. şimdi daha büyük kitlelere ulaşmak için “Öyle Bir Geçer Zaman ki”ye girmeye çalışıyor Hayrettin. Bu da başka bir format aslında; dizilerin önemli sahnelerini alıp kendime göre yeniden yorumluyorum.

Bu tarz videolara yayınlandıktan sonra nasıl tepkiler geliyor?

- Bu videolarla ilgili hemen hemen hiç olumsuz yorum almadık.

Sizin en çok sevdiğiniz skeç hangisi oldu?

- Tarkan, Emrah ve benim aynı evde kaldığımız skeç... En çok güldüğüm noktası ise Tarkan’ın bana yer yatağı yapmasıydı. Tarkan’ı yer yatağı yaparken düşünsenize... Umarım o da seyretmiştir.

EKRANDA DA GERÇEKTE OLDUĞUM GİBİYİM

Bu saç ne zaman kesilecek?

- Seneye kestiririm belki de. Programa bu formatta devam etmeyi düşünüyoruz.

Jim Carey’nin canlandırdığı Ace Ventura karakterine çok benziyorsunuz. Bu benzerlik olayı canınızı sıkıyor mu?

- Önceleri sıkıntı yaşıyordum ama artık önemsemiyorum. ınsanların “Ne kadar çok benziyor” demelerini anlarım ama “Ona özeniyor” laflarını ciddiye almıyorum.

Hayrettin karakteri sizden ne kadar uzak? Tamamen karikatürize bir tip mi bu?

- Aslında göründüğüm gibiyim, beni yakından tanıyanlar bunu çok iyi bilir. Doğal olmayı seviyorum, bu yüzden de programımda kendi karakterim ön planda.

2 YILDA 20 BİN SEYİRCİYE ULAŞTIM

Stand up yapmaya ne zaman başladınız?

- Yıllardır yapmak istediğim şeydi stand-up aslında... Sahnede daha çok kendim gibi olabiliyorum, kendimi buluyorum.

Geçtiğimiz yıl üniversitelerde gösteri yapmıştınız. Bu sene de aynı program olacak mı?

- İki yıldır üniversitelere turneler düzenliyoruz. Bu süre içinde yaklaşık 20 bin kişiye oynadık oyunumuzu ve son derece güzel yorumlar aldık. Bu yıl da devam edeceğiz kısmet olursa turnelere.

Kaynak : Hürriyet Kelebek
Link :http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/16819608.asp

TEVETOGLU
22-01-11, 16:54
Acımayacak klibi için de bir skeç hazırlarlar artık.

secil.06
22-01-11, 17:00
adama malzeme lazım programının izlemesi için ama yanlış adres de oldunu bilmiyo heralde

twilight
22-01-11, 17:35
Okan Bayülgen 'de Hayrettin 'de ayni seyleri yaparak,gündemde kalmayi planliyorlar...
Daha ne kadar gündem de kalacaklarini saniyorlarsa?
Okan Bayülgen hadi,filmlerde oynuyor,fotografcilik yapiyor...
Peki Hayrettin daha ne kadar gündemde kalabilir?En fazla 2-3 yili var...
Sonra,piyasadan düsecekler...
Haberleri yok!

denizarya
22-01-11, 19:50
bende izledim o bölümüü...ama kötü bir niyetle yapmadigina inaniyorum...görüntüler de asalayici yada tarkana mesaj gönderme söz konusu degildii...bende hic bir sorun yok burda

pare pare
23-01-11, 04:24
Ilginc haber gercekten . . .

secil.06
23-01-11, 14:24
ben hoşlanmıyorum bu tarz program veya klipler içirisin de Tarkanın da yer alaması hiç gerek yok umarım bun dan sonra başka sanatcıların kliplerin den alıntı yapar