PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TARKAN’I NiYE YOK SAYDILAR?

anakha26
11-11-10, 09:09
TARKAN’I NiYE YOK SAYDILAR?

http://i.milliyet.com.tr/568x337/2010/11/11/tarkan-i-niye-yok-saydilar--953558.Jpeg

Tarkan’ın aday gösterilmemesinin ‘makul ve mantıklı’ bir sebebi olmalı ve bu da kamuoyuna duyurulmalı. Elbette ki adaylar arasında ‘iyi’ler var, ama ‘yılın en iyi albümü’nün aday gösterilmemesi gibi tuhaf bir durum var ortada...

İstanbul FM’in ‘14’üncü İFA İstanbul FM Altın Ödülleri’nin adayları arasındaki bir eksiklik dikkatimi çekti. Çünkü radyo, 2010’a damgasını vuran bir şarkıcıyı, olması gereken iki kategoride aday bile göstermedi.
‘En İyi Albüm’ kategorisinde İstanbul FM’in dinleyicilerinin oyuna sunduğu listedeki adaylar şunlar:
Demet Akalın - Zirve
Emre Aydın - Kağıt Evler
Ferhat Göçer - Biz Aşkımıza Bakalım
Gripin - M.S. 05.03.2010
Gülşen - Önsöz
Hande Yener - Hande’ye Neler Oluyor?
Kutsi - Bambaşka
Murat Dalkılıç - Merhaba
Mustafa Ceceli - Mustafa Ceceli
Serdar Ortaç - Kara Kedi
Sertab Erener - Rengarenk
14’üncü İFA İstanbul FM Altın Ödülleri’nin ‘Pop Erkek’ kategorisindeki aday gösterdiği şarkıcılar ise şunlar:
Emre Altuğ, Ferhat Göçer, Gökhan Özen, Gökhan Tepe, Gökhan Türkmen, Kutsi, Levent Yüksel, Metin Aralot, Murat Boz, Murat Dalkılıç, Mustafa Ceceli, Özgün, Serdar Ortaç, Soner Sarıkabadayı ve Yusuf Güney.

‘Adımı Kalbine Yaz’ 315 bin sattı
Şimdi size şöyle bir soru yöneltsem ve desem ki, “2010’da çıkardığı albümle müzik dünyasına damgasını vuran şarkıcı kimdir?” Buna vereceğiniz yanıt ne olur?
Elbette ki bu yazıyı okuyan herkesin aklına aynı ismin gelmesini beklemiyorum.
‘14’üncü İFA İstanbul FM Altın Ödülleri’ne aday gösterilen her şarkıcının fanatik hayranları olduğunu, onların ‘gönül gözü’nün o şarkıcıdan başkasını görmediğini de biliyorum.
Ancak 2010 yılında müzik dünyasına objektif bir gözle baktığınızda şöyle bir gerçek çıkar karşınıza.
Çıkardığı albümle 2010 yılına damgasını vuran şarkıcıların başında Tarkan var.
Hem de açık arayla.
Tarkan’ın ‘Adımı Kalbine Yaz’ albümündeki şarkıların çoğu hit oldu.
Müzik sektörünün “Albümler satmıyor” deyip, kan ağladığı bir dönemde Tarkan’ın ‘Adımı Kalbine Yaz’ın tirajı 315 bini buldu.
‘En İyi Albüm’ kategorisinde aday gösterilenlerden kaçı Tarkan’ınki kadar satış yaptı?
Hiçbiri.
Hal böyleyken Tarkan’ın, ‘En İyi Albüm’ ve ‘Pop Erkek’ kategorilerinde aday gösterilmemesinin ‘makul ve mantıklı’ bir sebebi olmalı.

Ödül almaya gelmez diye mi?
İstanbul FM yetkilileri, “O bir Megastar. Onun yeri başka. O yüzden onu kategori dışı tuttuk” diyorsa, o zaman bunun da duyurulması gerekmez mi?
Şayet ‘14’üncü İFA İstanbul FM Altın Ödülleri’nin adaylarını belirleyenler, “Aday göstersek açık ara birinci çıkar, ama ödülünü almaya gelmeyeceği için biz de onu aday göstermedik” gerekçesiyle böyle bir karar almışsa o da başka.
Tarkan’ın aday gösterilmemesinin ‘makul ve mantıklı’ bir sebebi olmalı ve bu da kamuoyuna duyurulmalı.
Aday gösterilen albümler ve şarkılar ‘yılın iyi’lerinden değil mi?
Elbette ki adaylar arasında ‘iyi’ler var, ama ‘yılın en iyi albümü’nün aday gösterilmemesi gibi tuhaf bir durum var ortada...

Ali Eyüboğlu
aeyuboglu@milliyet.com.tr
MİLLİYET CADDE

özlemmis
11-11-10, 09:25
ben istanbul fm'e yazı yazdım mümkünse elli tane laf yedim ama buradaki arkadaşlarda bence bişeyler yazmalı tepkimizi ortaya koymalıyız.Aslında bu ödül töreni çokda önemli değil ama yılın albümünü yapan tarkanı göremeyincede insan bozuluyor açıkçası.

tarkan_mania
11-11-10, 11:14
Tarkanın hakkını vermeleri lazım. 2010a damgasını vuran tek albüm. Nereye gitsem Tarkan çalıyor. Ali bey çok güzel dile getirmiş zaten.

