PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Herkes Recep Olmus Salliyor!

eskalen
04-08-10, 13:19
Sabah gazetesi magazin yazari Oncel Ozicer'in bugunku yazisindan bir bolum...

Herkes Recep olmuş sallıyor

Son günlerin en önemli memleket meselesine biz de değinelim bakalım. Tarkan'ın son albümü konusu yani... İkametgahı İstanbul olan köşe yazarlarının ve şöhretler dünyasının kuyrukları birbirlerine kırmızı fiyonklarla bağlı olduğu için yine bir yıkama yağlama fırtınası esmekte ki öyle böyle değil. Gerçi biraz zorlama bir rüzgar bu. Bazıları ıkına sıkıla methiyeler düzüyor albüme. Bunun üzerine bir de tıklım tıklım konserler eklenince gazı alan klavyeye sarılıyor. Yahu Tarkan bu, bundan sonra bir tek albüm bile yapmasa, o konserler yine dolar insanlar yine coşar. Adamı sevdik bir kere, takım tutar gibi tutuyoruz işte. Yenilsen de yensen de taraftarın senle hesabı. Türkçe müzikle arası özellikle son yıllarda git gide açılan benim için bile Tarkan'ın yeri hep ayrıdır, değişmez, seviyorum bu adamı. O ne söylese sesine yakışıyor bir kere. Ama kardeşim kulak var nizam var, bu mudur yani Tarkan'ın gelmesi gereken nokta? O şarkıların ne sözlerinde ne de müziklerinde insanın ruhunu kavrayacak ne var Allah aşkına? Ha sizin kavranacağınız varsa bilemem. Ama hepiniz Recep olmuşsunuz atıyorsunuz. Bu adama ben bu içi boş işleri yakıştıramıyorum. Babamın oğlu da değil, arkadaşım dostum da... Ama işte doğrusu acı söyleyip şöyle bir kendine getirmeyi çok istiyorum. Nerde o eski Ramazanlar, bayramlar ve dahi Tarkanlar? Nerde ha nerde?

Kaynak:sabah.com.tr

TarkanColl
04-08-10, 13:30
Bu da kim böyle aradan sıyrılmaya çalışıyor... Otorite! mi?

Sende salla Öncel. Adını duyduk bu sayede...

fatihvefatih
04-08-10, 13:31
Dilli Düdüklerden biri daha konuşuyor, boşverin konuşsun! Benki Metamorfoz için Tarkan'ı yerden yere vuranlardan biriydim, ki ben Türkiye'de Tarkan fanatikleri arasında ilk 10'a girerim diyecek kadar iddaalıyımdır, ama kalbimden geçeni asla saklayamam evet Tarkan son birkaç yılda düşüşteydi yani Metamorfoz albümünden beri, ama Adımı Kalbine Yaz'la Tarkan efsanesi yeniden geri gelmiştir, bu albüm bırakın ülkemizi dünya da bile tutulur, satılır! Göreceğiz zaman beni haklı çıkaracaktır, buna yürekten inanıyorum onun için böyle dilli düdükler hiç mi hiç canımı sıkamaz çünkü güneşi balçıkla sıvayamazsınız!

Ozz
04-08-10, 13:48
Tarkanis eleştirus ünlüis oluyoruis gillerden...

eLiF
04-08-10, 13:53
Tarkanı övenleri eleştiriyor da kendi de sallıyor. Albümü beğenmediyse müzik zevkine (varsa tabi) güvenmesin

fincan
04-08-10, 13:56
Tarkanis eleştirus ünlüis oluyoruis gillerden...

böylece türüde adlandırmış olduk literatüre böyle kaydolacak teşekkürler :))
alemsin valla

xurush'nine
04-08-10, 14:24
Adam Ay'a gitse yaranamiyio bu milliete..
Albumuyle satisyla konserleriyle ve de konserdeki performansiyla adam farkini bir daha ortaya koydu.. E daha ne olsun?!
Bunlar kafalarina koydular ille de elestiricez, biz farkliyiz biz boyunegmeyiz Tarkan firtinasi karsisinda diye de, olmadi bu kes belli oluyor sahtekarliginiz.. O kadar ustune giittiniz kucuk bir yalnisini bulmusken gobek ataraktan,simdi kisa bir surede zirveye oturdu ya, kiskancliktan catliyorsunuz!
Ama istediginiz kadar insanlari yalnis yonlendirmeye calisin, yemezler artik! Sanki milletin alninin ortasinda da enayi yaziyor..
Kupeymis..Bilmem Recepmis.. Daha neler..
Pes valla da pes!

karma_elcin
04-08-10, 14:38
asıl recep kendisi Sallayıp dursun anca köşesinden, biz kopuyoruz Tarkan'ın muhteşem albümüyle ehehehehe :)

DaLy
04-08-10, 15:02
Haklı olduğu noktalar var.Bende Tarkan'a çok daha iyi şarkılar yakıştırıyorum.Daha modern şarkılar,danslar,vs...

patriot_214
04-08-10, 16:28
Öncesin güzel başlamışdı, sonda her şeyi berpat etmiş adam !

ertares
04-08-10, 16:53
Dilli Düdüklerden biri daha konuşuyor, boşverin konuşsun! Benki Metamorfoz için Tarkan'ı yerden yere vuranlardan biriydim, ki ben Türkiye'de Tarkan fanatikleri arasında ilk 10'a girerim diyecek kadar iddaalıyımdır, ama kalbimden geçeni asla saklayamam evet Tarkan son birkaç yılda düşüşteydi yani Metamorfoz albümünden beri, ama Adımı Kalbine Yaz'la Tarkan efsanesi yeniden geri gelmiştir, bu albüm bırakın ülkemizi dünya da bile tutulur, satılır! Göreceğiz zaman beni haklı çıkaracaktır, buna yürekten inanıyorum onun için böyle dilli düdükler hiç mi hiç canımı sıkamaz çünkü güneşi balçıkla sıvayamazsınız!

Metamorfoz Türk Pop Müziğinin en tepesinde yer alması gereken bir albümdür. Muhteşem bir altyapısı olan, Ozan ÇOLAKOĞLU yapımıdır.

Recep Bey, Recep Bey, gün gelir hesap vermek zorunda kalırsın bu dediklerinden...

Nedir bu Recep Beylerden çektiğimiz ülkecek...

arau
04-08-10, 17:03
ama negatif bir eleştiride bile adamın hakkı veriliyor. yani bir ''sen başkasın tarkan'' manasına gelen bir şeyler kalemlerinden çıkıyor. isteselerde istemeselerde önemli olanda bu. buda starlık olsa gerek.(pardon megastarlık)

**MegaStarkan**
05-08-10, 01:19
Basta güzel yazmis sonunda son vurusunu yapmis, bosuna okumusum.