PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ozledigimiz Tarkan'in Kiyisinda!

eskalen
17-08-10, 20:33
Sabah'tan Kultur-Sanat kosesinden Ozgur Cakir'in dunku yazisi..

http://img811.imageshack.us/img811/1238/21918522472.jpg (http://img811.imageshack.us/i/21918522472.jpg/)

Özlediğimiz Tarkan'ın kıyısında

Tarkan'ın Adımı Kalbine Yaz albümü, tam anlamıyla geri dönüş çalışması olmasa da onu 'star' yapan şarkılardan izler taşıyor. Albüm, yeni çıkmış olmasına rağmen hayli ilgi görüyor.

Son 20 yıldır pop müziğimizde 'ikon' seviyesine yükselen, bir bölümü kısa sürede baş aşağı tekrar düşen, kalanların ise bulundukları pozisyonu korumaları giderek güçleşen sayısız isme tanıklık ettik. Müzikal altyapı anlamında dünyadaki benzerleriyle daha fazla ilişkili ama bir yandan da Ortadoğu ezgileriyle giderek daha fazla haşır neşir olan, arabesk müziğin sularına kendini daha fazla bırakan ve hatta bazen 'ucubeleşen' bir müziğe 'maruz' kalıyoruz. Bütün bunları dinlemesi bir yana, 'halk' popüler müzikler arasında kalite farkını kolayca ayırt edebiliyor. Son birkaç çalışmasında özellikle hayranlarını hayal kırıklığına uğratan ve popüler müziğimizin son 20 yıllık tarihinde belki de en önemli figürü diyebileceğimiz Tarkan, Adımı Kalbine Yaz adlı son albümüyle karşımızda. Adımı Kalbine Yaz için klişe tabirle 'geri dönüş albümü' diyemesek de umut verici bir çalışma. Henüz dumanı üzerinde olmasına rağmen albüm büyük ilgi görüyor. Yazın bu en sıcak günlerinde televizyonlarda, radyolarda ve sokakta sürekli çalıyor. Müzik anlamında albümle aynı adı taşıyan Adımı Kalbine Yaz, hoş bir balad olan Sen Çoktan Gitmişsin, sözleri Sezen Aksu'ya ait olan Öp, klasik Tarkan parçası olan ve sözleri Yıldız Tilbe'nin İşim Olmaz ve sözleri Aysel Gürel'in olan, albümün açılış parçası Sevdanın Son Vuruşu gayet başarılı pop parçaları. Söz ve müzik uyumunda annesi Sezen Aksu'yu aratan Mithat Can Özer'in imzası bulunan Acımayacak parçası da Tarkan'ın yorumuyla yaza damgasını vuracak işlerden.

EVRENSEL KURALLAR İŞLİYOR
Tamamen uyduruk 'megastar' deyimiyle anılan Tarkan, dünyadaki benzerleri gibi sesiyle, müziğiyle, sahne şovuyla ve özel hayatıyla hep gündemde. Ne yapsa 'olay' oluyor ve bu anlamıyla da pop starlığın evrensel kuralları işlemeye devam ediyor. Velakin müzik kalitesi düştükçe yenilikçi ve daha yaratıcı şarkılar, güzel melodiler ortaya çıkmadıkça gündeme başka mevzularla gelmek de başka bir evrensel kural. Adımı Kalbine Yaz ise Tarkan'ın müzikle kurduğu bağın tekrar güçlendiğine dair olumlu işaretler taşıyor. Uluslararası arenada elde ettiği birkaç küçük 'zafer' bir yana, bir gün dünya yıldızı olacağına dair büyük umutlar beslenen bir figür olması dolayısıyla da Tarkan'ın omuzlarındaki yük daha da ağır. Adımı Kalbine Yaz ile yakaladığı ivmeyi devam ettirirse bunu yapmaması için bir neden yok. Eğer Tarkan'ın 'ben hâlâ varım' demeye çalışını müzik aracılığıyla duymak isterseniz Adımı Kalbine Yaz'ı dinleyin. Zaten istemeseniz de dinleyeceksiniz!

Kaynak:sabah.com.tr

xurush'nine
17-08-10, 21:56
Özlediğimiz Tarkan'ın kıyısında

Tamamen uyduruk 'megastar' deyimiyle anılan Tarkan...

... müzik kalitesi düştükçe yenilikçi ve daha yaratıcı şarkılar, güzel melodiler ortaya çıkmadıkça gündeme başka mevzularla gelmek de başka bir evrensel kural...

... Adımı Kalbine Yaz'ı dinleyin. Zaten istemeseniz de dinleyeceksiniz!

Bu uyduruk yazar akli sira kendini bir sey zannediyor..Onumuze gelen basimiza muzik otoritesi kesildi..
Anlamadim, madem Tarkan "uyduruk megastar",madem "muzik kalitesi dusunce" "evrensel kurallara" uyarak kedisi yalvarip yakararak rica etti :"nolur beni gozaltina alin,nolur uyusturucu isine karisayim,nolur pireden deve yapin aylarca mahkeme mahkeme surundurun davami da unume un katayim!", madem bolye birisidir ,senin ne isin var Tarkan'in kiyisinda, neden o zaman onu dinliyorsun ve hatta reklamini yapiyorsun Ozgur efendi?! :7:
Bir kere albumu defalarca dinledin,sarkilari neredeyse ezbere biliorsun,hem tavsiye de ediyorsun, "Adimi kalbine yaz'i dinleyin.." diyorsun ama, ve de "Istemeseniz de dinleyecekseniz .." diyorsun ama..Bu ne pehriz ne lahana tursusu?! :13:
Deli mi ne?!:14:

fatihvefatih
17-08-10, 22:43
Bu uyduruk yazar akli sira kendini bir sey zannediyor..Onumuze gelen basimiza muzik otoritesi kesildi..
Anlamadim, madem Tarkan "uyduruk megastar",madem "muzik kalitesi dusunce" "evrensel kurallara" uyarak kedisi yalvarip yakararak rica etti :"nolur beni gozaltina alin,nolur uyusturucu isine karisayim,nolur pireden deve yapin aylarca mahkeme mahkeme surundurun davami da unume un katayim!", madem bolye birisidir ,senin ne isin var Tarkan'in kiyisinda, neden o zaman onu dinliyorsun ve hatta reklamini yapiyorsun Ozgur efendi?! :7:
Bir kere albumu defalarca dinledin,sarkilari neredeyse ezbere biliorsun,hem tavsiye de ediyorsun, "Adimi kalbine yaz'i dinleyin.." diyorsun ama, ve de "Istemeseniz de dinleyecekseniz .." diyorsun ama..Bu ne pehriz ne lahana tursusu?! :13:
Deli mi ne?!:14:

bu cevaba harfiyen katılıyorum, yine cuk oturtmuşsun ablacığım :))

pare pare
17-08-10, 23:05
Boyle haberleri neden foruma ekliyorlar anlamiyorum insanin cani sikiliyor (((

jetaime
17-08-10, 23:19
Nasil boyle haberler yapabilirler ben anlamiyorum
vallah cok ayip

ece**
18-08-10, 12:19
bide böyle bunun gibi, aslında tarkanı çok sewen ve beğenen ama bende "siwri dilli,dobra,açık sözlü bi eleştirmen" olacam diye yazının başıyla sonunu bi türlü tutturamayanlar yokmu ! gülermisin ağlarmısın ? "uyduruk" yapmacık (lar) sizi... !

gizem-akkaş
18-08-10, 13:09
eleştiriomuu övüyomuu yerden yeremi vuruo belli deil ne yazdğını bilmeyen bi gazeteci ndemek yaani istemesnzde dinliceksnz uyduruk megastarmş falan başta övüomş gbi başlamş sora eleştrmşte eleştrmş nasl bi gazetecilik anlayışııı!!!

gezgineren
18-08-10, 14:36
albüm çıkalı kaç hafta oldu daha klip çıkmadı. ne zamn çıkar bilen varmı ??

arau
18-08-10, 15:18
her saçma yazıya sinirlenip kendinizi üzmeyin. e tarkan demiyomu ki ''beni bilen iyi biliyor'' diye siz onu tanıyorsunuz ve çok seviyorsunuz gerisini boş verin ''it ürür kervan yürür'' demiş atalarımız.........

ozgem__
18-08-10, 21:16
her eleştiriye sinirlenmemek lazım.. Boşverelim nasıl olsa tarkan mutlu biz mutlu :) bu bize yeter..

Pamela_beyazgul
19-08-10, 11:34
off birakin melegimizi kendi halineee!!!!!!!!!!!!!!!