PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hakan Aygün....

dogan
01-07-06, 20:56
Megastar Tarkan kendisini nasıl mahvetti?

Tarkan, son 5 yıldır “cep”ten yiyor. Hazır şöhreti sayesinde reklam filmlerinde oynuyor. Eski şarkılarının tekrarı “single”lar yapıyor. Son 5 yıldır tek yaptığı doğru, medyadan mümkün olduğunca kaçması. “Ulaşılmaz büyük star numarası” yapması. Böylece gizemini koruyor. Sezen Aksu taktiği izliyor. Tarkan’daki çöküşü 5 yıldır çevreme söylüyorum. Bu gerçekten “sevimlilik ötesi” yaratık, kaprissiz tavırları, doğallığıyla “sanatçı” betimlemesini hak eden nadir şarkıcılarımızdan biri. Peki Tarkan’ın sorunu nerede başladı? Cevabı basit. Türkiye’de Tarkan’ı öylesine şişirdik ki, çocuğa bizim sınırlar yetmemeye başladı. Taktı kafayı dünya çapında şarkıcı olmaya. Oysa Tarkan dünya çağında olmasa bile zaten “dünya yarıçap”ında işler üretmişti. Avrupa’da, Rusya’da, Arap ülkelerinde şarkıları dinlenen, dilden dile çevrilen bir sanatçıydı. Tarkan sadece “ekvator çizgisi”nin güneyine inememişti. Evrensel sanatçı olmayı, İngilizce şarkı yapmak sandı. Ve çöküş başladı. Yaklaşık 5 yıl önce İngilizce albüm yapacağım diye Ahmet Ertegün’ün himayesinde Amerika’da İngilizce dersleri almaya başladı. Ardından stüdyoya kapanıp, İngilizce şarkı denemelerine başladı. Bir albüm yaptı, Ahmet Ertegün beğenmeyince, rafa kalktı! Bütün bunlara çabalarken, Türkiye’deki pozisyonunu kaybetmemek için iyi ayarlanmış konserlere çıktı, “kötü single” lar yaptı. Ama Tarkan “hazır”dan yediğini anlamamakta ısrar etti. İngilizce şarkı çalışmaları devam etti. Ve ortaya çıka çıka “Come Closer” adlı rezalet parça çıktı. Parça o kadar rezaletti ki, Tarkan “tanıtım” için en kötü yerlerde bile çıkıp, şarkı söylemeyi kabul etti. Ve sonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “ücretsiz halk konseri”ne kadar düştü. Rizeli Tarkan’daki “laz inadı” hâlâ da sürüyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Rusya’da sahneye çıktı! Tarkan hâlâ da farkında değil ki, Rusya’da 12 bin kişi topladıysa, nedeni dilden dile dolaşan eski Türkçe şarkıları... Kafayı İngilizce şarkı söylemeye takan Tarkan’ın yeni şarkısını İngiltere’de duyan yok. Amerika’da duyan yok. Mecburen hedeflediği coğrafyadan (güney yarımküre) ricat edip, kürkçü dükkanlarında dolaşmaya başladı. Açıkçası bir megastar için çok üzücü bir tabloyla karşı karşıyayız. Hiç tanışmadığım ama uzaktan uzağa hep sevdiğim, bu genç yetenek için ilk kez yazma ihtiyacını hissettim. Çünkü, artık ölüp gitmesine seyirci kalamıyorum! Tarkan acele titre ve kendine dön! Kendi dilin ve üslubunla da bir dünya starı olabilirsin! İngilizce’ye dalarak “dünya starlığını” yarıda bıraktın!

http://www.evetgazetesi.com.tr/habergoruntule.asp?bolum=2846

wengin
01-07-06, 21:27
Bu insanlar ne yapmaya çalışıyor. Tarkan'daki cesaret kimde var TR de Kim yapabildi bu zamana kadar ing album. Tamam satmayabilir. 50 - 90 bin satması turkiyede zor Tarkan bunu başardı. Turkiyede okuma yazma bilme oranı kaç ki İng album alsınlar. Album bir ilk niteliği taşıyor. Dışarıya açılmak kolay değil. Tarkanın Turkçe şarkıları ülkeler arası dilden dile dolanıyorsa İng albumundeki şarkılarda söylenir. Amerikada ing kaliteli album yapan çok az sanatçı var. Popülerliğini koruması lazım. Bu yapılan eleştiri çok kötü. Album yapıcak şarkıcılarda bunları görünce vazgeçiyor.(Örnek Kenan doğulu) Aşmamız gerek artık bunları...:36_1_23: :36_1_23:

