PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : adımı kalbine yaz albümü şarkı sıralaması

nedjohnlansen
17-08-10, 07:17
ben albümdeki şarkı sıralamasının yanlış tercih edildiğini düşünüyorum. tabi ki bence bu durum, belki tarkan ve ekibinin bu sıralamadaki tercihi doğrudur, bazı kriterleri vardır, ben bilmiyorum. ben bir sıralama yaptım ve ona göre dinlediğimde albümden aldığım tat artıyor. ben zaten albümlerdeki şarkı sıralamalarının albümün güzelliğini etkilediğini düşünüyorum. benim sıralamam:

01.işim olmaz
02.öp
03.adımı kalbine yaz
04.kayıp
05.sen çoktan gitmişsin
06.acımayacak
07.usta-çırak
08.sevdanın son vuruşu

bir kere de böyle dinleyip aldığını tatta bir fark oldu mu belirtirseniz sevinirim.

garez
18-08-10, 03:46
bence mantıklı.. daha ayrı bir tadı oldu..insan şarkıları bu sıralanışı ile dinlerken daha da adapte oluyor sanki..

pare pare
18-08-10, 04:08
Ne biliyim bence onemli olan sarkinin olmasi siralama o kadarda onemli digil nasil olsa herkes daha cok sevdiyi parcayi dinlemek ister ilk olarak )))

e.r
21-08-10, 07:30
bi tarkan albümü bu..sıradan tüm şarkıları dinliyosun yanii..hiç birini es geçmeden..o bakımdan benim için farketmiyo..

nedjohnlansen
21-08-10, 19:05
albümde arabesk tınılı 3 şarkı var. işim olmaz, acımayacak, kayıp. bunlar da ardı ardına koyulmuş. hatta albüm ilk çıktığında tarkan'ın albümü çok arabesk olmuş diye yorumlar vardı. sen çoktan gitmişsin ve usta-çırak da aynı tarzda şarkılar. metamorfoz tarzına yakınlar, onlar da arka arkaya. oysa ki biraz karıştırılarak koyunca hiç göze batmıyor bu durum. daha bir her telden, karmakarışık bir albüm olduğunu hissettiriyor. bana göre doğrusu, tabi bana göre, tarzlara göre sıralama yapmak değil de, tempoya dikkat etmek. slowları arka arkaya koydum bu yüzden. işim olmaz orta tempo, sevdanın son vuruşu da öyle, bunları en öne ve sona koydum. bu şekilde arada tempo artıyor, ortada yavaşlıyor, sonra yine artıyor. biraz karılsın istedim yani böyle dizerek.

**aysgl**
21-08-10, 19:55
farketmez şarkı sırası degil sarkı önemli...zaten bütün şarkısı güzel oldugundan sıralama yapılmıyor

asd1234
21-08-10, 20:32
Bence senin yaptığın sıralama albümün mozaik olduğunu,birkaç çeşit müzik içerdiğini daha bir belli ediyor nedjohnlansen. Aynı tip şarkıları art arda koymaktansa karma yapmak daha mantıklı.

Dogancan_Bay
28-08-10, 13:33
1-Sevdanın Son Vuruşu
2-Acımayacak
3-Sen Çoktan Gitmişsin
4-Kayıp
5-Öp
6-İşim Olmaz
7-Adımı Kalbine Yaz
8-Usta Çırak

böyle olsa daha iyi olurdu :) ama yine de albümdeki de güzel :)