PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Fotoğrafçılığım kazaradır'

ece**
12-11-10, 20:21
http://i.radikal.com.tr/644x385/2010/11/11/fft5_mf594016.Jpeg

Dünyaca ünlü fotoğrafçı David Burton, Elle dergisinin aralık sayısı için Tarkan'ı fotoğrafladı. Kate Moss, Marion Cotillard gibi yıldızlarla çalışan Burton, Tarkan için, ?Çok profesyonel? diyor

ELİF TÜRKÖLMEZ (Arşivi)

Lacivert ince fitilli kadife bir gömlek, jean ve beyaz tenis ayakkabıları çekmiş üzerine. Hem salaş hem şık görünüyor aynı anda. İşine on dakika ara verince, elinde kocaman plastik bir bardağa doldurduğu kolasıyla yanıma geliyor. İngiliz aksanlı bir ‘hello’ çakıyor. Fotoğraf sanatçısı David Burton, Elle dergisinin aralık sayısına kapak olacak Tarkan’ı fotoğraflamak için burada. Yani çekimlerde esas oğlan Tarkan ama adam etrafına öyle bir ışık saçıyor ki, tali olan asıl mevzuya dönüşüyor, Burton benim konuğum oluyor. Adam, Kate Moss, Marion Cotillard gibi dünyaca ünlü isimleri çekiyor. Ama duruşundan Kate Moss’a, ‘Kate’ demeyeceğini, işini yapıp köşesine çekildiğini tahmin edebiliyorsunuz. Zaten sohbetin gidişatı da ilk izlenimi doğruluyor.

‘Tarkan çok profesyonel’
“Bir dolu insanla çalışıyorsunuz, Tarkan’ı nasıl buldunuz?” diyorum. “Çok profesyonel, onunla çalışmak çok kolay oldu. Leb demeden leblebiyi anlıyor” diyor. Ayrıca Tarkan’ın gerçekten fotoğrafa yakıştığını söylüyor. Tarkan’ı tanımıyormuş, sadece ‘Kiss Kiss’i biliyormuş. Zaten fotoğrafını çekeceği insan hakkında külliyat yutmak gibi huyları da yok. Fotoğrafa, kendi deyişiyle, ‘kazara’ başlamış. “Fotoğrafçı olacağım diye bir hedefim yoktu. 20’li yaşlarımın ortasında bir süre Hindistan’da yaşadım ve orada fotoğraf çekmeye, fotoğraf üzerine düşünmeye başladım. Sonra olaylar gelişti…”

‘İstanbul Hong Kong gibi’
Objektifinden geçen şaşaalı dünyanın aksine kendi dünyası oldukça ‘basit’miş. Dış çekimler sırasında Tarkan’ın hazırlanmasını beklerken, tütün sarıp manzaraya bakıyor. Yanında genç çocuklardan mürekkep acayip iş bilir, laf anlar bir ekip var. Çekilen fotoğraflar anında ekranda görünüyor, hafıza kartı değiştiriliyor. Burton İstanbul’a ilk kez gelmiş. “İnanılmaz bir şehir burası, acayip dinamik, başım döndü” diyor. THY’nin Manchester United’ın sponsoru olmasına şaşırmış. Ekonomiyi merak ediyor, biraz Hong Kong’a benzetiyor.

Tarkan’dan Vrethem’e öpücük!
Tarkan, altı yıldır söyleşi vermemenin pasından belki, biraz gergin. Çırağan’ın bahçesinde fotoğraf çektirmek isteyen hayranına, “Sen şimdi bunu yayımlarsın bir yerlerde, kostüm görünmesin” diyerek, ancak çeneden yukarısını alırsa çekebileceğini söylüyor. Çekimlerde Tarkan’a, İsveçli model Faye Vrethem eşlik ediyor. Mizansen, otele varan dünya yıldızının kolunda sevgilisiyle içeriye girişi, en havalısından… Bu arada hava birden puslanıyor. Üzerinde tiril pantolon ceketle Vrethem titriyor ve tabii ki Tarkan’dan özel âlâkayı da kapıveriyor. Tarkan genç modelin dudaklarına yapışıveriyor. Vrethem biraz şaşkın, karşılık veriyor. İç çekimlerde ara verildiğinde çıplak ayak dans etmeye başlayan Vrethem Tarkan’ın çekim dışı ilgisinden yine kaçamıyor. “Benimle dans eder misin?” teklifine hayır diyemi-
yor. Tarkan’a sarılıp dans ediyor. Ekip kahve molasındayken ikili koridorda usul usul dans ediyor, Vrethem’in etekleri havada uçuşuyor…

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=1028538&Date=11.11.2010&CategoryID=82

özge
12-11-10, 21:22
kimmm buuu vrethem yaaaaa bulursamm onu varyaaaa gebertirimm vallahii:):) çok kıskandımmm..ciddi ciddiii Tarkan dudaklarından öpmüşş heraldeeee:( birde dansss etmişş offf offff:(

twilight
12-11-10, 22:30
:) İlginc...Tarkan sevgilisi olmayan bir kisiyi dudaklarindan öpmezdi ama...
Neyse :)

jetaime
12-11-10, 22:35
tuaf bir haber vallah inmiyorum

arau
13-11-10, 08:05
:) İlginc...Tarkan sevgilisi olmayan bir kisiyi dudaklarindan öpmezdi ama...
Neyse :)

mizansel gereği diyor orayı atladın galiba..

eLiF
13-11-10, 16:27
kimmm buuu vrethem yaaaaa bulursamm onu varyaaaa gebertirimm vallahii:):)
Çok güldüm yazdığına (: Duygularımıza tercüman olmuşsun :4:

TEVETOGLU
13-11-10, 18:00
Tarkan'ın fotoğrafını çekenlerin gözleri kamaşıyordur kesinlikle. :)