PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her hikâye yarımdır aslında...

sweet
12-08-10, 11:02
Ben onu idealist edebiyat bir öğretmeni olarak tanıdım yıllar önce... Türkiye’nin en özel, en güzel okullarından birinde çalışıyordu... Yetiştirdiği pırıl pırıl çocuklar Günay’ın mükemmel Türkçesiyle anlattığı öyküleri dinliyor, kitapları okuyor ve kanatlanıp kanatlanıp uzaklara uçuyorlardı... Yurt dışında müthiş başarılar kazanan öğrencilerini anlatırken gözleri dolardı...

Günay’ın yazdıkları apayarı bir serüvendi...

Sırça yürekli öğretmenin kaleminden çıkanlar darmadağın ediyordu okuyanı...

Onu o lojmanın balkonunda kitap okurken, bir arkadaşımızın doğum günü kutlamasında gülerek bir şeyler anlatırken ve nedense bir de çok üzgün bir yüz ifadesiyle anımsıyorum...

Bugünlerde kızımla birlikte sürekli Tarkan dinliyoruz. Kendi aramızda anlaştık. İkimiz de aynı şarkıları seviyoruz. Ama tekrar tekrar dinlediğimiz, arabada evde ha bire başa aldığımız iki şarkı var. Biriyle dans ediyoruz, diğeriyle hüzünlü hüzünlü salınıyor ve bağıra bağıra şarkıya eşlik ediyoruz. Lâl büyüdüğünde âşık olursa hep bu şarkıyı dinlemeye karar verdi...

Sözlerini Günay Çoban’ın yazdığı “Yolun Açık Olsun” isimli şarkıdan söz ediyorum..

Kızım âşık olmadan şarkısını seçti bile...

Bense her dinlediğimde kim bilir kaç gönül kırıklığımı geçiriyorum aklımdan... Günay’ın satırları Tarkan’ın sesiyle can bulurken hiç de yabancı gelmiyor bana...

Az önce gazeteye doğru araba kullanırken yine aynı şarkıyı dinliyordum. Birden gülümsediğimi fark ettim... Hangi anı beni böyle gülümsetti acaba diye hızla zihnimden geriye sarmaya başladım düşündüklerimi...

Vaktiyle beni çok ağlatan, çok canımı yakan bir şeye gülümsediğimi fark ettim... Hayret... Zaman hakikaten ne çok şeyi alıp götürüyor, yerine başka bir şey koyuyor... Başka insanlar, başka teselliler hatta bambaşka bakış açıları... Zihnin bir oyunu mu bu acaba?

kaynak: vatan

ece**
12-08-10, 11:07
iyi güzel hoşta, bide tekrar tekrar başa alıp dinlediği şarkının adını bi bilse :)

eLiF
12-08-10, 13:03
Diğer şarkı hangisiymiş peki :) Kim yazmış bu yazıyı okurken yoruldum bi anlam çıkartmak için :)

TarkanColl
12-08-10, 13:35
İclal Aydın'ın yazısı bu...

sally
12-08-10, 13:51
O kadar dinledigi beli sarkinin adi Kayip yolun acik olsun deyil

ozgem__
12-08-10, 15:44
Sözlerini Günay Çoban’ın yazdığı “Yolun Açık Olsun” isimli şarkıdan söz ediyorum
Kayıp demek istedi galiba:):)

xurush'nine
12-08-10, 16:06
Duygylarini cok iyi ifade ede bilen guzel kaleme sahip biridir..Bir ara Tarkan'la bir zamanda gozaltina alinan (ama uyusturucu kullanicisi) bir calisma arkadasi icin Tarkan'a yuklendigini de hatirliyorum..Arkadasinin adindan "isyan mektubu"nu yayinlamisti..
Bu yazisi guzel olmus..Ama yine de Tarkan degil baska birisini ovuyor..Favori sarkilarinin ismini bile vermiyor..Tarkan'a ovguyse bu nasi bir ovgu?!

Bir seyi anlayamiyorum, bilmem sizler de farkinda misiniz?Tarkan'in azicik ayagi kayarken darbesinin gucunden asili olmayarak - hafif ya da kuvvetli, ama acimasizca ona sagdan soldan sevda vuruslari indiren, onu bitirmege alel acele karar veren her kes, ama her kes - Rahshan Gulsan'indan, Aykurt Isiklar'indan, Okan Bayulgen'inden tutun suan ismini hatirlayamadigim bir suru insan. hatta Iclal Aydinin'a kadar gider bu liste, hepsi yoklugunda Tarkan'in degerini anlamislar, ama buna ragmen kabullenip gunah cikaracaklarina, onun gonlunu alicaklarina hala eskiden yazdiklarini dogrulamak icin kafa yoruyorlar..

Bu kactir okudugum yazilarda karsima cikiyor..Gorunen koy klavuz istemez ya, basariyi inkar edemiyorlar ama masal anlatiyorlar,- gah Aysel Guerl'e ,gah Gunay Coban'a ,gah Sezen Aksuya veriyorlar albumun guzelliyini, gah da gozalti suresi Taknani degistirmis diye sacma sapan iddialarda bulunup ille de bu buyuk basarida Tarkan payini kucumsemek pesindeler..Ama her halleriye kendilerini ele veriyorlar..Yemedik efendiler!Tarkan'in sizlerin bile vazgecemedigi bir yildiz oldugu oyle anasiliyor ki yazdiklarinizdan..Fakat bi kerecik adam olup da kafanizda kabullendiginizi itiraf edemediniz..Yazik cok yazik!

Iste budur insan oglunun Allahtan bile kormadan kendi kendini gomdugu tutkusu, gunah batagi,en buyuk felaketi - eqo derdi, bencillik hastaligi..Dunyadki doga felaketleri bu belanin yaninda az kalir biliyor musunuz?..Insan oglunun bundan buyuk belasi yoktur..Ah keske anlaya bilsek!Keske...Cennet yere inerdi o zaman...
Ve hikayeler de yarim kalmazdi Iclal hanim..

fincan
12-08-10, 16:38
Duygylarini cok iyi ifade ede bilen guzel kaleme sahip biridir..Bir ara Tarkan'la bir zamanda gozaltina alinan (ama uyusturucu kullanicisi) bir calisma arkadasi icin Tarkan'a yuklendigini de hatirliyorum..Arkadasinin adindan "isyan mektubu"nu yayinlamisti..
Bu yazisi guzel olmus..Ama yine de Tarkan degil baska birisini ovuyor..Favori sarkilarinin ismini bile vermiyor..Tarkan'a ovguyse bu nasi bir ovgu?!

Bir seyi anlayamiyorum, bilmem sizler de farkinda misiniz?Tarkan'in azicik ayagi kayarken darbesinin gucunden asili olmayarak - hafif ya da kuvvetli, ama acimasizca ona sagdan soldan sevda vuruslari indiren, onu bitirmege alel acele karar veren her kes, ama her kes - Rahshan Gulsan'indan, Aykurt Isiklar'indan, Okan Bayulgen'inden tutun suan ismini hatirlayamadigim bir suru insan. hatta Iclal Aydinin'a kadar gider bu liste, hepsi yoklugunda Tarkan'in degerini anlamislar, ama buna ragmen kabullenip gunah cikaracaklarina, onun gonlunu alicaklarina hala eskiden yazdiklarini dogrulamak icin kafa yoruyorlar..

Bu kactir okudugum yazilarda karsima cikiyor..Gorunen koy klavuz istemez ya, basariyi inkar edemiyorlar ama masal anlatiyorlar,- gah Aysel Guerl'e ,gah Gunay Coban'a ,gah Sezen Aksuya veriyorlar albumun guzelliyini, gah da gozalti suresi Taknani degistirmis diye sacma sapan iddialarda bulunup ille de bu buyuk basarida Tarkan payini kucumsemek pesindeler..Ama her halleriye kendilerini ele veriyorlar..Yemedik efendiler!Tarkan'in sizlerin bile vazgecemedigi bir yildiz oldugu oyle anasiliyor ki yazdiklarinizdan..Fakat bi kerecik adam olup da kafanizda kabullendiginizi itiraf edemediniz..Yazik cok yazik!

Iste budur insan oglunun Allahtan bile kormadan kendi kendini gomdugu tutkusu, gunah batagi,en buyuk felaketi - eqo derdi, bencillik hastaligi..Dunyadki doga felaketleri bu belanin yaninda az kalir biliyor musunuz?..Insan oglunun bundan buyuk belasi yoktur..Ah keske anlaya bilsek!Keske...Cennet yere inerdi o zaman...
Ve hikayeler de yarim kalmazdi Iclal hanim..

hiç bir zaman Tarkan'ın başarısında onu ödüllendirmedilerki şimdi yapsınlar hep Sezenin başarısı oldu Nazanın başarısı oldu şimdide ssv da Aysel Gürel bizler farkındayız muhakkak Tarkan da farkında ama malesef böyle çok az kişi medyada yada basında Tarkan ın hakkını veren.Ben buna neden olarak birazda Tarkanın mesafeli tavrından kaynakllandığını düşünüyorum.hem bu kadar medya ve basını kullanıp hem de kendiini kullandırtmayan başka biri yok çünkü

xurush'nine
12-08-10, 22:17
hiç bir zaman Tarkan'ın başarısında onu ödüllendirmedilerki şimdi yapsınlar hep Sezenin başarısı oldu Nazanın başarısı oldu şimdide ssv da Aysel Gürel bizler farkındayız muhakkak Tarkan da farkında ama malesef böyle çok az kişi medyada yada basında Tarkan ın hakkını veren.Ben buna neden olarak birazda Tarkanın mesafeli tavrından kaynakllandığını düşünüyorum.hem bu kadar medya ve basını kullanıp hem de kendiini kullandırtmayan başka biri yok çünkü

O da var fin'canim ama bunlarin en buyuk derdi Tarkani cekememezlik!Neden ben deyil de o yapiyor,o basariyor kavqasi!Bencillikten burunlarindan oteyi goremez oldular valla.
Tutalim Tarkan buyukluk gosterip susuyor,mesafeli davraniyor..Ya hic mi insanin icine hakim kesilen o Allah, vicdan denen uyari kipirdamaz,alarm yapmaz, hic mi sizlamaz o yara?! Cevap:Tabii ki de hayir..Gunumuzde bir cok kiside cok nadir bulunan "raslanti" haline geldi bu duygu.Yok ki de sizlasin..Olmayan( ya da cikarilan) bi bobregin agridigini, sizlardigini hic duydunuz mu? Bu da oyle bir sey...:16:

denizarya
13-08-10, 03:41
sarkinin adini yanlis yazmis yaw