PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çolakoğlundan

tarkaseksüel
15-05-10, 01:22
ozancolakoglu

TT 9. mix yarin bitiyor. Haftaya son 2 mix. 24u Mastering.
9 minutes ago via web

ozancolakoglu

Levent Demirbas, Matthew Erdem, Ozgur Yurtoglu muhtesem mixler icin tesekkurler!

schumaer
15-05-10, 01:29
11 şarkımı olcak yoksa,az be :S

xurush'nine
15-05-10, 01:29
Canim ya kiyamam ben ona nasil da yorgun.. :((

Mastering(muzik anlami) ne demek? Duzenleme mi?

ece**
15-05-10, 01:30
o dizinde yatmak wardı aahhh aaahhh :D:D

bana kısmet değiiill dizinde yatmak aman amaaann dizinde yatmak...dizinde yatıptaaa yüzüne bakmak aman aaammmaaaann...:6::29:

tarkaseksüel
15-05-10, 01:33
kapıda sigara içmek yasak amblemı varr gordunuz mu basit ama çok sey anlatıyor o amblem aslında

TARQANIM
15-05-10, 01:38
garibim yorgun zaten bide seni dizindemi yatircak:21:yok bide sallasaydi dizinde

ece**
15-05-10, 01:39
garibim yorgun zaten bide seni dizindemi yatircak:21:yok bide sallasaydi dizinde

sallasın ne war sanki incilerimi dökülür :) biz onun için nelere katlanıyoruz:21:

TARQANIM
15-05-10, 01:45
gözün doysun 11 sarki az mi :)) ben 12 sarki olur saniyorum 2 remix

fatihvefatih
15-05-10, 01:49
Resmi göremiyorum, lütfen yardımcı olun ;)))

schumaer
15-05-10, 01:49
artık albümlere 15 16 daha ii gidio 11 çok az bence ya,inş daha fazla olur,bi bilgisi olan varsa paylaşabilirmi acaba? 9 mix hazır kaldı 2 derken kesin 11 şarkımı olcak albümde?

berkan
15-05-10, 01:57
resimi göremiorum birisi resimler bölümüne eklesede bizde görsek . bide insallah 15 sarkılık bi albüm olur çok bekledik hakkımız tarkanı doya doya fazla fazla dinlemek =)

TARQANIM
15-05-10, 01:57
Resmi göremiyorum, lütfen yardımcı olun ;))) resim **new** konusunda görebilirsin aynisi

Buzlukahve
15-05-10, 02:27

9 mix bitiyor yarın demiş,2 mix haftaya demiş toplam 11 şarkı yapıyor sevdanın son vuruşu zaten bitmiş bi şarkı bununla beraber 12 şarkı yapıyor yani tarkanın albümü 12 şarkıdan oluşucak:)

**MegaStarkan**
15-05-10, 02:33
Cok olmasina gerek yok... yeter ki hepsi kaliteli olsun. Cok sarki yapanlari gördük.

Buzlukahve
15-05-10, 02:38
Cok olmasina gerek yok... yeter ki hepsi kaliteli olsun. Cok sarki yapanlari gördük.

çok kaliteli olucak hemde bu yaz tarkan fırtınası esicek sudebilgedemir twitterdan konuşuyorum diyorki mayıs sonunu bekle sevdanın son vuruşu öylesine piyasayı yoklamak amacıyla verıldi asıl bombalar yakında diyor ve bütün şarkıları türkiyeyi sallıcakmış:) inşallah dünyayı sallıcak

smh
15-05-10, 02:40
24 ünde 2 mixte bitiyor demiş yanlış anlmadıysam.E bu durumda muhtemelen albüm baskıda bıle deıl buda haziran sonu demek sanırm bıraz daha beklıcez ondan bı şarkı paylaştı tarkan:(

nedjohnlansen
15-05-10, 02:43
24 ünde 2 mixte bitiyor demiş yanlış anlmadıysam.E bu durumda muhtemelen albüm baskıda bıle deıl buda haziran sonu demek sanırm bıraz daha beklıcez ondan bı şarkı paylaştı tarkan:(

24'ünde albüm hazır demektir. albümün basılması düşündüğün kadar uzun sürmez, haziran'ın başına kesinlikle yetişir.

nedjohnlansen
15-05-10, 02:50
ayrıca mix olayını araştırdım ve çok önemli bir unsur olduğunu öğrendim. hatta şarkıların beğenilip beğenilmeyeceğini genel ölçüde etkilermiş. yani şu anda tarkan'ın albümleri birilerine dinletiliyor, onlar da hakkında yorum yapıyorlar, belki beğenmedik diyorlar bazı şarkılar için ama mixing yapılmadan, mastering yapılmadan şarkıları dinledikleri içindir. mixingi ve masteringi yapılan şarkı sevdanın son vuruşudur. bazı açıklamalarda albümün en iyi şarkısı sevdanın son vuruşu, iyi ki onla çıkmış gibi sözler geçiyor. nedeni tamamen sadece bu şarkının düzenlemelerinin yapılıp diğerlerinin düzenlemelerin yapılmamış olması bence.

hatta şöyle ki ben sevdanın son vuruşunu dandik bir radyoda dinlediğimde çok basit bulmuştum. serdar ortaç şarkısı gibi gelmişti bana. sonra eve geldim, son bir umut şarkıyı 5+1 sistemde dinlemeye başladım, bir şarkı bu kadar değişir, bir şarkı bu kadar yükselir. harika bir şarkı olduğunu böyle anladım. yani diyeceğim düzenlemeleri yapılmadan bir şarkı dandik radyodan dinlenmiş gibi olur.

fatihvefatih
15-05-10, 03:09
ayrıca mix olayını araştırdım ve çok önemli bir unsur olduğunu öğrendim. hatta şarkıların beğenilip beğenilmeyeceğini genel ölçüde etkilermiş. yani şu anda tarkan'ın albümleri birilerine dinletiliyor, onlar da hakkında yorum yapıyorlar, belki beğenmedik diyorlar bazı şarkılar için ama mixing yapılmadan, mastering yapılmadan şarkıları dinledikleri içindir. mixingi ve masteringi yapılan şarkı sevdanın son vuruşudur. bazı açıklamalarda albümün en iyi şarkısı sevdanın son vuruşu, iyi ki onla çıkmış gibi sözler geçiyor. nedeni tamamen sadece bu şarkının düzenlemelerinin yapılıp diğerlerinin düzenlemelerin yapılmamış olması bence.

hatta şöyle ki ben sevdanın son vuruşunu dandik bir radyoda dinlediğimde çok basit bulmuştum. serdar ortaç şarkısı gibi gelmişti bana. sonra eve geldim, son bir umut şarkıyı 5+1 sistemde dinlemeye başladım, bir şarkı bu kadar değişir, bir şarkı bu kadar yükselir. harika bir şarkı olduğunu böyle anladım. yani diyeceğim düzenlemeleri yapılmadan bir şarkı dandik radyodan dinlenmiş gibi olur.

Sözlerin moralimi yerine getirdi fakat aklımada takıldı Tarkan albümünü basın kuruluşlarına verdi onlarda albüm hakkında atıp-tutmaya başladı bile, pişmemiş ekmeği satmak ne kadar yanlışsa bitmemiş albümü basına dağıtmakda o kadar yanlıştır. Umutsuz olmayayım diyorum bir yandan ama öte yandanda beynimi kemiren düşüncelere aldırış etmeden geçemiyorum, inşallah albüm çıktığında fırtına dinmez aksine kasırga gibi ortalığı kasıp kavurur Megastarımın son albümü!!

tarkaseksüel
15-05-10, 03:28
Resım yenılenmiştirr

tarkaseksüel
15-05-10, 03:29
resim **new** konusunda görebilirsin aynisiaynısı değill l

start_the_fire
15-05-10, 12:28
arkadaslar 11 sarkı olur saten metamorfoz gibi remix'i cıkabilir yani :)

twilight
15-05-10, 12:34
11 sarki güzelll... :) Umarim 10 tane hit çıkarır ;)
Teşekkürler

tarkaseksüel
15-05-10, 12:42
Albüm çıkmadan öyle bir reklamı oldu ki dolayısıyla beklentilerde yükseldi
korkutuğum şeyler olmaz inşalah...

TARQANIM
15-05-10, 13:37
aynısı değill l
aynii degil ama badboyserkan eklemis biraz alt da tarkanin sol tarafta oturmus olan o resim ayni

SESA
15-05-10, 13:40
aslında çok şarkı olması önemli deil kaliteli şarkıların olması önemli
9 tanesi hazır 2 side tamamlanıyor artı sevdanın son vuruşu 12 şarkı olabilir

tarkaseksüel
15-05-10, 14:17
aynii degil ama badboyserkan eklemis biraz alt da tarkanin sol tarafta oturmus olan o resim ayni
hımm tmm ozaman ben resmı siliyorum buradan ayıp olmasın serkan'a ;)tesekkurler

Bamboo
15-05-10, 15:42
10-12 arası şarkılar için ideal bi albüm içinde şarkı sayısı.. gayet yeterli.. çünkü çok şarkı demek daha çok masrah demek.. işte bu yüzden türkiyede yavaş yavaş single dönüş başladı..

