PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İşte bu be Tarkan...

özlemmis
12-08-10, 11:12
Gerçekleri görmek için gözler, düşünmek veya çok hızlı yaşamak yetmiyor.
Bazen iki gün de olsa... Emniyet müdürlüğünde polisler ile birlikte yaşamak gerekiyor. Çünkü orada insan kendisi ve Yaradan ile baş başa kalıyor. Popstar Tarkan uyuşturucu iddiası ile gözetim altına girdikten sonra bambaşka insan oldu. Bu inanılmaz değişim başka neye bağlanır? Demek ki Tarkan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde kim bilir neler düşündü? Hayatının muhasebesini çok iyi yaptı. Çevresindeki ayakları yere değmeyen, uçuk kaçıkların değil, büyük çoğunluğun yani Türk insanının sözünü dinlemeye başladı. İnsanlara yaklaşımı, çalışma yöntemi, ileriye bakışı, duruşu hatta gülüşü bile değişti. Şimdi 'adam gibi adam' oldu.

Eski Tarkan, Atatürk Havalimanı'nda 40 yıldır görev yapan emektar gazeteci arkadaşımız Yalçın Özmen'i hastanede ziyaret eder miydi? Bu yaz sıcağında Bodrum'a kadar gidip Müzeyyen Senar ablasının elini öper miydi? Ödül almaya gelmezdi. İşte Amerikalı rapçı, İngiliz rockçıya özenerek bu kadar olunuyor.

Oysa Tarkan'ın damarında Karadeniz kanı dolaşıyor. Çocukluğunda ve gençliğinin ilk yıllarında her zorluğu yaşamış biri. Giderek burnu uzuyor, alnı ortaya çıkıyor, gözler, bakışlar tipik 'Temel veya Dursun' oluyor.

'Son aylardaki değişim inanılmaz' dedim. Evet doğru. Önce Türkiye için geçerli olan yapımevi ile anlaştı. Doğan Müzik yani DMC onun için ideal firma. Arkasında pek çok gazete ve TV var. O günden beri Tarkan hakkında kötü haber çıkıyor mu? Sıkıysa bir açığını yazsınlar. Albüm çıkarken seferber oldular. Aynı gün üç farklı sayfada haberini yaptılar. Ki bu çok normal. Daha önce bu filmi pek çok yerde gördük. Yapımevini değiştirirken müzik beynini de değiştirdi. Teknolojinin ve bilgisayarların esiri olup, duygularını tamamen yitirmiş Batı toplumu yerine kendi halkının müzik zevkini ön plana getirdi. O unutulmaz ilk albümleri gibi olmasa da, kulağımıza tanıdık hoş bestelerin yer aldığı bir albüm çıkardı. Bir haftada 250 bin adet satılması bunu gösteriyor. Müthiş başarı. Demek Tarkan hâlâ Türk halkının (7'den 77'ye) sevgilisi.

Bence en önemli değişikliği halkın yanına gitmesi. Eskiden bu festival konserlerini kabul etmezdi veya öyle para istenirdi ki kimse veremezdi. Şimdi ücretini çok makul ölçüye indirdi. Kastamonu'da kafasına sarımsak takmış halde şarkı söyleyen Tarkan'ı görünce çok mutlu oldum. Hele on gün sonra Rize yaylalarında bir pop starı görmek... Tarkan 60 kişilik ekibi, 5 TIR dolusu malzemesi ile Rize'nin yaylalarına gitmiş. Sahne kurdurmuş ve o bilinen şarkılarını 15 bin hemşehrisi ile birlikte söylüyor. Sanki tüm Karadeniz'in en güzel kızları orada toplanmış. Rus kızlarına meraklı Temel'ler o konserde çağdaş Karadeniz insanını görüp utanmıştır. Konser görüntülerini TV'de izlediğim zaman çok üzüldüm. Neden orada değilim, neden bu konserde fotoğraf çekemedim diye...

Sonuç... Başlıkta söylediğim gibi. İşte bu Tarkan. Özüne döndü, yetti gayrı... Zaten sesi, yorumu ve fiziği çağdaş. Kimseye benzemesine, özenmesine gerek yok. Kendi kıymetini bilsin yeter...

bugün/aykut ışıklar

anakha26
12-08-10, 11:27
Zamanında yerden yere vuranlar... Tarkan devri bitmiştir, kokoinman oldu, gençlere kötü örnek oluyor, kariyerine yazık etmiştir diyenler, şimdi ne oldu da yerlere göklere sığdıramayorlar TARKAN'ı.... Eski yazılarını gözlerine gözlerine sokmak lazım bu şahısların...

Herkes eğiriyi doğruyu anlayacak yeni albüm çıkınca dedik... ANLADILAR....

eLiF
12-08-10, 12:57
Tarkan malum olaydan önce de müzeyyen senarı ziyaret ediyordu, festivallere katılıyordu, dmc ile metamorfoz albümünde de çalıştı. Ben bi bağlantı kuramadım o olayla Tarkanın davranışları arasında. Tarkan hep bildiğimiz Tarkan. Kimseye de özendiği yok

schumaer
12-08-10, 13:13
bu adam çok çok çok boş bir adam.. insan bi araştırır öyle yazar kafasına göre yazmış işte,ziyaret olaylarına ayrı bi takıldım,yahu tarkan zaten o kadar megastarlığına rağmen bu kadar alçakgönüllü olmasından dolayı bu kadar seviliyodu,ondan öncede vefalıydı herkese karşı,böyleleri gazeteci oluyo bu ülkeye işte..

sally
12-08-10, 13:42
Tarkan metamorfoz albümünüde Dmc tarafindan cikarmisti.

smh
12-08-10, 14:43
Gene saçmalamış kaş yaparken göz çıkartmış

ece**
12-08-10, 15:00
şimdi " adam gibi adam oldu" ..bu nasıl bi laf ya? her önüne gelen "adamlık" muhasebesi yapmıyo mu !..pes doğrusu.!

MARY JANE
12-08-10, 15:11
paylaşım için teşekkürler.
bu adamın tek bir doğru cümlesi olsa dişimi kırıcam artık. bir insan bu kadar mı boş konuşur. bu kadar mı at gözlüğü takıp hiçbirşeyin farkına varamaz. el insaf be adam el insaf. tarkan bu sene adam gibi adam olmadı. o 17 senedir adam gibi adamdı. ama sen farketmedin demek ki. bunları göremediysen bırak bu gazeteciliği. sana diyecek başka lafım yok. albüm ve konserler süper giderken illa biri çıkacak karalayacak.

fatihvefatih
12-08-10, 15:42
o her zaman adam gibi adamdı, ya sen Aykut Işıklar yalandan yere düzmece oyunlarla yaptığın habercilikle hiçbir zaman adam gibi adam olamadın, olamayacaksın da!!

jetaime
13-08-10, 23:51
bu ne demek yaa adam gibi adam oldu

Pamela_beyazgul
14-08-10, 20:20
aman abartmis!!! Tarkanimiz zaten hep vefalidir!!!

arau
15-08-10, 16:28
Yani sunu adam sanip kose vermisler ya gazetede ben bur sey demiyorumcok sey yazacam ama kurallar var tutuyorum kendini.