PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nerde o eski Tarkan imajlari

denizarya
19-05-10, 23:20
HABERSHOW ANALİZ - Biri Tarkan'a kim olduğunu hatırlatmalı. Tarkan'ın yeni şarkısı ve yeni imajıyla nasıl görünüyor?

Uzun süredir "kayıp" olan Tarkan dün ilk kez Kral TV ödül gecesinde ortaya çıktı.

Geçirdiği zor günlerin ardından sahneye çıkması başlı başına bir olay ve haber konusu aslında. Bir de yeni şarkısını söyleyecek olması ayrıca dikkat çekiciydi.

Gece başladı, Tarkan sahneye çıktı ve "Sevdanın Son Vuruşu" adlı şarkısını söyledi. Görüntüyü başından sonuna kadar kayda aldık. Biter bitmez bir daha dinledik.
O yıl ülkemizi Eurovision'da temsil edecek şarkıyı dinler gibi tekrar tekrar dinledik şarkıyı. Tabi bunu yaparken Tarkan'ı da izledik defalarca.

Şarkının bir "iz bırakma" problemi olduğu çok açık. İlk dinlemede akılda kalmıyor, damakta tat bırakmıyor. Kötü şarkı değil "Sevdanın Son Vuruşu" aslında, ama tekrar tekrar dinlediğinizde alabiliyorsunuz tadını.

Yani bir Tarkan şarkısı değil. Tarkan şarkısı dediğiniz ilk dinlemede beyninden vurar insanı. Umarız bu şarkıyı "büyük çıkış" şarkısı olarak düşünmez Tarkan. Umarız "Tarkan hiti" denilebilecek bir şarkı yapar.

Gelelim imajına..

"Nerede o eski bayramlar" der gibi şu kelimeler döküldü ağızlarımızdan, "Nerede o eski Tarkan imajları".

AK Parti'nin seçim sloganıyla seslenmek istiyoruz Tarkan'a, "Sen Tarkan'sın büyük düşün".. Sıradan pop sanatçıları için iyi sayılabilecek bu imaj, Tarkan için maalesef vasatın üstüne çıkamıyor. Saçı bile bir kaç albüm önceki saçlarına benziyor mesela.

Daha büyük bir şey yapmalı kendine. Dans etmeli mesela sahnede, coşmalı, coşturmalı. Yaşadıklarının ağırlığı var hala üstünde ve bu vaziyet ona yakışmıyor.

habershow.com

Dark_blue
19-05-10, 23:29
Tarkan ne yapmasi gerektigini kendisi bilir. sahnede dans etmedi yasanan olaylar var bi aciklama getirmeden belki cikip bisey yokmus gibi davranmak istemedi , kiyafeti gayet iyiydi 5 dk lik performansa , nasil bir kilik bekliyorsunuz anlamis degilim.Sevdanin son vurusu da bence gayet güzel olmus ben sevdim istemeyen dinlemez...

TARQANIM
19-05-10, 23:30
ohh be rahatladim bende hicmi elestiri almicak diye korkmustum.. nedense alismissiz asil elestirilmedigi zaman kuskulaniyorum ..

nedjohnlansen
19-05-10, 23:49
bence şu anki imajı belki de en şık imajıdır tarkan'ın. kuzu kuzu dönemlerinde etkileyicillik vardı tabi. o saçlarla, o giysilerle ve dansıyla gerçekten etkileyiciydi. şimdi ise olgunluk döneminde ve olgunluk döneminde giyebileceği en şeyleri giymiş, yapabileceği belki de en iyi saçı yapmış tarkan. dans konsunda katılıyorum ama. bu şarkıda değil ama diğer şarkılarında ondan en azından robbie williams tarzında dans bekliyorum. sıradan şarkıcılar gibi olmasın sahnede. sadece tarkan olduğu için iyi olmasın, bir şeyler yapsın, çabalasın.

