PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 'Müziğin fenomeni bana göre Ortaç’tır'

belfü
19-05-10, 20:14
Murat Boz, Türkiye'de müziğin fenomenini belirledi: ''Kesinlikle Serdar Ortaç!''
'Hayat Sana Güzel' adlı bir single çıkaran Murat Boz, bu yıl Yedigün markasının da reklam yüzü olarak sevenlerinin karşısına çıktı. Boz ile müzikten sinemaya, özel hayatından bir dönem vokalistliğini yaptığı Tarkan'a kadar her şeyi konuştuk...

'Hayat Sana Güzel' projesinden başlayalım. Nasıl çıktı ortaya bu iş?
Biz zaten bu şarkıyı hazırlamıştık ve o dönem Yedigün'le görüşmelerimiz başlamıştı. Onlar da şarkıyı duydu ve çalışmak istediler. Yine proje kapsamında şarkının içinde yer alan bir sözü de kampanyanın cümlesi olarak kullandılar. Böylece hem şarkı hem de kampanyanın sloganı ortaya çıkmış oldu. Single bir ay önce piyasaya çıktı.

Tek şarkı bile olsa bu proje yaz konserlerinize yoğunluk kattı mı?
Yazın bizim işlerimizin arttığı doğru. Ancak benim her yaz üniversite şenlikleri ve konserlerimin sayısı artıyor. Bir önceki albümümün etkisi halen devam ediyor çünkü.

Artık çok satan değil, istikrarlı olan mı daha başarılı sayılıyor?
Evet, kesinlikle! Artık bulunduğunuz yeri korumak çok önemli. CD satışı diye bir kriter neredeyse kalmadı. Digital satış daha önemli. Ayrıca halkın gözündeki pozisyonunuz da kalıcılığınız ve istikrarınız konusunda çok etkili oluyor.

Eski solistiniz Tarkan'la kıyaslanmak iyi bir şey mi?
Bu iyi bir şey mi bilmiyorum ama kötü bir şey de değil. Sonuçta Tarkan önemli bir şarkıcı. Onunla bir şekilde kıyaslanıyor olmak sinirimi bozmuyor. Hatta mutlu oluyorum. Kendisiyle altı sene birlikte çalıştım. Bir arkadaşlığımız var.

İkinizin de portakal bahçeleri içinde bir reklam filminde rol almanız tesadüf mü?
Tabii ki tamamen tesadüf. Bu anlamda da Tarkan'la kıyaslanmam normal. Sonuçta istikrarlı bir çizgide yürümekteyim. İkimiz de turunçgillerden devam ediyoruz. (gülüyor)

'GEÇMİŞ OLSUN' DİYE ARAMADIM
Tarkan uyuşturucudan gözaltına alındığında kendisini aradınız mı?
Hayır. Çünkü ben o dönemlerde yurtdışındaydım. Olayı öğrendiğimde de üzerinden zaman geçmişti. Yurtdışındayken ne gazete okuyorum ne de haberleri takip ediyorum. Olan biten hiçbir şeyden haberim olmadı. Ama Tarkan'ın bu süreci çok olumluya dönüştüreceğine ve bu işin içinden çok temiz çıkacağına inanıyorum.

Kampanya çerçevesinde vokalist arıyorsunuz. Bu vokaliste neler vaad ediyorsunuz?
Biz bu kampanyayla bir kapı açmaya çalışıyoruz gençlere. 'www.yedigunyildizlari.com' adresine a giriyorlar ve kendilerini ifade eden şarkılarını bırakıyorlar. Bizler de dinleyerek aralarından en iyi olanını seçeceğiz. Halk oylamasıyla belirlenecek olan birinci, benimle bir konserimde bana vokalistlik yapacak ve kendi şarkısını da söyleyecek. Bu bir şans olacak onun için. Popstar yarışmalarında olduğu gibi büyük vaatler sunmuyoruz. Belki o kişiye vokalistlik teklif edebilirim. Belki düet yaparım. Ben destek vermeyi severim. Yapmadığım şeyler değil bunlar...

