PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakkal Müziği ve Tarkan

HakanÇelik
26-05-10, 19:21
Askerliği bitirip geldim, yeniden Tarkancoll.com'daki yerimi aldım. Biraz uzun bir ayrılık oldu. Bu zamanı kendi lehime dönüştürdüğümü düşünüyorum. Müzik anlayışımdan, hayata bakışıma kadar her şey değişti. Ebru Tarkan'ın yeni şarkısını sitesinde dinleyebilirsin dediğinden beri, "Sevdanın Son Vuruşu"nu belki bin defa dinlemişimdir. Hatta ilk dinleyişim komutanın odasında gizli saklı oldu. İlk dinleyişte değil de bende çoğunluk gibi sonradan vuruldum şarkıya. Zaten bilindiği gibi her Tarkan şarkısının kaderidir bu.

İntrodaki mükemmel kemanlar, daha sonrasında dans eden gitarlar ve muhteşem bir yorum. Şarkı adeta insanın içine, hücrelerine ve ciğerlerine kadar işliyor. Ozan çolakoğlu şarkıyı çok iyi arenje etmiş. Tarkan çok iyi bestelemiş ve yorumlamış, rahmetli usta söz yazarı Aysel Gürel ise mükemmel sözler döktürmüş. Zaten "Karma" albümü öncesi birlikte iki şarkı yapmışlar, Tarkan son anda vazgeçmiş ve o iki şarkıyı albüme almamıştı. Şarkılardan birinin ismi "Yasaksız Sevişelim"di. Sonraki zamanlarda araları açılmış Aysel Gürel birçok röportajında Tarkan ile ilgili olumsuz şeyler söylemişti. Keşke ölmeden önce ortak bir projede yer alabilselerdi. Neyse kısmet böyleymiş.

"Sevdanın son vuruşu" albüme olan beklentiyi hem medya açısından hem de Tarkan'ın sevenleri açısından çok arttırdı. Bu yazıyı ele almamın sebebi de bu aslında. Albüm çıktığında birkaç dinlemeden hemen sonra yorum yapılmaması, hemen yafta yapıştırılmaması için. Nedense öyle sezinliyorum ben. Olumsuz ve haksız herhangi bir yorum yapılmadan önce albüm baştan sona sindire sindire dinlenilmeli.

İnanın ki müzik kulağımızı çok bozdular. Tarkan bu ülke için çok kaliteli müzik yapıyor. Bakkal müziği yapanlar, alt yapısı hep aynı olan şarkılar, saçma sapan sözler bizi yanlış düşündürebilir. Örneğin Serdar Ortaç, Demet Akalın ve Hande Yener'in albümlerini dinledim. Hande Yener diğer ikisine göre daha iyi bir albüm yapmış. Özellikle Serdar Ortaç çok kötü bir albüm yapmış.Yine sözlerinde hiçbir anlam yok. Böyle müzik anlayışına sahip bir ülkede Tarkan baştacı edilmeli ve nitekim baştacı ediliyor.

Sevdanın son vuruşu çok zevkli oldu, darısı vurmayanların başına...

HakanÇelik

26 Mayıs 2010

TarkanColl
26-05-10, 19:29
Hoşgeldin Hakancım, yine güzel bir köşe yazısıyla döndün aramıza.

Ben de Sevdanın Son Vuruşunu beğenenlerdenim. Piyasadaki şarkılardan farkını hissettiren, Tarkan'ın o güzel yorumuyla sıradışı bir şarkı olmuş. Dinledikçe dinlemek geliyor insanın içinden. Hem hareketli hemde hüznü içinde barındıran bir şarkı.

İnşallah yeni çıkaracağı albümle birlikte bu yaz Tarkan konserlerinde bir arada oluruz hepbirlikte...

jetaime
26-05-10, 19:35
evet hakancim cok guzel bir kose yazmissin
bir daha hosgeldin
bende konser bekliyorum hihihi

starzu
26-05-10, 19:39
hoşgeldin hakan güzel bi yazı olmuş eline yüreyine sağlık:1:

eskalen
26-05-10, 19:41
Hakancigim hosgeldin...Askerlik umarim iyi gecmistir...Sende foruma ilk kose vurusunu yapmis oldun uzun bir aradan sonra :)... Bu arada senin askerlik deneyimlerini dinlemek isterim, cunku bende bu sene askere gidicem ;)

