PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğa Derneği

tarkaseksüel
02-05-10, 13:31
Değerli Destekçimiz,

Hasankeyf'in UNESCO Dünya Mirası ilan edilmesi ve Ilısu baraj projesinin durdurulması için başlattığımız kampanyaya imza atarak Hasankeyf'in yaşamasına destek oldunuz.

Attığınız imzalar etkili oldu. Ilısu baraj projesine finansal destek veren Avrupalı ülkeler projeden çekildi ve baraj inşaatı durdu. Ancak Hasankeyf'in yaşaması için yürüttüğümüz mücadele bitmedi. Geçtiğimiz günlerde, Avrupalı ülkelerin verdiği finansmanın bir kısmını sağlamak üzere iki özel Türk bankası devreye girdi: Garanti Bankası ve Akbank.

Türkiye'nin en "çevreci" bankası olarak bilinen Garanti Bankası ve "kültürel sorumluluk çalışmaları" ile tanınan Akbank'ın bu kararı kabul edilemez. Bankaların, bu tarihi yanlışın içine daha fazla sürüklenmelerine engel olabiliriz. Bankaları durdurarak, Hasankeyf'i yaşatabiliriz.

Bu nedenle, imza kampanyamızın metnini güncelledik. Hasankeyf'in yok olmasına izin vermeyen ve Ilısu baraj projesi ile tüm ilişkisini kesen Avrupa ülkelerini kampanya metninden çıkardık. Onların yerine, Ilısu Barajı'nın yeni büyük destekçileri Garanti Bankası ve Akbank'ı ekledik. Metnin tamamı için >>

#
Eğer bu güncelleme nedeniyle kampanya imzacıları arasından adınızın "çıkarılmasını" istiyorsanız lütfen buraya tıklayınız.
#

Eğer imzalarınızın Garanti Bankası ve Akbank'a da ulaştırılmasını ve gelişmeler hakkında düzenli bilgi almayı istiyorsanız, herhangi bir şey yapmanız gerekmemektedir.

Hasankeyf'in yaşamasına verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

Doğa Derneği
www.dogadernegi.org

tarkaseksüel
02-05-10, 13:32
doğa derneğineden bana gelen bir e posta

jetaime
02-05-10, 14:51
bende aynisi geldi bir kac gun once

start_the_fire
02-05-10, 14:54
hım bakalım göreceğiz arkadaslar umarım ama bana daha gelmedi benim ayarlarda bir sorun olmalı

simgem__
02-05-10, 19:01
banada geldi bu e-posta...

trknmania
02-05-10, 19:53
sağolasın canerr:)) bana da geldi aynısı:)))attığımız imzaların amacına ulaşması ne güzel...:))

sally
02-05-10, 21:57
Aynisi bana da geldi yine de tskler

xurush'nine
03-05-10, 01:55
Cocuklar bana kizmayin, ama son olaylardan sonra bu doga dernegine qicik oluyorum..
Bilmiyorum,kiziyorum iste...

fatihvefatih
03-05-10, 02:08
Cocuklar bana kizmayin, ama son olaylardan sonra bu doga dernegine qicik oluyorum..
Bilmiyorum,kiziyorum iste...

Sanırım sende benim gibi düşünüyorsun, bende Tarkan'ın siyasi işlere karışmamasını, siyasi veya doğaya dair şarkılar yapmamasını sadece aşka dair şarkılar yapmasını istiyorum. Ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim Hasankeyf gibi tarihi bir dokuyu yok edenlere karşı iyi bir savaş yürüttü Tarkan, yapabileceğini yaptı bundan sonrası hükümete kaldı, yazıktır yok etmeyin Hasankeyfi yüzyıllarca yıllık tarihi yapıya nasıl kıyarlar anlmıyorum bu konuda hükümete çok kızgınım çoooooookkk!! :14: :14: :14:

xurush'nine
03-05-10, 14:22
Sanırım sende benim gibi düşünüyorsun, bende Tarkan'ın siyasi işlere karışmamasını, siyasi veya doğaya dair şarkılar yapmamasını sadece aşka dair şarkılar yapmasını istiyorum. Ama şunuda belirtmeden geçemeyeceğim Hasankeyf gibi tarihi bir dokuyu yok edenlere karşı iyi bir savaş yürüttü Tarkan, yapabileceğini yaptı bundan sonrası hükümete kaldı, yazıktır yok etmeyin Hasankeyfi yüzyıllarca yıllık tarihi yapıya nasıl kıyarlar anlmıyorum bu konuda hükümete çok kızgınım çoooooookkk!! :14: :14: :14:

Arkadasim, senle asagi yukari ayni dusunceleri paylasiyoruz..
Ben kahramanima ciddi ciddi cekil kenarda dur,sana ne dunyadan, baticaksa batsin demem, deyemem, cunki kendim boyle ruha sahip degilim. Ve zaten kenarda dursaydi, o zaman benim kahramanim olmazdi..
Ben de cesaretinden dolayi onu alkisliyorum,ve bundandir ki hep yanindayim.. Bu baska bi konu..

Ama hatirliyorsundur belki, foruma yeni katildigimda bi konu acmisdim.."Tarkan'a mektup:Aman gozunu seveyim bulasma .." diye. O mektubu daha 2009 yazi Hasankeyif sorunu ilk ciktiginda yazmisdim ona.. Belki ulasmadi diye bi de burda koymusdum..
Dusunduklerimi sadece hissettiklerimden yola koyularak yazmamisdim..Belki bir az uzundu..Ama amacim Tarkan'i uyarmakti..Tabii ki de en iyisini kendisi bilir.Muhakkak O daha tecrubelidir.Fakat kucucuk dunyamda bazi onemli tecrubeler edindim.. Tarkan hayatin bu alanina daha yeni adim atiyordu..Bu yonde ben ondan tecrubeliydim..Kesinlikle birilerine hava atmak icin degil de bana inansin diye detaylara girmisdim..

Cikip ta boyle boyle dersen, sana ne biliyorsun demezler mi?Ama ben gercekten 6 yil kadar o islerin icindeydim.. Bu yillarin tecrubesiyle, duyanin neresinde olursak olalim sistemlerde bazi yazilamyan kurallar var ve bu bin yil oncesinden uc asagi bes yukari bolye devam ediyor,- kanaatina varmisdim..
Mantik olarak caninin yanicagini biliyordum.Cok goz onunde olan bi hayran degilim ama ben de sizler kadar onu cok seviyorum.. Kiyamamistim ona..

O bildigini yapti..Ama bu isden fazla kar etmedik..Cunki bir cok insan gozunu karartip desteklemedi kahramanimi..
Canini acittilar..Canimizi acittilar..
Hala canim yaniyor..Ve malesef elimden bir sey gelmiyor.. Kahr oluyorum.. Belki de bundan doga derneyine kiziyorum.. Gaza getirdiler , acele etti..
Dusunuyorum ki olaylara farkli tarzada yanasa bilirdi, direk degil de bir az dolayi yolla..

Bazen cocuklar (ikizler) forumda soyluyor ya, Tarkan stratejik davransin..Iste bu yonde bir az stratejik davranmasi lazimdi.. Belki daha az cani yanardi, daha az canimiz yanardi.. Karyeri de bu kadar etkilenmezdi boylece..
Yoksa her seyini feda edip, disinle tirnaginla kazandigin karizmani yerle bir edip, dunyayi kurtaricagam diye fedailik yaparsan, bu kahramanligin tadi kalmaz ki.. Simdi de gel sil basdan yaz.. Neyse, gecmis olsun hepimize, kolay gelsin kahramanima.Yapicak bir sey yok artik. Basa gelen cekilir..Umarim bu hem ona, hem de bizlere bir ders olur..

P.S. Kahramanlik icin sartlar musait olmali, arena genis olmali arkadasim..Yoksa bugune bugun Koroglu kalkip gele Tarkan'in "yagi"lariyla bas edemez, koseye sikishir..Ferhat uyansa onundeki kayalari yarip gecemez.. Mutlaka "strateji dersi" almalari sart.. :)

fatihvefatih
03-05-10, 15:14
Arkadasim, senle asagi yukari ayni dusunceleri paylasiyoruz..
Ben kahramanima ciddi ciddi cekil kenarda dur,sana ne dunyadan, baticaksa batsin demem, deyemem, cunki kendim boyle ruha sahip degilim. Ve zaten kenarda dursaydi, o zaman benim kahramanim olmazdi..
Ben de cesaretinden dolayi onu alkisliyorum,ve bundandir ki hep yanindayim.. Bu baska bi konu..