Tar-Khan
20-05-10, 00:01
tarkan neden orada dans etsin...???
ordaki adaylar icin mi?
ne kadar sacma,dans etmesini görmek isteyen konserine gitmeli..
konusmak kolay bilet almak zor sanirim
medya daha cok egitilmesi gerekiyor yazi konusunda...

ece**
20-05-10, 00:02
kuzu kuzu we karma imajı gibi hiç bi imajı oakadar tutmayacak ya kesin karar werdim :) o imaj ayrıydı ya..herşey wardı o imajda

_trkn_
20-05-10, 00:06
Tam tersine Tarkan'ın şarkıları dinledikçe sevilir, bu şarkıda öyle oldu.
(Şıkıdım, Şımarık, Kuzu Kuzu, Dudu Dudu, Vay Anam Vay, Sevdanın Son Vuruşu..)

İmajıda çok güzeldi, eskilerle kıyaslayıp durmayın!..

Tarkan'ı karalamak için elinizden ne geliyorsa yapıyorsunuz ama kendiniz komik duruma düşüyorsunuz..

fatihvefatih
20-05-10, 00:19
Tarkan'ın giyim-kuşamı, imajı harikaydı, şarkıda harikaydı, şimdi sıra geldi oynak parçalara işte onlarda dans-şov yapılması gereken ne varsa bekliyoruz Tarkan'dan!!

starzu
20-05-10, 00:26
siz sayın basın iyice basın üstüne tarkan gibi bir deyerin nefes
aldırmayın ,bunaltın .canından bezdirin yazdıklarınızla haftalardır üzerinde tepinin sonrada yaşadıklarının ağırlığı var üzerinde diyinp geçiştirin allah aşkına birileri onunda insan olduğunu hatırlasın lütfen

fatihvefatih
20-05-10, 00:33
siz sayın basın iyice basın üstüne tarkan gibi bir deyerin nefes
aldırmayın ,bunaltın .canından bezdirin yazdıklarınızla haftalardır üzerinde tepinin sonrada yaşadıklarının ağırlığı var üzerinde diyinp geçiştirin allah aşkına birileri onunda insan olduğunu hatırlasın lütfen

Ağzına sağlık, söylemek istediklerimi yazmışsın teşekkürler ;))

messut19
20-05-10, 00:37
Bence oldukça iyiydi tüyleri ürperten etkileyici bir girişti . Bu sıkıntılı günlere rağmen üstün bir performans gösterdi , imajı konusunda da ben oldukça tatmin oldum diye bilirim bence bu saç stili ve kıyafet oldukça yerinde gelecek senenin trendi Türkiye 'de bu olur :) kısa sürede benimsenilecek bir tarz olmuş.

MARY JANE
20-05-10, 01:00
onun insan olduğunu maalesef hatırlamazlar. onu böyle hiçbir eleştiriden etkilenmeyen, kalbi ve duyguları olmayan yaratık gibi görüyorlar galiba. üstüne bu kadar çok gidilmesinin sebebi bu. bi de tabi kıskaçlık var. tarkan ağzıyla kuş tutsa bu memleketteki bazı insanlara yaranamayacak. yaranma gibi tutumu olmadığı için zaten kabul edilmiyor. bence herşey mükemmeldi. yeni şarkısı, kendisi harikaydı.
birileri çatlasa da patlasa da tarkan bir megastar.

asd1234
20-05-10, 01:09
Evet Tarkan pek dans etmedi,evet biraz olsun durgunluk vardı üstünde ama son cümle zaten özetlemiş her şeyi, "Yaşadıklarının yorgunluğu var üstünde." ve bu da onun insan olmasından kaynaklanıyor. Bazen unutuyoruz ama o da etten kemikten bi insan,megastar da olsa. Hem biz onun megastar Tarkan olduğu için ya da sadece şarkıları başarısı için değil,insan Tarkan Tevetoğlu olduğu için seviyoruz..Şarkısı güzel mi? Evet güzel,beğendik mi? Evet beğendik.Tarkan geri döndü mü,döndü..E o zaman?