Sizi daha çok çıplak fotoğraflarınızla görüyorduk ama bir single'ın fotoğraflarında giyinmişsiniz? Birlikte çalıştığınız marka mı böyle istedi?
Açıkçası bana kimse 'giyin' demedi. Kendim giyinmeye karar verdim. Ruh halim de sade bir şey istedi. Zaten albüm fotoğraflarında soyunmuyorum özel projelerde marjinal çekimler yaptım.

MAHSUN'A HAKSIZLIK ETTİM
Artık şarkıcıların değil de dizi oyuncularının fenomen olmasını neye bağlıyorsunuz?
90'lı yıllarda popstarlar yaşardı bu fenomen olgusunu, şimdi dizi oyuncuları yaşıyor. Hatta kendileri de değil canlandırdıkları karakterler fenomen haline geliyor. Kıvanç Tatlıtuğ'un 'Behlül' fenomeni bir dönem müzikte vardı. Ama Türkiye'de müziğin bir fenomeni varsa o da kesinlikle Serdar Ortaç'tır. Ekranın Behlül'ü nasıl bir fenomense müziğin fenomeni de Serdar Ortaç'tır. Ekran fenomeni olarak beğendiğim isim 'Ezel'deki Ramiz Dayı.

İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğü önemli mi?
Tabii ki önemli. Ama bunun da belli sınırları var. Herkes sizi sevmek zorunda değil. Yaptıklarınızı takdir etmek zorunda değil. Kimsenin düşüncelerini yönetemezsiniz. Hakkınızda olumlu ya da olumsuz konuşulması sizin var olduğunuzun bir göstergesidir. Hakkınızda hiç konuşulmaması daha kötü.

Örnek olmak çabası içinde misiniz?
Örnek olmak çabam yok ama üzerimde sorumluluk var tabii ki. Ben zaten hiç bir zaman kötü bir şey yapmam hayatımda. Her zaman 'aman yanlış anlamasınlar' düşüncesi kafamın bir tarafında yer alır.

Film projeniz olacak mı peki?
Geçtiğimiz günlerde Mahsun Kırmızıgül'le birlikteydik. Ben, onun ortağı Murat Tokat'ın yaptığı 'Romantik Komedi' filminde rol alacaktım ama hep bu tür roller geliyor diye kendimi saçma sapan bir fikre kaptırdım ve kabul etmedim. İş takvimim de çok yoğundu o dönem. Mahsun Kırmızıgül'e aslında bu noktada haksızlık ettim. Oysa filmin senaryosunu okuduğumda da çok sevmiştim ama bir dahaki sefere olur inşallah. Sinema yapmayı gerçekten çok arzuluyorum. Ama eğer sinema yapacaksam gol atmam gerekiyor.

Kendi filminizi yapar mısınız?
Bazen geceleri rüyamda kafama garip garip senaryolar geliyor. Bunları kağıda döküp toparlarsam olabilir. Kendi filmimi yapabilirim.

Bu yıl Kral TV müzik ödüllerinde adaylığınız niye yoktu?
Biz dört kategoride aday adayı olarak katıldık ancak elemelerde hiç bir kategoriye adaylığımız girmedi. Beni neden seçmediler konusu beni aşıyor. Bilmiyorum neden yokum ama ben kendimi bildiğim için sektördeki insanların beni nasıl gördüğü çok önemli değil. Sektörde çok sevildiğimi düşünmüyorum. Türkiye'de ödül alamadık ama Bulgaristan'da Balkanika TV bizi 'Balkanların en iyi erkek solisti' olarak aday gösterdi. Ödül vermeyenlerin canları sağ olsun...

CEZAEVİNDEN ÇIKANLARIN REYTİNGİ YÜKSELİR
Cezaevine giren ünlülerinin dışarı çıktıktan sonra ünlerinin artması konusunda ne düşünüyorsunuz?
Cezaevinden çıkan ünlülerin reytinginin artması çok normal. Çünkü haber değeri var. Daha çok haber oluyorlar, daha çok gazeteye çıkıyorlar, daha çok televizyondalar. Bunların reklam anlamında iyi bir getirisi var mutlaka. Suçunun bedelini ödemiş insanlar kim olursa olsun sosyal hayat içinde dışlanmamalı bence.

