PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ertuğrul ÖZKÖK ten güzel bir yazı

starzu
07-06-10, 00:06
Çılgın Aysel’in evrakı metrukesi, isyanın postmortem bayrağını açıyor.
O çılgın kadın, hüzünlü Tarkan’ın hançeresinden hepimize sesleniyor.
Bir yanda, özlemiş insanların harikulade milli marşı:
“Geri dön...”
Sonra Tarkan’ın şarkısı başlıyor:
“Sevdanın son vuruşu...”
Hem de altın vuruşu.
Kendi damarımıza değil, bizi vasatlaştırmaya, sıradanlaştırmaya, korkutmaya, sindirmeye çalışan herkese, pis burnunu, iğrenç kulağını oramıza buramıza sokan karanlık ruhlara, onların şahdamarına.
Lamı cimi yok, sevdanın son vuruşu bu.
Altın vuruşu.
Hem de lakkadanak...
¡ ¡ ¡
Özlediğimiz Tarkan döndü.
Ötekiler, o köşeye, bu kuytuya kıstırılmış, hapsedilmiş, ötekiler de dönecek.
Yakındır...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=14739002
bravobravobravo

starzu
07-06-10, 00:09
Behzat Gerçeker bir röportajında çok doğru bir şey söylemişti; “Türkiye’de besteden çok sözlere bakılıyor.”

Ben de ilk sözlere vurulanlardanım.

“Sevdanın Son Vuruşu”nun sözlerine aşık oldum önce, sonra da kendisine.

Aysel Gürel ölümünden önce yazdığı son şarkı sözünde döktürmüş, Tarkan da nefis bestesi (intro ve nakarat şahane) ve yorumuyla son noktayı koymuş.
Sözlerdeki sihir, insana ayrılık anında bile kendini iyi ve güçlü hissettirmesi...

Öyle yalvaran, geri dön diyen, ezik şarkılar sinirleri zayıflatır, yanlış kararlar aldırırken, bu, kuvvet veriyor, haklı ve iyi hissettiriyor.

“Baş eğdim aşka ama bu son saygı duruşu... Sen aşkı çiçek böcek sanmışsın... Sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın... Yüreğimden çıkardım attığın son kurşunu...”

“Sevdanın Son Vuruşu”, ayrılığı güçlü ve keyifle karşılamak için dinlenir.

Bir daha, bir daha, bir daha
http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=14755070

start_the_fire
07-06-10, 00:11
Ellerine sağlık cok güzel bir yazı paylasım icin teşekkürler arzu abla

starzu
07-06-10, 00:13
canım okuyunca paylaşmam lazım dedim gerçekten güzel yazılmış yazılar ekleyene kadar ateş bastı ellerim titiredi nedense:11:

starzu
07-06-10, 01:01
Aylardır hazırdı, ama “esaslı bir hit yok” diye bekletiliyordu Tarkan albümü.

En sonunda Tarkan ve ekibi beklemekten vazgeçti.“Sevdanın Son Vuruşu”nu single olarak çıkarmaya karar verdiler.
Çok da iyi ettiler.
ılk dinlediğimde albümün en sevdiğim şarkısı olmuştu bu şarkı.
Tamam, öyle beklenilen o fıkır fıkır, hızlı Tarkan hitlerinden biri değil “Sevdanın Son Vuruşu”.
Daha hüzünlü, romantik ve orta ritimli.
Ama bu şarkı Tarkan’ın şu anki halet-i ruhiyesine daha çok uyuyor gibi.
Mesela albümde bir şarkı daha var, tam da şıkırtılı ve seksi Tarkan şarkısı beklentisinde olanlar için.
şöyle diyor Tarkan şarkının nakaratında: “Gel gel, acımıycak...”
Sözleri Sezen Aksu’ya, müziği Mithatcan Özer’e ait bu şarkıyı sanırım Tarkan önümüzdeki aylarda devreye sokacak.
şimdilik “Sevdanın Son Vuruşu”yla hüzünlü bir “yeniden sahalardayım” mesajı veriyor, Aysel Gürel’in şahane sözlerine yaslanarak.
Ha bu arada, “gel gel acımıycak”ın sonu fazla erotik olmasın diye şöyle bitiyor: “Gel gel acımıycak, KALBıN...”

