PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ın kurduğu gönül köprüsü

zynprtrk
23-06-06, 03:41
Mehmet Y. YILMAZ

Tarkan’ın kurduğu gönül köprüsü

DEV spor salonunu dolduran, çoğunluğu kızlardan oluşan kalabalık, ışıklar kararıp orkestra çalmaya başladığında önce bir dalgalandı.

Sahneye dumanlar basılır, havai fişekler patlarken göz alıcı kırmızı renkli bir gömlekle Tarkan’ın şarkısına başladığını fark ettim. Şarkının ancak "Bu geceeee" kısmını duyabildim, gerisi çığlıkların arasında kaybolup gitti.

Tarkan’ın eski Sovyetler coğrafyasında ne kadar tanınıp sevildiğini gittiğim her yerde çalan şarkılarından biliyordum; ama "canlı canlı" bir konserde yarattığı etkinin böyle olabileceğini tahmin etmemiştim.

Salonda minik Türk bayrakları sallanıyor, kırmızı-beyaz tişört giymiş kızlar, Tarkan’a ulaşabilmek için birbirlerini çiğniyorlardı.

Salonu dolduran on bine yakın seyircinin saysak yüz tanesi bile Türk çıkmazdı. Elleri bayraklı olanların tümü de Rus olmalıydı, ten renklerinden kolayca ayırt etmek mümkündü çünkü.

Gözlerimle görmesem, Tarkan’ın benim bile hatırlamadığım şarkılarının tümünün bu kızlarca ezbere söylenebileceğine inanmazdım asla.

Mustafa Oğuz ile birlikte sahnenin kenarında durup, büyülenmiş gibi bu kalabalığa baktık.

Tarkan gibi yıldız pırıltılarına sahip bir sanatçıyı yeterince kullanabildiğimizi söylemem gerçekten zor.

Ama şunu söyleyebilirim: Tarkan’ın şarkılarından oluşan bir köprü, Türkiye ile Rusya arasında gönülleri birbirine bağlamış bile.

Bütün mesele, bu köprüden geçişleri artırmak artık.

Yanıbaşımızda 150 milyon nüfuslu bir dev var ve biz o deve çöl devleti İsrail’in sattığının dörtte birinden bile daha az sebze-meyve satabiliyoruz.

Bir yerde hata yapıyoruz; ama nerede?

23 Haziran 2006
HÜRRİYET
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/4631788.asp?m=1&yazarid=148&gid=69&srid=3047&oid=1

:36_1_21: :36_1_21: :36_1_21: :36_1_21: :36_1_21: :36_1_21:

Khaos
23-06-06, 03:53
Tarkan daha ne yollar açar, açıyorda görene görmek isteyene..!
Tarkan'a olumsuz yorum yapan yazarlar önce Tarkan'ı canlı canlı konserlerinde bi izlesinler, Türkiye adına neler yapıyor tek başına onu bi görsünler sonra klavyelerinin tuşlarına basmaya başlasınlar...
Yok öyle klimalı güzel ofisinde kahve ile beraber sallama yorum yapmak...
Çok biliyorlarsa buyursunlar birde onları görelim...

EmiLy
23-06-06, 09:18
Tarkan'ın Türkçe şarkılarını Rus kızlarının söylemesi çok hoş, çok gurur verici bir duygu...Kıbrıs Konseri'nde de Türk ve Rum dinleyicileri bir araya getirmişti, barış mesajları vermişti...Daha ne yapsın ki...değeri bir türlü anlaşılamıyor bu ülkede...
Tarkan daha neler yapar bu ülke için ama kıymetini anlayan olmaz....

HakanÇelik
23-06-06, 09:33
tarkan'la gurur duymamak elde değil... türkiye seninle gurur duyuyor megastarım..
:36_1_33[1]: :36_1_33[1]: :36_1_33[1]:

shıkıdım
23-06-06, 12:09
TARKAN'LA bu ülkenin gurur duyması lazım, elde ettiği başarıdan sonra ama türk toplumu her zaman ön yargılı olduğu için...Tarkan'a gerekli kıymeti vermiyorlar...

HURRICANE
23-06-06, 12:57
Bu yazıyı o gazeteci arkadaşlara göndermek lazım;)Türkiyenin en büyük reklamını yapan tek TÜRK!ve bu değere ne bir plaket var nede bir teşekkür!Bu değeri Ülkemizde sadece acımazısca eleştiriyoruz acı ama gerçek!Bu gibi düşüncelerden dolayı yerimizde sayıyoruz ya zaten...bu gazetecinin yazısının aynısını maille başbakanlığın özel e mail adresine yollucam

Blg
24-06-06, 00:37
Tarkan daha ne yollar açar, açıyorda görene görmek isteyene..!
Tarkan'a olumsuz yorum yapan yazarlar önce Tarkan'ı canlı canlı konserlerinde bi izlesinler, Türkiye adına neler yapıyor tek başına onu bi görsünler sonra klavyelerinin tuşlarına basmaya başlasınlar...
Yok öyle klimalı güzel ofisinde kahve ile beraber sallama yorum yapmak...
Çok biliyorlarsa buyursunlar birde onları görelim...
bravo :36_1_11:

scorpioness
24-06-06, 00:43
ahh ahhhhbravo

Nzl
24-06-06, 01:53
bu gün star'da seba tümer ve pakize sudanın sunduğu proğramı izledim
konukları ferhat göçer ve ayşe kulindi. proğram sırasında tarkan'ın moskova konserinin görüntülerini yayınladılar. Ben ilk kez orda izledim. ardındanda tarkan'ın albümü hakkında konuştular. pakize suda albümün tamamını dinlemediğini, çünkü albümün ingilizce olduğunu söyledi. ve konuklar albümü ister sevin ister sevmeyin ama harcanan emeğe saygı gösterin, tarkan türkiyenin en değerli starıdır gibi sözler söylediler. gerçekten çok güzeldi, seba tümer son olarak tarkan'ı canlı olarak dinlemenin bambaşka birşey olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söyledi. belki izlemişsinizdir, sizlerle paylaşmak istedim...

zynprtrk
24-06-06, 01:55
bu gün star'da seba tümer ve pakize sudanın sunduğu proğramı izledim
konukları ferhat göçer ve ayşe kulindi. proğram sırasında tarkan'ın moskova konserinin görüntülerini yayınladılar. Ben ilk kez orda izledim. ardındanda tarkan'ın albümü hakkında konuştular. pakize suda albümün tamamını dinlemediğini, çünkü albümün ingilizce olduğunu söyledi. ve konuklar albümü ister sevin ister sevmeyin ama harcanan emeğe saygı gösterin, tarkan türkiyenin en değerli starıdır gibi sözler söylediler. gerçekten çok güzeldi, seba tümer son olarak tarkan'ı canlı olarak dinlemenin bambaşka birşey olduğunu ve herkese tavsiye ettiğini söyledi. belki izlemişsinizdir, sizlerle paylaşmak istedim...

Evet Tarkan'ı canlı izlemek bambaşka bişey...Anlatılmaz yaşanır...Orgazm gibi bişey...:36_1_21:

:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: