PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TARKAN KIZIL MEYDAN'DA MI OTURUYOR (Bugün)

Nzl
28-06-06, 09:14
TARKAN KIZIL MEYDAN'DA MI OTURUYOR?
atv Haberler'de Ali Kırca, her zamanki gibi şiir okur gibi konuşuyor 'O bir star, o dünyanın alkışladığı, peşinden koştuğu şu bu falan filan'.
Meğerse Tarkan'ı anlatıyormuş. Sonra devam ediyor 'Mega Star Tarkan, evini ilk kez atv Haber'e açtı.' Ne yalan söyleyeyim kıskanıyorum. 'Helal olsun atv'ye. Tarkan'ın evine gerçekten hiçbir gazeteci girmemişti' diye düşünüyorum. Moskova Kızıl Meydan'da Tarkan yürüyor, atv muhabiri yanında yetişmeye çalışıyor. Bu arada da nefes nefese soru soruyor. Tarkan bahçesinde domates yetiştirdiğini, artık evlenmeyi düşündüğünü anlatıyor. Röportajın baştan sona düzmece olduğu o kadar belli ki. Muhabir taa Moskova'ya götürülmüş, üç dakikada özel iş verilsin hesabı... Üç dakika sonra büyük röportaj pat diye bitiyor. Eee Tarkan'ın evine giren atv ne oldu? Ali Kırca bizi kandırdı mı yani... Yoksa Kırca'yı mı kandırdılar? Yoksa Tarkan, Kızıl Meydan'da mı oturmaya başladı?

RAHMETLİ 40 YIL YETENEKLİ TEK TÜRK MÜZİSYEN BULAMADI!..
Gelmiş geçmiş en ünlü müzisyenimiz Arif Mardin'i önceki gün kaybettik. Kederli ailesine baş sağlığı diliyorum.
Allah rahmet eylesin. Demin 'en ünlü' dedim. Laf olsun diye değil. Mardin yaklaşık 40 yıldır dünyanın tanıdığı, çalışmaları izlenen-bilinen bir müzisyen idi. İdil Biret, Suna Kan, Leyla Gencer gibi pek çok dünya çapında sanatçımız var ama Mardin, popüler müzikle ilgilendiği için hep göz önünde idi. Kariyeri başarılar ile dolu. Düşünsenize; Average White Band, The Bee Gees, Judy Collins, Phil Collins, Roberta Flack, Aretha Franklin, Hall and Oates, Donny Hathaway, Jewel, Chaka Khan, Melissa Manchester, Bette Midler, Modern Jazz Quartet, Willie Nelson, John Prine, Carly Simon, Dusty Springfield, Barbara Streisand gibi dünya devleriyle çalıştı. Beste verdi, şarkılarını aranje etti, albümlerine müzik direktörü veya yapımcı oldu. Film müzikleri ile de pek çok ödül kazandı. Ne kadar büyük müzisyen olduğunu biliyoruz, kabul ediyoruz. İyi, güzel, tamam da... Benim aklıma da hep şu soru takılıyor. Ne kadar da Türk müzisyenini seviyordu? 40 yıldır Amerika'da yaşadı. Beğenip, elinden tutup dünya starı yapacağı tek bir Türk müzisyeni bulamadı mı? Böyle bir Allah'ın kulu çıkmadı mı? Kapısına kadar giden Türk sanatçılarına bir albüm neden yapmadı? Biz bu kadar mı yeteneksiz milletiz? Örneğin Ajda Pekkan en az 20 yıl Amerika'ya gitti-geldi. Tarkan 10 yıldır gidip geliyor. Bir de onlara sormak gerekiyor. Ajda ile Tarkan'ın, Ahmet-Nasuhi Ertegün ve Arif Mardin'in kapısını çok aşındırdığını biliyorum. Veya Nilüfer denenmeyecek ses mi? 1973 yılında çağırsalardı ya? Rahmetlinin kız kardeşi o günlerde Nilüfer'in patronları ile çok sıkı fıkı idi. Mustafa Kandıralı, Barbaros Erköse'nin klarnet solo albümlerinin neden devamı gelmedi? Örneğin Hüsnü Şenlendirici'yi neden çağırmadılar. Bunlar gibi pek çok soru... Merak bu ya ne yapayım.

http://www.bugun.com.tr/bugunhaber/yazardetay.asp?id=4554

Samet
28-06-06, 13:38
tesekkur ederim

Blg
28-06-06, 14:38
Röportaj baştan sona düzmece demiş:)
Neyin düzmecesi, seçmece karpuz gibi bir şey mi bu?
Daha iyi düzmece haber nasıl yapılıyorsa üstad Aykut Işıklar'a soralım, o daha iyisini bilir. İlke Gürman her zaman Tarkan'ın yanındaydı, "ben New Yorkk'taki konsere sokaktan adam topladım" diyecek kadar etik değerlerini sokakta unutan bir "oyun çocuğu" değil ilke.

Nzl
28-06-06, 17:08
Bir tv kanalının yayın ekibiyle konserlere gidilip röportajlar yapılacağını
forumda ben duyurmuştum (star tv İle yapılacaktı aslında sonradan bir değişiklik oldu) Düzmece haber yapan birisi varsa oda kendisi. ben sıradan bir insan olarak bunu öğrene biliyorsam herhalde gazeteci sıfatıyla oda çok iyi biliyordur. Tarkan kadar verdiği röportajlarda doğal olan başka kim var acaba.
Hadi bunu geçelim arif mardin artık aramızda değil sonuçta ne diye olumsuz yazılar yazıp insanı üzüyorsunki