"İstanbul FM yetkilileri, “O bir Megastar. Onun yeri başka. O yüzden onu kategori dışı tuttuk” diyorsa, o zaman bunun da duyurulması gerekmez mi?
Şayet ‘14’üncü İFA İstanbul FM Altın Ödülleri’nin adaylarını belirleyenler, “Aday göstersek açık ara birinci çıkar, ama ödülünü almaya gelmeyeceği için biz de onu aday göstermedik” gerekçesiyle böyle bir karar almışsa o da başka."

HakanÇelik
11-11-10, 11:58
Tarkan'ın o ödüle ihtiyacı yok, hem de hiç yok. Varsın hakkını yesinler...
Halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

tarkan_mania
11-11-10, 12:20
Tarkan'ın o ödüle ihtiyacı yok, hem de hiç yok. Varsın hakkını yesinler...
Halk neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

ihtiyacı yok..
dediğin gibi halk zaten biliyor , bizlerde fanları olarak Tarkanı görmek istiyoruz Hak ettiğini almalı..

arau
11-11-10, 12:37
adayları kim belirliyorki taraflı olduğu burdan belli zaten. dünyanın en prestijli ödüllerinde adayları halk oyu ile belirliyorlar yada çok kalabalık jüriler belirliyor. bu arada çağırsak gelmez zaten bizde aday göstermeyelim mantığı bir tek bizde herhalde. gelmezse ödülü gönder dünyada öyle yapıyorlar bir araştırın isterseniz.

WILDBOYS
11-11-10, 13:13
Bunun tek bir sebebi var. Söylediklerinin hepsi palavra adım gibi biliyorum. BOYKOT, BOYKOT, BOYKOT!!!!!

twilight
11-11-10, 13:38
Gereksiz bir ödül...Ayni Kral Tv Video Müzik Ödülleri gibi...
Tarkan'in evinde bir sürü ödül var...Hemde dünyaca ünlü ödüller bile...
Bir tanesini alamadım,bir tanesine aday olamadım diye kahrından ölecek değil ya...Değil mi?

Dark_blue
11-11-10, 14:14
Birinci belli diye aday gostermemis olabilirler ;)

TarkanColl
11-11-10, 14:23
"Tarkan gelirse bir özel ödül vereceğiz" dediler bana İstanbul Fm yetkilileri.

Ben de "gelmese bile vermelisiniz" demiştim.

Belkide Tarkan birinci olunca ödülü almaya gelmez ve yaptıkları işin bir anlamı kalmaz diye korkmuş olabilirler.

Ellerini vicdanlarına koymalılar. Tamam kim ne derse desin Tarkan bizim için her platformda 1. dir ama yiğidi öldürüp hakkını yemek de hiçbir vicdana sığmaz.

Ali Bey'in dediği gibi, eğer özel birşey düşünüyorlarsa bile bunun bir an önce ne olduğunu açıklamalılar.

Kim bilir belkide ödüllerinin gücüne güvenmiyorlardır. Tarkan gibi bir dünya starına ödül verecek kadar kaliteli olmadıklarını düşünüyorlardır...

eskalen
11-11-10, 16:43
Tarkan'in illa odul almasini niye bu kadar cok isteyelim ki? Tarkan'in bu listede olmamasi bir dezavantaj mi? Hayir.. Bence buyutmeye gerek yok..Iste aday olsun olmasin bence ihtiyaci yok..

Ki Gurdal Cakir'i Tarkan'i taniyan ve gorusen biri..Gurdal Bey muhakkak halleder diye de dusunuyorum konuyu..Bu kriz kose yazisina kadar yansidi, kendi radyosu icin bir aciklama yapmali..Ama kendisi ve kendi radyosu icin sadece..

Kisacasi bizim acimizdan ortak gorus olarak odul almis almamis pek bir onemi yok...

TEVETOGLU
11-11-10, 17:27
En güzel ödül albüm satışıdır bence.

fantin
11-11-10, 19:54
Çok gerekli prestijli bi ödül değil.Boykot ettiklerini düşünmüyorum çünkü Tarkan şarkılarını çalıyo radyo.Büyük ihtimalle Tarkan ödülü almaya gelmeyeceği için aday göstermediler.Ve bence kendilerini komik duruma düşürdüler.Üzerinde durmaya değmez.

DaLy
13-11-10, 01:38
Önemli olan ödülün büyüklüğü veya küçüklüğü değil radyo yetkililerinin yapmış olduğu saçmasapan açıklamadır..Kaldı ki ödülü küçümsemek olmaz zira İstanbul fm Türkiye'nin ilk özel radyolarından olmakla beraber fazlasıyla dinlenen bi radyo..Fakat ne olursa olsun Tarkan'ın bu olayı protesto edip geceye katılmaması gerekir..Büyük ihtimal öyle de yapıcaktır..=)

Elif Yokgörme
21-11-10, 21:03
Tarkan her zaman birinci benim için.onun hakkını vermeleri gerekirdi.o listede ki isimlerin hiçbirinin tarkan dan çok sattığına ya da dinlendiğine inanmıyorum.