PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan'in Baba Öfkesi ??

Nzl
29-06-06, 10:07
TARKAN'IN BABA ÖFKESİ
Mega star Tarkan çocukluk yılları sarsıntılı geçmiş. Tarkan Takvim gazetesine itiraflarda bulundu

Tarkan'dan dayak itirafı
Zor zamanlar geçirdik çocukluğumuzda. Almanya'da gurbetçi aile, 6 çocuk, yaşam mücadelesi. Çok hır gür oldu, çok kavgalar oldu. Şiddet de gördük yeri geldiğinde. Ama delikanlı bir adamdı. Çok dürüsttü, örnek aldığım çok huyu vardı. Ama sevincini dile getirmezdi. O yüzden sanki sevgi dilenirdik. Bir öp, okşa, bir hissettir. Yıllarca öfkeliydim. Öfkem yeni yeni diniyor.

Öfkem yeni diniyor
Şımarmayalım diye mi öyle davranıyordu, bilmiyorum ki... Duygusal bir adamdı, ama belli edemiyordu. Çok enteresan. Bugün olsa sorardım bunları mutlaka, soramıyorum. O yüzden ben bir süre kızgındım ona, gittikten sonra. İstanbul'daydık, birden "Köye gidiyorum" dedi. "Beni annemin yanına gömün" dedi bir de... Bir ay sonra öldü.

Yüzüstü bırakıp gitti

Babam tam rahata erecekti, ama olmadı. Bir de yalnız öldü, ona çok üzülüyorum. 49 yaşındaydı. Hayat daha yeni başlayacaktı onun için. Onca sene çalıştı. Hastaydı bir de. O yüzden Rize'ye gidince bir tuhaf oluyorum. Sahnedeyken onu hissettim. Sanki dağlardan bir ses duydum, bana mı öyle geldi bilmiyorum. Tuhaftı...

MUCİZE DOĞUM
Tarkan, mucize doğum hikayesini ilk kez anlattı: "Annem bana 2-3 aylık hamileyken bir trafik kazası geçirmiş, ön camdan fırlamış. Komadaymış. Ama ikimiz de hayata sımsıkı sarılmışız. Bütün doktorlar 'Bu çocuk aldırılmalı' diye annemi ikna etmeye çalışırken, annem bir rüya görmüş. Aynı gece babam da aynı rüyayı görmüş ve "Dokunmayın o çocuğa" demişler

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=29482

http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/4662425.asp?gid=90

Samet
29-06-06, 11:39
tesekkur ederim

EmiLy
29-06-06, 13:42
Teşekkürler Naz...

:36_1_44: bu adamin konusmalari beni öldürcek bi gun

EmiLy
29-06-06, 13:52
içi dışı bir maşallah, herşeyini açık açık, içtenlikle söyleyebiliyor...

Blg
29-06-06, 13:56
Tarkan'ın babası Almanya'da yıllarca Fayans Ustası olarak çalışmış.
Çevresinde çok sayılan ve sevilen biriymiş fakat içki içmek + kumar oynamak gibi kötü alışkanlıkları da varmış. 1986'da Türkiye'ye kat'i dönüş yapmadan 2 ay önce Almanya'da Ali Bey'e kalp kapakçığından rahatsızlık teşhisi konulmuş. Bunun üzerine aile Almanya'daki yoğun çalışma temposundan ayrılıp, Türkiye'ye dönüş kararı almış.Tarkan'ın kendinden büyük ablaları ve abisi (Hakan değil) aile ve iş kurdukları için Almanya'da kalırken, Hakan,Tarkan,Handan,Anne ve Babası Türkiye'ye dönmüşler. Buraya geldiklerinde Bostancı'da bir apartman daireleri varmış (Tarkan'ın babasının alışkanlıkları nedeniyle, "yıllarca çalışıp elinde doğru düzgün bir şey olmadan Türkiye'ye dönen tek aile bizdik herhalde" diyor)Daha sonra, babasının bahçeli bir eve taşınma hayali ile apartman dairesini satıp, Karamürsel'e yerleşmişler. Babası müstakil evlerinin inşaatını kendisi yapmış, o sırada bir market açmışlar fakat iflas etmiş. Tarkan'ın gençlik yılları gerçekten zor, çünkü Almanya'dan geldiği için, farklı olan tarzıyla İzmit'in muhafazakar çevresinde oldukça tepki toplamış, Ortaokul'un ilk sınıfını derslerde uyumsuzluk oluğu için baştan okumuş, ve sınıftaki diğer çocuklardan büyük olduğu için çok sıkıntı çekmiş vs. vs. Vaktim oldukça diğerlerini de anlatırım.

EmiLy
29-06-06, 14:16
çok teşekkürler anlattığın için...Türkiye'ye döndüklerinde Tarkan'ın çektiği sıkıntıları anlayabiliyorum, tabi ailesinin de...Almanya'dan sonra İzmir'e alışmak hiç de kolay olmasa gerek...Tarkan belki de eski yaşantısından dolayı hayata pozitif baktığını söylemişti...gerçekten çok sıkıntı çekmişler ailecek...
ama babasının her ne kadar kötü alışkanlıkları olsa bile iyi alışkanlıkları da varmış, herşeyden önce dürüstmüş...Tarkan galiba babasının dürüstlük özelliğini örnek aldı kendine :)

sürpriz
29-06-06, 15:18
teşekkürlerrr....

zorzingo
29-06-06, 16:10
güzel sağol naz

Nzl
29-06-06, 21:52
rica ederim......
eminecim izmir değil, izmit'in karamürsel ilçesi.
İzmire taşınmış olsalardı o kadar yabancılık çekmezdi tarkan
Çocuklukluğumda milliyet gazetesi iki kapaklı bir dergi yayınlamıştı.
Kapağın bir yüzünde Burak Kut'un resmi, başlık anlat çılgınım,
diğer yüzünde tarkan başlık a-acayip sırlardı. (şapkalı bir resim)
Her ikisininde hayat hikayeleri anlatılmıştı. Blg'nin yazdıkları bana
o günleri hatırlattı. Baya bi duvarlarımı süslemişti o resimler,
bilmem hatırlayan varmıdır......

EmiLy
29-06-06, 23:22
rica ederim......
eminecim izmir değil, izmit'in karamürsel ilçesi.
İzmire taşınmış olsalardı o kadar yabancılık çekmezdi tarkan
Çocuklukluğumda milliyet gazetesi iki kapaklı bir dergi yayınlamıştı.
Kapağın bir yüzünde Burak Kut'un resmi, başlık anlat çılgınım,
diğer yüzünde tarkan başlık a-acayip sırlardı. (şapkalı bir resim)
Her ikisininde hayat hikayeleri anlatılmıştı. Blg'nin yazdıkları bana
o günleri hatırlattı. Baya bi duvarlarımı süslemişti o resimler,
bilmem hatırlayan varmıdır......
evet canım sağol uyardığın için yanlış yazmışım :36_3_15: