PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tarkan’ın ne işi var belediye konserinde!!!

Nzl
21-06-06, 08:59
Tarkan’ın ne işi var belediye konserinde

Tarkan’ın Come Closer albümünü herkes eleştirirken ben savundum.

"Albümün satmayacağını herkes biliyordu da bir tek Tarkan mı bilmiyordu, yurt dışında albüm çıkarmak Tarkan’ın hayaliydi, insanların hayallerine bile saygı göstermiyoruz" demiştim.

Kaldı ki her iyi sanatçının ’kötü albüm’ yapma lüksü vardır.

Tıpkı çok okunan köşe yazarının kötü yazı yazma, rating rekortmeni televizyoncunun kötü program yapma lüksü gibi...

Hangi sanatçının diskografisi dört dörtlük ki Tarkan’ınki olsun...

Bu nedenle Come Closer’ın performansı önemli değil!

O albümden çok daha önemli bir şey var: Tarkan’ın saptığı yol!..

Tarkan albümden sonra paniklemiş gözüküyor.

8 yıl aradan sonra KKTC’de konser vermesi bile "otelde sahneye çıktı" diye eleştirilmişti.

Şimdi bir adım daha öteye gidiyor: Ücretsiz belediye konserinde sahneye çıkıyor.

Kötü albüm değil ama işte bu Tarkan’ı bitirir.

Televizyon programlarında gözükmeyen, röportaj vermeyen, Türkiye’de bile yaşamayan o ulaşılmaz Tarkan’ın yerini halk konserine çıkan, festivallerde sahne alan Tarkan mı alacak?

Tarkan bu konserlerin kendisini aşağıya çekeceğinin, yarattığı megastar imajını yerle bir edeceğinin farkında değil mi?..

Üstelik bunu bir siyasi partiyle özdeşleşerek yapıyor.

AK Partili Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Hipodrom’da düzenlediği ücretsiz halk konserine çıkıyor.

Avea için verdiği konserlerin anlaşılır yanı var.

Orada bir markayla örtüşüyor, insanlar kontör alarak konsere gitmek için az da olsa bir çaba gösteriyor.

Oysa belediye konseri öyle mi? Tarkan’dan önce İsmail Türüt de sahneye çıkar mı acaba?

Bodrum’daki muhabir arkadaşlar henüz anlaşma sağlanmamış ama Tarkan’ın Sarımsaklı ve Gündoğan Belediyesi’nin ücretsiz konserine de çıkacağını söylüyor.

Karadeniz Ereğli’deki festivalde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Tarkan var...

Neler oluyor?

Tarkan nereye koşuyor?

Belli ki otobanda giderken Come Closer sonrasında paniklemiş durumda.

Öyle bir tali yola saptı ki, yol yakınken hemen dönmezse sonunda megastarı kaybetmek bile var...

http://kelebek.hurriyet.com.tr/yazarlar/4616824.asp?yazarid=105

(bu haberi üzülerek ekliyorum, cünkü cengiz semercioğlunun tarkan'ı seven bir yazar olduğunu biliyorum)

serkan
21-06-06, 11:11
yazılarını her gün severek okuduğum kendisinide pek beğendiğim bu insan...
yine doğruları söylemiş..hislerime tercüman olmuş...

kendine gel artık tarkan...

HakanÇelik
21-06-06, 11:14
tarkan:a.acayipsin...
:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

wengin
21-06-06, 11:58
bozma kendini tarkan. bu arada bizim buralarda sünnet şöleni var gelirmi acaba. üzüyor bizi. :X

duygu
21-06-06, 14:54
söylediklerine üzülerek olsada katılıorm...

cio
21-06-06, 15:13
o insanların tarkanı görmeye hakkı yok mu,bunun prestijle ne alakası var,

berkan
21-06-06, 17:50
bir dünya starının bitisinin öyküsü....

HURRICANE
21-06-06, 18:57
TARKAN bence doğrusunu yapıyor...Tv lerde album hakkında bır tane iyi bir sey gördunuzmu?bence TARKAN Albumunun kötu olmadıgını Türkiyeye ispatlamak için çıkıyor o konserlere..hep eleştrilirdi hatırlayın..halktan kopuk diye..belediye konserine çıkmasının halka açık konsere çıkmasının kötu yanı nedır kı?kalıtesınden nıye odun versın...adı üstünde halk konseri bu!ve TARKANIN en buyuk özelliğide Mütevazi olması!Halkla bütünleşmesinde kötu bır yan göremiyorum

bir arkadaşta dünya starının bitisinin öykusu dıye bır cumle sarf etmiş!Bence o bitmedi..bu Albümde en iyi albümü!TARKAN kendini çok kasıyor diyenlere en buyuk cevaptır bu konser!

zynprtrk
21-06-06, 21:56
bozma kendini tarkan. bu arada bizim buralarda sünnet şöleni var gelirmi acaba. üzüyor bizi. :X

Tarkan'a desem benim düğünde 2-3 şarkı söyler mi ya....Hazır halk arasına karışmışken....:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

EmiLy
21-06-06, 21:56
Tarkan'a desem benim düğünde 2-3 şarkı söyler mi ya....Hazır halk arasına karışmışken....:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:
aaaa senin düğünde ciguli çıkmayacak mıydı :36_11_6: :36_11_6:

zynprtrk
21-06-06, 22:01
aaaa senin düğünde ciguli çıkmayacak mıydı :36_11_6: :36_11_6:

Ciguli ve Ankaralı Turgut sonrasında da assolist Tarkan çıkacak...aaaa haberin yokmu kardeşim...:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

EmiLy
21-06-06, 22:02
Ciguli ve Ankaralı Turgut sonrasında da assolist Tarkan çıkacak...aaaa haberin yokmu kardeşim...:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:
valla ablamızın düğünü ama çıkacak sanatçılardan haberimiz yok..
davetiyeleri bile ben seçmiştim :36_11_6:

zynprtrk
21-06-06, 22:04
valla ablamızın düğünü ama çıkacak sanatçılardan haberimiz yok..
davetiyeleri bile ben seçmiştim :36_11_6:

Davetiye ye Tarkan çıkacak düğünde demedim...Az gelen olsun düğüne yoksa oğlan tarafı iflas edecek...:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:

EmiLy
21-06-06, 22:05
Davetiye ye Tarkan çıkacak düğünde demedim...Az gelen olsun düğüne yoksa oğlan tarafı iflas edecek...:36_11_6: :36_11_6: :36_11_6: :36_11_6:
sen oğlan tarafını bu kadar niye düşünüyosun ki, bırak ödesin...
kocanın bütçesi seni sarsmaz :36_11_6:

serkoy
21-06-06, 23:04
1 temmuz'dan sonra Türkiye Tarkan'ı konuşacak.Belediye konseri diyenlerde o zaman görecekler...:36_1_33[1]:

eastanbul
21-06-06, 23:30
inşşallah hayırlısı olur ne diyeyim...

Blg
21-06-06, 23:32
Tarkan'ın bu ilk halk konseri değil ki:)
Polis Haftası'nda bile halk konseri vermişti Tarkan (Hemde inönü stadyumunda)
Tarkan'ı Amerikada'da yaşıyor, halktan uzak, burnu büyük vs. diye eleştirenler, aslında bayılıyormuş demek ki Tarkan'a :)
Allahım sen bu Türk milletine akıl fikir ihsan eyle, başka da birşey istemiyorum.

zynprtrk
21-06-06, 23:43
Karadeniz Ereğli de de Halk konseri verdi...Ayrıca 1993 de de Ankara Altınpark'ta...Yeni bişey değilki...:)))))))))))

serkan
21-06-06, 23:53
Tarkan'ın bu ilk halk konseri değil ki:)
Polis Haftası'nda bile halk konseri vermişti Tarkan (Hemde inönü stadyumunda)
Tarkan'ı Amerikada'da yaşıyor, halktan uzak, burnu büyük vs. diye eleştirenler, aslında bayılıyormuş demek ki Tarkan'a :)
Allahım sen bu Türk milletine akıl fikir ihsan eyle, başka da birşey istemiyorum.

dediklerinde doğru taraflar var millet olarak değişken bi yapımız var ama bi de şöyle düşün...
burda çoğunluk tarkanı müzik piyasasında yer aldığı ilk yıllardan beri severek dinliyor...ve önyargılı olmadıkları için onlar hiçbizaman halktan uzak burnu büyük gibi nitelikleri yakıştırmamış tevazüsünün farkında olan kişiler...

kendi adıma konuşmak gerekirse onlardan biriyim...

mesele halk konserinden daha farklı bana kalırsa...

bu kadar yozlaşan işi soytarılığa vuran bi sanat dünyasında işinin gereklilikleri dışındaki saçmalıklara bulaşmayan...çizgisini kalitesini koruyan...yıllardır zirveden inmeyen yüzünü eskitmeyen kaç kişi var?...Tarkan, Sezen belki bi iki kişi daha...

işte insan onların bu özelliklerini kaybetmemelerini diliyo...ulaşılmaz olmalarını...bi büyü var çünkü...ve çok önemli...

eşcinsel mevzularında kimseyi ilgilendirmez diyerek milleti dumura uğratan tarkandan aksini ispatlamaya çalışıp kameraları görünce sevgilisiyle öpüşen jeeplerin tepesinde dans eden bi tarkana geldik...

bunlar tarkanı bitirmez çünkü bir günde gelmedi buralara, rusya konserinde 20.000 kişiyi halk konserinde 100.000 kişiyi toplayıp yine milleti susturacaktır...ama gerek yok..anlamsız bi panik sardı kendisini bana göre...

Blg
21-06-06, 23:58
"aksini ispatlamaya çalışıp kameraları görünce sevgilisiyle öpüşen jeeplerin tepesinde dans eden bi tarkana geldik..."

Bilge'yi eşcinsel omadigini ispatlamak için öptüğünü düşünüyorsan, Aykut Işıklar, Ali Atıf Bir ve Cansızkuş sitesinin müdavimi olduğunu düşünürürüm.

Jeep'in tepesinde oynayan Tarkan'ı yadırgıyorsan, sana Karma zamanı denizin ortasındaki bir yatta göbek atan Tarkan'ı hatırlatırım.

Tarkan Elif Dağdeviren'le de aleni olarak öpüşüyordu, Nevbahar ile de, Asya ile de..O zaman eşcinselliğinin aksini ispatlamak derdinde değildi yani?

Ne oldu, ne değişti, Tarkan kötü bir albüm mü yaptı?
Satmadığı için(kime göre, neye göre) megastar ünvanını mı kaybetti?
Ona Megastar unvanını kim verdi, halk mı, kendisi mi, Prens Charles'mı?

Ben anlam veremiyorum Tarkan'ın eskisi gibi davranmadığını söyleyenlere.
Siz Tarkan'ı yeni yeni dinliyorsunuz herhalde, mazisini de bilmiyorsunuz, böyle saçma sapan şeylere prim vermeniz ondandır diye düşünüyorum.

Blg
22-06-06, 00:02
Ayrıca halk konserinin ulaşılmazlıkla alakası yoktur, Tarkan ulaşılmazsa yine ulaşılmaz.

Hadi o soytarılardan (isimleri lazım değil) birisi açsın bir telefon (bak yüz yüze bile istemiyorum) da ulaşsın bakalım Tarkan'a?

Kim ulaşabiliyor Tarkan'a, bir newbie'nin kamerasıyla Tarkan'ın 5. caddedeki evini röntgenlemekle, Tarkan'a ulaşılmaz zaten.

Tarkan'a ulaşmak isteyen onu kalbiyle dinlesin, bilet fiyatının büyüklüğüyle Tarkan sevgisini doğru orantılı kabul edenler için Tarkan zaten ulaşılmaz.

serkan
22-06-06, 00:04
cansızkuşu aykut ışıkları ve ali atıf biri okumam. son albümününde avrupa için büyük bi başarı getirmese bile çok iyi bi adım olduğunu düşünüyorum ve severekte dinliyorum...megastar ünvanınıda zannediyorum basın verdi.

medyanında kasıtlı olarak haber yaptığına inanıyorum...örneğin güzellik yarışmasına katıldığı gün hürriyette bu haberin yanında mustafa sandalın aslı bile belli olmayan almanya konserlerinden bahsediliyor...

ama herkes (hayranları) herşeye rağmen elinden geldiğince destek oluyor...

ama hayalinin burnundan getirdiler hangi insan olsa bunalır ve panik olur. buda bazı değişiklikleri beraberinde getirir...göz ardı edilemez bişi bu.

(ekliyorum tekrar benim derdim halk konseri değil)

Blg
22-06-06, 00:11
Bunun tam olarak sebebini şöyle izah edebilirim.
Bu başka toplumlarda örneğine fazla rastlamadığım bir şey.
Amerikan eğlence piyasasının toplumumuza 90'lı yılların başından beri uyguladığı kültürsüzleştirme politikasından sonra ortaya maalesef önüne geçilmez bir yozlaşma ve buna bağlı olarak gelişen bir tepki gösterme süreci çıktı.İnsanların büyük çoğunluğu önlerine ne konursa onu yerken, azınlıkta kalanlar seçici olmaya özen gösterdiler.Fakat artık o azınlığında tüketilme noktasına dayanmış durumdayız, insanlarda memnuniyetsizlik, kendini ezme, küçük görme, aşağılama ve buna bağlı olarak öz değerlerini beğenmeme gibi bir problem ortaya çıktı. Artık iyi bir şey yapmak önemli değil, "yeni" birşey yapmak önemli. Türk insanının 10 senedir duydukları isimlere karşı, anlaşılmaz bir nefret ve kini var.Bundan İbrahim Tatlıses'te, Tarkan'da, Sezen Aksu'da, Bülent Ersoy'da, x'de y'de etkilenecek. Önemli olan, kimin bu olup bitenden sonra ayağa kalkacağı. Çünkü, bütün bunlar olup bittikten sonra, insanlar nereye kadar gider Sabah şekerleri kıvamındaki kişiliklerle, taverna zihniyetindeki şovlarla, bunu irdeliyecekler. Umarım geç kalmayız.

serkan
22-06-06, 00:19
karşı çıktığım veya ekleyebileceğim bişey yok. doğru çünkü söylediklerin.
belki saydığın isimlerde bunun farkında ve kendilerinden kaliteyi zorunluluktan çıkartan ve durmadan tüketilecek yeni şeyler isteyen halka karşı savunma mekanizması olarak onlarla daha çok bütünleşmeyi arzuluyor olabilirler...tabi işe yarayıp bazı şeylerin oluşmasını engellermi..muamma.

serkoy
22-06-06, 00:26
Tarkan o gün sahneye çıkıp shhh diyecek!!! O şarkıda basının eleştirilerine iyi bir cevap olacaktır.Şişşştt!!!

eratin
22-06-06, 01:22
Karadeniz Ereğli de de Halk konseri verdi...Ayrıca 1993 de de Ankara Altınpark'ta...Yeni bişey değilki...:)))))))))))

evet yeni bişe değil...1993....:36_1_20: :36_1_20: :36_1_20: :36_1_20:

munasebet
23-06-06, 03:05
evet kafaya takmaya gertek yok