HakanÇelik
26-05-10, 19:45
Hakancigim hosgeldin...Askerlik umarim iyi gecmistir...Sende foruma ilk kose vurusunu yapmis oldun uzun bir aradan sonra :)... Bu arada senin askerlik deneyimlerini dinlemek isterim, cunku bende bu sene askere gidicem ;)

Olur bi güzel anlatırım askerde yaşadıklarımı. Bende anlatacak adam arıyodum zaten :) Bi ara msn'de konuşalım. Hee hee :)

twilight
26-05-10, 19:52
Öncelikle hosgeldin Hakan abi... :)
Köse yazarlarindan bin kat daha yaziyorsun ya... Kesinlikle bu fikirdeyim... :)
Tarkancoll'den eğer bir köşe yazarı çıkacaksa sen olmalısın...
Şarkı hakkında zaten görüşümü bildirdim...İlk başta,pasif kaldım şarkıya ama şimdi günde en az 5 kere dinliyorum...Diğer şarkılarada yer kalsın diye... :14: Yoksa diğer şarkılara yer kalmıyor... :)
Teşekkürler güzel yazın için... :) :1:

ozgem__
26-05-10, 20:21
hoşgelmişin hakan abicim:)
süper bir köşe yazısıyla damganı vurmuşsun saolasın:) aynı fikirdeyiz seninle her zmnn :)
geri dönüşün mkemmel olmuş:)

garez
26-05-10, 20:33
Özellikle Serdar Ortaç çok kötü bir albüm yapmış.Yine sözlerinde hiçbir anlam yok.

HakanÇelik

26 Mayıs 2010

hayır arkadaşlar aksine Serdar Ortaç'ın son albümündeki sözler ben Dehşet-ül Vahşet" ve albümdeki her parça değerli. darısı Tarkan' ımızın başına

start_the_fire
26-05-10, 20:41
Tekrar hoş geldin aramıza hakan abi , Burada yeni olduğum icin o zamanlar sen askerde olmalısın , ilk defa köşe yazına rastlıyorum gerçekten muhteşem bir yazı , gazete baslıklarını okuduğum zaman ( tarkan hakkında olup bitenlerden ) bile daha ince daha pozitif yaklasıyorsun bu tutumun sayesinde burada seviliyorsun emin ol böyledir abi , aramıza tekrardan hos geldin , bende Tarkanın Sevdanın Son vurusu Şarkısını beğenenlerden biriyim

gülcan
26-05-10, 20:50
Askerlik bana göre çok kutsal birşey her delikanlının baş tacı olmalı (bana göre:) )Hoşgeldiniz..

Yazı çok güzel içten olmuş, özellikle ''Sevdanın son vuruşu çok zevkli oldu, darısı vurmayanların başına...'' kısmı.Teşekkürler..

tarkaseksüel
26-05-10, 21:04
röportajlara baslamalısın hemen özledik :)

patriot_214
26-05-10, 21:18
Hakan seni tanimiyorum, amma hosh gelmisen ) Her zaman evinde ) Yazi da cok guzel ! ))

jetaime
26-05-10, 21:35
röportajlara baslamalısın hemen özledik :)

evet bende ozledim bu forum bolumu :20:

TorNadO
26-05-10, 22:43
''Hoşgeldin''

Bu yazıya A'dan Z'ye katılıyorum.

En son Tarkan gözaltı olayından sonra,bu ülkenin Tarkan'a ne kadar değer verdiğini kendi gözlerimle gördüm.

Eyvah Tarkan'ı kaybediyoruz korkusu ,her zaman ki gibi elde ki değeri kaybetmek üzereyken aklına geldi milletin.

Şimdi nereyi açsam Tarkan hakkında olumsuz yorum görmekte zorlanıyorum halbu ki bu gözaltı olayında önce Tarkan'a yapılmadık eleştiri kalmazdı.
Mesela bugün Kral Tv'de Mehmet'in gezegenine denk geldim,Tarkan'a acayip değer veriyorlar,halbu ki önceden bilirsiniz Tarkan ingilizce albüm yaptığında Bounce'u yayınlamamışlardı,Metamorfoz'u devamlı eleştirmişlerdi.

Şu sıralar Tarkan yeni şarkısıyla dönerken,müzik piyasıda Tarkan'ın Türkiye'ye gerçekten önem vererek bu sefer tüm her şeyiyle kendini bu çoğrafyaya adayarak bir albüm yapışına şahit oluyor.

