PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eleştirinin böylesine ‘kıl oldum abi’!

eskalen
04-12-10, 16:04
Hurriyet gazetesi yazarlarinda Mehmet Y. Yilmaz'in bugunku yazisindan bir bolum.

Eleştirinin böylesine ‘kıl oldum abi’!

TARKAN’ı “Kıl oldum abi” ile ortaya çıkıp müzik dünyamızı karıştırdığı günden beri tanırım, izlerim ve de severim.
Ondaki yıldız kumaşını ilk fark eden de o tür müzikten hoşlanmasa bile Doğan Hızlan’dır, bunu da söyleyeyim.
1990’ların başında, bir süre Hürriyet’te aynı katta çalıştık, sohbetlerimizde bunu söylediğini çok iyi hatırlıyorum.
Gerçek yıldız pırıltısına sahip olmak kolay değildir. Çalışarak belli bir yere kadar olur, temelinde Allah vergisi birtakım özellikler de ister ki sanırım Tarkan’da da bu var.
Türkiye’yi bir kenara bırakıyorum, bir gün Moskova’da işsizlikten ne yapacağımızı düşünürken Tarkan konserine gitmiştim. “Yoldaşım” Mustafa Oğuz ile birlikte.
Sahneye çıktığı andan itibaren bir kelime Türkçe bilmeyen insanları nasıl bir heyecana sürüklediğini gözlerimle görmüştüm ve doğrusu kıskanmıştım da!
Tarkan, bu ay Elle Dergisi için özel bir fotoğraf çekimi yaptı. Dünyanın önde gelen fotoğrafçılarından David Burton ile İstanbul’da çekimler yapıldı. İsveçli top model Faye Wrethem de kendisine bu çekimde eşlik etti.
Derginin piyasaya çıktıktan sonraki satış hızı ancak bir yıldızın yaratabileceği bir durum! Böyle giderse önümüzdeki hafta ikinci baskı da yapılacak.Çekimlerden birinde Tarkan ile Faye, bir küvette, köpüklerin içinde çıplak olarak görülüyorlar, orada elbise ile oturacak halleri yok ya?
Geçen gün baktım bazı kişiler ve yazarlar bu fotoğrafta Tarkan’ı “çok kıllı” bulmuşlar, eleştiriyorlar.
Bu bir kusur değil sanırım, ağda mı yaptırması gerekiyordu?
Sorun, eleştirinin fiziksel bir durum ile ilgili olması. Birisini kısa boylu diye, şişman diye, çok uzun diye, çok zayıf diye, gözleri çekik diye eleştirmek ne ise “kıllı” diye de eleştirmek aynı durumdur ve kusura bakmayın ama “ırkçı-ayrımcı” bir tutumdur.
O eleştirilere “kıl olduğum” için sizlerle de bu düşüncemi paylaşayım istedim.

Kaynak:Hurriyet.com.tr

xurush'nine
04-12-10, 17:03
Ayrica Tarkan cok ozenli ve onu takip edenlere karsi cok saygilidir..Giyimine kusamina her seyine hep dikkat eder..Madem soyunacakti lazer yaptira bilirdi diye dusunenler de olmustur muhakkak onun icin soyleyeyim: dun Elle dergisi genel yayin yonetmeni Isik hanimin bi roportajini izledim..Dedi ki kuvet olayi kesinlikle pilanda olmayan bir seydi ..Tamamen otelde cekimlere baslandiktan sonra David tarafindan yapilan teklif uzerine olusan bir cekimdi..Hatta basda Tarkan tereddut etmis..
Cekimlere onca para harcaniyor..Yabanci ekibe sen bir kac gun bekle ben bi lazer yaptirayim da geleyim denmezdi.. Sanirim hazirliksiz yakalanmis Tarkan o kadar..:)

twilight
04-12-10, 17:59
Öyle elestirileri anca,Demet akalin,Seda Sayan'in oglu vb.gereksiz isimler yapar...Hic,Sezen Aksunun,Sertab Erenerin,yada ne bileyim,Üst-modern insanlarin böyle yorumlar yaptigini gördünüz mü?Ben görmedim...
Hem,cidden adam da hakli,banyoya kiyafete mi girilecek?Artik öyle yapalim bari...
Gülünc yani...