b_a_S_k
01-07-06, 21:47
bu nekadar moral bozucu bi yazı _bakar körlerin yasılarını bu forumda görmesekk ?_?
http://img127.imageshack.us/img127/25/x1pxoywqu4sjf4d0hkbwuv8gb6bc3t.jpg

serrdaar
02-07-06, 01:32
adminler hakkatten böle yazıları görmek istemiyoruz.valla geçen ayıptır sölemesi uydudan italyan şey kanallarında birini ilziyodum(kadınlı olanlardan) bi baktım arka fonda tarkan şarkıları çalıyo come closer full albüm .yani bu ilk değil zaten ben tarkan şarkılarını yabancı kanallarda daha çok izliyorum herkez aklını başına devşirsin yaaaa hakan aygün bile böle yazmış ne diyimm

Blg
02-07-06, 01:37
allah belanızı bile vermesin, o bile çok size
yeter yaaaaaaaaa
come closer diye iğrenç bir parça çıkmış demiş
come closer ı dinlemedigi nasıl belli
lanet olsun, tarkanı sewiyorum diyip alttan laf sokan aptallara
bunlar neden böle yaaaaaaaaaa

baboli
02-07-06, 01:42
adminler hakkatten böle yazıları görmek istemiyoruz.valla geçen ayıptır sölemesi uydudan italyan şey kanallarında birini ilziyodum(kadınlı olanlardan) bi baktım arka fonda tarkan şarkıları çalıyo come closer full albüm .yani bu ilk değil zaten ben tarkan şarkılarını yabancı kanallarda daha çok izliyorum herkez aklını başına devşirsin yaaaa hakan aygün bile böle yazmış ne diyimm

muahahahah buu ne yaaa eueueeh
simdi tarkanın bole kanallarda calmasına sevinelim mi uzulelim mi yani sen hic oralarda ricky martin michael jackson clarken duydun mu o tur filmlerde

TarkanColl
02-07-06, 02:11
Bu tür haberleri eklememe kararı almıştık aslında. Bu haberleri görmezden gelmek bu haberleri yazanlara verilen en iyi cevaptır.

Eleştiri yapılır ama bunlar eleştiri yapmıyorlar resmen karalama yapıyorlar. Araştırmadan soruşturmadan yazıyorlar.

:36_1_30: :36_1_30:

RaSKaS
02-07-06, 04:47
come closer i elestiren (sözde) yazarlar acaba albümü tarafsız bir sekilde dinlemisler mi ki ?
dinledikten sonra her türlü konuda tartısmaya varız :36_1_30: :36_1_30:

EmiLy
02-07-06, 11:54
bencede bu haberlere yorum yazmaya bile gerek yok...
daha önce forumda böyle haberler yayınlamayalım demiştik...
aslında ne dersek diyelim, ne tepki gösterirsek gösterelim, yine Tarkan'ı karalamaya devam edeceklerdir...bu davranışlarından vazgeçmiyorlar bir türlü...

Samet
02-07-06, 12:10
turkiyede baska bir sanatci ingilizce album yapsin bakalim
en az 2 bin tane satar

Samet
02-07-06, 12:12
ve COME CLOSERIN neresi rezalet yaa
HAKAN AYGUN SEN COME CLOSER NE DEMEK OLDUGUNU BILIYORMUSUN???

:36_1_20: :36_1_20: ay nan karnima aarilar girdi:36_11_6:

HURRICANE
03-07-06, 13:36
hakan aygünün yazdığı bu yazı aslında traji komik!hakan aygündeki eksik olan yön müzikle pek içiçe olmaması sanırım..TARKAN ı sevdiğini son sözlerinden anlayabiliyorsunuz..ama COME CLOSER isimli şarkıya iğrenç demesi onun Müzik Kültürünü apaçık ortaya koymakta...Hala iddia ediyorum o albüm TARKAN ın en iyi albümü...ve birkaç ay sonra tüm dünyada bazı parçaları dilden dile dolaşacaktır!Kİ hakan aygün haberciliktede çok eksik yönü olan bir şahıs..yaptığı haberlerde hep Tİ ye alınan bir şahsiyet ve burdada gülüp geçilecek bir yazı yazmış hepsi bu:)ciddiye alınacak bir yazı değil....Türkçe şarkılarına dönlsün isteniyor..dönülse ne olucak peki?yani ben şahsen TARKAN ın türkçe şarkılarından yeterince tad aldım..onun tüm dünyanın ortak dilinde başarılar elde etmesini istiyorum!beni ancak bu tadmin eder!VE artık STARt verildi geri dönüş yok tüm engellemelere rağmen TARKAN DÜNYA STARLIĞINA DOĞRU ÇOKTAN YOLA ÇIKTI!Ve hedefe adım adım yaklaşıyor....