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=14719447
allahım bu gün hürriyet tarkana çalışmış galiba:21:

schumaer
07-06-10, 01:04
ya benim anlamadığım sanki tarkan bitmişti de,yıllardır müzik yapmıyordu da yıllar sonra çıktı,kardeşim daha 1.5 sene önce müyap ödülü almadımı bu adam,son albümünden 6 tane şarkısı (2 si 1. oldu) billboard ilk 5 e girmedimi,her yaptığı konser olay olmadımı,bu adam serdar demet gibi her yaz bişey yapmıyo,yazı kaçırmim diye tek şarkı çıkarım demiyo,bunun sonucu kaybolmak anlamınamı geliyo yoksa kaliteli işler yapmak için daha fazla bekleyip sabredip iyi bişeyler çıkarmakmı,tarkan bunu yapıyo,en iyiyi en güzelini vermek için gerekirse bütün albümü baştan değiştirio,bu da onun farkı,onu bu yüzden seviyoruz...

xurush'nine
07-06-10, 01:56
Iste bu farkliligi ozlemisler ki hepsi dondu diye gobek atiyorlar..

jetaime
07-06-10, 02:08
Cok guzel yazmislar yaa

haskimm
07-06-10, 02:13
arkadaslar uzun zamamndr dmc'nın ınternet sayfasında tarkan cok yakında yazıo net bı bılgısı olan yok mu acaba site yöneticisi mesela ??

starzu
07-06-10, 03:21
arkadaslar uzun zamamndr dmc'nın ınternet sayfasında tarkan cok yakında yazıo net bı bılgısı olan yok mu acaba site yöneticisi mesela ??

bi link verebilirmisin lütfen:22:

hulya-savci
07-06-10, 05:16
ya benim anlamadığım sanki tarkan bitmişti de,yıllardır müzik yapmıyordu da yıllar sonra çıktı,kardeşim daha 1.5 sene önce müyap ödülü almadımı bu adam,son albümünden 6 tane şarkısı (2 si 1. oldu) billboard ilk 5 e girmedimi,her yaptığı konser olay olmadımı,bu adam serdar demet gibi her yaz bişey yapmıyo,yazı kaçırmim diye tek şarkı çıkarım demiyo,bunun sonucu kaybolmak anlamınamı geliyo yoksa kaliteli işler yapmak için daha fazla bekleyip sabredip iyi bişeyler çıkarmakmı,tarkan bunu yapıyo,en iyiyi en güzelini vermek için gerekirse bütün albümü baştan değiştirio,bu da onun farkı,onu bu yüzden seviyoruz...

cok dogru soyledin, meyve veren agaclarimiz artik ta$lanmali diyorum :15:

simgem__
07-06-10, 10:32
paylaşım için teşekkürler... ilk yazı hariç diğerlerini okumuştum ...:)

ece**
07-06-10, 11:09
ooyy iyice heyecanlandım yaaa :)) az kaldı çıkmasına az:)) "gel gel acımıycak,kalbin.." bende bu şarkıyı çok merak ettim .çok övdüler :)

meryem_17
07-06-10, 14:22
Paylaşım içiin çok teşekkürler çok güzel şeyler yazmşlar gerçektende.

ozgem__
07-06-10, 15:16
çok güzel bir yazıymış :) tesekkrler paylaşımm için.

DaLy
07-06-10, 15:36
Özlediğimiz Tarkan döndü.
Ötekiler, o köşeye, bu kuytuya kıstırılmış, hapsedilmiş, ötekiler de dönecek.
Yakındır...

Mükemmel...

disiseytan
07-06-10, 17:36
açıkçası bn kuzu kuzu döneminde yaşadıgım heyecanları yeniden yaşamya başaldım bu kez başka her şey çok çok daha güzel olucak inşalh sabırsızlanmamak elde degil heleki böle güzel yazılar yorumlar okuyunca insan dahada bi havaya mı girio ne:)

fatihvefatih
07-06-10, 18:45
açıkçası bn kuzu kuzu döneminde yaşadıgım heyecanları yeniden yaşamya başaldım bu kez başka her şey çok çok daha güzel olucak inşalh sabırsızlanmamak elde degil heleki böle güzel yazılar yorumlar okuyunca insan dahada bi havaya mı girio ne:)

Tarkan yeni bir devrim daha yapacak gibi görünüyor! Kuzu Kuzu'dan sonra 2. devrimin adı ne olacak en çok onu merak ediyorum açıkçası ;))

starzu
07-06-10, 21:23
Tarkan yeni bir devrim daha yapacak gibi görünüyor! Kuzu Kuzu'dan sonra 2. devrimin adı ne olacak en çok onu merak ediyorum açıkçası ;))

“Gel gel acımıycak, KALBıN...”:14:

sally
08-06-10, 19:51
Cok güzel yazmislar.

serennn
08-06-10, 21:15
yazılarr süperr yaa daha albüm çıkmadan TARKANA hakkı veriliyor albüm çıkınca neler olucak acabaa çok merak ediyorum..