PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Interpol yemez...

anakha26
05-03-10, 10:34
Can Dündar 'kuzu kuzu' dinler ama Interpol yemez

http://img707.imageshack.us/img707/9632/adszcw.jpg

Tarkan'ın avukatı diyor ki...

"Üstünde kokain bulunmadı. Kokain bağımlısı değildir. Torbacı tabir edilen kişilerle ilişkisi yok. Uyuşturucu kullanan kişilere yer temin etmedi. Evinde arama yapan polise direnmedi. Savcıya ifade verdikten sonra mahkemeye bile sevk edilmeden serbest bırakıldı. Basın, Tarkan'ı linç etti..."

Hepsine eyvallah diyelim, inanmış görünelim. Nasıl olsa biz pazardaki ahaliyiz... Peki, 'Uluslararası Narkotik Polisi' yani Interpol bu açıklamalara ne kadar inandı? Kendi yöntemlerine göre araştırma yapmadı mı? Yapmayacak mı? Çünkü Tarkan'ın bir ayağı Amerika, Almanya, Azerbaycan'da... Narkotik polisi bu tür olaylar ile yakından ilgilenir. Bizim polislere Ankara'dan telefon gelir ama Interpol'e böyle telefon gelmez. O polislerin maaşını Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ile Mücadele Örgütleri veriyor. ABD Başkanı Obama'nın oğlu olsan, yemezler...

Şayet Tarkan Tevetoğlu isminin altını kırmızı kalemle çizmişler ise Allah yazdı ise bozsun. Tarkan'ın yaşamı zorlaştı. Vize konusunda öyle ev tapusu, bankadaki paralar yetmez. Bilmiyorum belki ABD'den oturma izni var, belki vatandaşlık bile almış olabilir. Yani ABD vatandaşı olarak, vize almadan dolaşıyordur. Hiç fark etmez, orijinalin Türk ise...

Havalimanlarında nasıl aranacağını düşünmek bile istemiyorum. Pasaportunu uzattığı an polisin önündeki kırmızı ışık yanıp sönmeye başlar. İç çamaşırını bile çıkartırlar. Nereye gitse telefonları devamlı dinlenir, nereye gitse takip edilir. Hep potansiyel uyuşturucu kaçakçısı gibidir. Yaşayan kişilerden dinledim, kafadan atmıyorum.

Peki, Tarkan'ın avukatı neden sadece NTV'de Can Dündar'a açıklama yaptı? Az kişinin izlediği bir adresten seslendi. Dündar arkadaşı mı, soru sormayacağına söz mü aldı?

Yoksa Can Dündar gazeteci değil mi? Sahi soru sormak aklına gelmedi? Tarkan'ın avukatı coşarken karşısında hep ezik kaldı? Sanki Tarkan'ı temize çıkarmak ister gibi... Avukat beye şu soruları sorabilirdi?

"Tarkan tamamen suçsuz ise neden 6 ay süren takibin sonunda gözaltına alındı? Polisin gerekçesi neydi? Hiç suçu olmayan Tarkan, neden 4 gün gözaltında tutuldu? Tarkan'ın telefon takibine takıldığı iddia edildi. Tarkan telefonda kimle ne konuştu da gözaltına alındı? Tarkan'ın evinde 12,5 gram esrar bulunduğu ileri sürülmüştü. Bilgilerin tamamı yanlışsa Tarkan neden 4 gün Emniyet'te tutuldu?"

Özetle... Avukatın muhatabı gazeteciler olmamalı...

Hepsini geçiyorum ama unutmuyorum. Çünkü bu kadar çifte standart uygulamasına katlanamıyorum. Bir de masum halkın aldatılmasına. "Paran varsa hakkını ararsın, paran yoksa havanı alırsın" mantığı bitsin-gitsin şu ülkeden istiyorum. Parası olmadığı için hakkını arayamayan, yıllarca cezaevinde yok olan 'kader mahkûmları' için...

İlahi adalete inanıyorum ama bazen çok geç tecelli ediyor...

AYKUT IŞIKLAR - 05-03-2010

(Geçenki yazın avukatlar tarafından çürütüldü... Sende özür dileyecek yürek olmadığı için, konuyu başka yöne çekmeye çalışıyorsun. Ama kendi hayalini kuruyorsun ve giderek daha fazla saçmalıyorsun Aykut Bey... Ne uyuşturucusu ne İnterpolü... O bahsettiğin ilahi adalet tecelli etsede seni aramızdan alsa artık...)

özlemmis
05-03-10, 10:37
şu adam ne istiyor tarkandan anlamadım.Arkadaşlar lütfen şu adama mesaj atalım görsün tarkana laf atmak neymiş.

anakha26
05-03-10, 10:43
şu adam ne istiyor tarkandan anlamadım.Arkadaşlar lütfen şu adama mesaj atalım görsün tarkana laf atmak neymiş.

Valla geçenki yazısı için de bir bir sürü cevap attım ben bu adama... Ama ne kadar yazarsak yazalım vazgeçmiyor... Tarkanla ilgili bir kuyruk acısı var anlaşılan...

özlemmis
05-03-10, 10:57
Sence Tarkanla ilgili bu ülkede kuyruk acısı olmayan varmı.

ekrem
05-03-10, 11:01
Arkadaslar boşverin bunları biliyosunuz bu ulkede gündeme gelmenin en buyuk yolu tarkanla uğraşmak böylede bi fırsat buldular kullanıcaklar sonuna kadar vurucaklar tarkana ama inş allah da onlara vurmaz

özlemmis
05-03-10, 11:10
boş veremiyorsun işte herkes bir laf söylüyor.Neden bu ülkede tarkana üvey evlat muamelesi yapılıyor.Neden herkes canını nasıl acıtırız diye uğraşıyor.

arau
05-03-10, 11:18
Bunlar harbi gerizekali ya! Ya da bizi geri zekalı sanıyor. İnterpolin birinin üzerine kırmızı bülten koyması için lokal emniyet guclerinin olayı onlara bildirmesi gerekir. İnterpol öyle çalışır. Ayrıca interpol polis teşkilatlarının haber alma ağı gibidir. başka bir ülkede suçlu olarak aranan birinin ülkede oldugunu emniyet güçlerine haber verir. Baskada bir ise karismaz. Ayrıca sayın gazeteci Aykut ışıklar (seni gazeteci yapana ben bir şey derdim ama neyse) olayda kendi ülkesinin adli makamlarinca bile suçsuz bulunan bir adamı interpol niye takibe alsın hiç isi kalmadı mı dünya güllük gülüstanlik tek sorun bu mu ?yani Allah sizin cezanızı verecek ama dur bakalım biz gorebilicekmiyiz??????

jetaime
05-03-10, 12:06
Arkadaslar bu adam ne kadar pfffffff
biz ona bir mail gonderebiliriz yok mi ?
Ben ona bir mail gondermek istiyorum

MEGASTAR
05-03-10, 12:09
ne yaparsaniz yapin Tarkan bu ulkenin tek ve gercek staridir bunu degistiremessiniz,

hilfa
05-03-10, 12:24
ya ben bu adamı yolmak istiyorum gerçi yorum yaptım işte yorumum tabi o ufacık beyniyle anlarsa :14:Sizin derdiniz ne anlamıyorum Tarkandan bi kuyruk acınız mı var?Tarkanın adı interpolde geçince ne gibi bir kazancınız olucak kına mı yakıcaksınız?Can Dündar için hayal aleminiz baya kuvvetli helal olsun kimin gerçekten işini yaptığı konumundan belli oluyor anlayana tabi.İlahi adalet herkes için yerini bulucak Tarkanın suçsuz olduğunu biliyorsun ama üzerinden pirim yapmak kolayınıza geliyor artık yeter etrafınıza dönen başka olayları getirin gündeme rahat bırakın Tarkanı:14:

