PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayırlı Ramazanlar

hilfa
11-08-10, 01:41
Arkadaşlar herkese Hayırlı Ramazanlar diliyorum :41:

garez
11-08-10, 02:17
Eyvallah Kardeşim..Tüm İslam aleminde Ramazan ayı hayırlara vesile olur İnşallah..

Zara
11-08-10, 04:12
Tüm Islam aleminin Mübarek Ramazan bayrami kutlu olsun!

denizarya
11-08-10, 04:42
tüm tarkancoll ailesinin...tüm türkiyenin..tüm müslüman aleminin ramazanini kutlarim:D

ozgem__
11-08-10, 12:12
hepimizin ramazanı mübarek olsun hayırlı ramazanlar..

eLiF
11-08-10, 13:16
Hayırlı Ramazanlar arkadaşlar

xurush'nine
11-08-10, 13:53
Ilk once tum turk alemine ve musluman kardeslerimize bol berektli, guzel sofrali ramazanlar diliyorum!Tanri oruc tutanlarin gunahlarini bagislansin diyorum!
Aslinda oruc tutma adeti sagligimiz el verdigi surece dini anlaminin(Tanri karsisindaki gorev oarak) yani sira insanin kendisine de hayir getiren bir adettir..Ramazan ayi bir nevi yil(llar) icinde olarak yaptigimiz gunahlardan menevi arinma, hem de fiziksel olarak organizmin arinmasi, temizlenmesi ayidir..Vucut kendini kontrol etme, iyilestirme sisteminie hakimdir. (Pol Breq , Herbert Shelton, Katsudzo Nishi teorilerini bir cogununz biliyorsunuz)Dogru yapildiginda bu sistem mideden (hazmdan) kazandigi enerjiyi baska organlarin iyilesmesine, bazi sorunlarin giderilmesine harciyor.
Bundan ziyade oruc tutma adetinin baska bir ozelligi de insan psikolojisini dayanismaya, tolerantliga yonlendiriyor..Ben mesela 26 yasindan bu yana oruc tutuyorum..(Insallah bi yil ve gucum yettigi surece her yil tutmak istiyorum..)Insan oruc tutunca daha bir anliyor acligin anlamini..Bir nevi kendi karnini doyuruken komsunu da dusun felsefesi hakim bu maksada..Oruc tutmadan da komsusunun, esinin dostunun haline yanan bir suru insan vardir, ama kendimden biliyorum ki, oruc tutunca bu daha verimli, bambaska bir hal aliyor.. Imkani olan her kese,sagliginiz ve yasam kosullariniz el verdigi surece oruc tutmayi tavsiye ediyorum... ('nineniz olarak tabii ki :)
Tanri iyi niyetle yapilmis dileklerinizi kabul etsin!Oruc tutanlara gucli irade ve bol enerji diliyorum!Bu yil kovurucu sicaklarda ve surenin uzun olmasindan dolayi insallah zorlanmayiz.. Kolay gelsin!
Son cumlem olarak en onmeli niyetimi dile getiriyorum, arkadaslar sizler de katilin:Yuce Tanridan dunyadaki esasen de Afrikadki cocuklar ac kalmasin ve kimse ama kimse bos sofraya oturmasin diye dilek diliyorum!Amin!Cumlemize hayirli Ramazanlar! :29:

leyla
11-08-10, 14:16
herkese hayirli remezanlar.iranda remezan yarin basliyor bugun oruc degiliz

Miya
11-08-10, 17:27
Tüm Tarkancoll ailesinin ve tüm Müslüman aleminin ramazanını kutlarım :41:
Mevlam şimdiden oruçlarınızı kabul etsin inşaAllah :41:

jetaime
11-08-10, 23:56
Hepimizi ramazini mubarrek olsun