PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yine galiba beklenen oldu

kartales26
06-07-10, 11:24
Tarkan'ın albümü büyük olasılıkla önümüzdeki hafta da çıkmayacak.http://www.esenshop.com/ 14 temmuzda çıkacak albümlerin ön siparişlerini gösteriyor.Oysa tarkan'ın 11-12 temmuzda çıkacak denen albüm yine ortalarda gözükmüyor.Zaten samsun demir'in falan dedikleri doğru çıksaydı,haziranda albüm çıkmış olurdu.artık twitter bilgilerine falan inanmıyorum.Resmi sitede albüm tarihi yayınlanmadan yada dmc'nin sitesinde yakında yazısı kaldırılıp albüm tarihi yazılmadan hiç bir şeye inanmamak gerekiyor.Aslında tarkan'a da kızmamak gerekiyor.Hiç bir zaman albüm şu tarihte çıkacak diye söylemedi.Biz başkaları aracılığıyla kendi kafamızdan doğru yanlış tarihler ürettik.

twilight
06-07-10, 11:52
:) Sunun surasinda kalmis 6-7 tas catlasin 10 gün...bekleriz... ;)

ece**
06-07-10, 12:12
zaten hewes etmemiştim ben etmiyorum da hala. ne zaman çıkacaksa çıksın en azından hiç beklemediğim bi anda süpriz olur... tabi bu arada ozmana kadar yaşlanmam inş. :18:

anakha26
06-07-10, 12:21
Esenshop ticari bir site. Ve bu tarz ön sipariş albüm duyuruları plak şirketleriyle yapılan anlaşmalar sonucunda yapılıyor diye biliyorum. tarkan Albümü çıkış öncesi esenshopta yayınlanacak diye bir kural yok yani. Ama söyleyemeden de geçemeyeceğim ki albümün çıkış tarihine bir haftadan az zaman kaldıysa, albüm kapağı, posteri, albüm bilgileri, şarkı listeleri, radyo tanıtımları ve internet sitesi tanıtımları için çok geç kaldılar. Promasyon çalışmaları gayet ciddiyetsiz. En son metamorfoz albümü günler öncesinden d&r sitesinde duyurulmuş, mağazalara albüm posterleri dağıtılmış şarkı introsu tarkan.com'a yayınlanmıştı...

Eğer çıkış tarihi 12 temmuz değilse albümün bu yaz çıkması taraftarı değilim. Önümüz Ramazan...

Bu habersizlik, bu ciddiyetsizlik nedir hala anlayabilmiş değilim. Tarkan ekibi ne planlıyor anlayamıyorum. En güvenilir kaynağımız twitter mesajları haline geldi. Suç Tarkanın değil albüm tarihi bildirmek konusunda ama bence bildirilmeli... İşlerin planlı gittiğini anlayalım en azından. Söyleyemeden edemeyeceğim ama bu iletişim bozukluğu ve promasyon hataları Tarkan'a çok şey kaybettiriyor... :(

**MegaStarkan**
06-07-10, 12:36
Cikar mi cikmaz mi onu bilemicegim... ama dogru düzgün promosyon ortada yok, görülen o ki HiTT sirketi Facebook'un gücüne daha cok inaniyor. Iyi bir gidisat suana kadar ortada yok.

fatihvefatih
06-07-10, 13:11
arkadaşlar sakin olalım 12 temmuz olmasa da en fazla 31 temmuz'da çıkmış olacak daha fazla erteleyemez artık ok yaydan çıkmıştır!!

meryem_17
06-07-10, 13:28
Ben albümün ertelendiğini sanmıyorum gerçi ertelenirsede şaşırmam tabiki ama ertelenirsede en fazla yine 1 hafta ertelenir.Yapacağımız tek şey tarkan hyranları olarak sadece beklemek sabır etmektir.N demişler sabır eden derwiş muradına ermiş.Yani inşşşşşşşşşşş Amiiiinnnn.

haluk seki
06-07-10, 14:18
12 temmuda çıkıyor kesin

asd1234
06-07-10, 17:23
12 temmuzda çıkacağını düşünüyorum ben de.Kaldı ki 31 temmuzda konser var,en geç o tarihe kadar çıkar zaten. Ancak 12'si kesin doğru tarihse,albüm çıkışına 6 gün kalmasına rağmen twitter ve facebook dışında albümün promosyonu neden yapılmıyor ben de onu anlamıyorum. Evet söz konusu Tarkan olunca herkes bekliyor albümü ama yine de bir şeyler yapılmalı bir an önce. Tarkan'ın ekibinin duruma el atması gerekiyor.

badboyserkan
06-07-10, 17:33
Album Mutlaka Temmuz Ayi icersinde cikacak. Soylenen Tarihte 12 Temmuz olduguna gore 13 veya 14 Temmuz'da muzik marketlerde yerini alir.

