PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Engeller engel olmasın...

TarkanColl
02-08-10, 23:32
Tarkan'ın tüm dünyada milyonlarca hayranı var. Bu milyonlar arasında engelli fanatikler de var. Konserlerde bundan sonra bu değerli kişiler için en önlerde özel yer ayırılmalı. Protokolün sırasında en azından 2 koltuk ayırılabilir...

Tarkan'ın bu konuda çok duyarlı olduğundan eminim. Ama çevresinde bir takım kendini bilmez işgüzarlar da var malesef. (Tarkan ile çalışan çok değerli kişileri bu yazımın dışında bırakıyorum) Bu işgüzarlar işlerini en iyi yaptıklarını zannederek ve kendilerini Tarkan'dan da üstün zannederek biz hayranların ruhlarına acı vermektedirler...

En son tam önümde cereyan eden ve birçok Tarkan hayranının da birebir şahit olduğu bir olay için bunu yazıyorum. Olayın detaylarını anlatıp hiçkimseyi rencide etmek istemem, ama hepimiz her an engelli olabiliriz. Bunu da hiç unutmamak gerekir...

HakanÇelik
02-08-10, 23:39
İnsanlar bedenen veya zihnen engelli olabilir, yeter ki kalpleri engel teşkil etmesin. Kalbinden engelli olan herkese biraz vicdan diliyorum.

denizarya
02-08-10, 23:42
aynen katiliyorum...bence cok üzücü bir konu..her yerde oldugu gibi konserlerdede tabi engeliler icin ne´az ugrasiliyor..onlara yardim edecek durumdayken daha cok engel konuluyor ve onlari normal bir hayattan uzaklastiriyor bu engeller...konserlerde...sokaklarda ve bir cok yerde onlarida düsnmek gerek ve engelleri ortadan kaldirmak gerek ki herkes gibi sozialaktivitelerden uzak kalmasinlar ve normal bir yasam sürdürebilsinler...

OmerFaruk
02-08-10, 23:46
aynen katılıyorum bir çok Hayran olduğununda bu tür engellere takıldığını düşünüyorum bence bu konuda baskı oluşturmalıyız engel çıkaranlara ;)

cansu06
02-08-10, 23:51
Bu muameleye mazur kalan malum kişi maalesef ki benim !
Esasında protokol olayına hiç gerek yok ama ayrım yapılmasıda hoş değil.. Ben oraya sadece eğlenebilmek ve Tarkan'ı dinleyebilmek için gittim.. Bu normal bi insan olarak benim en doğal hakkım.. O gece böyle birşeyin yaşanmamasını dilerdim.. Ne yazıkki biletim uygun bi yerde olduğu halde en arkadan izlemek durumda kaldım hatta ve hatta alan dışına çıkarılma durumum söz konusu oldu.. Ama lütfen tabikide bu benim güvenliğim için bunu bütün açıkhava duydu(!) Herneyse ben bunları zaten aştım kimsenin özellikle güvenliğim için çaba harcamasına gerek yok..

Ayrıca o gece benim yanımda olan herkese ve bu yazı için özellikle Ebru sana çok teşekkür ederim...

fatihvefatih
02-08-10, 23:56
Bu ayrımcalığı yapanlara yazıklar olsun!!

badboyserkan
03-08-10, 00:00
Vız gelir dağlar denizler yaban eller sevmeye ENGEL değil mesafeler !

**MegaStarkan**
03-08-10, 00:27
Insanin cemali sözünün güzelligidir demis Haci Bektas-i Veli. Kimse asosyal hareketler sergiliyerek profesyonelligini önesürmesin, bunun özürü yok.

Tesekkürler Ebru, Cansu sende üzme kendini, degmez.

günışığım
03-08-10, 01:47
cok dogru umarim bu yazi gereken yetkili kisiler tarafindan gorulurde bir onlemi alinir

bounce
03-08-10, 01:47
Bence bu sadece burda sınırlı kalmamalı. madem Cansu söyledi durumu... ben de Nilgün ablaya sordum. dedim ablacım böyle bi durum var bazı insanlar izin vermiyor kraldan çok kralcı diye.. bana olur mu öyle şey. Tarkan çok kızar duysa dedi. Demek ki Tarkan'ın kulağına gitmiyor kimse bişeyler söylemiyor. eee o zaman da adam rahat rahat at koşturuyor.. Bence birilerinin söylemesi lazım.. ben kalamadığım için Tarkanla buluşacak arkadaşlara söylemelisiniz bu durumu dedim ama fırsat olmamış. Cansunun bir damla göz yaşı oradaki herkesden kıymetli.. baktı o kişi durum Tarkanın kulağına gidecek hemen bi kıvırmalar bi yalakalıklar canım sen şöyle geç egzoz dumanı gelmesin üstüne.....
ben Allahın adaleti olduğuna inanıyorum..ama her şeyi de allahtan beklememek lazım. birilerinin söylemesi lazım. Ben Ankara konserini bekliyorum.
sağolsun Esra Ermiş ilgilendi ama yine o arkadaş sorun çıkardı.. üzücü anlardı.. Cansuya o duyguları yaşatan insana biraz Vicdan diyorum... Allahın da mı yok senin.. Facebook'da Allahın a sını büyük yazmakla olmuyor bu işler!!! daha yazsam fena sinirleneceğim!!!
Bu arada Ebru ve Neslihan da çok ilgilendiler sağolsunlar.

