PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İran'lı gençler tarkan dinliyor !

ece**
20-04-10, 12:44
İran'da Gençler Tarkan'ı, 40 Yaş Üstü İse İbrahim Tatlıses'i Dinliyor

Türkiye'ye Nevruz Bayramı Tatiline Gelen İranlı Turistlerin Müzik Tercihleri de Ön Plana Çıkıyor. Genç Kuşak İranlılar Tarkan'ı, 40 Yaş Üstü İse İbrahim Tatlıses'i Dinliyor.

Türkiye'ye Nevruz Bayramı tatiline gelen İranlı turistlerin müzik tercihleri de ön plana çıkıyor. Genç kuşak İranlılar Tarkan'ı, 40 yaş üstü ise İbrahim Tatlıses'i dinliyor.

Rusların gözdesi olan pop müzik sanatçısı Tarkan'a, İranlı gençler de hayran. Pamfilya Turizm Seyahat Acentesi Farsça Turist Rehberi Meryem Emadi, Türk pop müzik sanatçıları Tarkan ve Mustafa Sandal'ın İranlı gençler arasında dinlenen sanatçılar arasında olduğunu söyledi.

Meryem Emadi, orta yaş Farslıların ise İbrahim Tatlıses'in eski şarkılarını dinlediğini ifade etti. İranlıların, Türk televizyon kanalları ve müzik programlarını yakından takip ettiğine dikkat çeken Emadi, İran Azerilerinin ise genelde Aşık Veysel, Sebahat Akkiraz ve kahramanlık türkülerini dinlediğini belirtti.

Emadi, "Tarkan ve Mustafa Sandal İranlı pop müzik tutkunu gençlerin gözde starı. Gençler, Tarkan'ın dansını çok beğeniyor. Orta yaş grubunun tek dinlediği ses İbrahim Tatlıses. Sesini çok seven hayranları Nevruz Bayramı tatili için gelenlere Tatlıses, Tarkan ve Sandal'ın albümlerini sipariş ediyor. İran'ın müzik, şiir, edebiyat ve sinema dili çok kuvvetli. Fars sineması dünyada iddialı." diye konuştu.

Farsça turist rehberi İsmail Sadi ise İran halkının dünyada kendisine en yakın gördüğü devletin Türkiye olduğunu söyledi. İranlıların İstanbul, Nevşehir, Konya, Denizli ve Antalya illerini çok sevdiğini belirten Sadi, orta kuşağın İstanbul'a, gençlerin ise Antalya'ya geldiğini söyledi. Sadi; Tarkan, Mustafa Sandal, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Zülfü Livaneli, Naşide Göktürk ve Nalan gibi sanatçıların İranlı gençler tarafından dinlendiğini ifade etti.

Fatih arkadaşımızın isteği üzerine açtım konuyu ...tamam mıdır fatih ? :) :21:

http://www.sondakika.com/haber-iran-da-gencler-tarkan-i-40-yas-ustu-ise-ibrahim-1967510/

twilight
20-04-10, 13:43
:) İranlılar müzikten anlamaz diyenler biraz halt etmis,ama 100 de 50,hakli...Baksana adamlar Mustafa Sandal dinliyormus :) Mustafa Sandal da çok büyük bir starımz ya :)) vah vah,ondan sonra stres atmak icin Tarkan mi dinliyorlar?Yaslilar neden İbrahim Tatlises dinliyor?Onlar da Tarkan dinlesin...Buradan Tüm İranlı arkadaşlarımıza önerelim...Mustafa Sandal ve İbrahim Tatlises star degil!Tarkan star!

fatihvefatih
20-04-10, 13:52
İran'da Gençler Tarkan'ı, 40 Yaş Üstü İse İbrahim Tatlıses'i Dinliyor

Türkiye'ye Nevruz Bayramı Tatiline Gelen İranlı Turistlerin Müzik Tercihleri de Ön Plana Çıkıyor. Genç Kuşak İranlılar Tarkan'ı, 40 Yaş Üstü İse İbrahim Tatlıses'i Dinliyor.

