PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Öp çalıntı mı?

smh
24-09-10, 01:14
Arkadaşlar cüneyt özdemir twitter'dan tarkan'ın öp şarkısının çalıntı olduğunu söyleyip bi şarkı paylaşmış linki

http://twitter.com/cuneytozdemir/status/25294877408

youtubeden açamayanlar varsa şarkının adını k tunnelden girip bulabilrler şarkının adı Timoteij - Glöm mig

Not:Şarkılar bana benziyor gibi geldi ama bide siz karar verin

buda timoteijin albümü nisan 2010da çıkmış http://en.wikipedia.org/wiki/L%C3%A4ngtan

Mega_Star
24-09-10, 01:19
ritmi benziyor ya ne alakası var bide remixyle karşılarştır benziyor mu

denizarya
24-09-10, 01:21
yaa sacmaa..tarkanin ne kadar calinti sarkilara karsi oldugunu biliyoruz..mustafa sandal zamaninda yapmis dedikodulari vardii bi sarkisinda..tarkan da yorumunda söylemisti cok karsi oluduguna...ayrica sezen aksu ile beraber yaptilar..sizce sezen aksu bunu yapar mi??

özge
24-09-10, 01:29
ne biliyoruzz belki bu şarkı çalıntıdırr allaaaa allaaaa...hem dinledim amaa sadecee ufak birkaç ritim andırıyor bunaa benzerlik denir çalıntı denmez..hemende araştırmaya mı girmiş. cüneyt beyy başkaa birileriylee uğraşsınnn..tabi Tarkan zirvede oluncaaa bi laf atayım belki tutar demiştirr iki yüzlü heriff zaten sevmem iyice sinirlerimi zıplatmasın..

smh
24-09-10, 01:35
bu arada ben sadece habrı paylastım yorumları cüneyt özdemir üzerinden yaparsanız memnun olurum

xlkmx
24-09-10, 01:45
giris kisminda bi benzerlik var ama sacma nie böyle biseyle ugrassin ki o veya ozan colakoglu hem ne biliyosunuz bu söyleyenlerin calmadigini.. ayrica birtek giris kisminda biraz var

ama artik ben normal karsiliyorum cunku notalarin kombinasyonu da bir yere kadar abicim tüm dunyada binlerce sarki yazilip ciziliyo herkesin basina gelebilir

DaLy
24-09-10, 02:35
Günümüzde ufak benzerliklerin olması kadar doğal bi şey yok.Takılınmaması gereken bi mevzu.

günışığım
24-09-10, 03:49
dim tis dim tis sarkilarin benzerligi daha fazla olabilir bunda birsey goremiyorum cuneyt ozdemir kendine baksin baska seyler ile ugrassin bazen cok sinir bozucu oluyor o adam zaten hic sevmiyorum onu. lutfen tarkandan uzak olsun :-)) ayrica ortada o kadar kotu kalitesiz ve dinlenemeyecek kadar berbat sarkilar varki esinlenme bile olsa super sarkilar yapiyor sezen aksuda tarkanda...

90_model
24-09-10, 05:07
bence alakası bile yok yaa :SS

Yakisikli89
24-09-10, 05:24
..

ama artik ben normal karsiliyorum cunku notalarin kombinasyonu da bir yere kadar abicim tüm dunyada binlerce sarki yazilip ciziliyo herkesin basina gelebilir

Katiliyorum.
Ritmik olarak Anna Vissi - Faulous'a daha cok andiriyor 'Öp'.
Ama bu devirde artik karsilastirmak ne kadar dogru olur bilmiyorum. Bir yenilik bulmak cok zor, cünkü hersey neredeyse mevcut!

Bakinka
24-09-10, 08:47
ritmlerinde benzerlik var ama $arkilar farkli...tamamen tesadüf.

adını_kalbime_yazdım
24-09-10, 12:18
Başında bir benzerlik var ama ilerleyen dakikalarda alakası yok

SESA
24-09-10, 14:31
altyapı benziyor ama şarkı ilerledikçe pek benzetemedim

ozgem__
24-09-10, 17:31
bir ufak ritim benzerliğinden bile neler çıkarıyolar hem benzemesi de çok doğal.. herşeyede bir bahane bulmayın artık yeter..

asd1234
24-09-10, 18:29
Biliyordum.. Ama çalıntı(!) olduğunu değil,mutlaka Tarkan'ın klip ya da şarkısı için bu tip yorumlar yapılacağını biliyordum.. Alışığız ne de olsa.

