PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni şarkıyı dinleyip , yorumlayın.

İZMİRLİ
11-05-10, 16:48
Arkadaşlar yeni şarkıyı dinleyen herkes bu başlığın altına yorumlasın...Beklediği gibi mi değilmi falan filan...(Hem Tarkan girerse oda direk burdan yorumları görebilir:))

**MegaStarkan**
11-05-10, 16:50
Konuyu elestirilere tasidim, bende böyle bir konu acmayi düsünüyordum.
Suan kilitliyorum konuyu kimse yazmasin dinlemeden, sonra acilicaktir.

**MegaStarkan**
11-05-10, 18:12
Tüm yorumlar buraya arkadaslar... konu acilmistir.

mage
11-05-10, 18:12
değişik buldum..

okaytr
11-05-10, 18:13
alt yapısı, müzik kalitesi çok güçlü bi şarkı..

*HiLaL*
11-05-10, 18:14
Ben cok begendim, farkli birsey olmuss harika begendimm hasret kalm$zz resmen yaa süperr :))))

pare pare
Tarkanin bu tarz sarkilar okumasini cok istiyordum ! Sarki Harika zaten ne olursa olsun yeterki TarkaN olsun begeniriz her zaman . . .!:22::19:

pdrlütfiye
evet bu mükemmel, kusursuz şarkıya bişey diyebilecek birileri var mı acaba????

yorum bekliyorum...

saygılar....

Bamboo
bana arada bir şakısnın tarzı gibi geldi.. bence sadece tanıtım için çok iyi bi şarkı.. esas hitler sonra gelce

Dark_blue
Harika Harika Harika Cok tesekkürler Tarkan.

cansu06
11-05-10, 18:15
daha hareketli bekliyodum yinede çoooookkk beğendim. kral tvde ortak yayına katılan tüm djler kesinlikle bu yazın şarkısı dediler:20:

İZMİRLİ
11-05-10, 18:16
Ben sound olarak kusursuz buldum, keman olayı bitirmiş yani :)), Fakat Tarkan'ın slow a yakın bir parçayla çıkış yapcağını beklemiyordum. İlk dinleyişte çuk diye oturdu hoşuma gitti diyemem ama güzel şarkı...

megastar_mert
11-05-10, 18:17
şarkı çok farklı ve çok özel.. süper yorumlar geliyor bütün radyocular tarkan number1 diyor yaşasın !

twilight
11-05-10, 18:17
Tarkan ayni soundla bi sey yapmamis...Farkli bi sound denemis...İyi yapmis...Müzigi harika...Sözleri de harika...Ama sarkiyi biraz dümdüz okumus gibi... :) Bilemiyorum,benim yorumum bu... :)

DaLy
11-05-10, 18:18
Öncelikle intro muhteşem ötesi..

Seni karanlıklara bırakmak istemezdim
Anılarımı solmuş çicekle süslemezdim
Ardından acıtacak bir tek söz söylemezdim
Ben hiç hak etmedim ki böyle unutuluşu

Özellikle Bu bölümde Tarkan'ın yorumuna bayıldım altyapı zaten muhteşem olmuş.
Ozan Çolakoğlu'na rahmetli Aysel Gürel'e ve canımız kanımız Tarkanımıza sonsuz teşekkürler.

Şimdilik bu kadar..Şoku atlattıktan ve şarkıyı bi kaç kere daha dinledikten sonra devam..=)

*HiLaL*
11-05-10, 18:18
Degisik geLdi cünkü herkese, oynak bir$eyler beklerken birde slow olunca.. Ama harika ben ck begendim bayILdm hatta birdaha dinLemek istiyorum ya vaLLa cok güzeL :))

pdrlütfiye
11-05-10, 18:19
süper şarkı... ve şunu da söyleyeyim: bu da her tarkan şarkısı gibi, şarap gibi olacak... üzerinden zaman geçtikçe daha da daha da değeri anlaşılacak... :D
lütfiye bu şarkıyı beğendi arkadaş!!!!!!

gülcan
11-05-10, 18:19
canımm benimm... tarkanımm ..

harikasın!!! şarkıyı çok beğendim özellikle müziği sesin zaten insanı bitiriyor şarkı sözleride akıp gitmiş.. diğer şarkılarıda çok merak ediyorum.. sonsuz başarlar böyle bomba gibi döneceğini şimdiden gösterdiğin için teşekkürler.. emeğine yüreğine sesine sağlık..

sen aşkı çicek böcek güneş bulut sanmışsın mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın...

DaLy
11-05-10, 18:21
Kıyaslamaları sevmeyen birisi olarak Vay Anam Vay'dan çok daha iyi bi çıkış şarkısı olduğunu düşünüyorum..Hem de bir dinleyişte yahu...

start_the_fire
11-05-10, 18:22
Çok farklı bir tarz yaratmıs gerçekten tarkan bu sefer, hedefi tutturmus tarkanım cok beğendim arkadaslar umarım diğer sarkılarıda böyle muhteşem olur

Bamboo
11-05-10, 18:23
ama gerçekten çok kaliteli yaaa.. müzik kalitesi tavan yapmış durumda..

pdrlütfiye
11-05-10, 18:27
arkadaşlar bu şarkı da millete kapak olsun....

tarkan mı çıktı ortaya ne??? :D

fatihvefatih
11-05-10, 18:28
Bende beğendim, ama bir kaç gün sonra eminim çok daha beğeneceğiz, kaliteli şarkıların kıymeti hemen bir dinleyişte anlaşılmıyor ;))

eskalen
11-05-10, 18:28
Sarkida Keman kullanilmasi en guzel yani ...Keman ensturman olarak cok populer oldu....Ayrica diger melodik sarkilar gibi degil sarki....Icinde duygu var...Ayni altyapilardan gecmiyor...Naturel bir sarki...Cok guzel bir sarki....Ayrica ayni beat lerde kullanilmis... Ama bence bu sarki bir baslangic...Devami gelecek....

gülcan
11-05-10, 18:32
evet zaten bu şarkı çıkış parçası değilmiş albümdeki şarkılardan biriymiş radyocular öyle dedi.. önümüzdeki günlerde diğer şarkılarıda radyolarda duyarız dediler...

schumaer
nakarat bölümünde 2.kez nakaratı okuduğunda tarkanın bağırarak okumasını bekledim ama düz okudu orayı,bi bildiği var galiba ama genel olarak kuzu kuzu tarzı çok güzel bir şarkı

Bamboo
bence de mükemmel... çoooook kaliteli

pdrlütfiye
11-05-10, 18:33
ben de albümün çok başarılı olacağına ve bunun devamının geleceğine inanıyorum...
bizi
tarkan farkı bu...

" bizi çekemeyen anten taksın " :D

sukranuzal
11-05-10, 18:33
harikaa yaaa çok beğendim :)

TorNadO
11-05-10, 18:34
Nakarat kısmı varya, orası beni bitirdi.

RaSKaS
11-05-10, 18:34
Güzel bir parça. Özellikle müziklerini beğendim. Sözleri de çok güzel. Her Tarkan şarkısı gibi dinledikçe daha çok beğenilen bir parça.

smh
11-05-10, 18:39
tarkan dünya müziği yapan bir adam dım tıs müzikler yapmasada olur tanrı'nın bize armağanı...şarkıda harika

fatihvefatih
Nakarat kısmı varya, orası beni bitirdi.