gizem-akkaş
03-08-10, 02:15
hiçbiryerde malesef engellilere bi kolaylık yokki konser alanlarıda dahil umarım biran önce buna çare bulunur

twilight
03-08-10, 11:25
Evet,engelliler için de konserde bir oturma planı yapılmalı...O'nların ne suçu var?Suç,engellileri;2.sınıfa koyanlarda...ENGELLERİ KALDIRALIM! :)

ozgem__
03-08-10, 12:24
Evet,engelliler için de konserde bir oturma planı yapılmalı...O'nların ne suçu var?Suç,engellileri;2.sınıfa koyanlarda...ENGELLERİ KALDIRALIM! :)

katılıyorum sana arkadaşım... Bende bu duruma şahit oldum orda.. ve canım arkadaşım için hepimiz çok üzüldükkk:( engeller aşılmalı..Birileri sesimizi duymalı....

edudum
03-08-10, 13:03
hitt i arayıp haber verebilir misiniz

ece**
03-08-10, 13:49
demek ki neymiş; iyi bi iş sahibi olmakla,statülü biri olmakla,iyi yerlerde çalışmakla,eğitimle,okul bitirmekle onla bunla adam(insan) olunmuyomuş demi...benim köpeğim viski bile biçok şeyi daha iyi ANLAYIP hareket edebiliyo.daha vicadanlıdır yani.bi bişey istemeye mutsuz olmaya gör... .ayıp çok ayıp...

arau
03-08-10, 14:22
herkes şifreli konuşmasın kimmiş bu arkadaş bilelim bizde ona göre davranalım onunla karşılaştığımızda.( konuşmalardan anlaşılan güvenlik ekibinden birisi yada birileri.) ayrıca olayı yaşayan arkadaşımıza geçmiş olsun diyorum ama maalesef bu dünyada bu tür insan tipiden çok fazla var tepkide gösterilince hemen profesyonel olduklarından bahsederler. sanki profesyonel olmak kaba olmakla eşdeğermiş gibi.

qüccin
03-08-10, 16:44
Arkadaşımın başına gelen bu olaydan dolayı bende büyük üzüntü içerisindeyim.. Bu muameleyi asla haketmedi.. Konserde başına gelenlerin insanlık ayıbı olduğunu düşünüyorum ve komik cümlelerin arkasına sığınılmış.. Kişinin güvenliğini düşünen görevli ne yazıkki çözümü alandan dışarı çıkarmakta bulmuş.. İlla bı ayrım derdındeyseler bunun pozitif ayrımcılık olması gerekıyor.. Tabi bu arada şunuda söylemelıyım görevli arkadaşımız gerçekten profesyonel ama bunun insanlık konusunda olduğu şüpheli ! :12:

veli
03-08-10, 17:47
____TarkaN eğer bu konuda bişey bilseydi eminim gereğini yapardı ... TarkaN ın ne kadar fedakar ve insanları ne kadar çok sevdiğini çok iyii biliyoruz ki konu engelli kerdeşlerimizse TarkaN mutlaka olaya göz yummazdı____

simgem__
03-08-10, 19:04
bencede herkes destek olmalı bu duruma daha fazla seyirci kalmamalıyız harekete geçip elimizden ne geliyosa yapmalıyız... o durumda biz de olabilirdik ...
HADİ ARKADAŞLAR EL ELE VERELİM ENGELLERİ KALDIRALIMMM !!!!

xurush'nine
03-08-10, 19:14
Benim de gozum o konserde (31 austos) bizimkileri en onlerde aramisti.. O konserde olduklarini biliyordum cunki.. :((

