PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'ın düet kardeşleri

denizmavisi
23-11-10, 03:32
Son olarak Şubat ayında yeni albüm çıkaracak olan Ajda Pekkan ile düet yapan Tarkan, bugüne kadar pek çok sanatçı arkadaşına sesiyle destek verdi. Sanat dünyasındaki ‘çekememezlik’ çarkını ‘dayanışma’ yönüne çevirmeyi hedefleyen Tarkan, çok sayıda ünlünün ‘düet kardeşleri’ oldu. İşte, Megastar’ın vokal yaptığı ünlülerin listesi...

15 YIL ÖNCE BAŞLADI

MİRKELAM:
İlk olarak 1995’te İstanbul Plak’ın sanatçısı olan Mirkelam ve Tarkan ‘Her Gece’ adlı şarkıda buluştu. Tarkan’ın düeti, Mirkelam’a uğurlu geldi.
MÜZEYYEN SENAR:
Türk Sanat Müziği’nin efsane yorumcusu Müzeyyen Senar, Tarkan’la düet yapan isimler arasında. 1998’de çıkan ‘Ömre Bedel’ adlı karma albümde Senar ile Tarkan ‘Benzemez Kimse Sana’ isimli şarkıyı birlikte seslendirdi.Tarkan, Bodrum’da yaşayan Müzeyyen Senar’a sevgi ve saygısını onu sık sık ziyaret ederek gösteriyor.

BESTE HEDİYE EDİYOR
NAZAN ÖNCEL: Nazan Öncel’den ‘Hüp’ ve ‘Dudu Dudu’ isimli şarkıları alarak büyük bir çıkış yakalayan Tarkan; ‘Hay Hay’ ve ‘Nereye Böyle’ adlı parçalarda Öncel’e eşlik etti.Bu yakınlaşma nedeniyle Tarkan ile Sezen Aksu’nun arasına kara kedi girdiği iddia edilmişti...
KİBARİYE: Tarkan, Sesine hayran olduğunu her fırsatta dile getirdiği Kibariye’ye ‘Gülümse Kaderine’ isimli şarkısını hediye etti.Bu destekle yetinmeyen Tarkan, Kibariye ile birlikte klibinde de boy gösterdi. Kibariye’nin geçtiğimiz yaz çıkardığı albüme de ‘Arada Bir’ isimli bestesini veren Tarkan, vokalde de Kibariye’ye eşlik etti. İkilinin ‘düet kardeşliği’ yeni projelerde de sürecek gibi..

ÇOK BEĞENİLDİLER
SİBEL CAN: Sibel Can’ın ‘Akşam Sefası’ isimli albümünde ilk kez buluşan ikili, büyük ilgi toplamıştı. Tarkan daha sonra Sibel Can’a, söz ve müziği kendisine ait olan ‘Çakmak Çakmak’ isimli şarkıyı hediye etti.Geçtiğimiz yaz piyasaya çıkan ‘Benim Adım Aşk’ albümündeki ‘Çantada Keklik’ parçasını da birlikte seslendirdi.
EMİR: Megastar Tarkan sadece tecrübeli isimlere düet yapmadı. Müziğe ilk kez Tarkan’ın şirketi ile adım atan Emir de, Tarkan’ın yardımlarını esirgemediği isimlerden. Geçtiğimiz yıl ‘Ben Sen Olamam’ adlı albümü ile kendini gösteren Emir, Tarkan’dan hem düe hem klip desteği aldı.

Tarkan, Süperstar Ajda Pekkan’ın Şubat ayında çıkacak albümüne sesiyle destek oldu.

Kaynak:Günaydın

denizmavisi
23-11-10, 03:34
Dilerim en kısa zamanda sesine ve yorumuna bayıldığım Ebru Gündeş ile de ortak bir çalışmada buluşurlar, harika olur.Her gece şarkısındaki yorumu da süperdi gerçekten:20:

bounce
23-11-10, 03:37
Dilerim en kısa zamanda sesine ve yorumuna bayıldığım Ebru Gündeş ile de ortak bir çalışmada buluşurlar, harika olur.Her gece şarkısındaki yorumu da süperdi gerçekten:20:

hiç gerek yok bence!
ama her gece gercekten çok güzeldi.benimde favorilerimden biridir diğeri de hay hay

trkntrkn89
23-11-10, 03:59
Bence Türkiyede bu kadar düet yeter ama tabi bu düetler tarkanı canlı tutuyor,albüm çıkarmasa bile ortalarda...

kartales26
23-11-10, 09:44
keşke ebru gündeşle düet yapsa da dinlesek,hele bir de aynı sahnede buluşurlarsa birbirlerini çok iyi tamamlayacaklarını ve birbirlerine çok yakışacaklarını düşünüyorum.

ece**
23-11-10, 11:46
mirkelam mı ! her gece mi ! ben öliyim yaşamayım daha iyi :) yeni öğreniyorum desem .kendimden utandım vallahi :D

ve herkes söylemiş isteğini bende söyleyim bari, bende gülşenle çalışmalrını isterim. 1 şarkıda ikisi güzel gider bence ;)

Bakinka
23-11-10, 12:18
bence Ebruyla tarkanın sesi uymaz ,ama Mirkelam ,Sezen Aksu ,Nazan Öncel süper uyuyor :)
bide ben Şakirayla düetini bekliyorum :) çok uyar bence süper olur .

jetaime
23-11-10, 13:39
ooo bir duet super bide her gece mirkelam ile wow bayildim
super bir haber

xurush'nine
23-11-10, 13:53
ooo bir duet super bide her gece mirkelam ile wow bayildim
super bir haber
Canim, Mirkelam ilie onceden olmus..Yeni duet Ajda Pekkan ile olucak ins. :)

P.S.Bir de benle yapsa super oiesi olur valla..:P :9:
Tamam mizikcilik yapma, seni de aliyoruz Elodis, trio yapariz.. ;) :21: :20::18:

smh
23-11-10, 17:44
her gece 'de düet yok Tarkan vokal yapıyo nakarat kısmında

TEVETOGLU
23-11-10, 18:08
En beğendiğim düet Müzeyyen Senar'la olanı.Benzemez kimse sana.

eskalen
23-11-10, 18:20
Sabah bende okudum haberi.Yalniz cok klasik bir haber. Herkes biliyor Tarkan'in kimlerle duet yaptigini..Ama Tarkan'dan cok onunla duet yapan sanatcilar icin bir prestij olmustur..Bir de sayfaya haber de bulamamislar ki boyle bir derleme yapmislar sanki.

secil.06
23-11-10, 20:31
Kesinlikle katılıyorum herkez biliyo zaten kimlerle düet yapdığını
Haber olsun diye yapmışlar...

yiğit
23-11-10, 20:31
yıldız tilbenin havalım şarkısında da nakaratta ve ara kısımda sesi var söz-müzik:tarkan ayrıca..unutulmuş..

Dark_blue
23-11-10, 20:44
Murat Boz'u da unutmuslar 'Püf'

twilight
23-11-10, 22:05
Bence;en iyisi ''Nereye böyle''...
Ve olmasi gereken isim Gülsen... :)

leyla
24-11-10, 15:26
Bencede gulsen iyi olur bide ajda pekkan ki zaten duet yapacaklar

DaLy
25-11-10, 01:15
Umarım Tarkan sadece vokal yapmamıştır..Düet bekliyorum kendilerinden.

cerkain
25-11-10, 01:25
Yıldız tilbe de var destek olduğu :)))