Aynen yaaa, dinledikçe şarkının güzelliği daha net çıkacak ortaya ;)))))))))))

leyla
bence cok guzel olmus cok begendim harikasin tarkanim.bu kismi cok hosuma gidiyo:sen hic boyle sevdin mi

redjingle
11-05-10, 18:43
Yine dinlendikçe demlenecek bir şarkıymış havası var.... Güzel....Ama çıkış şarkısı bu olsa gerek. Çünkü o hanfendi, adını unuttum, twitter'da, aynı anda klibi de Kral TV de yayında diye yazmış....

twilight
11-05-10, 18:51
:) ilk basta sevmemistim sarkiyi,ama 4.dinleyisim...bayila bayila dinliyorum... süper bi sey ya...tarkan hep mi böylesin,kuzu kuzuyu da bastan sevmedim ama sonra milyon satti..umarim bu da böyle olur... :)

özlemmis
11-05-10, 18:52
Klip değil kraltv le ortak yayın yaptılar

kartales26
11-05-10, 19:06
şarkı buram buram kalite kokuyor

emre_emre
11-05-10, 19:14
şarkı tek kelimeyle süper

sally
11-05-10, 19:22
Sarki güzel olmus dinledikce insanin dinleyesi geliyor

ece**
11-05-10, 19:30
sen nasıl bi adamsın tarkanım ben çözemiyorum artık yaaa :)) yaptığın bişeyde mi kötü olmaz yaa :)) süper süper süper...bu şarkı böleyse albümün tamamı ne olur acabaa :))) bu yıl bizim yılımız olacak .:) tozu dumana katacak yine wee yineee :) %80e ulaşılmış bugün tarkan çaldıı andaki radyo dinleyicisi saysısı :) ben böyle unutulmayı hiç haketmedim ki... bayıldım bu söze :)

Nzl
11-05-10, 19:38
Herşeyden önce çok başarılı bir alt yapıya sahip. Buram buram kalite kokuyor... Fıkır fıkır bir şarkı beklentisi içinde değildim, şarkının sözleri ağır bir şarkı olacağının sinyalini vermişti zaten. Sözler son derece güzel, düzenleme en üst seviyede, tarkanın yorumunu tartışmaya bile gerek yok.. Kısacası çok çok başarılı bir şarkı olmuş, emeği geçen herkesin eline sağlık...

Ozz
11-05-10, 19:42
Çok heyecanlıyım. Ne kadar objektif olabilirim bilmiyorum ama şarkıyı çok beğendim.
Amaaaa çoooookkkkk beğendim.

Öncelikle hala şu müzik piyasasına taze soundlar kazandırabildiği için çok beğendim.
O kadar baslı şarkı dinleyip hala bu şarkıyı taze bir tat gibi dinleyebildiğim için beğendim.
Dımtıs dımtıs olmasın lütfen allahım diye dua edip, dımtıs dımtıs bir şarkının içine o kemanlar sığarmış, o akustik farkedilirmiş, bunu anladığım için çok beğendim...
Sesini ve geri vokalleri çok güzel kullanmış beğendim..
introyu beğendim.
yani vay anam vay çıktığında bu kadar olumlu bakmamıştım ne yalan söyleyim. Tarkan her zaman bu müzik piyasasının üstünde bir adam bu albümü ile bir kere daha kanıtladığı için çok beğendim...

Albümün çıkmasını şu saatten sonra daha bi sabırsızlıkla bekleyeceğim...

xurush'nine
11-05-10, 19:50
Sarkiyi tam olarak dinlemedim amma super bence !!!

Burda forumda var Cavid,Ebru mp3 pleyer'e ekledi.Ordan dinleye bilirsin..
Bence de super!

xurush'nine
11-05-10, 19:51
Tek kelimeyle Super!Harikasin yildiz askimmmmmm!!!

xurush'nine
11-05-10, 19:54
Çok heyecanlıyım. Ne kadar objektif olabilirim bilmiyorum ama şarkıyı çok beğendim.
Amaaaa çoooookkkkk beğendim.

Öncelikle hala şu müzik piyasasına taze soundlar kazandırabildiği için çok beğendim.
O kadar baslı şarkı dinleyip hala bu şarkıyı taze bir tat gibi dinleyebildiğim için beğendim.
Dımtıs dımtıs olmasın lütfen allahım diye dua edip, dımtıs dımtıs bir şarkının içine o kemanlar sığarmış, o akustik farkedilirmiş, bunu anladığım için çok beğendim...
Sesini ve geri vokalleri çok güzel kullanmış beğendim..
introyu beğendim.
Tarkan her zaman bu müzik piyasasının üstünde bir adam bu albümü ile bir kere daha kanıtladığı için çok beğendim...

E daha ne olsun canim?Ondan iyisi sansagligi :) :20:

SESA
11-05-10, 19:59
harika bi şarkı müzik yapısı ve sözler kaliteli
Tarkan hakkaten bomba gibi döndü

fatihvefatih
11-05-10, 20:05
Tarkan süpersinnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!! Teşekkürler Megastar!! ;)))

gence
11-05-10, 20:08
İnanılmaz bu yaaaa:)Kuzu kuzu gibi sahneye çıkış şarkısı değil ama mükemmel sözler ve melodisi var.Alt yapı da harika:)Biraz da damar şarkı alttan alttan

hulya-savci
11-05-10, 20:17
Tarkan hayranları yani biz böyle günlere var olmuşuz, hayatımın sonuna kadar seni sevip seni söyleyeceğim megastarım, zira sen unutuluşu haketmiyorsun :))

Bu sadace tanıtım parça ise artık düşünün gerisini

yigit
11-05-10, 20:19
Muhteşem ötesi dinledikçe daha çok seveceksiniz eminim :)

bounce
11-05-10, 20:35
benim kafam karıştı. sanki beklediğim bu değildi. şarkı içine alacak gibi duruyor ama bir sonraki dinleyişimde de aynı seviyede kalıyor.beğenemedim ben.

mage
11-05-10, 20:38
benim kafam karıştı. sanki beklediğim bu değildi. şarkı içine alacak gibi duruyor ama bir sonraki dinleyişimde de aynı seviyede kalıyor.beğenemedim ben.

tabiki kendi görüşün ama şu şarkı metamorfozda olsa albümün en iyi aprçası olmazmıydı birde bu çıkış şarkısı olmadığını düşün?

TARQANIM
11-05-10, 20:40
süper bi bir parca gerek sözleriyle gerek müzigiyle süper hareketli duygussal sarkilardan cok farkli ve güzel olmus..kelimelere dökülmez cok seviyoruz tarkan seni bize bu güzel sarkiyi söyledigin icin ..

redjingle
11-05-10, 20:44
Ben çıkış şarkısı olmadığı konusunda emin değilim. Sude Bilhe Demir çelişkili şeyler söylemiş. Kaldı ki, ilk tanıtılan parça olur hep en iddialı şarkı... Öyle değil mi ? Bunca zamandır yeni bir Tarkan şarkısı dinlemiyoruz ve şimdi bugün en iyi şarkısıyla çıkmalıydı karşımıza. Ki bu en iyi şarkısıysa açıkçası ben hayal kırıklığına uğradım. Bir "şıkıdım", bir "şımarık", bir "kuzu kuzu" havası yok. "Kuzu kuzu" ya birz yaklaşmış gerçi, belki dinleye dinleye çok ta sevilecek, onu da bilemem. Ama bence daha dinamik, daha enerjik, daha iddalı bi şarkı olmalıydı diye düşünüyorum. İnşallah bu değildir çıkış şarkısı ve gerçek çıkış şarkısıyla tam anlamıyla koparız, ayrıca albüm zaten ayrı bişey... Albüm muhteşem bir albümdür bi albüm olarak belki bilemeyiz, çıkınca görücez :)

djan
11-05-10, 20:46
muzik kalitesi mukemmel sozlere ise laf yok,fakat cikis sarkisi olmaz bu sarki bana gore..Karma albumundeki uzak sarkisi gibi konumu bence.Uzak tabi ki kootu degil fakat hit olacak sarki bu olmaz.Eger bu ise cikis sarkisi olmamis derim.