Uzuldum Can(su)'m! Ama hic kafana takma , Tarkan o kadar kalbi guzel ve canlilari hatta cansizlari bile seven bir insan ki ona kalsa, haberi olsa buna asla izin vermez(di) biliyorsun..Bir insana boyle yapildigini duysa cok uzulur..Ve bu kisinin yillardir onun koyu hayrani oldugunu bilse, ve de tum zorluklara gogus gererek kalkip Ankaradan ta Istanbula onu gormeye gelmis birisi icin ikikati uzulur..Bunu dusun ve hic ama hic aldirma Can(su)'m,tamam mi?Seni cok seviyoruz!!!! :29:

bounce
03-08-10, 19:27
Bi kaç arkadaş hiç bunun muhabbetini yapmasın engelleri kaldıralım diye... o durumu gördükleri halde bi ne oluyor diyip sormadılar. sonra da engelleri kaldıralım yazmışlar ..
Herkes beylik laf etmiş... engelleri kaldıralım gibi laflar çok sıradan. birilerinin bişeyler yapması lazım.. bu olay unutulup gidecek... izin vermemek lazım. çünkü bugün bize yarın başkasına.. direkt Tarkan a söylenmeli.

TarkanColl
03-08-10, 19:35
Evet orada müdehale edemedik. Kimse kimseye kızmasın. Ben Tarkan'ın ekibine bu durumu bildirdim. Orada Tarkan'ın yakın korumasının hışmından çekindik açıkçası. Ben bu durumu Cansu'ya da anlattım. Cansu'nun çok büyük bir yüreği var. Onun bizi anlaması yetiyor zaten...

DaLy
03-08-10, 19:46
Öncelikle geçmiş olsun umarım bir daha aynı sıkıntılar yaşanmaz diyicem ama arabaların kaldırımlara park edildiği,yayaların yol ortasında yürümek zorunda bırakıldığı bi ülkede yaşıyoruz maalesef..Çok yol almamız gerek çok..

cansu06
03-08-10, 20:10
Bi kaç arkadaş hiç bunun muhabbetini yapmasın engelleri kaldıralım diye... o durumu gördükleri halde bi ne oluyor diyip sormadılar. sonra da engelleri kaldıralım yazmışlar ..
Herkes beylik laf etmiş... engelleri kaldıralım gibi laflar çok sıradan. birilerinin bişeyler yapması lazım.. bu olay unutulup gidecek... izin vermemek lazım. çünkü bugün bize yarın başkasına.. direkt Tarkan a söylenmeli.

Kimsenin herhangi bi imada bulunmasına gerek yok..
benim orda tek ihtiyacım olan şey Bounce, Hilfa gibi diğerlerininde yanımda olmasıydı..Bazı şeyleri anlamam için bu olayın yaşanmasına gerek yoktu ben zaten direk o kişiye müdahele edilmesinin taraftarı değildim..Ben kendimi koruyabilcek kişilikteyim sadece yalnız bırakıldığım için üzüldüm.

Ayrıca Ebru bana gerekli açıklamayı yaptı. Bundan sonraki konserlerde bende hazırlıklı olucam umarım Ebrunun Hitte duyurması birşeyleri değiştirir...

Herkesede destekleri için teşekkür ederim.

tarkankolik1972
03-08-10, 22:19
cansum benim dostum seni uzenlerin canı cıksın birtanem senin arkandayız kuzucum benim..

gülcan
03-08-10, 22:53
Hayatta belki birgün yakınları (yinede allah korusun ) bir engeli olursa o zaman anlalar belki..

Ne olur sanki engellileri bir engel olarak görmeyip aslında kalplerindeki engelleri kaldırsalar..

Tarkan'ın yanında çalışan 'bazı' insanlar kendilerini ondan bile daha üstün görüyolar ki böyle olmamalı..Her ne yaşandıysa o gün konserde kimsenin o arkadaşımızı üzmeye hakkı yoktu.. Şiddetle kınadım.. Hayat bu ne zaman ne getireceği belli olmaz ..böyle bir konuya değindiğiniz için teşekkürler.

coolx
05-08-10, 12:15
Öncelikle size uygulanan davranışı hiçbir şekilde doğru bulmuyorum.Güvenlik gerekleri doğru da olsa,hitap şekli oldukça üzücü.

Cansu hanım,bedensel engeller aşılıyor bir şekilde,yeter ki ruhlarımız engelli olmasın.Kalben iyi dileklerimi gönderiyorum.

Gerekli yerlere de ulaşır bu mesele,Sen hiç merak etme.Aç bir Tarkan şarkısı...:)

hilfa
06-08-10, 00:55
Bu olay keşke yaşanmasaydı da Cansum üzülmeseydi ama malesefki yaşandı bizim yapıcağımız tek şey var artık madem biz Tarkancoll ailesiyiz bir araya gelerek sadece fanda değil face deki sayfamızda da bu tür bir olayın birdaha tekrarlanmasını engellemek.
Benim yosun gözlü şirinemin gözünden akan her damla yaş değerlidir ve birdaha asla izin verilmeyecektir bu olayın rövanşı muhakkak olucak Cansum :29: