PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HakanÇelik Röportajı

HakanÇelik
18-06-10, 01:13
YENİLENDİM!

Başlık Hakan’ın şu an ki ruh ifadesini özetliyor. Askerlik sonrası yeni bir başlangıç peşinde olduğunu söylüyor. Umarım bu süreçte başarılı olabilir. Forumda Ebru’ya en yakın olan insan. Bu bir röportaj değil daha çok şöyle desek doğru olur. Tarkan hayranı olan iki insan arasındaki sohbet ..Bayanlar baylar karşınızda Hakan Çelik.

Cihan:
Kendinden çok kısa bir şekilde bahseder misin?

Hakan:

1983 Elazığ doğumluyum. Fırat Üniversitesi Tarih Öğretmenliği bölümünü bitirdim. Yüksek Lisansımı yine ayni üniversitenin, ayni bölümünde yaptım. Askerden yeni geldim. Mutluyum bu aralar :)

Cihan:
Helal. iyi sabır varmış sende ben okul bittiği gün dönüp arkama bakmam perşembeden(10 haziran 2010) sonra Allah kısmet ederse bitiriyorum da ama Tarih okumak hep istemişimdir. Sevdiğin bölümü mü okudun?

Hakan:
Hayır ! Türk eğitim sisteminin bir ayıbıdır bu. Hayalimde hep Coğrafya bölümünü okumak vardı. Girmiş olduğum sene sistem sil baştan değiştiği için tercihlerimde bir problem oldu. Tarih bölümüne yerleştim. Başlangıçta çok üzüldüm ancak daha sonra alıştım. Çok da dertli değilim artik. Her şeyin bir sebebi olduğuna inanıyorum çünkü...

Cihan:
Sadece sen değil ki nerdeyse üniversite okuyan insanların yüzde 95 i bu durumda sadece küçük bir kısım bölümü de okulu da kendisi seçebiliyor. peki neden o yüzde beşlik kısma dahil olmuyorsun,tekrar girip coğrafya okumak istemez misin?

HAKAN:
Evet ne yazık ki öyle....Olabilir. Aslında çok da istiyorum. Ben hayatta hiçbir şey için geç olduğuna inanmıyorum. Şartlar uygun olursa Coğrafya okuyacağımı düşünüyorum.

Cihan:
Umarım....yasamın boyunca,coğrafya okuman için bir fırsatın olur sairin dediği gibi her şey mümkün eğer inanırsan. Askerlik kısmına gecelim nasıldı askerlik kısa dönem yaptın...

Hakan:
Askerlik beni hep ürküten bir şeydi. Nedense beynimizi bu anlamda yanlış şeylerle doldurduklarına inanıyorum. Çok zor ve çetin geçeceğini düşünürken tam tersi oldu. İnan ki azar da dahil hiçbir kötü muamele görmedim. Buradan komutanlarıma sevgi yoluyorum. Dualarım hep onlarla...

Cihan:
Mesela ne gibi kötü şeyler ?

Hakan:
Ne bileyim, bilirsiniz iste, herkes askerlik anılarını anlatırken komutan söyle döver, böyle azarlar gibi şeyler anlatır. Bu konuşmalarda bilinç altımda yer etti bence. Bu anlamda huzursuz hissediyordum kendimi.. Çünkü kaba kuvvet ve dayakla hiçbir şeyin çözüme kavuşabileceğine inanmıyorum. Neyse ki beklediğim gibi olmadı. Herkes çok sıcaktı ve istemediğim kadar rahattım. Güzel bir askerlik yaptım.

Cihan:
Sağ salim dönmene çok sevindim... seninle tartışmak zevkli oluyor...askerlik sonrası bazı şeylerin daha iyi farkına varmışsındır kendinle ilgili .... duygusal bir insan olduğunu düşünüyorum,gözlemlemişsindir yaşadıklarını uzaktayken...

ASKERLİK BANA YARADI!

Hakan:
İnsan askerdeyken kendi iç dünyasını çok fazla irdeliyor. Kendimle çok baş başa kaldım ve kendimle çok didiştim. Daha önceden yapmış olduğum hataları didikleyip durdum. İyi oldu ama; yenilendiğimi hissediyorum. Her başlangıç güzeldir. Askerlik sonrası da benim için iyi bir başlangıç oldu.

Cihan:
Asıl önemli olan ne biliyor musun bu başlangıcı sürdürebilmek umarım devamını getirebilirsin.

Hakan:
Umarım...

ŞIMARIK BENİ ETKİLEMEMİŞTİ
Cihan:
Biraz Tarkan'dan Tarkancoll'dan bahsedelim..
Tarkan hayranlığın ne zaman başladı o ani tam olarak hatırlayabiliyor musun?

Hakan:
Evet hatırlıyorum. Bir sonbahar günüydü. "Yenik düştüm kendime..." diye gönlümü sarıp sarmalayan o klibi izledim. Şımarık' in rüzgarına takılmamıştım oysa. İkimizin Yerine beni çok etkiledi. İlk "Ölürüm Sana" albümünü aldım. Albümdeki her şarkıya aşık oldum. Daha sonra A-acaipsin ve Yine Sensiz'i aldım. Onları da çok sevdim.

Cihan:
Peki senin en sevdiğin şarkı ve albüm hangisi?

Hakan:
Aslında bu çok zor bir soru. Birini söylersem, diğerine haksızlık edermişim gibime geliyor. Ben Tarkan albümlerini yeri gelir sevip okşarım. Hepsini ben yapmışım gibi sahiplenirim. Fakat illa bir seçim yapacaksam "Karma" diyebilirim. Mozaik açısından geniş bir yelpazesi olduğu için. İnsanı çok genişçe düşündüren bir albüm.

Cihan:
Sanırım "Karma" bütün Tarkan hayranlarının en sevdiği albüm. Umarım öyle kalmaz.

Hakan:
Aslında tam olarak öyle düşünmüyorum.Bence Metamorfoz'da süper bir albüm A-acayipsin de ama yelpaze olarak Karma çok iyi ayarlanmış herkesi etkileyecek çok fazla duygu anlatılmış; örneğin "Ölürüm sana" da erotizm çok ön planda "Metamorfoz"da eleştiri çok ön planda "Karma"da bunların hepsi bir arada bir de albüm çok iyi kaydedilmiş yapanların eline koluna sağlık.

Cihan:
Amin. Karma albümünde gerçekten çok emek vardı; ama konu sadece bu değil ki ben "Metamorfoz"u beğenmedim bak şöyle ki Tarkan hep üstüne koymuş bir insan ama Metamorfoz Dudu'nun üstünde bir albüm değildi.

Hakan:
Bilmiyorum ben çok seviyorum. İstanbul Ağlıyor ya da Arada Bir bence çok iyi şarkılar çok nadir yapılabilir nasip Tarkan’ınmış...

TARKANCOLL BENİM EVİM!
Cihan:
Tarkancoll senin için çok özel olmalı.. ben okumuştum Ebruyla tanışma hikayenizi sonra bu forumun oluşturulma sürecini... bence forumdaki üyelerin basta Ebruya sonra sana çok büyük teşekkürleri olmalı..

Hakan:
Tarkancoll benim evim gibi, Ebru'da kalbim kadar değerli. O'na ve siteye gelecek herhangi bir zarar beni çok üzer. Yakından tanışma fırsatımız da oldu. Pırlanta kadar değerli bir kalbi var. Tarkan'a onla yeterli ölçüde ilgilenmediği için kızıyorum. Bence Tarkan'a bu iyiliği hiç kimse yapmamıştır. Tarkancoll olmasa Tarkan'la ilgili doğru düzgün bir site yok.

Cihan:
Evet Allah başımızdan eksik etmesin Tarkancoll'u..... Sanırım Elazığ da yaşanan olaylar özellikle Ebruyu ve seni çok üzmüş.

Hakan:
Bu konuları unutmak istiyorum artik. Bizi ileriye götürmüyor. Tarkan'a o anlamda kırgın değilim artik. Sonuçta Ebru araya tekrar girdi ve İstanbul konseri için Tarkan biletimi bile aldı. Ancak ben gitmedim. Nispet yaptım yani...

Cihan:
Sorunlar halledilmiş. o zaman ben de hitten aldığım bilgiyle ebruya yüklenmiştim sonra da düşündüm ne kadar yanlışmış özür diledim kendisinden o da kırmadı. tekrar foruma geri döndüm. konser dedin,kaç kez Tarkan konserine gittin? Tarkan’la tanışma fırsatın olabildi mi?

Hakan:
4 defa gittim. Çok yakından gördüm. Elini de tuttum. Arabasının camını da tartakladım. Hiç bire bir konuşma fırsatımız olmadı ama, kısmet değilmiş. İnşallah bundan sonra olur. Çok zor olan şeyler değil bunlar. Araya Ebru'yu sokarım olur biter :)

Cihan:İlk konserde mi dokundun kendisine? Şu olayı biraz daha anlatsana...

Hakan:
Konser çok kalabalıktı. Diyarbakır Opet konseri. İnsanı çatlatan bir sıcaklık var. Konsere saat dörtte gittim. En öndeydim. Konsere başladı. Kir Zincirlerini ile sahneye çıktı. Nakarattan sonraki sözsüz bölümde elimi uzattım o da tuttu. Çok mutlu oldum. O'nu çok sevdiğimi hissetti galiba...

TARKAN NE OLURSA OLSUN BENİM İÇİN AYNI TARKANDIR!

Cihan:İnanmıyorum. Aynen benimde öyle oldu. Aynısını bende yaşadım. Hakan sağ ol kuzen. O anlar aklıma geldi. Gece gece kendimi çok iyi hissettim....Sen askerdeyken Tarkan göz altına alindi sebep neyse ne! sen ne düşündün o sıralarda bir de olayları takip etme şansın var mıydı ?

Hakan:
İlk duyduğumda ben de herkes gibi bir yanlışlık olduğunu düşündüm. Daha sonra akli selim düşününce O'nun da bir insan olduğunu ve hata yapabileceği ihtimalinin her zaman var olduğunu kendime itiraf ettim. Bu olay zerre sevgimi azaltmamıştır. Zaten kimsenin kimseye örnek olma zorunluluğu yok, buna Tarkan'da dahil. Askerde değil uzayda olsan bile takip edebilirdin. Medyadaki ilgi gözlerimi yaşarttı.

Cihan:
Medya konusunda senle hem fikir değilim bir gün öncesinde MEGASTAR Tarkan olarak anılırken tutuklandıktan sonra sarkıcı Tarkan oldu. Bir de çok bilgi kirliliği vardı.

Hakan:
"Gözlerimi yaşarttı" derken kinaye yaptım ,iyi anlamda söylemedim zaten...

Cihan:
İdare et kuzen ya bu saatte anlam karmaşasını.

Hakan:
Olur böyle şeyler.

TARKAN’I ÇOK ÖZLEMİŞİM
Cihan:
Peki son şarkı ‘’Sevdanın Son Vuruşu’’ hakkındaki düşüncelerin?

Hakan:
Bu şarkıyı herhangi biri söyleseydi de çok severdim. Kaldı ki gönlümüzün müzik prensi Tarkan söylüyor. Uzun süredir böyle anlamlı bir şarkı dinlememiştim. Tarkan mükemmel bestelemiş. Düzenlemesi harika olmuş. Zaten şarkı albüm çıkmadan listeleri alt üst etti. Herkes özlemiş Tarkan'ı, ben de çok özlemişim.

Cihan:
Hangimiz özlemedi ki Tarkan'ı. Şarkının girişi harika. Ozan Çolakoğlu çok güzel yazmış keza Aysel Gürel de. Peki sence Tarkan’da bir düşüş yok mu. Eleştirebilecek yanları yok mu. Tarkan’ın stad konserleri verebileceğini düşünüyor musun?

TARKAN BU ÜLKEYE FAZLA!
Hakan:
Eğer Türkiye'de bir ses sanatçısını eleştireceksek bu Tarkan olmamalı bence. Sırf daha önce yaptıkları için bile bir ömür boyu alkışlanabilir. Bu ülkede biri stad konseri verebilecekse, herkes de biliyor ki bu isim sadece Tarkan'dır. Tarkan'da bir düşüş yoktur, sektörel bazda bir düşüş vardır. Üç beş köse yazarı ‘’Tarkan bitti’’ deyince, Tarkan bitmiyor. Gördük iste Tarkan bir şarkı ile döndü, herkes bekliyor ki albümü çıksın ve is yapsınlar. Tarkan bu ülke için bir mücevherdir, eleştirmek isteyenler gitsinler başkalarını eleştirsinler. Gülünç, anlamsız şarkılara güzel diyenler, Tarkan'ın Metamorfoz albümünü beğenmiyor. Bana göre "Pare Pare" üzerine kitap yazılacak kadar güzel bir şarkı. Sanattan anlayan çok az Türkiye'de. Tarkan bu ülkeye fazla geliyor bence.

Cihan:
Bende eleştiriyorum Tarkan’ı ama bu ona köstek olmak için değil. Onu çok sevdiğimden hep başarılı görmek istediğimden. Peki biraz foruma gelirsek kimlerin yorumlarını takip edersin. Ben Kenan, İzmirli rumuzlu kardeşimizin ve Enes’in yorumlarını daha dikkatli okurum.

DÜŞÜNCELER DEĞERLİDİR. SAYGI DUYMAK LAZIM!

Hakan:
Aslında herkesin yazdıkları yönetici kimliğimle bakarsam çok değerli. Fakat Hakan kimliğimle bakarsam pek öyle söyleyemeyeceğim. Çoğu iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanıyor. Bazen kızıyorum içimden. Beni etkileyen kişiler de var elbette. Mesela Ebru bir şey yazmışsa muhakkak okurum. Kenan 'ı da basarili buluyorum. Senin yazdıklarını da okuyorum. Bazen katılmadığım noktalar da oluyor.Düşünceler değerlidir, katılmasam da saygı duyuyorum.

Cihan:
Peki Tarkan'ın ekibinde Tarkan’dan sonra en çok kimi seviyorsun?

Hakan:
Kesinlikle Ozan Çolakoğlu, Allah yollarını hiçbir zaman ayırmasın. Bu aralar Ayhan Günyıl ile çalışmıyor galiba, onla yeniden çalışmasını da isterim.

Cihan:
Tarkan’la çalışmak ister miydin? Eğer çalışsaydın ona hangi konuda yardım edeceğini düşünüyorsun?

Hakan:
Bilirsin şiirlerim var. Tarkan’ın bir şiirimi bestelemesini isterdim. Yalnız albüme koymak için değil. Bu anlamda kendimi çok da yeterli görmüyorum. Benim yazdıklarım ancak Bengü, Serdar Ortaç vb. kişilerin isine yarar.

SON CÜMLELER

Hakan:
Tarkancoll'u ve üyelerini çok seviyorum. Tarkan'ın yeni albümünü de dört gözle bekliyorum. İçinde muhteşem şarkıların olacağından da eminim. Umarım "Her Nerdeysen" gibi ölümsüz eserlerin sayısı oldukça fazladır. Herkese sevgiler. Sana da çok teşekkür ederim ilgin ve alakan için.....

Söyleşiyi Yapan: bounce (Cihan)

HakanÇelik
18-06-10, 01:29
Sevgili Cihan'a güzel soruları için çok teşekkür ederim. Hep röportaj yapacak değilim ya, biraz da röportaj vereyim...

:17::17:

fatihvefatih
18-06-10, 01:34
Güzeldi, eğlenceliydi ama açık konuşmak gerekirse Cihan çok çalışman lazım eksiklerin var bu konuda. Hakan sen bu röportaj işini çok iyi yapıyorsun Televizyon Magazinciliğine geçmeyi düşündün mü hiç? Bence bu kapasite sende var, hem bizde senin sayende Tarkan hakkında doğru bilgileri zamanında alma şansına erişiriz :))

eskalen
18-06-10, 01:41
Roportaj guzel olmus...Kendini anlatmak istemissin iyi olmus...Bu arada askerlik tecrubelerini dinleyeyim bi ara bana gerek :)) Su sozunu cok katiliyorum bende : "Bilirsin şiirlerim var. Tarkan’ın bir şiirimi bestelemesini isterdim. Yalnız albüme koymak için değil. Bu anlamda kendimi çok da yeterli görmüyorum. Benim yazdıklarım ancak Bengü, Serdar Ortaç vb. kişilerin isine yarar." aynen boyle neden? Şıkışmış populer kultur icinde yasiyoruz...

Yalniz sunu da belirtmek istiyorum bu roportaj'dan ziyade diyalog halinde konusma olmus acikcasi...Neyse olsun emegi gecen herkese tesekkurler....Nice baska baska roportajlara :) Tekrar Hosgeldin Hakan ;)

bounce
18-06-10, 01:46
Güzeldi, eğlenceliydi ama açık konuşmak gerekirse Cihan çok çalışman lazım eksiklerin var bu konuda.

tek seferlik birşeydi.Forumda üyelerle röportajları sadece Hakan yapıyor.

fatihvefatih
18-06-10, 02:38
tek seferlik birşeydi.Forumda üyelerle röportajları sadece Hakan yapıyor.

Lütfen kırılma bana, eskalen'in dediği gibi karşılıklı sohbet gibi bişey olmuş, biraz daha dışarıda kalmalı duygularını sorulara yansıtmamalıydın bana göre, ama emeğe her zaman sonsuz saygı duyarım elinden geleni yapmışsın, ben yapsam belki daha kötü yapardım orasıda var hani, tekrar teşekkürler..

TarkanColl
18-06-10, 12:18
Ben Cihanla Hakan röportaj yapacak sandım. Başlığı görünce şaşırdım. Hakan'dan röportaj beklemiyordum açıkçası. Çok samimi, içten ve doğal bir röportaj olmuş ellerinize sağlık.

Hakancım seni zorlu okul ve askerlik maratonunun ardından rahatlamış bir şekilde aramızda görmekten çok memnunum. Gönlünden geçenleri bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim...

Şimdi bundan sonra bize gereken tek şey Tarkan albümü ve konserleri... Enerjimizi geri kazanıp medya dünyasının ağzının payını vereceğiz hepbirlikte...:17:

:29::29:

start_the_fire
18-06-10, 12:40
Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten içinden gelen herşeyi yazıya dökülmüs şiir gibi yazı olmus , cok dokunaklı olmus yani '' bizde seni seviyoruz hakan abi '' , senin tarkan göz göze gelmen ile benim hikayem hemen hemen aynı , çok teşekkürler Umarım en kısa zamanda benimde roportajım olur :) bu roportajı cok isterim acıkcası cünkü o kadar anlatacak şey var ki icimde ah ahh

Bu arada Ebru abla konser dediğinde aklıma geldi Tüm tarkancoll üyelerini bursa konserine bekliyorum e artık tanısalım yani :) Bursa dısından bir tek Serpil ablamla tanıstım :) :17:

ozgem__
18-06-10, 13:31
aa çok güzel ve hoş bir sohbet gibi olmuş bu röportaj :) çok içten çok sevdim..

Zara
18-06-10, 14:04
Ay cok guzel ve samimi röpörtaj olmus ikinizede tesekkurler keyifle okudum :)

twilight
18-06-10, 14:09
Özlemisiz röportajlarini...Ama bu sefer sana yapilmis... o da güzel...gercekten harika bir röportaj olmus...ellerinize saglik... :)
p.s En kisa sürede ben de röportaj istiyom yaaa :P

jetaime
18-06-10, 14:57
Cok guzel bir reportaj olmus
senden daha seyler ogrendim
insallah baska reportaj gorecem ve okucam
benim sira bekliyorum hihihihi

simgem__
18-06-10, 17:40
çok güzel bi röportaj olmuş çok içten çok doğal anlatmışsın içinden geçenleri... cihan ve hakan süper bi röportaj olmuşş valla kutluyorum ikinizide..bravo:27::27:

xurush'nine
18-06-10, 17:54
Yapmayin cocuklar, unutuyorsunuz ama bizim bir aile oldugumuzu..
Mesela,kucuk kardes cok unlu bir yazarsa bile, ortancilla raportaj yaparsa ve o isin icinde buyuk kardes de konu olursa, ancak bu kadar olur, iste o raportaj dediginiz calismayi her ne kadar cerceveye sokmaya ugrassaniz bile duygular istemeden ciki verir bir sekilde ortaya.. Ismini raportaj sohbet muhabbet ya da baska bir sey koya bilirsiniz.. Ama keyifli, okudukcsa dusunduren ve hos duygular uyandiran bir calisma tadi aldim.. Ve su da var, Cihan icin bir ilkdi..Basarilarinin devamini diliyorum! :)
Guzeldi cocuklar, duygularinizi samimi bir sekilde yansitmisiniz dialogunuza, ben cok keyifle okudum.. Emeginize saglik!

Rumeli59
18-06-10, 21:21
Ben Cihanla Hakan röportaj yapacak sandım:-)) cok samimi ve dogal bir röportaj olmus ellerinize saglık.:20:

start_the_fire
18-06-10, 21:27
:) Allah kısmet ederse ben yapıcam hazırlık yapıyorum hakan abimden haber bekliyorum :D

**MegaStarkan**
18-06-10, 22:44
Güzel olmus, emeginize saglik (: Cihan bana sorsaydin sana daha olayli sorular söylerdim... shoutbox'da olayli röportaj dediginde harbi yandik demistim :D

sally
19-06-10, 00:39
Emeginize saglik güzel röportaj olmus devamini merakla bekliyorum

HakanÇelik
19-06-10, 11:19
Güzel olmus, emeginize saglik (: Cihan bana sorsaydin sana daha olayli sorular söylerdim... shoutbox'da olayli röportaj dediginde harbi yandik demistim :D

Şimdi söyleyeceğin soruları merak ettim :) :18::18:

**MegaStarkan**
19-06-10, 19:04
Şimdi söyleyeceğin soruları merak ettim :) :18::18:

Kader... sorulmamasi gereken sorularmis. Bombalari artik ben patlatirim :18:

Yakisikli89
20-06-10, 00:42
Gercekten cok güzel bir konusma gecmis aranizda. Keyif ile okudum ve cok begendim.