HEDEFE GİDERKEN HIZLANDIRIR
Bugüne kadar uyuşturucu ya da dolandırıcılık gibi suçlarla gündeme gelmediniz. Bu size ne kazandırdı?
Örnek biri olmak, örnek gösterilmek markalaşma yolunda önemli bir unsur. Bu da, istediğiniz hedefe doğru giderken sizi daha da hızlandırıyor

http://www.haberkonseyi.com/haberler/kisa-kisa/111761-muzigin-fenomeni-bana-gore-ortac8217tir

eLiF
19-05-10, 20:43
Tarkan gibi birisiyle aynı sahnede bulunduktan sonra s.ortaçı fenomen olarak görmek ilginç :19:

schumaer
19-05-10, 20:47
hep aynı konular gerçekten sıktı artık..çarpıtılmış bi röportaj bence,geçen radyo yayınına katıldı,tarkan bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük starıdır dedi Murat boz
kapatalım artık bu konuyu

özlemmis
19-05-10, 21:42
allah aşkına şu adamın haberlerini şuraya koymayın.Sinirlerim zıplıyor.

ece**
19-05-10, 21:46
nankööööööööörrrrrrrrrrrr !!!! bide yüzü kızarmadan aramadım demez mi...ne yüzsüz bişeymişsin sen ki 6 yıl ekmeğini yediğin adamı fenomen dediğin serdar la kıyaslıyosun !:15:...sen kıyaslasan kaç yazar ? çok nefret ediorum bu (...)!! röportajın çarptırıldığı falan yok ya,bu adam işine nasıl gelirse öyle konuşuyo ...bütün sinirlerim zıplıyo benim bunun yüüzünden ...

twilight
19-05-10, 21:54
Murat boz'u artik kaale almiyorum ben ya... :) Bi dedigi bi dedigine tutmuyor..

pare_pare
19-05-10, 22:11
ne söylesen bu adama boş NANKÖR ya birde kendini tarkan ile kıyaslıyor ey allahım ya :)

TARQANIM
19-05-10, 22:32
cok gereksiz sorular sorulmus bu röportajda ..sürekli tarkanin icinde olugu konular .. murat boz seni hic sevmiyorum sevmicemde!!

start_the_fire
19-05-10, 22:37
Bir dakika murat boz bugün süper fm katıldı bu yazılanların hic biri doğru değildir arkadaslar Murat boz bu sözlerin hic biri ağzından cıkmadı gülüyorum ben bunlara ne söylemiş ise tam tersini yazmışlar hahaha :) Murat boz cok dürüst bir insan lütfen görmeden duymadan kötü yorum yazmayalım sonuçta tarkan icin bu zamana kadar büyük emekler harcadı biliyorsunuz

jetaime
19-05-10, 22:38
bence bu haber cok sacma yalan saniyorum

TARQANIM
19-05-10, 22:41
banada tuaf geldi sanki cok igneliyci cevaplar vermis aman bize ne..

jetaime
19-05-10, 22:48
banada tuaf geldi sanki cok igneliyci cevaplar vermis aman bize ne..

ayniyim ve ben bu habere inanmiyorum
medyalari cok tuaf seyler yapiyo

tarkaseksüel
19-05-10, 23:01
yıne basladı sankı sacmalamaya :)

inci tanesi
20-05-10, 00:19
Ben Murat Boz'u begeniyorum acikcasi ve Tarkan'a karsi bukadar Nankor olacagina da inanmiyorum...

jetaime
20-05-10, 00:59
yıne basladı sankı sacmalamaya :)

evet yine baslamislar

DaLy
20-05-10, 02:45
Al birini vur ötekine..Murat Boz ve Serdar Ortaç benzerlerinin yaptığı müzikse veya bu isimler fenomense Tarkan kesinlikle başka bir dünyadan gelmiş olmalı..