Ama hatirliyorsundur belki, foruma yeni katildigimda bi konu acmisdim.."Tarkan'a mektup:Aman gozunu seveyim bulasma .." diye. O mektubu daha 2009 yazi Hasankeyif sorunu ilk ciktiginda yazmisdim ona.. Belki ulasmadi diye bi de burda koymusdum..
Dusunduklerimi sadece hissettiklerimden yola koyularak yazmamisdim..Belki bir az uzundu..Ama amacim Tarkan'i uyarmakti..Tabii ki de en iyisini kendisi bilir.Muhakkak O daha tecrubelidir.Fakat kucucuk dunyamda bazi onemli tecrubeler edindim.. Tarkan hayatin bu alanina daha yeni adim atiyordu..Bu yonde ben ondan tecrubeliydim..Kesinlikle birilerine hava atmak icin degil de bana inansin diye detaylara girmisdim..

Cikip ta boyle boyle dersen, sana ne biliyorsun demezler mi?Ama ben gercekten 6 yil kadar o islerin icindeydim.. Bu yillarin tecrubesiyle, duyanin neresinde olursak olalim sistemlerde bazi yazilamyan kurallar var ve bu bin yil oncesinden uc asagi bes yukari bolye devam ediyor,- kanaatina varmisdim..
Mantik olarak caninin yanicagini biliyordum.Cok goz onunde olan bi hayran degilim ama ben de sizler kadar onu cok seviyorum.. Kiyamamistim ona..

O bildigini yapti..Ama bu isden fazla kar etmedik..Cunki bir cok insan gozunu karartip desteklemedi kahramanimi..
Canini acittilar..Canimizi acittilar..
Hala canim yaniyor..Ve malesef elimden bir sey gelmiyor.. Kahr oluyorum.. Belki de bundan doga derneyine kiziyorum.. Gaza getirdiler , acele etti..
Dusunuyorum ki olaylara farkli tarzada yanasa bilirdi, direk degil de bir az dolayi yolla..

Bazen cocuklar (ikizler) forumda soyluyor ya, Tarkan stratejik davransin..Iste bu yonde bir az stratejik davranmasi lazimdi.. Belki daha az cani yanardi, daha az canimiz yanardi.. Karyeri de bu kadar etkilenmezdi boylece..
Yoksa her seyini feda edip, disinle tirnaginla kazandigin karizmani yerle bir edip, dunyayi kurtaricagam diye fedailik yaparsan, bu kahramanligin tadi kalmaz ki.. Simdi de gel sil basdan yaz.. Neyse, gecmis olsun hepimize, kolay gelsin kahramanima.Yapicak bir sey yok artik. Basa gelen cekilir..Umarim bu hem ona, hem de bizlere bir ders olur..

P.S. Kahramanlik icin sartlar musait olmali, arena genis olmali arkadasim..Yoksa bugune bugun Koroglu kalkip gele Tarkan'in "yagi"lariyla bas edemez, koseye sikishir..Ferhat uyansa onundeki kayalari yarip gecemez.. Mutlaka "strateji dersi" almalari sart.. :)

Yorumlarına tamamiyle katılıyorum, Tarkan'ın bundan sonra atacağı her adımda 2 kere düşünmesi gerekiyor, burası Türkiye hükümette kim varsa onun borusu öter!! Sen bir yere kadar uyarılarını yaparsın (fazla üstüne gitmeden, akıllıca) baktın olmuyor üstelemene gerek yok bence!!

xurush'nine
03-05-10, 21:25
.. bir yere kadar uyarılarını yaparsın (fazla üstüne gitmeden, akıllıca) baktın olmuyor üstelemene gerek yok bence!!

Bilmiyorum Fatih, kafam karma karisik..Ok yaydan cikdi bi kere.Bu zamandan sonra da geri adim atarsa baska tur yorumlana bilir.. Biliyorsun insanlik halimizi yani..
Ustelemek gibi degil de, bence bi sekilde devam etmesi gerekiyor..Ama seninde dedigin gibi daha bir taktik, daha bir stratejik adimlarla.. Karyerini, isini,sanatini,psikolojisini daha az etkiliyecek sekilde..
Ezberbozanlik varmis bi tanemizin kaderinde..Bu oyle kolay bir is degil..
Bize de elimizden geldigince ona dua etmek, onu sevdigimizi,yaninda oldugumuzu belli etmekle moral vermek duser.. Baska ne gelir ki elden?!
Tanri zorluklarini kolay,yolunu acik etsin!