denizarya
06-07-10, 18:00
cok gec cikamaz cünkü harbiye konserleri yakinda..en gec bu ay sonlarina yakin

eskalen
06-07-10, 18:12
Album cikmayacak diye bir dusunce olmasin...Harbiye konserinin biletleri simdiden satisa sunulmus ve doluluk oraninda artis var...Gelen cogu kitlede yeni album icin merakta zaten...Album 31 temmuz'dan once cikacagi kesindir...Ama cidden Tarkan ve ekibi bir promosyon calismasi yapmiyor...Tarkan bu cikaracagi yeni albumde bir yenilikcilik kullanmayacak gibime geliyor...Cunku hicbir tanitim faaliyeti yok...Album cikinca sadece sarkilar bizim icin yeni olucak ama Tarkan degil...Cunku Tarkan album cikarmasa da var cikarsa da var...Bence bu cikacak albumden "konsept" olarak pek bir yenilik beklememek gerek...Ben oyle saniyorum umarim olur da yanilirim...

Bu arada sunu belirtmek istiyorum: Tarkan Dudu Dudu ve Karma albumleri zamanlarinda kendi dinleyici kitlesine album, sarki degil bir konsept satmisti. Onemli olan konsept. Kendisi o album dogrultusunda, sarkilarin havasi vs. icabinda bir tema ile butunlesmesi gerek...Tarkan galiba artik bu tur "konseptsel" islere girismeyecek gibi...Metamorfoz'da bir konseptti ama biraz ici bostu...Cunku albumun satislarindan degil, saciyla, basiyla, kostumuyle vs. 3-5 aylik bir degisimdi...Hatirlarsaniz sacini bile sonradan uzatti...Neden? Cunku dikkat cekmek gerek...Dikkat cekmek kesinlikle lazim ama belli bir strateji olmasi lazim arkasinda...Bi de hatirlarsaniz kuaforu o zamanlar Tarkan'a bu sac yakisiyor daha iyi oldu diyordu falan...Simdi durum nasil? Goruldugu gibi ortada...Bi anlik gostermelik konseptler tutmuyor...Hadi birakalim Karma albumunu de Dudu Dudu albumu 5 sarki 5 remixli bir album olmasina ragmen bize nasil bir tema satti Tarkan ...Muhtesemdi...Ayrica Karma ve Dudu Dudu albumleri zamaninda gerceklestirilen sponsorluk bile hala hafizalarda(Opet, Pepsi). Metamorfoz albumundeki Doritos sponsorluguna ne demeliydi? Donemlik doritos satislarini artirmakti..Tamam satislar artmistir. Ama Tarkan acisindan cok gostermelikti...Ve o sponsorluk bi anda oldu bittiye gelmedi mi??

Bu yeni albumde en cok bu konsept, tema isleyisini Tarkan'da gorebilecek miyiz diye merak ediyorum...Tekrar ediyorum sarkilar yeni olacak ama Tarkan yeni mi?...Sunu da belirteyim; Ben Tarkan eskidi demiyorum.Burada kastim "Tazelenmek gerek" . Ki Tarkan bunun ne demek oldugunu cok iyi biliyor...

Yakisikli89
06-07-10, 18:23
Eh .. ciksin artik lütfen.
Ben bosuna mi reklam yapiyorum herkeze?!! :29:

nedjohnlansen
06-07-10, 18:56
Album cikmayacak diye bir dusunce olmasin...Harbiye konserinin biletleri simdiden satisa sunulmus ve doluluk oraninda artis var...Gelen cogu kitlede yeni album icin merakta zaten...Album 31 temmuz'dan once cikacagi kesindir...Ama cidden Tarkan ve ekibi bir promosyon calismasi yapmiyor...Tarkan bu cikaracagi yeni albumde bir yenilikcilik kullanmayacak gibime geliyor...Cunku hicbir tanitim faaliyeti yok...Album cikinca sadece sarkilar bizim icin yeni olucak ama Tarkan degil...Cunku Tarkan album cikarmasa da var cikarsa da var...Bence bu cikacak albumden "konsept" olarak pek bir yenilik beklememek gerek...Ben oyle saniyorum umarim olur da yanilirim...

Bu arada sunu belirtmek istiyorum: Tarkan Dudu Dudu ve Karma albumleri zamanlarinda kendi dinleyici kitlesine album, sarki degil bir konsept satmisti. Onemli olan konsept. Kendisi o album dogrultusunda, sarkilarin havasi vs. icabinda bir tema ile butunlesmesi gerek...Tarkan galiba artik bu tur "konseptsel" islere girismeyecek gibi...Metamorfoz'da bir konseptti ama biraz ici bostu...Cunku albumun satislarindan degil, saciyla, basiyla, kostumuyle vs. 3-5 aylik bir degisimdi...Hatirlarsaniz sacini bile sonradan uzatti...Neden? Cunku dikkat cekmek gerek...Dikkat cekmek kesinlikle lazim ama belli bir strateji olmasi lazim arkasinda...Bi de hatirlarsaniz kuaforu o zamanlar Tarkan'a bu sac yakisiyor daha iyi oldu diyordu falan...Simdi durum nasil? Goruldugu gibi ortada...Bi anlik gostermelik konseptler tutmuyor...Hadi birakalim Karma albumunu de Dudu Dudu albumu 5 sarki 5 remixli bir album olmasina ragmen bize nasil bir tema satti Tarkan ...Muhtesemdi...Ayrica Karma ve Dudu Dudu albumleri zamaninda gerceklestirilen sponsorluk bile hala hafizalarda(Opet, Pepsi). Metamorfoz albumundeki Doritos sponsorluguna ne demeliydi? Donemlik doritos satislarini artirmakti..Tamam satislar artmistir. Ama Tarkan acisindan cok gostermelikti...Ve o sponsorluk bi anda oldu bittiye gelmedi mi??

Bu yeni albumde en cok bu konsept, tema isleyisini Tarkan'da gorebilecek miyiz diye merak ediyorum...Tekrar ediyorum sarkilar yeni olacak ama Tarkan yeni mi?...Sunu da belirteyim; Ben Tarkan eskidi demiyorum.Burada kastim "Tazelenmek gerek" . Ki Tarkan bunun ne demek oldugunu cok iyi biliyor...

aylardır aynı şey söyleniyor, albüm mozaik olacak. tarkan metamorfoz albümünden rahatsız oldu. hatta kendisi de dedi "bana takım yakışmadı" diye. hatta "artık her yıl albüm yapmaya çalışacağım" dedi. çünkü albümden ve yeni tarzından memnun değildi. zaten metamorfoz remixes'te de çok alakasız bir tarzla albüm kapağında yer aldı. bu çıkacak albümde her şey olacak. alaturka şarkılar, metamorfoz'daki gibi elektroniğe yakın altyapıya sahip şarkılar, kemanlı, piyanolu şarkılar vesaire. hatta bir şarkıda afrika ezgilerinin yoğun şekilde kullanıldığını biliyoruz. kayıtlara girmiş bir kişinin açıklaması buydu. yani tarkan bu sefer aslında karma gibi bir albüm yapıyor. karma'da uzak vardı, ay vardı, bunlar metamorfoz albümündeki tarza yakın şarkılardı. hüp vardı alaturkaydı, verme vardı aşk vardı, tarkan için eskiden denenmemiş şarkılardı. kuzu kuzu vardı, tam bir çıkış şarkısıydı, etkileyiciydi, tarz olarak neye girer emin değilim. yani karma'da belli bir konsept yoktu aslında. karma da bir mozaikti. her teldendi. bu yüzden insanlar karma'yı çok sevdiler. herkesin sevdiği şarkı da değişiklik gösteriyordu. albüm o denli iyi ve iyi karılmıştı. ben bu albümden de onu bekliyordum. ta ki albüm ikiye ayrılana kadar. şimdi o mozaik hafiften bozulacak, bütünü göremeyeceğiz. ama aralık'ta albüm tamamlandığında elimizde karma gibi bir albüm kalacak. bu kesin.

denizmavisi
06-07-10, 20:10
bu ay mutlaka çıkar harbiye konserleri var çünkü ama neden Tarkan hep böyle yapıyor hep bi düzensizlik var albüm çıkışlarında ne var bir kere de planlı programlı bi albüm promosyonu olsa ama nerde...

efsane_01
06-07-10, 20:50
TARKAN,in Albumunun 10 Temmuz,da Cikicaqini Kral.Tv Duyurmushdu...Bizzad Kendim Izledim Ya!...

simgem__
06-07-10, 22:51
Album Mutlaka Temmuz Ayi icersinde cikacak. Soylenen Tarihte 12 Temmuz olduguna gore 13 veya 14 Temmuz'da muzik marketlerde yerini alir.

benada öyle geliyor ...

ozgem__
06-07-10, 23:37
bende 12 temmuz olduğunu düşünüyorum ..en geç tarihin bile temmuz ayı içinde olacağını umuyorum..

collcoll
08-07-10, 03:13
merhaba arkadaşlar..
Tarkan ın albümü bence 12 sinde çıkmaz. Büyük ihtimalle cuma gününe kalır. Herkes bişey diyor ama Tarkan ortalıklarda yok. 12 sinde çıkacak albüm çoktan bitmiş olmalı ve şuanda Tarkan magazin programlarında görünüyor olmalıydı. Ve şuda bi gerçekki yeni filmler ve albümler genelde cuma günleri çıkar. Şahsen 12 temmuz zor gibi.