devilscream
11-05-10, 21:17
Daha hareketli bi sarki bekliyordum ama daha farkli bi sarki geldi
Cok beğendim,altyapisi sözleri harika

"Seni karanlıklara bırakmak istemezdim
Anılarımı solmuş çiçekle süslemezdim
Ben hiç hak etmedim ki böyle unutuluşu"

Bu bölüm ayri bi güzel :)

Cikis parçasi muhabbetini de anlamis değilim
Albümün ilk sunulan sarkisi bu olduğuna göre cıkıs sarkisi da budur...

crash35000
11-05-10, 21:24
çok güzel şarkı sanki ingilizce albümündeki 'touch' şarkısına benzettim biraz ama harika dinlendikçe dahada güzel geleceğine inanıyorum..

schumaer
11-05-10, 21:32
emre aydın serdar ortaç bunlarda radyolara çıkış parçası olmayan şarkılarını yollamışlardı,bu çıkış şarkısı diil bence,nabız yoklamak için albümden bir parça gönderildi radyolara ve şu an twitter tarkan tarafından çökertilmiş durumda :) ayrıca şarkı çook farklı ve çok güzelll..

pınar
11-05-10, 22:02
bence sözleri çok güzelll anlamlı ,müzikte güzel özellikle girişi .farklı bekledik biz o yüzden ilk başta garipsedimmm ama şimdiii sevdimmm İYİKİ VARSINNN SEN ÇOK SEVİYORUMMM..BEN HİÇ HAKETMENDİMM BÖYLE UNUTULUŞUUU süperrr

_trkn_
11-05-10, 22:07
Tarkanın sesi en güzel bu şarkıda çıkmış, şarkının sözleride çok güzel olmuş.

dinledikçe daha çok seveceksiniz ;)

2 yıl aradan sonra muhteşem şarkılarla geri dönecek umarım.

Albümü heyecanla bekliyorum , hadi Tarkan hadi tam zamanı şimdi :4:

denizmavisi
11-05-10, 22:08
şarkının sözleri harika hiç diyeceğim yok keza intro da öyle ama genel anlamda bestesi çok da etki yaratacak gibi değil tabi dinledikçe daha çok sevilecektir ama ne bilim ben daha bomba bişey bekliyordum neyse diğer şarkılar mutlaka daha güzeldir en azından metamorfoz tarzından uzaklaşmış geldi bana daha çok touch parçasına benziyor

pınar
11-05-10, 22:09
bencede tam zamanı çok özlemişiz yaaa 5ten beri dinliyorummm:)

asd1234
11-05-10, 22:15
Beklemiyordum aslında,zira şarkıyı dershaneden çıktıktan sonra radyo frekanslarını gezerken tevafuken dinledim,önce 'ya bu ses Tarkan'ın ama şarkıyı niye bilmiyorum' dedim ama sonra yüzüme geniş bir gülümseme yayıldı :) Tarkan'ın bu şaşırtan hallerini seviyorum :)

Ben Kuzu kuzu gibi hareketli bir şarkı beklerken,Sevdanın son vuruşu beklemediğim yerden vurdu :) Bu şarkıyı diğerleriyle kıyaslamak istemiyorum,zaten diğerlerinden apayrı olmuş :) Slow desem slow değiill,hareketli desek değil.Anlatılamayacak bir şey olmuş ama çok güzel olmuş :) özellikle 'Ben hiç hak etmedim ki böyle unutuluşu' deyişi Tarkan'ın muhteşem :) Umarım diğer şarkılarda Tarkan'ın nağme yaptığı daha çok bölüm vardır. Sözlerin kalanı da gayet güzel ve bence Tarkan'ın ruh halini de yansıtıyor olabilir. (unutan taraf biz değiliz :D )

Çok hoşuma gitti bu şarkı, sanırım 'Ozz' nickli arkadaşın böyle bir yorumu vardı,ben de onun gibi düşünüyorum,şarkıda kendini hissettiren o keman,akustik,öyle yakışmış ki. o ritmlerin arasında şarkının bambaşka bir halini seziyoruz :) Dinlendikçe güzelleşmeye aday Sevdanın son vuruşu :)

İlk şoku atlatalım bakalım albümün kalanı nasıl olacak :) Ama işin kötü tarafı şimdi eskisinden 3-4 kat merakla diğer şarkıları bekliyorum :D

gülcan
11-05-10, 22:18
ben çok mutluyum
şarkı beklediğim gibi değil metamorfozdaki albüm şarkılarına onca eleştirilerden sonra daha oynak canlı bir şarkı bekliyodum kuzu kuzu dudu dudu gibi ama böyle bir şarkıyla karşımıza çıktı ayrı bir hoşluk şarkıyı çok sevdim..

piyasaya bir bakar mısınız şarkı sözlerine müziklere ve seslere! Tarkan döndü bir albüm geliyor şarkının sözleri o kadar güzel, derin ve anlamlıki... müzik desen çok kaliteli ses desen sahibi Tarkan ve yorum... salatanın üzerine dökülen tadı veren sos gibi hele o nakarat bölümündeki nağmeler ...

Sen aşkı çicek böcek güneş bulut sanmışsın

Mevsimlerine göre uyuyup uyanmışsın

Sen artık benden sonra sevemezsin yanmışsın...

qüccin
11-05-10, 22:19
şarkının sözleri çok güzel ben çok beğendim.. sadece ben değil benimle bırlıkte dınleyen herkez bayıldı şarkıya.. bu dönüş iyi oldu yahu :):10:

trkntrkn89
11-05-10, 22:26
bu şarkı bence efsane olcak biraz daha dinlenmesi lazım ben ilk dinlediğimde bişi anlamamıştım bu gün 20. falan dinleyişim süpper bi şarkı......

jetaime
11-05-10, 22:30
cok guzel bir sarki vallah cok sevindim
sozler mukkemel
muzik waouw

herman
11-05-10, 22:34
Ben öncelikle tarkana yeni albümüyle tekrar aramiza hos geldin diyorum.onun bu kötü günlerinde yanindayiz ne olusa olsun. Sarki süperr olmuş ...... Bence artik zirvedekiler insin gercek sahibi döndü..( harikasin tarkan) sevgiler herkeseeee......