Türkiye'ye Nevruz Bayramı tatiline gelen İranlı turistlerin müzik tercihleri de ön plana çıkıyor. Genç kuşak İranlılar Tarkan'ı, 40 yaş üstü ise İbrahim Tatlıses'i dinliyor.

Rusların gözdesi olan pop müzik sanatçısı Tarkan'a, İranlı gençler de hayran. Pamfilya Turizm Seyahat Acentesi Farsça Turist Rehberi Meryem Emadi, Türk pop müzik sanatçıları Tarkan ve Mustafa Sandal'ın İranlı gençler arasında dinlenen sanatçılar arasında olduğunu söyledi.

Meryem Emadi, orta yaş Farslıların ise İbrahim Tatlıses'in eski şarkılarını dinlediğini ifade etti. İranlıların, Türk televizyon kanalları ve müzik programlarını yakından takip ettiğine dikkat çeken Emadi, İran Azerilerinin ise genelde Aşık Veysel, Sebahat Akkiraz ve kahramanlık türkülerini dinlediğini belirtti.

Emadi, "Tarkan ve Mustafa Sandal İranlı pop müzik tutkunu gençlerin gözde starı. Gençler, Tarkan'ın dansını çok beğeniyor. Orta yaş grubunun tek dinlediği ses İbrahim Tatlıses. Sesini çok seven hayranları Nevruz Bayramı tatili için gelenlere Tatlıses, Tarkan ve Sandal'ın albümlerini sipariş ediyor. İran'ın müzik, şiir, edebiyat ve sinema dili çok kuvvetli. Fars sineması dünyada iddialı." diye konuştu.

Farsça turist rehberi İsmail Sadi ise İran halkının dünyada kendisine en yakın gördüğü devletin Türkiye olduğunu söyledi. İranlıların İstanbul, Nevşehir, Konya, Denizli ve Antalya illerini çok sevdiğini belirten Sadi, orta kuşağın İstanbul'a, gençlerin ise Antalya'ya geldiğini söyledi. Sadi; Tarkan, Mustafa Sandal, Sezen Aksu, İbrahim Tatlıses, Zülfü Livaneli, Naşide Göktürk ve Nalan gibi sanatçıların İranlı gençler tarafından dinlendiğini ifade etti.

Fatih arkadaşımızın isteği üzerine açtım konuyu ...tamam mıdır fatih ? :) :21:

http://www.sondakika.com/haber-iran-da-gencler-tarkan-i-40-yas-ustu-ise-ibrahim-1967510/

Çok teşekkür ederim, ellerin dert görmesin, içime fenalık gelmişti bir türlü açamadım konuyu :)))

ece**
20-04-10, 13:53
Çok teşekkür ederim, ellerin dert görmesin, içime fenalık gelmişti bir türlü açamadım konuyu :)))

rica ederim cnm ne dmeek :))

ozgem__
20-04-10, 15:35
dinlicek tabii:) baska kimi dinliceklerrr

Bamboo
20-04-10, 17:36
açıkçası tarkan ve mustafa sandal isimlerini yanyana görmek hoşuma gitmiyor.. bana göre tarkan ok'de.. mustafa olmamış seçimlerinde..

simgem__
20-04-10, 18:09
haber için teşekkürlerr:))) TARKAN TARKAN HER YERDE TARKAN ....

veli
20-04-10, 19:00
.....::''::..... TarkaN farkı herşekilde kendini gösteriyor ...::''::.... zaten dinleyecekleri başa kim olabilir ki !!!! .......:::''':::......

start_the_fire
20-04-10, 19:54
tarkan her yerde bir numara işte benim adamım

meryem_17
20-04-10, 20:54
Başka ne denebilir ki işte Her Zaman Her Yerde MegaStar Tarkan farkııı!...