nedjohnlansen
15-05-10, 15:48
10-12 arası şarkılar için ideal bi albüm içinde şarkı sayısı.. gayet yeterli.. çünkü çok şarkı demek daha çok masrah demek.. işte bu yüzden türkiyede yavaş yavaş single dönüş başladı..

masraflı kısmı tarkan için pek geçerli bir bahane olamaz. tarkan parayı esas konserlerinden kazanıyordur zaten. serdar ortaç'ın her çıktığı konserde 100.000 aldığı gerçeği var ki tarkan 150.000 alıyordur en az. ayrıca tarkan albümleri satıyor. satmamıştır dediğim metamorfoz 750.000 satmış. bu devirde kim 750.000 satıyor? çok zor. 100.000'den sonra zaten kara geçiliyor, tarkan acayip kar ediyordur albümden de. tarkan 14 şarkıyla çıksın bence, bana ideal gelen şarkı sayısı 14.

bounce
15-05-10, 16:22
mix denilen olay şudur:
şarkı için kemanlar ayrı kaydedilir, gitarlar ayrı kaydedilir, vurmalılar ayrı kaydediler yani anlayacağınız bütün enstrümanlar ayrı ayrı kaydedildikten sonra birleştirilir.
ama asıl önemlisi mastering'dir.şarkının son cilasıdır. yani mastering şarkıyı rezil de eder vezirde.Hem Tarkanın sesi hem de enstürman kayıtları tamamlanıp masteringe gider.

fatihvefatih
15-05-10, 17:48
mix denilen olay şudur:
şarkı için kemanlar ayrı kaydedilir, gitarlar ayrı kaydedilir, vurmalılar ayrı kaydediler yani anlayacağınız bütün enstrümanlar ayrı ayrı kaydedildikten sonra birleştirilir.
ama asıl önemlisi mastering'dir.şarkının son cilasıdır. yani mastering şarkıyı rezil de eder vezirde.Hem Tarkanın sesi hem de enstürman kayıtları tamamlanıp masteringe gider.

Çok güzel anlatmışsın teşekkürler. Buda demek oluyorki basına verilenler tam anlamıyla hazır olmayanlardı, bence Tarkan çok iyi bir strateji uyguladı, mix'leri felanda Sevdanın Son Vuruşu şarkısına göre yapacaklar demekki çünkü şarkı çok tuttu, inşallah özlediğimiz Tarkan geri dönüyor çok mutluyum ;)))

ozgem__
15-05-10, 18:39
:)) cnm bnmm yaaa

tarkaseksüel
15-05-10, 22:19
ozancolakoglu

Levent Demirbas, Matthew Erdem, Ozgur Yurtoglu muhtesem mixler icin tesekkurler!

TorNadO
15-05-10, 22:32
Biz hazırız Tarkan bekliyoruz.
Az kaldı...

sally
16-05-10, 00:33
9 yada 11 sarki fark etmez.

xurush'nine
16-05-10, 00:51

bana kısmet değiiill dizinde yatmak aman amaaann dizinde yatmak...dizinde yatıptaaa yüzüne bakmak aman aaammmaaaann...:6::29:

Ececigim gel ben sana bi yastik yollayayim oyle yat.. N'apican onun dizinde yatmayi.. :13: Zaten qaribim yorgun,yuzunden dusen bin parca,kiyamam.. Ayrica kiz daha yeni baristik ama..:14:

http://i43.tinypic.com/30k9gsn.jpg

Nasi, bu iyi mi? Idare et iste.. ;))

P.S. Ya bu kizlar da bi alem, insana cinnet gecirttirirler valla..
Helal etmem bosuna heveslenmeyin.. :23: :19:

ece**
16-05-10, 02:22
Ececigim gel ben sana bi yastik yollayayim oyle yat.. N'apican onun dizinde yatmayi.. :13: Zaten qaribim yorgun,yuzunden dusen bin parca,kiyamam.. Ayrica kiz daha yeni baristik ama..:14:

http://i43.tinypic.com/30k9gsn.jpg

Nasi, bu iyi mi? Idare et iste.. ;))

P.S. Ya bu kizlar da bi alem, insana cinnet gecirttirirler valla..
Helal etmem bosuna heveslenmeyin.. :23: :19:

sen etmezsen ben hiiç etmem şekerim kusura bakmaa :)) bi yastığada değişmem hııhh :29:

mordum
16-05-10, 18:23
@ozancolakoglu
9. mix bitti. Ozgur Yurtoglu cok aci bir Acimiycak mixi yapti :)

Dark_blue
16-05-10, 20:19
12 sarkilik bi albüm olacak sanirim

tarkaseksüel
16-05-10, 21:08
12 sarkilik bi albüm olacak sanirim
fazla çıktın 11 :)

jetaime
16-05-10, 21:15
13 saniyorummm