aylin_23
20-05-10, 01:35
ya açıkçası ben dun geceyı begendım dansı ıyıydı ve boyle dans etsın baska taraflara çekılen dans fıgurlerını sevmıyorum karma ımajı bence guzel degıldı tarkana gıtmemıstı boyle kalsın

jetaime
20-05-10, 01:40
su andaki imaji cok guzel yaaaa

ve avrupa daki imaji bayildim zaten benim avatara bayiliyorum hala

starzu
20-05-10, 01:54
Ağzına sağlık, söylemek istediklerimi yazmışsın teşekkürler ;))

hadi susalım duymayalım diyorum ama bazen son nokta bu dediyim zamanlar oluyo (aslında bunlar düşüncelerimin biraz yumuşatılmış halleri)malum forum kuralları:5::15::12:

TheLastAirBender
20-05-10, 02:29
hala dans etsin costursun laflarındalar bunlar kafayı yemişler adam romantik bir şarkıda nası zil takıp oynasın yuh be kardeşim.. neyse bidahakine istek gönderriz duydum ki unutmuşsunu söylerkende kolbastı oynar sahnede sizi sevindirmek için olurmu hacı ?:18::28:

DaLy
20-05-10, 02:40
Evet sahnede biraz donuktu ama kıyafeti ve imajı gayet iyiydi..
Ayrıca Tarkan şarkıları genelde ilk dinlenildiğinde değil birkaçkez dinlendikten sonra dillere dolanır.Ve haberi yapanlar Tarkan'ın çıkış şarkısının bu olmadığını bilmiyolar..İnsan biraz araştırır ondan sonra haber yapar...

Buzlukahve
20-05-10, 03:41
tarkan neden orada dans etsin...???
ordaki adaylar icin mi?
ne kadar sacma,dans etmesini görmek isteyen konserine gitmeli..
konusmak kolay bilet almak zor sanirim
medya daha cok egitilmesi gerekiyor yazi konusunda...

yanlış düşünüyorsun! orda ödül alanlar için diye düşünme sonuçta ekran kamera karşısına çıkıyor ve milyonlarca insan izliyor ödül alanları bi kenara at onu sahnede dans ederken görmek isteyen bir türkiye halkı var ne dediğimi anlıyorsundur umarım ama kötü günler geçirdi ve yogun duygulu sözlü vefat etmiş bir bestecimizin ağır ama tatlı sözleriyle dans etmek istememesi gayet doğal karşılanabilir buna kimsenin lafı olmaz ayrıca kıyafet konusunda bende çok beğendim diyemem klasik çeket aynı renk ve içinde bakılı beyaz tişörtt imaj çalışması yapan kişinin çok zevkli oldugunu söyleyemem daha parıltılı göz alıcı giyinebilirdi o gece ama bunada diyorum ki belki albümde daha tarz olur sonucta o tarkan sıradan bir şarkıcı değil eleştiriyede açık olalım lütfen yinede o ne giyse ne yapsa biz onu seviyoruz.....

anakha26
20-05-10, 09:42
Yahu bu medyayı memnun etmek ne kadar zor... Öpücüklü kokucuklu şarkı yaparsın, bu ne yılışık şarkı derler.. Sevdanın son vuruşunu yaparsın, akılda iz bırakmıyor derler... Saç uzatırsın, küpe takarsın eşcinsel derler, sivri burun çizme giyersin amele derler, saçı kısaltır sakal bırakırsın, takım elbise giyersin, çete üyesimisiniz derler... Şimdide kimisi babyface tarkan süper olmuş diyor, kimisi nerde o eski tarkan imajları.... Kimseye yaranamıyosun vallahi... Ne zor bu adamın işi..

twilight
20-05-10, 11:47
Bi adami dans etmedi diye yargilamak ne kadar dogrudur bilemem...
Keske kuzukuzu'yu söyleseydi de millet dans görseydi dans!
İmaja gelince,aksine bence 4-4'lük bir imaji vardi...O kalpli elbise ve üzerindeki cekete bayildim...O saclar neydi?Harika...Eski Tarkan gitmis yeni Tarkan gelmis...Sarki hakkinda
artik konusmak istemiyorum ben...İlk dinleyiste sevilmeyebilir...Ama lütfen iki üc kez dinleyin sarkiyi ya....O zaman seveceksiniz....