Ferya
11-05-10, 22:38
Sarkinin sözlerini cook begendim,eh artik gözümüz aydi.Kulaga hos geliyor.

smh
11-05-10, 22:49
şarkının ara kısmında tarkan'nın nefes alıp verirken ki sesi süper =)

yiğit
12-05-10, 00:20
bayıldımmm...intro ayrı güzel...ve ''seni karanlıktaaa....'' die başlayan bölüm harikaaaaa...ve u daha başlangıç gibi...

jesusrock1985
12-05-10, 00:22
Gerçeği söylemek gerekirse tarkan dişinda kim söylerse söylesin hiç dinlemezdim fakat tarkan çok güzel yorumlamiş dinlettiriyo şarkiyi akiyo gidioo ama hit şarki olabilecek şarki değil 10 üzerinden 7 oda tarkanin mükkemmel sesi ve yorumu için..

eLiF
12-05-10, 00:25
sesini o kadar özledimki ne söylese dinlerim zaten :) ama sarkı güzel beğendim... fakat çıkıs sarkısı daha hareketli olmalı yaz da geldi kıpır kıpır bi sarkısı olmalı ben inanıyorum ki tarkanın albümünde böyle bi sarkı var.. Megastar geri döndü!! herkes sarkıyı konusuyo müthis (=

MEGASTARİX
12-05-10, 00:35
arkadaşlar bnce çıkış parçası bu değil asıl bomba albüm çıktığında patlayacak bnce bu albümdeki orta sıralardaki bi parça diye düşünüyorum metamorfozdaki gün gibi şarkısı gibi

cafer
12-05-10, 01:15
İlk defa bir şarkıyı ilk dinlediğimde bu kadae beğendim,muhteşem...!!!

scorpioness
12-05-10, 01:18
Ben çok beğendim bu şarkı üstünden yorum yapıp albümün tümüne vurursak oturmuş bir albüm ve yine sağlam bir alt yapı var gibi geldi.Aacayipsin albümünde olduğu gibi umarım müzik açısından aynı kalitede olur tüm şarkılar, hadi artık yürüyedur Tarkan! :20:

Hüli 82
12-05-10, 01:21
ben cok begendim cok farkli bir sey olmus:36:

schumaer
12-05-10, 01:28
arkadaşlar demet akalın twitterında yazdı,çıkış şarkısı bu diil diye..bu sadece nabız yoklamak için radyolara yollandı ve bu saate kadar paramparça etti heryeri ama HERYERİ...hiçbi şarkıcı bunu yapamazdı,k.bakmasınlar ama ajda ve sezen bile bu patlamanın 10 da birini yapamazdı siz düşünün,heryer tarkan şu anda

fatihvefatih
12-05-10, 01:30
arkadaşlar demet akalın twitterında yazdı,çıkış şarkısı bu diil diye..bu sadece nabız yoklamak için radyolara yollandı ve bu saate kadar paramparça etti heryeri ama HERYERİ...hiçbi şarkıcı bunu yapamazdı,k.bakmasınlar ama ajda ve sezen bile bu patlamanın 10 da birini yapamazdı siz düşünün,heryer tarkan şu anda

İnşallah yaaaa, çok mutlu olucam Tarkan satış rekorları kırarsa ;)))

**MegaStarkan**
12-05-10, 01:35
Bunun cevabini HiTT vermisti bi' sekilde... cikis demiyor, bir mozaik/puzzle olarak tanimlanabilicek gibi diyor - bizede bir parcayi verdiler oda Sevdanin son vurusu. TarkanColl yayinlamisti yaziyi:

Tarkan'ın önümüzdeki haftalarda müzik marketlerde yerini alacak ve gerçek bir mozaik olarak tanımlanabilecek yeni albümünün bir parçası "SEVDANIN SON VURUŞU".

fatihvefatih
12-05-10, 01:47
İnanamıyorum yaa albüm çıktı çıkacak şarkıları duymaya başladık!! Serdar Ortaç'ın yeni albümüde bugün çıkıyormuş, şimdi Megastarımızı Serdar Ortaç'la kıyaslayanlar gerçekleri görünce bakalım ne tepki verecekler, inşallah Megastarımız finişi uzak farkla bulacak ;))) 2011 yılında da Kral TV yönetiminden ve Müyap'tan 2010 yılında en çok satan albüm plaketini alırken onunla kıyaslanan sanatçıların halini görmek istiyorum, inşallah Yüce Yaradanın izniyle Tarkan açık ara önde geçecek finişi ;)))

fatihvefatih
12-05-10, 01:52
Arkadaşlar sat 17 den beri sürekli Tarkan'ın son şarkısını dinliyorum şimdi bi 10 dakika ara verdim ve süper fm de 2 şarkı dinledim ve yeniden Tarkan'ın son şarkısını dinledim ve gördümki bunlar şarkı markı değil Tarkan bambaşka yaaa ;)))

Yakisikli89
12-05-10, 11:19
Aradan bir gün'ün gecmesini bekleyip ... bakalim ertesi gün sarkiyi ayni heyecan'la dinleyebilecekmiyim diye bekledim.

Uyandigimda Tarkanin son sarkisini gene dinlemek istedim. Sarki'nin günden güne ne kadar güzellestigini, özellestigini anladim. Öyleki, ne kadar dinlersem dinliyeyim, sarkinin melodisini aklimda tutamiyorum, hep yeniden dinleyip ezberlemek istiyorum :-)

Tam not aldi benden. Sözler cok kuvvetli, ses zaaten mükemmel!

dudu
12-05-10, 11:31
Ritmi touch a benziyo bana öyle geldi tam Tarkana uygun bi şarkı dik çıkışlar falan tam onun tarzı ya bence güzel olmuş:)

yasinenessahin
12-05-10, 12:07
İnanamıyorum yaa albüm çıktı çıkacak şarkıları duymaya başladık!! Serdar Ortaç'ın yeni albümüde bugün çıkıyormuş, şimdi Megastarımızı Serdar Ortaç'la kıyaslayanlar gerçekleri görünce bakalım ne tepki verecekler, inşallah Megastarımız finişi uzak farkla bulacak ;))) 2011 yılında da Kral TV yönetiminden ve Müyap'tan 2010 yılında en çok satan albüm plaketini alırken onunla kıyaslanan sanatçıların halini görmek istiyorum, inşallah Yüce Yaradanın izniyle Tarkan açık ara önde geçecek finişi ;)))

serdar kim ? öyle birini tanımıyorum. siz tanıyor musunuz o arkadaşı ?

yasinenessahin
12-05-10, 12:25
şarkı çok tuhaf geldi bana. önce; har zamanki gibi beğenmedim. sonra yavaş yavaş beğeneceğimi düşünerek biraz hoşumA gitti. sözlerini beğenmeyip müziğini beğenmiştim sonra tersi oldu, daha sonra bi daha tersi :D kısacası ben de şarkı demlenmeye başladı. bu hisleri bana yaşatan Tarkan'a sonsuz teşekkürler. İş bilenin ...

leyla
12-05-10, 12:29
sarkiyi yuksek sesle aciyorum bittim sarkiya cok guzel.tam boyle bi sarki istiyordum kir zincirleri sarkisi gibi insani heyecanlandiriyo yerimde duramiyorum ucuyorum

pdrlütfiye
12-05-10, 12:38
hakikaten tarkan bambaşka bişey yaaa... sanırım bi insanın başına gelebilecek en güzel

şey... ah o yumuşak ses tonu yok mu? ne söylese yakışıyo... zaten şarkıya da diyecek

bişey ya da şarkıyı anlatabilecek kelimem yok.... herkes dinleyince anlamıştır diye

düşünüyorum.... :D

anakha26
12-05-10, 12:54
Son derece kalite kokuyor... Introyu her dinlediğimde bir film fragmanı izliyormuş havasına kapılıyorum.. İlk dinlediğimde nağmelere çok dikkat edememiştim. Dün gece ve bu sabah defalarca dinledim ve şarkının dinlendikçe oturduğunun farkına vardım.

Kısaca söylemek gerekirse, TARKAN biraz daha büyümüş arkadaşlar... Yıllar onu her geçen gün biraz daha olgunlaştırıyor ve bu şarkıdan da anlaşılacağı üzere şarkılarda tarkanla birlikte olgunlaşıyor... Gerek şarkı sözleri, gerek alt yapılar büyümüş resmen...

Kuzu kuzu veya dudu gibi şarkı bekleyen arkadaşlara seslenmek istiyorum... Bence artık bol dümbelekli, göbek havalı, alaturkalı şarkılar beklemeyin tarkandan... Yıllar geçti, olaylar geçti, zaman geçti ve TARKAN değişti arkadaşlar... Bundan sonra yeni dünya müziği soundlarının içinde TARKAN kokan nağmeler dinleyeceğiz.. ve aynı dün olduğu gibi, çok beklemediğimiz şarkılarla karşılaşıp şaşıracağız ve şarkılara daha çok bağlanacağız....

Bu albümün kapak resimde bile bir mesaj olduğunu düşünüyorum.. Sanki tarkan avuç içleriyle kulaklarını kapatıyor... "Konuşanı duymuyorum benim için asıl olan aşktır" dercesine..Ya da "siz ne derseniz deyin benim arkamda sevenlerimin sevgisi var" anlamında...
Ayrıca Metamorfoz şarkılarını başarısız değil; bu albüm şarkıları için bir altyapı, bir değişimin başlangıcı olarak nitelendiriyorum...

Tarkan büyüdükçe hayran kitlesi de büyüyor... Şarkılar büyüyür, kalite büyüyor... Tabiki Bunu farkını halen daha görmezden gelerek, hasetliklerinden Tarkanı eleştirmeye devam eden bilinçsiz medya insanları var. İstedikleri kadar eleştirsinler, yazsınlar çizsinler, dün sabahtan beri tüm Türkiyede yaşanan heyecanı görmezden gelsinler: BİZ ÇIKARAMAYIZ TARKANIN ATTIĞI KURŞUNU YÜREĞİMİZDEN...BİZ BİRİZ.. Her zaman onunla KALBİMİZ...BUGÜNE KADAR TARKANLA BİRLİKTEYDİK, ŞİMDİ DE TARKANLA BİRLİKTEYİZ...

xurush'nine
12-05-10, 13:07
daha hareketli bekliyodum yinede çoooookkk beğendim. kral tvde ortak yayına katılan tüm djler kesinlikle bu yazın şarkısı dediler:20:
Cansucugum,yureginde zincirler kirilir,firtinalar koparken nasil kipir kipir bir sarki okur ki? :15:
Deyelim okudu, duygusunu veremez ki sarkinin, kup kuru bir yorum cikar ortaya.. Ama nasil da icten yorumluyor bunu..

Hele bi kendimize gelelim,kipir kipir runhuna girelim de oyle okuruz daha hareketlilerini dimi? .. :)) :36:

eLiF
12-05-10, 14:39
dinledikçe dinliyorum sarkıyı.. ilk dinlediğimde öle vurucu bi etki yapmadı ..tipik Tarkan sarkısı :) ama simdi sesi sonuna kadar açtım kaç defa dinledim sayamıyorum.. bu duyguları yasatan mükemmel insana tesekkürler

fatihvefatih
12-05-10, 14:58
Son derece kalite kokuyor... Introyu her dinlediğimde bir film fragmanı izliyormuş havasına kapılıyorum.. İlk dinlediğimde nağmelere çok dikkat edememiştim. Dün gece ve bu sabah defalarca dinledim ve şarkının dinlendikçe oturduğunun farkına vardım.

Kısaca söylemek gerekirse, TARKAN biraz daha büyümüş arkadaşlar... Yıllar onu her geçen gün biraz daha olgunlaştırıyor ve bu şarkıdan da anlaşılacağı üzere şarkılarda tarkanla birlikte olgunlaşıyor... Gerek şarkı sözleri, gerek alt yapılar büyümüş resmen...

Kuzu kuzu veya dudu gibi şarkı bekleyen arkadaşlara seslenmek istiyorum... Bence artık bol dümbelekli, göbek havalı, alaturkalı şarkılar beklemeyin tarkandan... Yıllar geçti, olaylar geçti, zaman geçti ve TARKAN değişti arkadaşlar... Bundan sonra yeni dünya müziği soundlarının içinde TARKAN kokan nağmeler dinleyeceğiz.. ve aynı dün olduğu gibi, çok beklemediğimiz şarkılarla karşılaşıp şaşıracağız ve şarkılara daha çok bağlanacağız....

Bu albümün kapak resimde bile bir mesaj olduğunu düşünüyorum.. Sanki tarkan avuç içleriyle kulaklarını kapatıyor... "Konuşanı duymuyorum benim için asıl olan aşktır" dercesine..Ya da "siz ne derseniz deyin benim arkamda sevenlerimin sevgisi var" anlamında...
Ayrıca Metamorfoz şarkılarını başarısız değil; bu albüm şarkıları için bir altyapı, bir değişimin başlangıcı olarak nitelendiriyorum...

Tarkan büyüdükçe hayran kitlesi de büyüyor... Şarkılar büyüyür, kalite büyüyor... Tabiki Bunu farkını halen daha görmezden gelerek, hasetliklerinden Tarkanı eleştirmeye devam eden bilinçsiz medya insanları var. İstedikleri kadar eleştirsinler, yazsınlar çizsinler, dün sabahtan beri tüm Türkiyede yaşanan heyecanı görmezden gelsinler: BİZ ÇIKARAMAYIZ TARKANIN ATTIĞI KURŞUNU YÜREĞİMİZDEN...BİZ BİRİZ.. Her zaman onunla KALBİMİZ...BUGÜNE KADAR TARKANLA BİRLİKTEYDİK, ŞİMDİ DE TARKANLA BİRLİKTEYİZ...

Arkadaşım sen neymişsin böyle bravo doğrusu, o kadar güzel tespitlerde bulunmuşsun ki, kırk yıl düşümsem aklıma gelmezdi, Metamorfoz değişimin başlangıcıydı evet Metamorfoz'u şimdi çok daha iyi anlıyor ve seviyorum, evet dünya değişiyor ve Tarkan'da haliyle bu değişime diretmek yerine uyum sağlıyor hemde tam anlamıyla uyum sağlıyor. Birde Albüm Kapak resmiyle ilgili düşüncelerinede tam anlamıyla katılıyorum, evet siz ne derseniz deyin ben kulağımı tıkar işimi yaparım arkadaş!! İşte budur yaaa Megastar olmak adamın ruhunda varsa Tarkan ne yapsın!!

bounce
12-05-10, 15:00
şarkıyı 50 kez dinledim.benim için yeterli bi rakam fikir edinmek için. ama 70. dinleyişimde ne olur bilmem ama Ozan Çolakoğlu farkını görebiliyorum. çok güzel bi intro yazmış..vay be diyorsun güzel bişey olacak diye ama '' bu son saygı duruşu'' dan sonra şarkı sıkmaya başlıyor beni..keşke o introyu şarkı içinde en azından bir kez daha kullansalarmış..introyu çıkardığımızda şarkı çok sıradan hale geliyor..bu şarkı metamorfoz albümünden biraz iyi ama öncekilerine yaklaşamaz..şarkının sözleri iyi ama şu fikrimi bir kez daha savunuyorum..beste her zaman sözlerden daha iyi olmak zorunda ama sözler daha ön plana çıkmış...
son zamanlarda Tarkanın besteleri hep bu şekilde. hep aynı ritmle gidiyor. ''ben sen olamam'' mesela.
albümü merak ediyorum..ama daha iyi şarkıları olmalı yoksa çıkarmasın.o zaman da diyorum ki madem daha hareketli daha iyi şarkıların varsa neden bunu yayınladılar ki!!
lütfen Metamorfoz aslında güzel albümmüş demek istemiyorum ben.