Tarkan'ın kafası özellikle Karma'dan sonra hep dışardaydı,bir şekilde hep kovaladı,Türkiye için her zaman üst düzey işler yaptı ama tam anlamıyla buraya ait değil gibiydi.

Bugün hepimiz Tarkan'ın müziğinin kıymetini bilelim,kimseyi eleştirmek istemiyorum ne kadar dayanamasamda herkez emek verdiği için.

Tarkan albümü çıktığı zaman bilmem kaç bin kere dinleyeceğim doya doya şarkılarını.

Hoşgeldin Tarkan.

Zara
26-05-10, 23:10
Hos geldin Hakan! Walla cok ama cok guzel bi yazi olmus yuregine saglik... :))

asd1234
26-05-10, 23:18
Askerlik inşallah iyi geçmiştir Hakan abi,hoşgeldin :)

Sevdanın Son vuruşu Tarkan'a yakışır bir geri dönüş oldu,inşallah albümün geri kalanı vuruştan öte şok etkisi yapar da bu yaz yine Tarkan'ın yazı ve bizim yazımız olur :) Köşeyazılarının devam etmesi dileğiyle..

Rumeli59
26-05-10, 23:31
Tekrar aramizda hosgeldin Hakan:-)) yazı cok güzel olmuş eline yüreyine sağlık ve insallah yakin bi zamaninda röportajlara baslamalisin:-)

pare pare
26-05-10, 23:38
Askerlik inşallah iyi geçmiştir Hakan abi,hoşgeldin :)

Sevdanın Son vuruşu Tarkan'a yakışır bir geri dönüş oldu,inşallah albümün geri kalanı vuruştan öte şok etkisi yapar da bu yaz yine Tarkan'ın yazı ve bizim yazımız olur :) Köşeyazılarının devam etmesi dileğiyle..

Yukardakilara aynen katiliyorum

Hüli 82
26-05-10, 23:48
hosgeldin aramiza,yüregine saglik

pembe_cin
27-05-10, 00:55
ben sizi tanımıyorum ama baya sevilen biri olduğun belli bende artık bu forumun bi parçasıysam hoşgeldin hakan abi:41:

fatihvefatih
27-05-10, 00:58
Hakan aramıza yeniden hoşgeldin, yazını 2 kere okudum süpersin çok doğru yorumlamışsın son gelişmeleri ;))

DaLy
27-05-10, 01:08
Öncelikle hoş geldin..Şarkıyı ilk kez komutanın odasında gizli saklı dinlemek ayrı bir heyecanlı olmuştur.=)

Özellikle yazının son paragrafına değinmeden geçemeyeceğim..Bu ülkede maalesef bakkal müziği diye nitelendirilen müziğin tüketildiğini hepimiz biliyoruz.Saydığın isimler arasında bende en çok Hande Yener'in albümünü beğendim..Sinan Akçıl'ın yaptığı işleri pek de beğenmeyen birisi olarak bu sefer yaptığı şarkılar hiç fena değil.Hande Yener'in ise yorumu ve sesi gerçekten iyi..Herkes Sezen Aksu vokalistliği yapamıyor nihayetinde..

Yalnız yazının son cümlesine pek katılamayacağım çünkü Tarkan bu ülkede pek de baştacı edilmiyor.Hele ki son birkaç senedir akıl almaz eleştiriler yapılmakta..Herkese en iyi cevabı albüm çıktığında bizler vereceğiz.Varsın medya Tarkan'ın yanında olmasın..

hulya-savci
27-05-10, 04:34
kalemin hiç kırılmasın, süper bi yazı oldu :1:

simgem__
27-05-10, 17:24
aramıza tekrardan hoşgeldin ... :):)
yazın süper olmuşş harfi harfine katılıyorumm ellerine yüreğine sağlıkk ...:))
işte tarkan işte tarkan fanlarının farkı...:))

sally
27-05-10, 19:14
Tekrar aramiza hosgeldin yazi güzel olmus yüregine saglik

leyla
28-05-10, 10:32
tekrar hosgeldin aramiza,yazi cok guzel gercektende sevdanin son vurusu cok zevkli oldu

hilfa
28-05-10, 11:26
:20:hakancım hoşgeldin dönüşün muhteşem oldu:20:harika bir yazı eline ve yüreğine sağlıkbravo:22::29: