PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : pepsi tarkan'la neden anlaşmadı???

arau
01-04-10, 14:53
Pepsi Cola Türkiye’nin, Tarkan’la yaptığı sponsorluk anlaşmasını –ünlü sanatçı bir uyuşturucu soruşturmasına karıştığı için- iptal etti.

Pepsi Cola Türkiye, aslında savcılık tarafından mahkemeye dahi sevk edilmeden serbest bırakılan, dosyası görevsizlik kararı ile İstanbul Adliyesi’ne gönderilen Tarkan’la anlaşmasını bozarak neyi korumuş oldu peki?

Hayalinde ürettiği halkın ahlaki değerlerini mi, hiçbir zaman yatırım yapmadığı sanat üretimini mi, yoksa aslında bu alanda kusurlu olan, yani sanata yatırım yapmayan imajını mı korumuş oldu?

Bence böyle yaparak sadece medyanın Tarkan’a uyguladığı yargısız infaz eylemine katılmış oldu.

Medya zaten her fırsatta etik mühendislik yapma zaafı içinde; buna bir de özel sektörün etik mühendisliği eklenince, ortaya aslında kültür yerine bir tür kültürsüzlük inşa edilmiş oluyor; bir tür duyarsızlık hâkimiyeti oluşuyor.

Halka gelince.. böyle bir durum halkın hiç umurunda değil aslında. Hatta tam aksine Tarkan’ı seven milyonlarca genç –ki, onlar cola tüketicisidir- megastarın mağdur olduğuna inanıyorlar.

Coca Cola’nın yerinde olsam, bu yaz için bomba gibi bir albüm hazırlığında olduğu söylenen Tarkan’la bir anlaşma yapar, hem gerçek rekabetin, hem de büyük düşünmenin ne olduğunu gösterir; onu seven genç kitleyi de yanıma alırdım.

http://www.taraf.com.tr/makale/10711.htm

ece**
01-04-10, 15:08
helal olsun bee :)) gerçeklerden konuşan ender insanlardan bitanesi dahaa:)

fatihvefatih
01-04-10, 15:10
Ne güzel yazmışsınız, evet onu seven milyonlar her zaman Tarkan'ın yanındadır! Biz onun askerleriyiz!!! Coca-Cola böyle bir anlaşmaya imza atarsa ülkemizdeki ve dünyadaki marka değeri 10 kat artacaktır!

MARY JANE
01-04-10, 15:37
gerçekleri yazanları ve görenleri çok seviyorum. helal olsun valla. her zaman yanındayız...

jetaime
01-04-10, 15:43
cok guzel yazmissiniz
super

özlemmis
01-04-10, 16:10
Taraf gazetesi beni şaşirtiyor valla helal olsun gerçekleri görenler azinlikta olsa da var.

starzu
01-04-10, 16:19
ilk kez tarafa tarafım yaftalamadan sınıflandırmadan doğruları yazmışlar:9:

Bamboo
01-04-10, 16:26
bu gazeteyi sevmem ama gözüme girmeyie başladılar bu iyi bişey olsa gerek tabii benim gözüme girmek umurlarındaysa..=D
neyse tarkan için güzel ve doğru şeyler söylemişler sağolsunlar..

xurush'nine
01-04-10, 16:32
Helal olsun!Valla bu gidisle hepimizi Taraf'tar yapicaklar ona gore.. Bundan once de guzel bir yazi vardi.. bravo !!!!

Dark_blue
01-04-10, 16:37
Ne güzel yazmislar tesekkürler güzel cümleleri icin.

start_the_fire
01-04-10, 17:05
Benim sizlere farklı bir düsüncem olucak arkadaslar lütfen herkez okusun allahını severseniz hanginiz pepsi iciyor yada burda kac kisinin evinde pepsi adında colası var arkadaslar lütfen bence pepsiye reklam olmaması cok iyi bir durum pepsi nedir ki arkadaslar iyi bir reklam olmaz diye düsünüyorum ha coco cola olursa harika olur diye düsünüyorum arkadaslar
tarkanın bu durumu en kısa zamanda atlatacağına inanıyorum kendi fikrimce

simgem__
01-04-10, 17:20
gerçekten helal olsun çok güzel yazmış işte doğrularr

sally
01-04-10, 19:28
Güzel yazi :4:

bounce
01-04-10, 19:33
Tarkan'ın gözaltı sebebiyle eğer anlaşma iptal edildiğini sanmıyorum.bi anlaşma var mı onu da bilmiyorum.yani Pepsi ile Tarkan'ın anlaşma imzaladığını da basından biliyoruz ki bu basın Tarkan için uyuşturucu da kullandı diyor.Belki de aralarında hiç anlaşma olmadı..
Pepsi'nin bu olaydan dolayı Tarkan'la anlaşmasını iptal etmez.Çünkü geçmişe baktığımızda Pepsi'nin sponsor olduğu Michael Jackson-Dangerous Dünya Turu sırasında Michael JACKSON'a çamur atıldı, dava felan açıldı. ancak Pepsi sponsorluğunu çekmedi.

Yakisikli89
01-04-10, 21:30
Helal ya. Gercekten muhtesem bir yazi. sonuna kadar katiliyorum. Tarkanimiza Sonuna kadar destek!!

eskalen
01-04-10, 21:30
Pepsi Tarkan'a ne zaman teklif goturdu ki? Once bunu sormak lazim...Acikcasi sunu da soyleyeyim Pepsi'nin Tarkan'a teklif goturdugunu de Pepsiyle yakin calisan ajanslarda bilmiyor....Basinin kurgusu oldugunu dusunuyorum...Pepsi'nin gidip de aciklama yapmasina da gerek yok....Kenan Imirzalioglu reklamlari donme baslayinca, hersey aydinlanmis oluacak..Pepsi teklifimizin arasinda Tarkan yoktuyalan haber, diyecektir....Bu kadar basit...Polemik cikartmak boyle bir sey iste...

DaLy
02-04-10, 00:51
Pepsi zaten gitsin Seda Sayan ve benzerleriyle çalışsın.İstemez..

twilight
02-04-10, 13:27
Coca Cola’nın yerinde olsam, bu yaz için bomba gibi bir albüm hazırlığında olduğu söylenen Tarkan’la bir anlaşma yapar, hem gerçek rekabetin, hem de büyük düşünmenin ne olduğunu gösterir; onu seven genç kitleyi de yanıma alırdım.

Aynen öyle..Hem Coca Cola dünya starını dünyaya gösterir.hemde milyonlarca milyarlarca genci yanına alır...Tarkan fani cok...Hem Türkiyede,hem dünyada... :) Merak etme Coca Cola,sen anlaşmanı yap,biz seninleyiz...zaten günde 1 şişe ben içiyorum düşün artık :)