ozgem__
12-05-10, 15:20
Yaptığı En başarılı Şarkılardan biri olmuşşş :))
çok güzell çok mükemmel çok ilginç olmuşş :))),
çokk çokkk beğendmm

fatihvefatih
12-05-10, 15:28
şarkıyı 50 kez dinledim.benim için yeterli bi rakam fikir edinmek için. ama 70. dinleyişimde ne olur bilmem ama Ozan Çolakoğlu farkını görebiliyorum. çok güzel bi intro yazmış..vay be diyorsun güzel bişey olacak diye ama '' bu son saygı duruşu'' dan sonra şarkı sıkmaya başlıyor beni..keşke o introyu şarkı içinde en azından bir kez daha kullansalarmış..introyu çıkardığımızda şarkı çok sıradan hale geliyor..bu şarkı metamorfoz albümünden biraz iyi ama öncekilerine yaklaşamaz..şarkının sözleri iyi ama şu fikrimi bir kez daha savunuyorum..beste her zaman sözlerden daha iyi olmak zorunda ama sözler daha ön plana çıkmış...
son zamanlarda Tarkanın besteleri hep bu şekilde. hep aynı ritmle gidiyor. ''ben sen olamam'' mesela.
albümü merak ediyorum..ama daha iyi şarkıları olmalı yoksa çıkarmasın.o zaman da diyorum ki madem daha hareketli daha iyi şarkıların varsa neden bunu yayınladılar ki!!
lütfen Metamorfoz aslında güzel albümmüş demek istemiyorum ben.

Ben en az 200 kere dinlemişimdir (dün 17 den gece 02:30'a kar sadece 3 saat ara verdim dinlemeye, ve bugün 2 saattir sürekli dinliyorum hesap yapmadım ama 200 rahat olmuştur sanırım ;)) Görüşlerinden sadece şu kısmına katılıyorum girişteki intro'yu şarkı içinde 1 kez daha keşke kullansaymış ve daha iyi bir şarkısı varsa neden bununla giriş yapmadı (twitter'da çıkış şarkısı bu değil diyorlar yaa onun için diyorum bunu) ama introyu şarkı içinde kulanmadı diye şarkı kötü olmuş demek çok yanlış bence şarkı süper ötesi ve inanıyorumki Tarkan'ın bu albümünde çok daha güzel şarkılar var, bu şarkı bahara giriş şarkısı Haziran gelsin asıl bomba hareketli şarkısıyla patlayacaktır buna eminim.

anakha26
12-05-10, 16:09
Arkadaşım sen neymişsin böyle bravo doğrusu, o kadar güzel tespitlerde bulunmuşsun ki, kırk yıl düşümsem aklıma gelmezdi, Metamorfoz değişimin başlangıcıydı evet Metamorfoz'u şimdi çok daha iyi anlıyor ve seviyorum, evet dünya değişiyor ve Tarkan'da haliyle bu değişime diretmek yerine uyum sağlıyor hemde tam anlamıyla uyum sağlıyor. Birde Albüm Kapak resmiyle ilgili düşüncelerinede tam anlamıyla katılıyorum, evet siz ne derseniz deyin ben kulağımı tıkar işimi yaparım arkadaş!! İşte budur yaaa Megastar olmak adamın ruhunda varsa Tarkan ne yapsın!!

Fatihçim ben de 29 yaşındayım. Yani Türkiyenin tek özel kanallı dönemini hatırlıyorum. İlk yılbaşı programının ilk "Kıl oldum abisi" dün gibi gözümün önünde... Ben Tarkanla çocukluktan çıkıp gençliğe adım attım. İlk aşkı "Selam ver"lerle, hiç vazgeçemeyeceğimi düşünüp "Asla vazgeçemem"lerle yaşadım. Ozamanın POP dergilerinde TARKAN var diye harçlıklarımdan biriktirdim.. Yedek pil olmadığında walkmanin pili gece bitmesin diye kasetleri elimle sardım :) Lisede kötü gelen sınav sonuçlarının sıkıntısını "Gül döktüm yollarına" , "Şeytan azapta"larla attım. Tarkan kliplerini ve konser görüntülerini VHS video kasetlere çekip tekrar tekrar hatim ettim. Savaş AY'a hep "senin hiç ÇİŞin gelmez mi" diye bağırmak istedim :) Dünya Müzik ödüllerinde sevinçten resmen ağladım... O küpe takıyor diye kulağımı deldirdim :) Mahallenin berberine TArkan Model saç kesmeyi ilk ben tarif ettim :)
Üniversite sınavının stresini "Kır zincirleri" ile kırdım. Tam "Delikanlı Çağlarımı" yani üniversite yıllarımı "Kuzu Kuzu" bitirdim... Nazan önceli Tarkan ile bir kez daha sevdim.. konserlerine saatler öncesinden gidip en önde sesim kısılana kadar şarkılara eşlik ettim.. Amerikadan bir selam yollasın diye tüm magazin programlarını takip ettim..
Beğenmeyenlere inat aylarca gümbür gümbür "Just like that" dinlettim... ve
Daha böyle binlerce örnek verebilirim. İşte gençliğimi Tarkanla böyle dolu dolu yaşamışken, hiç tanışmamış olsakta O'nu okadar iyi anlayabiliyorumki. Şöhreti yıllardır nasıl bu kadar iyi taşıyabildiğini, nasıl sorunlarla başa çıkabildiğini, sabredip susup sadece işine nasıl konstantre olabildiğini ve aynı zamanda ne kadar duygusal,kırılgan ve mütevazi olabildiğini o kadar iyi biliyorum ki yakınında olmadan... Şimdi Tarkan devri geçti diyenlere, yeni şarkılarını beğenmeyip tarkan düştü, unutuldu diyenlere o yüzden bu kadar tepkiliyim.. Çünkü ben Tarkanla dolu dolu geçirdiğim bu 18 yılı UNUTMADIM... Ve kendimi (Daha genç arkadaşlar gücenmesin ama )Tarkanın ilk çıkış yıllarına şahit olup bu 18 yıllık dönüşümünü gördüğüm için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum... O yüzden sanki müzik otoritesiymişim gibi yeni şarkıları kritik etmek istemiyorum...Öyle eleştiren arkadaşları okuyunca da üzülüyorum.. Tarkanın bunca yaşatmışlığını bir kenara atıp ta yeni şarkıların tınısını beğenmemezlik edemem...

İşte Sevdanın son vuruşunun daha ilk introsunu duyunca bütün bu yaşanmışlıklar geçti gözümün önünden... Dinledikçe daha da hassaslaşıyorum galiba :):) uzun oldu biraz :):):)

eskalen
12-05-10, 16:40
Bu sarki bence ortaligi isitmak icin....Tarkan kesinlikle albumunu patlatacak...Ve bu albumunde cok hareketli bomba sarkilarda muhakkak vardir...1 sarki ile cikip birakmaz...Bence bu sarki bir yem...Esas aksam yemegini daha sonra sunacak :) Bu arada intro bolumu muthis gercekten...Klasik muzik dinletisi gibi basliyor :) Keske o introyu aralara bir yerlere koyup devam ettirseymis dedim ben de...

pdrlütfiye
12-05-10, 17:07
ya insanın her defasında yorum yapası geliyor. çünkü ben şarkıyı her zamanki gibi dinleye dinleye daha da daha da sevdim. kapatasım da yok hiç. dinlemekten kendimi alamıyorum... içim yine kıpır kıpır...