raena
21-04-10, 12:42
bende bir iranli olarak megastarimiza bayiliyorummmmmmmmmmmmmm:)

xurush'nine
21-04-10, 14:09
Tabii canim, kan cekiyor sevmez, dinlemez olurlar mi?.. Biliyorsunuz bizim yarimiz orda.. Bizler onu cok ama cok severiz.. :15: :21:

leyla
21-04-10, 19:45
tarkan dogruda mustiyi iranda seven biri gormedim henuz.tarkana hayran olan bir cok arkadasim var.tarkan baskadir.
ibrahim de eski zamanlar dinliyordular simdi degil.

jetaime
21-04-10, 21:53
ben arash ve mansour cok seviyorummm hiihihihii

xurush'nine
22-04-10, 14:17
ben arash ve mansour cok seviyorummm hiihihihii

Cerencigim(kiz, qidiklaniyom - ismin qarip geliyooo.. ama hayirli olsun :4:),ben de Arasi cok severim,azeri asillidir,biliyor muydun? Rusyada da cok basarili duetler yapti,gecen yil Erovizyonda da bizi temsilen 3'cu oldular.. :15:
Bir de Googosh var eskilerden,( yine azeri), bilmem taniyor musun? Aman, bi de onu dinlemen lazim,bi ses var kadinda bayiltiyor insani.. Ben onu da cok severim..(tabii ki de hepsinden ama hepsinden cok Tarkan'i.. ;)) )

jetaime
22-04-10, 14:42
Cerencigim(kiz, qidiklaniyom - ismin qarip geliyooo.. ama hayirli olsun :4:),ben de Arasi cok severim,azeri asillidir,biliyor muydun? Rusyada da cok basarili duetler yapti,gecen yil Erovizyonda da bizi temsilen 3'cu oldular.. :15:
Bir de Googosh var eskilerden,( yine azeri), bilmem taniyor musun? Aman, bi de onu dinlemen lazim,bi ses var kadinda bayiltiyor insani.. Ben onu da cok severim..(tabii ki de hepsinden ama hepsinden cok Tarkan'i.. ;)) )

ben googosh bir az dinledim iranli arkadasim vardi
sen mansour bilmiyormusun ???

xurush'nine
22-04-10, 14:46
ben googosh bir az dinledim iranli arkadasim vardi
sen mansour bilmiyormusun ???

Yok canim tanimiyorum.. :((

jetaime
22-04-10, 14:55
cok guzel sarki var vallah
divooneh
bezam berim
faghat bekhatereh toh
zendeki
azize delami
doone doone
Ghararemoon Yadet Nare bu onun en guzel sarkisi

www.mansourmusic.com

ama youtube ta klipleri izlebilirsin

leyla
22-04-10, 18:30
bir iranli olarak hic bir iranli sarkiciyi sevmedim.zaten muzik sifir.muziklerin cogu calinti.cogu da degil hepsi calinti.
arash fena degil.

jetaime
22-04-10, 21:54
bir iranli olarak hic bir iranli sarkiciyi sevmedim.zaten muzik sifir.muziklerin cogu calinti.cogu da degil hepsi calinti.
arash fena degil.

mansour kotu mi ???

xurush'nine
23-04-10, 14:05
cok guzel sarki var vallah
divooneh
bezam berim
faghat bekhatereh toh
zendeki
azize delami
doone doone
Ghararemoon Yadet Nare bu onun en guzel sarkisi

www.mansourmusic.com

ama youtube ta klipleri izlebilirsin

Hic dinlemedim.Dinliyicem canim,tesekkur ederim..:22:

asd1234
24-04-10, 00:04
Böyle haberleri duymak güzel :)

jetaime
24-04-10, 00:11
Hic dinlemedim.Dinliyicem canim,tesekkur ederim..:22:

evet dinle en son cok guzel bide klip cok guzel hep agliyorum bu klip onunde bu gun arash dogum gunu
tovalode mobarak arash dooset dorammm hihihii:5:

leyla
24-04-10, 09:39
mansour kotu mi ???

ben sevmem.