PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ahmet San Tarkan' a dokunduruyor

bounce
30-03-10, 16:55
Sıkılıyorlar benden!
* Bir Türk sanatçısını dünya starı yapamadığıma üzülüyorum, en büyük eksikliğim bu' diyorsunuz. Cevher mi yoktu bizimkilerde?
Çok var...

* Niye olmadı peki, hata kimin?
Kuvvetle muhtemel benim! Esasında ben yaratma becerisi olan biri değilim. Ben nefesi çok kuvvetli, starların önündeki bulutları üfleyerek dağıtıp, onların parlamasını sağlayacak beceriye sahibim. İşime çok iyi hakimim ama yoğuracağın şeyin de sana itimat etmesi lazım.

Size itimat mı etmediler?
Öyle olduğunu düşünüyorum. Eğer bir sanatçının 'Bu ülkede anlaşılmıyorum, Almanya'ya geri dönüyorum' dediği bir noktada ona Ahmet Ertegün veya Atlantic Records'la 8 yıllık bir sözleşme imzalattıracak bir noktaya getirebiliyorsam...

* Tarkan'dan mı bahsediyoruz? ...
aynı anda imza törenini daha hiç para kazanmamama rağmen 6 kamera, uydu kiralayıp, New York'ta basın toplantısı yapıp, atv, Kanal D, Show, bütün kanallara sinyali ücretsiz indirebiliyor ve de Ali Abi'den (Kırca) Uğur Dündar'a varıncaya kadar en az 10 dakika o imza törenini ana kanallar ve bütün yerel kanallarda yayınlatabiliyorsam, Avrupa'da bir şarkısını hit yapabiliyorsam bana dönüp söz söyleme hakları olmamalı. Söylüyorlarsa benim de hatalarım var. Fazla dominant oldum belki, fazla sıkıldılar. Bir de Türk yorumcularda şu var; vardıkları noktayla yetiniyorlar.
kaynak:
http://www.fanburada.com/index.php?ind=reviews&op=entry_view&iden=139

Geçmişte kaldı ama Ahmet San çok iyi bir organizatördür. referans olarak 1993 İSTANBUL stad konserleri kendisinin organizasyonlarıdır.MİCHAEL JACKSON gibi bir dünya starını Türkiyeye getirebilme becerisini göstermiştir.MADONNA ,METALLİCA,ROLLİNG STONES ' da getirmiştir.
daha fazla bilgi için:
www.ahmetsan.com

M-Yildiz
30-03-10, 16:58
"Bir de Türk yorumcularda şu var; vardıkları noktayla yetiniyorlar."

cok dogru bir laf..

twilight
30-03-10, 17:00
aynen...türkler bir noktaya saplanir ve orada kalir...Tarkanin kaybettigi noktada bu...Ahmet bey hakli napayim yalan mi diyim...hber icin sagol :)

TorNadO
30-03-10, 17:40
Ahmet San bencede çok özel bir adam.Tarkan San'la devam etseydi daha bhüyük işler yapabilirdi

Tarkan bundan çok daha fazlasını yapabilir ama o hala Avrupa'lının aklında şıkıdım kiss kiss olarak biliniyor ve bence bu bir süre sonra sıkıyor artık.

Tarkan ile ilgili ne zaman yurt dışı haberleri olsa bu şarkılar dillendiriliyor halbu ki Hüp,Kuzu Kuzu,Dudu'da pek hala iş yapabilirdi.

Tarkan büyük organizasyonlar yerine küçük işleri tercih ediyor özellikle Metamorfoz'la birlikte buda onu sıradan yapıyor,tabi ki Tarkan'ın bir öncülüğü vardır pop'da.
Yaşı müsayitken bu şekilde kendi çizgisinin bile altına inerek devam ediyor.
Başta gerçekleri ne kadar görmezden gelsekte iyi işler yama vakti geldi

Yaş 50 olmadan hala bir şansı olduğunu düşünüyorum Tarkan'ın.

fatihvefatih
30-03-10, 17:57
Ahmet San bencede çok özel bir adam.Tarkan San'la devam etseydi daha bhüyük işler yapabilirdi

Tarkan bundan çok daha fazlasını yapabilir ama o hala Avrupa'lının aklında şıkıdım kiss kiss olarak biliniyor ve bence bu bir süre sonra sıkıyor artık.

Tarkan ile ilgili ne zaman yurt dışı haberleri olsa bu şarkılar dillendiriliyor halbu ki Hüp,Kuzu Kuzu,Dudu'da pek hala iş yapabilirdi.

Tarkan büyük organizasyonlar yerine küçük işleri tercih ediyor özellikle Metamorfoz'la birlikte buda onu sıradan yapıyor,tabi ki Tarkan'ın bir öncülüğü vardır pop'da.
Yaşı müsayitken bu şekilde kendi çizgisinin bile altına inerek devam ediyor.
Başta gerçekleri ne kadar görmezden gelsekte iyi işler yama vakti geldi

Yaş 50 olmadan hala bir şansı olduğunu düşünüyorum Tarkan'ın.

Ne kadar güzel özetlemişsin durumu, maalesef durum bundan ibaret, ilerleyen günler bakalım neler getirecek!!!

Bamboo
30-03-10, 18:12
''Türk yorumcularda şu var; vardıkları noktayla yetiniyorlar..''

sadece türk yorumcuları olsa gene iyi.. sporda da,siyasette,sinemada,müzikte,normal yaşantıda heryerde böleyiz biz millet olarak.. bi yerde bi başarı kazandık mı o bize yeter artar bile,gerisi asla gelmez bi kerede bırakırız bunları, yetiniriz devam ettrimeyi düşünmeyiz malsesef.. kanımız da var bu bizim..büyük çoğunlukla tembel bi milletiz sanırım bu yüzden oluyo herşey... neyse

Tarkan için bu durum geçerlimi bilmiyom ama keşke ahmet sanı dinleseydi diorum bugün çok daha farklı yerlerde olabilirdi.. ama artık geçti gitti bu saatten sonra hiç bişey olmaz..
umarım türkiye için yeni isimler çıkar diecem ama biliyorum ki o da olmuycak..

_trkn_
30-03-10, 18:27
Tarkan Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi sanatçıdır. Şımarık , şıkıdım gibi bir çok şarkısı Avrupa'nın kendi şarkıcılarını bile geçerek , listeleri alt üst etmiştir. Tarkan Dünya'nın her yerinde konser vermemiş olsa bile o ülkelerde şarkıları büyük bir başarı elde ettiği için , şarkıları her yerde çaldığı için Tarkan dünya starı olmuştur. Lütfen Michael Jackson'la kıyaslamayın ! Michael Jackson gibi olmasada Tarkan Avrupa'da bir çok konser vererek , şarkıları listelere 1 numaradan girerek , world müzik avrupa ödülünü alarak büyük bir sanatçı olmuştur Michael Jackson gibi değil ama Tarkan Avrupa'nın bir çok yerinde tanınıyor. Micael Jackson'ın aldığı Pud ödülünü de Tarkan alarak Dünyaca ünlü bir star olduğunu kanıtlamıştır.

tarkaseksüel
30-03-10, 18:54
tarkan halaa sıkıdım baska yokk olmazda artıkk

trknmania
30-03-10, 19:56
tarkan halaa sıkıdım baska yokk olmazda artıkk
arkasında onu yüreklendiricek içindeki potanisyeli yeniden farketmesini sağlayacak birileri olmazsa tabi yeni bir şıkıdım daha çıkmaz...çıkamaz... yahu tarkan hakkında bu kadar çok 'tarkan bitti mi?? tarkan bitiyormu?? eski formunda değil!! vs...haberler yapılıp, her yaptığını her söylediğini değersiz göstermeye çalışırsa bu medya tarkan ne yapabilir ki tek başına....tamam bu işler para istiyor,ekip istiyor falan ama manevi destek de bir o kadar önemli bence..... herkes bu kadar çok üstüne gelip onu bunaltırken kimse tarkandan yeni şıkıdımlar avrupa turneleri falan beklemesin...üzülerek söylüyorum ama maalesef bu böyle....bizim milletimiz elindeki cevheri söndürmek konusunda gayet başarılılar maşallah... hayır tarkanın yerine aynı kalitede başka birini bulabiliceklerse buyursunlar devam etsinler onu yıpratmaya.... ama onun gibisi asla gelmeyecek bu ülkeye... Türkiyenin şansı tarkan ...bize Allah tarafından verilmiş en büyük şans..ama değerlendirmeyi bilmiyoruz maalesef:(

xurush'nine
31-03-10, 03:11
Dindirir asr bizi dinmeyiriz
Atilan toplara diksinmeyiriz,
Acnebi seyre balonlarla cikar
Biz hele otomobil binmeyiriz... :))

Turkuz dogruyuz ca... yok ama, bir az tembellestik galiba.. :((

İZMİRLİ
31-03-10, 10:22
Bence Tarkan'ın dünyaya açılma çabası fiyaskoyla son bulmuştur. Bazı arkadaşlarımız belki bundan sonra olur diyor fakat Tarkan'a herhangi bir büyük müzik şirketinin destek vermesi bu saatten sonra söz konusu bile değildir. Tarkan Atlantic Records'la çalışmaya başladığı devreyi iyi kullanabilse herşey çok farklı olurdu, neden?_niçin? diye sormuyacağım hayırlısı diyelim, fakat Tarkan'ın dünyayı sallıycak bir ingilizce albüm hazırlaması , büyük müzik şirketleriyle anlaşması , yurtdışından büyük organizasyonlarda sahne alması imkansızdır.(bence)