SESA
20-05-10, 13:29
haber show biraz yanılmış tabi 2001 de yarattığı imaj çok konuşuldu beğenildi ama Tarkan her dönemde farklı oldu ve bunu kendine yakıştırdı
ayrıca Tarkan şarkıları kendisininde söylediği gibi dinlendikçe seviliyor ve bu albümd eöyle olacak

karma_elcin
20-05-10, 13:39
tarkan erkek yani sonuçta ne kadar imaj değiştirebilir ki!! :15:
napsn şimdi saçını sarıya mı boyatsın saçma saçma yorum yazıyolar. enrique iglesias senelerdir aynı, biri çıkıp da enrique imajın olmamış demiyo, Tarkan'a kulp bulmak için ellerinden geleni yapıolar, şarkı super harika bir yorum, olgunlaşmış bi megastar daha ne olsun..Tarkan bu Yaz da 1 numara :):17:

Bamboo
20-05-10, 14:06
kimde bu şahış saçını eleştirmiş ne salakça yaa.. eski saçlarına benziyomuş,hey allahım ne yapçak ki başka permamı yaptırsın kıvı kıvır.. hayretler yaa, kadın değiliki 100'lerce şekile soksun..

starzu
20-05-10, 16:44
e bu adam daha ne yapsın yani saçını kırmızıya bile boyattı el insaf edin artık havalar ısınıyor denize girerken selüliti varmı diyede inceleyin iyice dik açı yatay açı falan:13::18:bizde şaşırdık gülelimmi kızalımmı ne yapsak acep:12:

selin_trkn
20-05-10, 17:10
Ben şarkısını da,imajını da herşeyini çok beğendim..Yine her zaman ki gibi konuşanlar olucak alıştık artık

TARQANIM
20-05-10, 17:30
ödül gecesinde izledigmiz zaten tarkanin o günlük icin imajiydi.. sIk giynilmesi gerekiyodu kendi konseri degildi sadece hayranlari icin özel bi gece degildi.. hem bu seferlik imaji öyle olsa ne olmus oda bi hosdu.. ceketini ben farkli buldum o icindeki böyle capraz sey vardi icinde iliklenmis gayet güzeldi ..

eLiF
20-05-10, 18:50
ne yapsa bisi bulacaklar elestirecekler Tarkanın da artık bunlara kulak astığını sanmıyorum... bunlara kafa yorarsa yasayamaz insan.. imajı da gayet güzel artık eski imajı daha iyiydi falan filan konusmamak gerek yenilik istiyosunuz alın size yepyeni imaj :)

ozgem__
20-05-10, 19:01
1.si Şakıyııı dinledikçe daha çok sevecekler...
2.si İmajııı çokkk yakışmışş Tarkanaaa
3.sü Bu şarkıda ne kadar dans edebilir kiii Tarkan çkkkk kopmalıı bi şarkı değil ki...

sally
20-05-10, 20:50
Dilli düdükler basladilar elestirmeye bende merak ediyordum neden elestirmediklerine

yigit
21-05-10, 00:35
Tarkan döndü :) başka söze gerek yok

meryem_17
21-05-10, 11:28
Tarkanın imajını eleştirmek sizemi kaldı yhaa sizin işiniz ne siz neler yazıosunuz yha gdin başka işlerle uraşın yahu.Bırakın artık Megastarımı eleştirmeyii hem biz onu Her Haliyle Sewioruzz Beğenioruzzzz buda size Kapak olsunnn...