PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkanın geri çevirdiği besteci...

anakha26
28-06-10, 09:41
Müzik dünyası bunu konuşuyor

http://imgvi.mynet.com/kavun/profil/soner-sarikabadayi.jpg

Soner Sarıkabadayı son iki yılın en çok dikkat çeken bestecilerinden.
Özellikle Sertab Erener’e verdiği şarkılar ve kendisinin söylediği “Buz” adlı şarkı çok başarılı oldu.
Söylenen o ki; Sarıkabadayı en son Tarkan’a da bir şarkısını vermek istemiş.
Aracılarla şarkı Tarkan’a ulaştırılmış. Buraya kadar gayet doğal.
Ancak Tarkan şarkıyı geri çevirmiş.
Beğenmediği için değil ama.
Tamamen bambaşka bir sebepten: Herkese şarkı veren bir bestecinin şarkısını söylemek istemediği için...
Evet dedikodulara göre gerekçesi buymuş Tarkan’ın.
İşte şimdi bu konuşuluyor müzik dünyası kulislerinde...

Onur BAŞTÜRK obasturk@hurriyet.com.tr
28-06-2010 HÜRRİYET KELEBEK

'Tarkan ayıp etti'

Sertab Erener, Demir Demirkan, Murat Boz ve Murat Dalkılıç’a verdiği bestelerle tanınan şarkıcı Soner Sarıkabadayı yeni albüm hazırlayan Tarkan’a şarkı gönderdi. Ancak Tarkan şarkıyı dinlemeden geri çevirdi.

İddiaya göre; Tarkan “Herkese beste dağıtan kişiden şarkı istemiyorum” dedi. Soner Sarıkabadayı ise yakın arkadaşı Murat Boz’a, Tarkan’ın ayıp ettiğini söyledi.

POSTA GAZETESİ
29 Haziran 2010 - 05:00

redjingle
28-06-10, 10:04
ay canım benim :D tarkana şarkı da yaparmış, tarkan da onu geri çevirirmiş :D kıyamam ben ona...

işin şakası bir yana, elbette ki yalan haberdir. böyle saçma bir gerekçesi olabilir mi Tarkan gibi profesyonel birinin...tabiki olamaz.

xurush'nine
28-06-10, 11:24
Pek inandirici gelmedi..Yapmaz bu sebepten oyle sey..Vardir baska bir sebebi..
Ona kalirsa artik Sezen de onune gelen'e sarki veriyor..

*HiLaL*
28-06-10, 11:53
VardIr ba$ka bir nedeni elbette, ama Nedeni buysa bence yanlis yapmi$ sonucta ba$arILI bir adam Soner Kabadayi..

eLiF
28-06-10, 12:06
sonerin şarkıları güzel,Tarkanın geri çevirmesinin bir sebebi vardır ama böyle bi sebep değildir pek inandırıcı gelmedi bana

twilight
28-06-10, 12:11
Niye öyle bi sey yapsin ki ? Soner,gayet basarili bir adam...
Herkese sarki veriyor diye kimse kimseyi geri cevirmez...Hele Tarkan,asla! :)
Tarkan'a sarki verir mi bilemiyorum ama,sebep bu degildir,gibime geliyor...

meryem_17
28-06-10, 12:22
Bence yalan haber gibi geldi tarkan böle bir sebepten dolayı kimseyi kıracak üzecek bişi yapmaz.Çünkü tarkan profesyonel bir megastar.Başka bi sbep wardır kesinlikle.

fatihvefatih
28-06-10, 13:01
yalan haber ya da yanlış haber böyle bir gerekçe olamaz olmaz...

tarkaseksüel
28-06-10, 13:26
geri çevirmesini nedenı bu yaz herkes bu adamın şarkılarını soyluyor
ortalıkta çok sarkısı var adamın yoksa tarkanın ben herkese sarkı veren
birinin şarkısını söylemem şeklinde trip yapmamıştır. Ama şarkılarının daha
az olduğu bir dönemde neden olmasın... yeni biri için camiada kalabilmek için
iyi bir yöntem ama elbet durulacaktır. O zaman bence tekrar çalsın Tarkan'ın
kapısını...

trkntrkn89
28-06-10, 13:32
helal severim soner sarıkabadayıyı ama şarkıalrı hep aynı serdar ortaçın düzgün söz yazan hali tarkanada bu yakışır....

SESA
28-06-10, 14:34
hepsi dedikodu bunların

inci tanesi
28-06-10, 14:35
yok buyle bi yalan ya...Tarkan asla boyle bi gerekceyle redetmes kimseyi

jetaime
28-06-10, 16:37
Bu haber bana tuaf geliyo ama soner cok seviyorum
hadi bakalim gorecez ne olacak !!!

bounce
28-06-10, 16:43
Bence haber doğru. bende Tarkan'ın şu an için Soner Sarıkabadayı'dan şarkı almasının yanlış olacağını düşünüyorum..

schumaer
28-06-10, 17:05
ya şarkılarının bazıları çok güzel ama dikkat edin,sertap erener dışındakilere verdiği besteleri biraz ticari gibi sanki,aynı ritm üzerine yapıyo şarkılarını bence,mesela pas ile açık adresi,la fontaine le külahı ,sallana sallanayla herşeyi yak şarkılarını üstüste dinleyin anlicaksınız demek istediğimi,sonerin tek farkı çok güzel söz öbekleri yakalıo olması,bu yüzden sözleriyle öne çıkıyo,ama şarkıları vasat ve tekdüze bence bikaç özel bestesi dışında..

günışığım
28-06-10, 18:00
yazik :28:

eskalen
28-06-10, 19:54
Onur Basturk'un kulislerden duydugu bir dedikodu'dur bu...Maksat gundemi yazar olarak benim olusturim demistir...Gazeteci olarak da yapmaya hakki var... Ama Tarkan cephesinden bakacaksak Tarkan belki bazi birtakim bestecilerle calismak istemis olabilir..Yani kendi is calisma bicimidir ...Yani bir kotasi vardir belki... Olay aslinda yeni bir tartismanin dogmasi ve sonucunda "Tarkan'da ondan bundan sarki almayarak kendini bir sey saniyor." "Tarkan ulasilmaz zannetme kendini!" gibi polemiklerin ortaya cikmasi..Yine bos yere konusulacak bir konu.

TorNadO
28-06-10, 21:14
Haber doğruysa çok iyi etmiş
Soner başarılı bunu kimse inkar edemez ama bi yerden sonra aynı kişilere verdiği şarkıların nakarat kısımları özellikle çok benzerlik gösteriyor. ve Tarkan'ın kendi bestelediği şarkılardan üstün şarkılar değiller

Yanlız şunu dicem Uçurum veya La Fontaine gibi kaliteli hittlerde çıkardı bu yüzden takdiri hakediyor

TARQANIM
28-06-10, 22:01
dogru bi haber degil gibi yinede iyi etmis geri cevirdgine

serennn
29-06-10, 19:49
" posta gazatesi " miiii yalan haberdirrr yaaa

sally
01-07-10, 22:44
Pek inadirici gelmedi eger Tarkan geri cevirdigise sarkiyi bir bildigi vardir elbet

ozgem__
02-07-10, 18:43
elbette yalandır..

the_answer3535
03-07-10, 01:32
İyi yapmış Tarkan.

emremurat
03-07-10, 01:41
arkadaşlar bence tarkan iyi yapmış siz bilmiyormusunuz?? TARKAN özeldir.. öyle hep aynı şeyleri tekrarlamaz o şarkıyı alsaydı piyasa tarzı olacakdı aynı herkesde olan tipden oyüzdendir, bence tarkan iyi yapmış almamakla TARKAN keşfedilmemişlerde dir hep unutmayın...

casilyass
03-07-10, 03:06
umarım pişman olmaz tarkan bir gün.
ve kapattığı kapıyı tekrar açmaya gerek duymaz umarım.