PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : "Sayın Tarkan'a hakaret etmedim"

denizmavisi
02-09-10, 15:50
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu şarkıcı Tarkan hakkındaki sözlerine ilişkin soruları cevapladı.

Alliaoni Antik Kaplıca Merkezi konusunda polemik yaşadığı pop star Tarkan'a yönelik “her şeye burnunu sokmasın...gündemde kalmak için böyle numaralar çekiyor...ben de baraj yapmayı bırakıp şarkı söylemeye kalkarsam işler çok değişir” sözleriyle gündeme gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Aydın'daki ziyaretinde gazetecilerin Tarkan'la ilgili sorusuna, “Ben Tarkan'a herhangi bir şekilde hakaret etmedim. Hatta taktir ettiğimi ifade ettim. Sadece şunu söyledim, bakın kimse polemik haline getirmesin. 'Sayın Tarkan keşke bizden bazı bilgileri alıp o şekilde açıklama yapsaydı' dedim” yanıtını verdi.
Referandum çalışmaları kapsamında Aydın'a gelen Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ak Parti İl Başkanlığı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Bakan Eroğlu'nun Bergama'daki Yortanlı Barajı'nın suları altında kalacak Aliianoi Antik Kaplıca Merkezi konusunda Tarkan'la yaşadığı polemik damgasını vurdu.

SAYIN TARKAN

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Sevigen'in kendisine yönelik, “Eğer Tarkan referandumda evet oyu kullanacağını açıklasaydı aynı tepkiyi verir miydiniz” şeklindeki sorusunun hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, “Ben sanatçıları o sanatçı bu sanatçı diye ayırmam. Beni dikkatli dinleyin. Ben Tarkan’a herhangi bir şekilde hakaret etmedim. Hatta taktir ettiğimi ifade ettim. Sadece şunu söyledim, bakın kimse polemik haline getirmesin. Sayın Tarkan keşke bizden bazı bilgileri alıp o şekilde açıklama yapsaydı. Daha isabetli olurdu. Ben sadece bunu söyledim. Bundan daha doğru bir şey olabilir mi? Biz kendisine yanlış bir şey söylemedik. Kendisini sevdiğimi söyledim. Ama bizden Bergama'daki Paşa Yaylası Ilıca Kaplıcası hakkından yeteri bilgi almadan beyanat vermesinin yanlış olduğunu ifade ettim. Tarkan bizden bilgi isterse her türlü bilgiyi vermeye hazırız. Ondan sonra görüşünü açıklasın. Ama tek taraflı görüşünü açıklamasının yanlış olduğunu söyledim. Bütün konu bundan ibarettir” diye konuştu.

“HEM PARA VERİYORUZ, HEM HEDEF TAHTASI OLUYORUZ”

CHP'li Sevigen'in “Bakan Eroğlu’nun Bergama'daki kaplıcadan haberi yok” sözlerine de yanıt veren Bakan Eroğlu, “Ben de Paşa Yaylası Ilıca Kaplıcası hakkında bilgi eksikliği yok. O kaplıca hakkında en iyi bilgiye sahip olan kişilerden biriyim. Tarihçesini araştırdım. Orada ne zaman ne yapıldığını biliyorum. Devlet Su İşleri’nden sonra orda kazıların yapılması için kazı başkanlığına maddi destekler verdik. Biz bunu orda bulunan tarihi eserlere saygımızdan verdik. Orada bulunan dere yatağı tarihi eserleri tamamen kapanmıştı. Kazı esnasında orayı biz açtırdık. Tarihi eserleri biz kurtardık. Oradan çıkan önemli eserlerden peri kızını müzeye gönderen biziz. Şu anda Bergama Müzesi'nde. Ben şunu anlamıyorum; hem kurum olarak parayı biz veriyoruz, hem biz koruyoruz, tarihi eserleri meydana çıkarmak için biz gayret gösteriyoruz, ondan sonra bir de hedef tahtası haline geliyoruz. Siz de benim yerimde olsanız aynı tepkiyi gösterirsiniz” dedi.

Kaynak: Hürriyet

TorNadO
02-09-10, 17:01
Dön dansöz dünya...

twilight
02-09-10, 17:37
bir gün önce ''kapa çeneni'' tavirlarini takinan bakan(?),pardon pardon bakamayan,neden şimdi ''sayın tarkan,sevgili tarkan'' tavirlarini takiniyor ki?hic geregi yok...

gence
02-09-10, 17:40
Tarkanın kitlesi çok.Dolayısıyla bakan hemen ters bi dönüş yapıyo çünkü oy kaybettirir refarandumda:)

smh
02-09-10, 17:43
bi öyle bi böyle ne diyor bu adam allah aşkına?

flores
02-09-10, 21:47
simdi de Sayin Tarkan oldu.:)))))))))))))
bak boyle her kes birden ustune dusunce geri cekilmeye basladi.onu da anladi ulkesine Tarkan ondan kat-kat cok seyler yapmis.Boyle yaparlar.laf atanda bilmelisen kime atiyorsun.Tarkani hic kimse yalniz gormemeli.onun arkasinda milyonlarca seveni varken.

arau
02-09-10, 22:13
Cevir kazi yanmasin

xurush'nine
02-09-10, 22:46
Bu ne pehriz bu ne lahana tursusu?! :18:
Gulmeye devam edeyim bari ... :18: :18: :18:

aylin_23
02-09-10, 23:17
komıkkkkkkkkkkkkkk

gizem-akkaş
03-09-10, 01:04
şaşırmış bu bakan yaaa:D

günışığım
03-09-10, 04:04
tarkana soz soylerken iki defa dusunsunler oy oy eminem :-)))

meryem_17
03-09-10, 12:39
Bu siyasetçilerin üstüne kıwıran yoktur herhalde.Daha dün tarkan herşeye burnunu sokmasın dien adam bugün sayın ifadesini kullanıyor.Kıwırın bakalım daha nereye kadar kıwıracaksınız.Dönek insanlar.

eLiF
03-09-10, 18:05
Anında çark etti. Sözünün eri olabilseydi keşke. Arkasında durmayacaksan hiç konuşma sayın bakan :D

denizarya
04-09-10, 18:47
eee tabi cok tepki topluyor normal birden dönmesi