Bamboo
24-09-10, 19:19
yok yaa ne benzemesi.. yanından bile geçmiyo bence.. cüneyt beyin kendi kulak ritmi benzetmiş ama şarkılar benzemiyoo.. resmen iftira atıyolar maksat çamur at izi kalsın hesabı..

leyla
25-09-10, 12:01
hic alakasi yok

xurush'nine
25-09-10, 15:44
Ya bu ilk degil ki arkadaslar, "Metamorfoz" da ilk cikdiginda "Vay anam vay"a Brithney Speares'ten calinti demistiler - neymis ilk baslarinda cok kucuk benzerlik varmis..
Alti ustu 7 nottan cikan rithmler. Olucak o kadar benzerlik..
Ama Tarkan calinti yapar mi?! Yapmaz tabii hayatta yapmaz!
Alinti yapsa tamam ola bilir derim..Mesela yillar once okudugu "Asla vazgecem"emin muziyi calinti degil de yabancilardan alintiydi..Ya da Ajda Pekkan en unlu zamanlarinda alinti muziklere sarki yapti soyledi..Sezen Aksunun "Zalim" sarkisi olsun (muzigi azeri bestekar Eldar Mansurova ait) o da oyle..
Yani Tarkan yabanci bir muzigi ailp ta kendi uslubunca yorumlaya bilir de onu hayatta calmaz! Bu kadar unlu olup da birisinden sarki calmak gibi sacma bir suclama ola bilir mi?!Hele hele pireden deve yapildigi bir toplumda ve durustluyu ile taninan bir kisi bunu yapar mi? Yorumu "acaba yapti mi?" diye kafasinda soru isareti olanlara birakiyorum..

eskalen
25-09-10, 15:59
Dunya capinda gercekten bir sarki tuketimi icerisindeyiz....Yabaci albumler olsun kendi ulkemizde cikan albumler olsun...Calinti denen sarkiyi dinlemek te istemiyorum ama sunu soylemek istiyorum; En ufak bir benzerlige calinti yaftasi yapistirmak bu kadar kolay mi??? Calinti denmez ona, orasi surasi su Tarkan'in Op sarkisina benziyor denilir...Ki bu olayi abartmamak ve buyutmemek gerekir... Onune gelen her sarkiyi dunya capinda cikan bir yabanci sarkinin susuyla busuyla benziyor demek calinti polisciligi oynamaktir..Onune gelen her sarkiyi "aaa bizim Tarkan'in ya da (baska bir popcunun) sarkisina benziyor bu" demek cok basitlik oldu artik.. Magazin de gazeteci de bunu cok yapiyor...Tarkan ilk degil Ortac'a cok yapmislardii...

twilight
25-09-10, 16:26
Öncelikle,sarkiyi dinlemedim...Yani benziyor,yada benzemiyor gibi bir yorum yapamayacagim...Ancak,artik dünyada denenmemis sound yada ne diyelim biz ona alt yapi mi kalmis ki sanatcilar - bakin tek Tarkan icin söylemiyorum,dünyada yasayan bütün sanatcilar icin konusuyorum - farkli farkli soundlar deneyebilsin?Ki,Tarkan'in 4 yil gibi bir süre(dudu ve metamorfoz arasi) albüm yapmamisti...metamorfoz ciktiginda,Britney Spears'in Oh,I did it again sarkisina benzetildi(vay anam vay'dan bahsediyorum)...simdi de bu sarki benzetiliyor..iki nota,bir cistak cistak ayni diye - ki belki degildir dedigim gibi dinlemedim sarkiyi - ona calinti - alinti v.s denmesini abes,sacma,buluyorum...

nedjohnlansen
26-09-10, 02:04
öp şarkısı baştan beri womanizer şarkısına benzetiliyordu. nedense hep britney spears'tan seçiliyor benzetme şarkısı. vay anam vay da britney spears'ın toxic şarkısına benzetiliyordu. evet andırabilir ama çalıntı olması imkansız ki ben adı geçen, buradaki şarkı dahil dinledim hepsini. sonuçta pop poptur. aşağı yukarı sınırları bellidir. içerisinde bu kadar benzerlik olabilir. onu geçtim nelly furtado bir türküden kopyala yapıştır kısım koyuyorsa eğer bu işi yapanlara da bu kadar kızmamak gerekir. sonuç olarak tarkan'ın şarkısının çalıntı olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. ozan çolakoğlu belki eskiden bu şarkıyı dinledi, bilinçaltına yerleşti ve az da olsa ondan esinlendi, orasını bilemem.

nelly furtado'nun şarkısı:

http://www.youtube.com/watch?v=s-bHEKRlP3s

gence
26-09-10, 02:12
Şarkının girişi Michael ın The Way You Make Me Feel şarkısının da aynısı ama bu şarkı çalıntı demek olmuyo.Aynı ritim üzerine söylemiş demek oluyo.Elbette benzer yanlar olacak.Piyasada milyonlarca şarkı var

yigit
27-09-10, 21:47
Hiç alakası yok ya hey YARABBİM akıl,fikir ver bunlara !