PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : onurbastürk

schumaer
13-05-10, 14:34
Tarkan en doğru şarkıyla ortaya çıktı, albümdeki diğer şarkıları o kadar iyi deildi. metamorfoz/şımarık kırmasıydı diğer hızlı şarkılar... tweet i demin geçti.. bu ne şimdi ya biri dio şıkıdımdan daha ii bi hit var biri dio güzel diil

anakha26
13-05-10, 14:43
@inankdemir evet, "acımıycak" diye bir şarkı var mesela, korkunç...
about 1 hour ago via web in reply to inankdemir

-Herkesler de dinlemiş albümü, bir biz dinleyemedik :(
sertab ta karmadan daha iyi bi albüm demişti . Sudebilgedemir asıl bombalar albümde demişti. Herkes birşeyler diyor ve benim sabırsızlığım artıyor... :5:

start_the_fire
13-05-10, 14:46
Şıkıdım ile karsılastırdım ben zaten, şıkıdım biraz daha ağır basıyor arkadaslar ama simdiki düsünceli o ozaman ki düsünce arasında dağlar kadar fark var biz önümüze bakalım ozaman ki düsüncelere saygı durusu yapalım :20:

schumaer
13-05-10, 14:49
sevdanın son vuruşu diil,albümde tarkanın çıkış yapacağı şarkı için dedim şıkıdımdan daha ii diolar die, onurbastürk e gıcığım ama adam inş haklı çıkmaz ya..

twilight
13-05-10, 15:02
amaaaan takmayin,herkes bi sey uyduruyor...
albüme daha varken böyle söylentiler cikar tabi...

xurush'nine
13-05-10, 15:13
Bu ne simdi ya keyfimize sogan dogruyorlar?!

Arkadaslar, zevkler tartisilir - bu bir

Sarkilar " Cay gibi demlenince daha guzel oluyor"- bu iki

Hangi sarkicinin albumunde 10 dan 10 hit oluyor ki?- bu da uc.

Albumde 2-3 sarki cok guzel oluyor adeta,yada her kes tarafindan oyle algilaniyor diyelim..Gerci Tarkan sarkilari icin bizler ayrim yapmayiz, ama dunyadaki tum sarkicilar icin de bu boyle..

Bakin, ilk sarkisi guzel bu bir,kendi agzindan soyluyor twitleyen kisi-cikis sarkisi da guzel, bu da iki..Gerisi de gelir eminim. E daha ne olsun?O buruler de hareketli, yani "Reina zevkinde" olursa suraya yaziyorum:Bu is tamamdir.
Sikmayin tatli caninizi.. :))

P.S. Yeter yaw, yeter yaw, tadimizi kacirma Onur efendi!

DaLy
13-05-10, 15:20
Bi bu bi Ayşe Özyılmazel..öyle saçmalıyolar ki..Onun için düşünceleri gereksiz(benim için)..

nedjohnlansen
13-05-10, 16:47
bu adamın dediği gibi albümdeki en iyi şarkı buysa yandık. hayır şarkı güzel ama karma'ya oranla normal bir şarkı. yani karma'da bulunsa en fazla en güzel 5. şarkı falan olabilir.

haluk seki
13-05-10, 18:13
yeter beee şıkıdım şıkıdım diye bi gidiyorsunuz
bu zihniyet yüzünden aradaki güzel şarkıları duymuyorsunuz tarkan metamorfoz albümünde bi başlangıç yaptı. daha yeni aranjeler kullandı ve bi akımı başlatıı..

şımarık 90 yılında hitti metamorfoz şarkıları bu sene hitt

nedjohnlansen
13-05-10, 18:22
bence tarkan'a metamorfoz albümü hiç gitmedi. justin timberlake gibi şarkılar yapmaya çalıştı ve bence başaramadı. metamorfoz'u beğenenler justin timberlake'in albümlerini dinleseler kendilerinden geçecekler herhalde. tarkan'ı acayip severim, metamorfoz tarkan'ın yüz karası albümüdür. tarkan'ın tek kötü albümüdür. içindeki şarkıların yarısı güzel olmasına rağmen tarkan'a yakışmamıştır. gerçekçi olmak gerekiyor. ha herkesin fikri kendisine ama benim için durum bu.

anakha26
13-05-10, 18:41
bence tarkan'a metamorfoz albümü hiç gitmedi. justin timberlake gibi şarkılar yapmaya çalıştı ve bence başaramadı. metamorfoz'u beğenenler justin timberlake'in albümlerini dinleseler kendilerinden geçecekler herhalde. tarkan'ı acayip severim, metamorfoz tarkan'ın yüz karası albümüdür. tarkan'ın tek kötü albümüdür. içindeki şarkıların yarısı güzel olmasına rağmen tarkan'a yakışmamıştır. gerçekçi olmak gerekiyor. ha herkesin fikri kendisine ama benim için durum bu.

Çok üzücü ve acımasız bir yorum... Aslında yorum yapmaya bile değmez söylediklerin... "Yüz karası" yada "kötü albüm" diyerek genelleyemezsin.. Anca Metamorfoz albümü senin şimdiye kadarki Tarkan albümlerinin içinde beğenmediğin albüm olabilir... ifadeni daha yumuşatabilrsin. Bu yorumların senin bir Tarkan fanı olduğundan şüphe ettirir herkesi...

Başarısız demeden önce biraz internet araştırması yap bence:

Metamorfoz'daki bazı şarkıların yeniden düzenlemelerinin bulunduğu Metamorfoz Remixes albümü piyasaya sürüldü. Albümde dünyaca ünlü DJ Tiesto'nun da "Pare Pare"ye yaptığı bir remix bulunuyor.

Tarkanın son albümü Metamorfoz 2008'in en çok satan albümü olarak 2009 MÜYAP ödülü almıştır.

Metamorfoz albümü bir haftada 350.000'den fazla sattı. TRT ise bazı çarpıtılmış haberlerde yer alanın aksine hiçbir zaman alamadığı kadar rating aldı Tarkan konseri ile. A/B grubunda üçüncülük totalde ise yedincilik aldı.

xurush'nine
13-05-10, 18:54

Anakha26 arkadasimizin dediklerine kesinlikle katliyorum..
Senin icin durum buysa Tarkandas olaraktan durumun vahim yani.. :16:

ece**
13-05-10, 19:07
belkide bu adam herkes bi laf ettiği,hep eleştirildiği,hep karalandığı,dünyanın en iyi şeyini yapsada yaranamadığını gördüğü için yıllarca albüm çıkarmıodur...hewes bırakmıyolar ki bi adamda bi türlü.. yani ben tarkan olsam yoruldurdum...kırılırdım...artık ne olur kötülemesin kimse ya..tam destek wakti şimdiki wakit..metamorfozu beğenmeyen beğenmesin.beğenen de doya doya dinlesin o artık eski albüm oldu kötüleyip durmayın iyi weya kötü herksin kendi zewkidir..yeri geldi ağır eleştirdik ki buna bende dahilim ama şuan tarkan eskiden çok yeni şarkısının güzelliğinin konuşulmasını istiyodur..ne kadar heyecanlıdır o kim bilir..insanlar karaladıkça o heyecanı da gidecek bigün.o da insan bıkacak yaranamamaktan.. oyüzden bari biz biraz kıymetini bilelim.başka tarkan yok çünkü o da yılarsa eğer gerçekten çok üzülürüz....

nedjohnlansen
13-05-10, 19:15
Çok üzücü ve acımasız bir yorum... Aslında yorum yapmaya bile değmez söylediklerin... "Yüz karası" yada "kötü albüm" diyerek genelleyemezsin.. Anca Metamorfoz albümü senin şimdiye kadarki Tarkan albümlerinin içinde beğenmediğin albüm olabilir... ifadeni daha yumuşatabilrsin. Bu yorumların senin bir Tarkan fanı olduğundan şüphe ettirir herkesi...

Başarısız demeden önce biraz internet araştırması yap bence:

Metamorfoz'daki bazı şarkıların yeniden düzenlemelerinin bulunduğu Metamorfoz Remixes albümü piyasaya sürüldü. Albümde dünyaca ünlü DJ Tiesto'nun da "Pare Pare"ye yaptığı bir remix bulunuyor.

Tarkanın son albümü Metamorfoz 2008'in en çok satan albümü olarak 2009 MÜYAP ödülü almıştır.

Metamorfoz albümü bir haftada 350.000'den fazla sattı. TRT ise bazı çarpıtılmış haberlerde yer alanın aksine hiçbir zaman alamadığı kadar rating aldı Tarkan konseri ile. A/B grubunda üçüncülük totalde ise yedincilik aldı.
tarkan hayranı olmak demek her yaptığını kayıtsız şartsız kabul etmek mi? bence bu hayranlık değil aptallık. biraz ağır bir itham ama kötüyse kötü diyeceğim. ondan daha iyisini bekliyorum çünkü. onun potansiyelini böyle harcamasından hoşnut değildim. albümü ben de aldım. hem de ilk gün. yani satışlar bir albümün başarısını yansıtmaz. tarkan boş cd yapsa üstüne cover yapsa yine alırım. hayranları da alır 100.000 satar. bu boş cd'nin iyi olduğunu göstermiyor. söyleyin bana metamorfoz'dan daha kötü bir albümü var mı tarkan'ın. diyin ki bu metamorfoz şu albümden daha iyi. var mı? yok. herkesin başına gelir. her şarkıcı kötü şeyler yapar. ayrıca ben ne dedim? şarkıların yarısı iyi dedim. pare pare, bam teli, gün gibi, istanbul ağlıyor harika şarkılar mesela. vay anam vay, arada bir, dedikodu, dilli düdük kötü şarkıları bana göre tarkan'ın. hatta hayatında çıkarmış olduğu en kötü 4 şarkı bunlardır bence. daha kötüsü yok çünkü. hepsini de bir albüme koymak olmamış. en büyük sorun da bana göre sound'un sözlerle uyumsuzluğu. vay anam vay gibi alaturka sözlerin arkasına basarsanız elektronik müziği tezat ortaya çıkar. bir gariplik ortaya çıkar. benim hayranlığımı sorgulamanız da saçma. ben zamanında metamorfoz'u herkese karşı savundum. tek bir kişi bile bana bu albüm iyi diye gelmedi. hep ben iyi dedim. üstünden zaman geçti, acı söyleme zamanı. yeni albümü çıkıyor. tarkan bile "takımlı imaj bana hiç gitmedi" açıklaması yaptı. siz ise takımlı imaj oo süper demişsinizdir belki zamanında. tarkan da kabul ediyor hatasınız. siz neden hataları gizlemeyi seçiyorsunuz? ha gerçekten beğeniyorsanız metamorfoz albümünü bilemem. ben de beğeniyorum yarısını diyorum. diğer yarısı tarkan'a hiç yakışmıyor diyorum. tarkan albümü dedin mi 1 tane kötü şarkı bile benim için sorundur. karma'ya bakıyorum, ölürüm sana'ya bakıyorum, come closer'a bakıyorum kötü şarkı bulamıyorum. metamorfoz'a bakıyorum 4 tane buluyorum. şimdi tarkan bana hitap etmiyor mu bu şarkılarla? ben bu 4 şarkıyı en az 1000 kere dinlemişimdir. kendimi de şartlamışımdır beğeneceksin diye ama olmuyor. bence kötüler. diyecek başka şeyim de yok.

ozgem__
13-05-10, 20:14
Kim ne Derse Desinn Bombaa olacak bu albüm..)

uniqe
19-05-10, 08:49
Şımarık ve Şıkıdım iki ayrı fenomendi. Uluslararası anlamda fenomen oldular hem de. Bu saatten sonra bu iki şarkıyla başka şarkıları kıyaslamak abesle iştigaldir.
Metamorfoz'un diğer albümlere nazaran kötü olması, hemen hemen tüm şarkıları ozan colakoglu ile kaydetmesindendir. Karma vs gibi albümlerde farklı kentlerde farklı aranjörlerle kayıtlar yapılmıstı. Come Closer gibi heba edilen ve içindeki tüm şarkıların iyi olduğu bu albüm de farklı aranjörlerle kaydedilmişti.

Come closer albümünü dinleyin, ardından Metamorfoz'u dinleyin. Sound polifonik telefon melodisi gibi kalıyor. Ayrıca Tarkan'ın vokal kaydında da metalik bir efekt var (sevdanın son vuruşu şarkısında da alıyorum bunu ben)

Umarım yine tüm şarkılar Ozinga imzalı değildir. Bence artık birlikte çalımaya doydular. Tekrara girdiler. Devrim gibi Serkan Hökenek gibi genç aranjörlerle de çalışmalı.

Umarım kibini yurtdısında ve yabancı bir yönetmenle çeker. İddialı, konuşturan bir kliple çıkar.

kartales26
19-05-10, 10:05
Şımarık ve Şıkıdım iki ayrı fenomendi. Uluslararası anlamda fenomen oldular hem de. Bu saatten sonra bu iki şarkıyla başka şarkıları kıyaslamak abesle iştigaldir.
Metamorfoz'un diğer albümlere nazaran kötü olması, hemen hemen tüm şarkıları ozan colakoglu ile kaydetmesindendir. Karma vs gibi albümlerde farklı kentlerde farklı aranjörlerle kayıtlar yapılmıstı. Come Closer gibi heba edilen ve içindeki tüm şarkıların iyi olduğu bu albüm de farklı aranjörlerle kaydedilmişti.

Come closer albümünü dinleyin, ardından Metamorfoz'u dinleyin. Sound polifonik telefon melodisi gibi kalıyor. Ayrıca Tarkan'ın vokal kaydında da metalik bir efekt var (sevdanın son vuruşu şarkısında da alıyorum bunu ben)

Umarım yine tüm şarkılar Ozinga imzalı değildir. Bence artık birlikte çalımaya doydular. Tekrara girdiler. Devrim gibi Serkan Hökenek gibi genç aranjörlerle de çalışmalı.

Umarım kibini yurtdısında ve yabancı bir yönetmenle çeker. İddialı, konuşturan bir kliple çıkar.

Karma albümünde de Tarkan Ozan Çolakoğlu ile çalıştı.Şimdiye kadar Come Closer albümü hariç bütün şarkılarda Ozan Çolakoğlu imzası vardır.Yalnızca kayıt yapılan stüdyolar ve mix yapanlar değişti...