schumaer
12-05-10, 17:08
bu şarkı çıkış şarkısı diil 50 kere geçti twettirda,radyocular falanda dedi çıkış şarkısı diil diye,gazetelerde de yazdı,nabız yoklamak için biraz aşkı hatırlatmak için,asıl bomba ozan çolakoğlu,sezen aksu bestesi,sezen aksu sözü bir şarkıymış,onla çıkış yapıcak twitterda gördüm

Solist
12-05-10, 17:16
5 kere dinle 1-2 saat arayla ondan sonra hasta olursun daha cok sarkiya:))))

fatihvefatih
12-05-10, 17:30
Fatihçim ben de 29 yaşındayım. Yani Türkiyenin tek özel kanallı dönemini hatırlıyorum. İlk yılbaşı programının ilk "Kıl oldum abisi" dün gibi gözümün önünde... Ben Tarkanla çocukluktan çıkıp gençliğe adım attım. İlk aşkı "Selam ver"lerle, hiç vazgeçemeyeceğimi düşünüp "Asla vazgeçemem"lerle yaşadım. Ozamanın POP dergilerinde TARKAN var diye harçlıklarımdan biriktirdim.. Yedek pil olmadığında walkmanin pili gece bitmesin diye kasetleri elimle sardım :) Lisede kötü gelen sınav sonuçlarının sıkıntısını "Gül döktüm yollarına" , "Şeytan azapta"larla attım. Tarkan kliplerini ve konser görüntülerini VHS video kasetlere çekip tekrar tekrar hatim ettim. Savaş AY'a hep "senin hiç ÇİŞin gelmez mi" diye bağırmak istedim :) Dünya Müzik ödüllerinde sevinçten resmen ağladım... O küpe takıyor diye kulağımı deldirdim :) Mahallenin berberine TArkan Model saç kesmeyi ilk ben tarif ettim :)
Üniversite sınavının stresini "Kır zincirleri" ile kırdım. Tam "Delikanlı Çağlarımı" yani üniversite yıllarımı "Kuzu Kuzu" bitirdim... Nazan önceli Tarkan ile bir kez daha sevdim.. konserlerine saatler öncesinden gidip en önde sesim kısılana kadar şarkılara eşlik ettim.. Amerikadan bir selam yollasın diye tüm magazin programlarını takip ettim..
Beğenmeyenlere inat aylarca gümbür gümbür "Just like that" dinlettim... ve
Daha böyle binlerce örnek verebilirim. İşte gençliğimi Tarkanla böyle dolu dolu yaşamışken, hiç tanışmamış olsakta O'nu okadar iyi anlayabiliyorumki. Şöhreti yıllardır nasıl bu kadar iyi taşıyabildiğini, nasıl sorunlarla başa çıkabildiğini, sabredip susup sadece işine nasıl konstantre olabildiğini ve aynı zamanda ne kadar duygusal,kırılgan ve mütevazi olabildiğini o kadar iyi biliyorum ki yakınında olmadan... Şimdi Tarkan devri geçti diyenlere, yeni şarkılarını beğenmeyip tarkan düştü, unutuldu diyenlere o yüzden bu kadar tepkiliyim.. Çünkü ben Tarkanla dolu dolu geçirdiğim bu 18 yılı UNUTMADIM... Ve kendimi (Daha genç arkadaşlar gücenmesin ama )Tarkanın ilk çıkış yıllarına şahit olup bu 18 yıllık dönüşümünü gördüğüm için kendimi çok ama çok şanslı hissediyorum... O yüzden sanki müzik otoritesiymişim gibi yeni şarkıları kritik etmek istemiyorum...Öyle eleştiren arkadaşları okuyunca da üzülüyorum.. Tarkanın bunca yaşatmışlığını bir kenara atıp ta yeni şarkıların tınısını beğenmemezlik edemem...

İşte Sevdanın son vuruşunun daha ilk introsunu duyunca bütün bu yaşanmışlıklar geçti gözümün önünden... Dinledikçe daha da hassaslaşıyorum galiba :):) uzun oldu biraz :):):)

Yine beni mest ettin diyebilirim, ellerine sağlık duygularını çok güzel ifade etmişsin. Bende seninle aynı duyguları yaşadım, hayatımın Tarkan yokken olan kısmını hiç hatırlamıyorum bile. Evet Tarkan nerelerden nerelere geldi, bu değişime bende an ve an şahit olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum. Evet Tarkan çok alıngan, kırılgan ama bir o kadarda güçlü bir yüreğe sahip, neleri atlatmadıki.. Benimde üzüldüğüm bazı noktalar var elbetteki, Tarkan gibi bir stardan başka bir tane daha yok şu koca ülkede dile kolay 72 milyonda bir tane çıkarmışız Tarkan gibi bir Dünya Starı!! Neden bu adamı çekemiyor bizim insanımız ve basın gayet iyi biliyorum bunun sebebini, maalesef bizim insanımızın kalbine işlemiş hasetlik, inat edicek ya aa olmamış diyecek ya, sırf inattan ve çekememezlikten başka birşeyden değil, kalpleri kötü bunların kalpleri!! Her zaman söylerim Tarkan Amerika ya da Avrupalı olsaydı, yani daha açıkça ifade etmek gerekirse, ana-babası amerika'lı veya avrupalı olsaydı ve Tarkan'da müzik hayatını oralarda sürdürseydi inanın onu eleştiren züppeler şimdilerde ağzından salyalar akarak Tarkan'ı öven cümleler düzerler, Tarkan derler başka birşey demezlerdi!! Bizim insanımız maalesef böyle, eğer avrupalıysa tamamdır, avrupalı yaparsa en iyisini yapar, yoook eğer Türk'se amaaaan bunun yaptığıda nedirki der onu küçümser, yazık be çok yazık!! Ne çabuk unuttular, Oynama Şıkıdım'lı, Şımarık'lı, Kuzu Kuzu'lu, Dudu Dudu'lu dönemleri tüm dünya çalkalanmıştı beee!! Allah'ıma şükürler olsunki Tarkan'ı dünya gözüyle gördüm, onun müzikleri, danslarıyla hayatımı dolu dolu yaşadım, Tarkan'ı sevmeyenler elbette olacaktır ama ona saldıranlara yazıklar olsun beee, onu anlayamayanlara yazıklar olsun beee. Tarkan iyiki varsın, iyiki.. Seni çok seviyoruz, mezara kadar değil ahirettede yanında olmak istiiyoruz!! Bildiğin yoldan şaşma lütfen, bizler daima seninleyiz!!

denizmavisi
12-05-10, 18:05
parçanın introsu ve
Seni karanlıklara bırakmak istemezdim
Anılarımı solmuş çiçekle süslemezdim
Ben hiç hak etmedim ki böyle unutuluşu
kısmı harika ama diğer kısımlar sıradan bence, tabi ses Tarkanın olunca her türlü dinlenir o ayrı inşallah diğer parçalar bombadır merakla albümü beklicez artık

patriot_214
12-05-10, 18:47
Cok super bir sharki ) Beklentilerimi dogrultdu

Bamboo
12-05-10, 19:15
aradaşımızında dediği gibi intro bi şahaser.. sanki 200 milyon dolara çekilmiş herkezin sabırıszlık beklediği bi filmin fragman müziği gibi olmuş.. gerçekten tam bi şahaser çıkarmışlar aysel-tarkan-ozan üçlüsü.. ve bence bununla asla sınırlı kalmayacaktır.. tarkan tek şarkılık bi basit bi şarkıcı değil ve bu şarkı sadece açılış.. yakında film serisi gibi devamında göreceğiz.. sadece birazcık sabır..

fatihvefatih
12-05-10, 19:20
aradaşımızında dediği gibi intro bi şahaser.. sanki 200 milyon dolara çekilmiş herkezin sabırıszlık beklediği bi filmin fragman müziği gibi olmuş.. gerçekten tam bi şahaser çıkarmışlar aysel-tarkan-ozan üçlüsü.. ve bence bununla asla sınırlı kalmayacaktır.. tarkan tek şarkılık bi basit bi şarkıcı değil ve bu şarkı sadece açılış.. yakında film serisi gibi devamında göreceğiz.. sadece birazcık sabır..

Aynen öyle, şarkı beni öyle bir havaya soktuki yerimde duramıyorum, aşık olmak istiyorum ve şimdi kendimi sokaklara atıyorum, ya kısmet ;))))

The One
12-05-10, 20:34
Gerçekten beğendim... Metamorfozdan sonra ilaç gibi geldi bu şarkı

jetaime
12-05-10, 23:24
offf hic bitmiyo
bu gun belki 100 kere dinledim
ve hala cok seviyorum bu sarki
ve ... hic bitmecek

Buzlukahve
13-05-10, 00:41
12 saatir hiç durmaksızın dinliyorum ne ilginç:D çok güzel mi derseniz orası tartışılır ama güzel,, samimi duygularımla yazıyorum tarkan ne söylerse söylesin ister elektronik muzik ister alaturka farketmez onun her çıkardıgı albümü gidip müzik marketten hem cd'sini hemde kaset'ini alırım her albümdede bu böyle oldu bundan sonrada böyle olucak bu arada tavsiyem herkese d&r dan alın ki türkiye satış ortalamasını orası açıklıyor magazinde

fatihvefatih
13-05-10, 00:55
Evet lütfen herkes D&R den alsın albümü!! Tarkan için buna özen göstermeliyiz, onu zirvede görmek istiyorsak bunu yapmalıyız, zor olmasa gerek!!

sinanodak
13-05-10, 02:21
İlk dinlediğimde hoşuma giden ve benimsediğim bir kaç şarkıda bir tanesi.Sanırım güzel olmasına şaşırmadım sonuçta yorumcu Tarkan.Şaşırmamak gerek...

leyla
13-05-10, 11:28
sarki her turlu duyguyu yasatiyo,bazen yerimde duramiyorum bazen aglamak istiyorum ben cok sevdim bu sarkiyi

haluk seki
13-05-10, 12:09
şarkıya resmen bittim özlelikle nakarat a bayıldım
şarkı ve aranje çok güzeldi..
tarkanın ortaya çıkması iyi oldu bazı sanatçıların bi yerleri tavan yapmıştı..
tarkan albüm yapmayacak sandılar kenidlerini tarkanın yerine koydular (m.... b..) (d.... a...)

tarkan_mania
13-05-10, 12:13
çok farkı , çok güzel olmuşş..
Bu yaz heryerde Tarkan duymak güzeL oLacak (:
:10:
çok beğendim..
Tarkanıma zaten böylesi yakışır , herzmn farklı ve orjinal olmak... :41:
Tarkanımm sen bitanesinnn :29:

redjingle
14-05-10, 10:42
1-Bu şarkı bir çıkış şarkısı değildir inşallah....Ama çıkış şarkısı değilse neden ilk bunu dinletiyorlar ? Acaba bir taktik mi, ilk önce "ay" ı gösterelim ki, "güneşi" i gördüğünüzde daha da etkilenesiniz..gibi bir taktik olabilir mi :)) inşallah öyle bir şeydir, yoksa başka açıklama göremiyorum. Aksi taktirde bu çıkış şarkısı demektir çünkü. Oysa çıkış şarkısından enerji fışkırmalı, dinamizm olmalı, o heyecanı, o ruhu, o dinamizmi gerçekten hissetmelisin. Bu şarkıda bir çıkış şarkısı heyecanı yok. Albüm içindeki herhangi bir şarkı havası var en fazla...

2-Eğer çıkış şarkısı buysa, albümdeki diğer şarkılar önemli. Tarkan bu sonuçta bütün albümde öyle güzel öyle tatlı şarkılar olur ki, çıkış şarkısının ne olduğunun hiç önemi olmaz, albüm çıktıktan sonra görücez...

3-Bu şarkının benim sevdiğim yanı şu oldu, sıradan bir nakaratı yok...Benim çok klişe bulduğum bişey var, nakarat kısımlarında bağırmaya başlıyolar, sesi yükseltiyolar genelde şarkılarda, hani sakin sakin söyledik, şimdi bağıralım nakaratta da nakaratın hakkını verelim gibi düşünüyolar sanki, daha etkileyici olsun diye. Ama bund öyle bişey yok, ben bunu sevdim.

haluk seki
14-05-10, 12:04
1-Bu şarkı bir çıkış şarkısı değildir inşallah....Ama çıkış şarkısı değilse neden ilk bunu dinletiyorlar ? Acaba bir taktik mi, ilk önce "ay" ı gösterelim ki, "güneşi" i gördüğünüzde daha da etkilenesiniz..gibi bir taktik olabilir mi :)) inşallah öyle bir şeydir, yoksa başka açıklama göremiyorum. Aksi taktirde bu çıkış şarkısı demektir çünkü. Oysa çıkış şarkısından enerji fışkırmalı, dinamizm olmalı, o heyecanı, o ruhu, o dinamizmi gerçekten hissetmelisin. Bu şarkıda bir çıkış şarkısı heyecanı yok. Albüm içindeki herhangi bir şarkı havası var en fazla...

2-Eğer çıkış şarkısı buysa, albümdeki diğer şarkılar önemli. Tarkan bu sonuçta bütün albümde öyle güzel öyle tatlı şarkılar olur ki, çıkış şarkısının ne olduğunun hiç önemi olmaz, albüm çıktıktan sonra görücez...

3-Bu şarkının benim sevdiğim yanı şu oldu, sıradan bir nakaratı yok...Benim çok klişe bulduğum bişey var, nakarat kısımlarında bağırmaya başlıyolar, sesi yükseltiyolar genelde şarkılarda, hani sakin sakin söyledik, şimdi bağıralım nakaratta da nakaratın hakkını verelim gibi düşünüyolar sanki, daha etkileyici olsun diye. Ama bund öyle bişey yok, ben bunu sevdim.

tarkan tıpkı benim kafadn oyüzden tarkanı seviyorum sağ gösterip sol vuruyor. başka bi şarkı ile çıkış yapacak :1:

messut19
16-05-10, 17:41
Ben beğendim ilk dinlediğinde öylesine bir parça gibi geliyor ama sonra sürekli dinleme isteği uyandırıyor:)

engobay
16-05-10, 19:23
tarkan hep kendiside derdi zaten...benim şarkılarım demlendikçe güzelleşir diye..aynen öyle zamanla güzelleşiyor..demleniyor..dinledikçe içime daha çok siniyor..

meetee55
26-07-10, 01:46
arkiler bana yardımcı olurmusunuz bende dinliyeyim lütfennn

fatihvefatih
26-07-10, 01:53
arkiler bana yardımcı olurmusunuz bende dinliyeyim lütfennn

sen yanlış anladın sanırım sevdanın son vuruşundan bahsediliyor :))

DaLy
26-07-10, 03:00
Yahu bende yeni şarkı çıktı sandım..ilk 6 sayfada şarkıyı aradım sonra jeton düştü..=)

Neyse yineliyim;Sevdanın son vuruşu özlenen Tarkan'ın geri dönüşünün göstergesi..