PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İngilizce albüm sevdaları bitti

Nzl
21-06-06, 09:06
İngilizce albüm sevdaları bitti

Tarkan'ın İngilizce albüm serüveni hayal kırıklığı yaratınca, meslektaşları da bu sevdadan vazgeçti. Aralarında Kenan Doğulu, Yalın, Serdar Ortaç gibi isimlerin bulunduğu şarkıcılar, İngilizce albüm projelerini rafa kaldırdı. Hatta Kenan Doğulu "İngilizce albüm mevzusu antipatikleşti" diyerek herkesi şaşırttı.

Tarkan'ın İngilizce albüm hazırlıkları 10 yıl önce başlamıştı. Bu albümle yurtdışına açılmayı ve orada da ünlenmeyi hayal eden Tarkan, diğer meslektaşlarını da bu konuda heveslendirmişti. Kenan Doğulu, Serdar Ortaç ve Yalın gibi isimler de İngilizce albüm çıkaracaklarını açıklamıştı. Fakat bu heveslerinden yine Tarkan sayesinde kısa sürede vazgeçtiler. 10 yıllık hazırlıkların ürünü olarak Tarkan'ın piyasaya çıkarttığı 'Come Closer' albümünün satışları 130 binde kalınca ünlü şarkıcılar yurtdışına açılma sevdasından vazgeçtiler. Eskiden yapılan röportajlarda "İngilizce albüm ne zaman?" sorusuna "Acelem yok, hazırlıklar sürüyor" diye cevap veren genç popçular; Kenan Doğulu, Yalın ve Serdar Ortaç son röportajlarında bu soruya farklı cevaplar veriyor...

İngilizce albüm konusu antipatikleşti
Uzun zamandır Los Angeles'da yaşayan Kenan Doğulu, İngilizce şarkılardan oluşan demo albümler hazırlıyordu. Doğulu, kısa sürede bu hevesinden vazgeçti. Yaptığı son röportajda; İngilizce albüm mevzusunun antipatikleştiğini söyleyen Doğulu, "İngilizce albüm yapıyorum"u biraz çekinerek söylüyorum. İnsanlar bana, "Biz senden onu beklemiyoruz. Güzel şarkılar yap, güzel sözler söyle" diyor."

Türkçe şarkılarla devam ediyor
Serdar Ortaç, artık İngilizce albümün 'i'sini bile ağzına almamaya özen gösteriyor. Yeni çıkardığı albümle yine istediği satış grafiğini yakalayan Serdar Ortaç, İngilizce albümün başarılarına gölge düşürmesinden korktuğu için tarzını değiştirmemeye karar verdi. Türkçe şarkılarla zaten istediği başarıyı elde eden ünlü şarkıcı, yeni çıkan albümüyle de şu sıralar her yerde ortalığı kasıp kavuruyor.

Proje kafamda ama henüz acelem yok
Genç şarkıcı Yalın da İngilizce albüm çıkartma sevdasını ertelediğini açıklayan isimler arasında... Fanclup üyelerinin sorularını cevaplarken "İngilizce albüm için doğru zamanı bekliyorum" diyen Yalın, "Projesi kafamda var. Ama bunun için doğru zamanın gelmesi gerek. Böyle birşeyin aceleye gelmemesi lazım" diyerek İngilizce albüm projesini rafa kaldırdığını üstü kapalı bir şekilde belirtiyor.
GÜLŞEN YÜKSEL - MAGAZİN

http://www.sabah.com.tr/gny/mag103-20060621-200.html

wengin
21-06-06, 16:34
İlkleri her zaman tarkan'In yapması güzel. Cesaret isteyen bir iş. Ama tarkan'ıN biraz bu işi eline yüzüne bulaştırdı sanırım :X

shıkıdım
21-06-06, 17:49
yok yok engin bulaştırmadıı,herşey yeni başlıyorr,kimse canını sıkmasın..
bi gün gelecek hepsi utanacak...

HURRICANE
21-06-06, 18:41
Şimdi benim anlamadığım şey şu..TARKAN ın albumunun başarısız olması için ustunden en az 7-8 ay geçmesi gerekir..daha yurt dışı turneleri yeni başladı ya!yok bu yazarlara gene mail atmalı olmucak :)

Deniz_Gezmiş
24-08-07, 18:40
akıllı bu adamlar

arjen22-tarkan
24-08-07, 19:36
İşte Hepsi Tarkan'a Özeniyor Serdar Yalın Kenan Hepsiii :D İşte Starlık budur bir kez daha övünüyorum ve gurur duyuyorum ayrıca o avrupaya açılma avrupa da ünlenme kelimesini yanlış ve gereksiz buluyorum çünkü tarkan zaten tanınıyor ...!
Haber İçin Teşekkürler!

gokhantevetoglu
26-08-07, 01:45
onlar vazgecsınler hehehehhe ama tarkan bence bu ıngılızce albumun pesını bırakmaz...

ozgee
30-08-07, 20:23
ne yani simdi onlarda tarkan bile basarama(ki bana göre öyle degil)biz nasıl basarcaz düsünmesimi var?o zaman tarkanın kendilerinden daha iyi oldugunu kabul etmiş olmazlarmı...sürekli polemige girenlere yaptıgı işi beyenmeyenler kendini onunla kıyaslayanlara noldu?o kadar da cesaretsiz olduklarını beklemiodum...

gokhantevetoglu
30-08-07, 20:26
ne yani simdi onlarda tarkan bile basarama(ki bana göre öyle degil)biz nasıl basarcaz düsünmesimi var?o zaman tarkanın kendilerinden daha iyi oldugunu kabul etmiş olmazlarmı...sürekli polemige girenlere yaptıgı işi beyenmeyenler kendini onunla kıyaslayanlara noldu?o kadar da cesaretsiz olduklarını beklemiodum...
ee bu ısler bülee walla onlarda o cesaret olsa zaten hehehehheheh

Aacayipsin
06-07-10, 03:48
Tarkan 1996 daki parçalarla o ingilizce albümü çıkarmalıydı.. İngilizce albüm konusundaki en büyük hatası oldu.. O şarkıları şimdi albüm yapsın herkes görsün ingilizce albüm nasıl olurmuş ingilizce şarkı nasıl okunurmuş... O ingilizce şarkılar hakkaten tam tarkan tarzı şarkılardı..

casilyass
06-07-10, 05:17
fırtınanın şiddeti ne olursa olsun martı sevdiği denizden asla vazgeçmez. tarkanında bu sevdadan vazgeçeceğini sanmıyorum.ayrıca tarkan Hayatta attığınız büyük adımlar aslında küçük adımlardan ibarettir , sözüyle yola çıkarak bu işe önce küçük adımlarla başlamanın daha iyi bir fikir olacağını düşünüyordu. ve come closer adında nabız yoklama albümünü piyasaya sürdü. bundan geleceğe yönelik olumlu sinyaller aldı. şimdi tarkan edindiği come closer albümündeki tecrübesiyle daha iyi bir albüm yaparak dünyadaki hayran sayısını arttırma amacında. bu arada , kenan doğulu , yalın gibi sanatçılar dünyada bir yere gelemezler.
bu alemde herkesten kahraman olur korkaktan olmaz.

zwolkan
06-07-10, 12:39
shıkıdım nickli misafir kim. Tarkan mı? :)))