meryem_17
05-03-10, 12:56
Bunlar harbi gerizekali ya! Ya da bizi geri zekalı sanıyor. İnterpolin birinin üzerine kırmızı alarm koyması için lokal emniyet guclerinin olayı onlara bildirmesi gerekir. İnterpol öyle çalışır. Ayrıca interpol polis teşkilatlarının haber alma ağı gibidir. Suçlu olarak aranan başka bir ülkede suçlu olarak aranan birinin ülkede oldugunu emniyet güçlerine haber verir. Baskada bir ise karismaz. Ayrıca sayın gazeteci Aykut ışıklar (seni gazeteci yapana ben bir şey derdim ama neyse) olayda kendi ülkesinin adli makamlarinca bile suçsuz bulunan bir adamı interpol niye takibe alsın hiç isi kalmadı çünkü dunya gulluk gulustanlik tek sorun bu mu ?yani Allah sizin cezanızı verecek ama dur bakalım biz gorebilicekmiyiz??????

Sana aynen katılmakla birlikte seni tebrik ediyorum o küçük beyinli gazeteci bu yaznı okusunda ondan snra konuşsuun diorum ki o kçük beyni anlayabilirse tabiki.

emrepulcu
05-03-10, 13:04
arkadaşlar tarkan nekadar suçsuz da olsa bazı hazımsızlar gerçekleri görmezlikten gelip tarkanı akıllarınca bitirmeye çalışıyorlar..avukatı basın açıklaması yaptı hala tarkanın agzından çıkmış gibi gösterilen asparagas söylemleri gerçekmiş gibi lanse etmeye çalışıyorlar aslında bu tip açıklamalara cvp vermeye bile tenezzül etmemeliyiz ama dayanamıyoruz malasef haksızlığa....TARKAN SENİNLE GURUR DUYUYORUM....

start_the_fire
05-03-10, 13:16
Ben bu yazılanlara susuyorum artık cevap verdikçe üste cıkmaya calısıyorlar dünya anladı tarkanın megastar olduğunu bunlar hala anlamadı

ece**
05-03-10, 14:07
yani nedir bu milletteki tarkan derdi anlamadım gittiii...sizene kardeşim yaa yeterince wurdunuz yerden yere tamam susun artık !!! :@ AMA şu awukat gerçekten başka kanallarada bağlansaydı nie tek kanalla sınırlı kaldı kii...

anakha26
05-03-10, 14:35
Tarkan tarafı çok sessiz. Ne Tarkandan ne menejjerinden, ne de avukatından bir daha ses çıkmadı... Basın toplantısı da olmayacak heralde... Sanırım farklı bir düşünceleri var. Herkesin çenesini kapatmasını bekliyorlar gibime geliyor.

starzu
05-03-10, 15:10
çok şükür tarkanı interpolün aradığı azılı bir suçluda yaptınız ya ne diyim size yakında kırmızı bültende çıkarırsınız

secil.06
05-03-10, 16:26
ben en az 3-4 tane mesaj attım misafir olarak ama yayınlanmadı cünkü onun istediği gibi yorum yapmadım aksine Tarkanın rahat bırakın herkez işine baksın falan baya bi uzun yazmışım ama yayınlanmadı sadece gecen gün hiifa'nın yorumunu eklemişlerdi sanıırm oda kısa oldugu için

DaLy
05-03-10, 17:02
Arkadaşlar site de üye olmadan da yorum yapılabiliyo bilmeyenler için duyurulur..

Konuya gelince;acınası=)

OmerFaruk
05-03-10, 17:31
Allah'ın akıl dağıtırken ekmek almaya gitmiş olan bırakın interpolü daha Türk polisinin çalışma mantığını kavrayamamış evrimini henüz tamamlayamamış insanlardan biri sanane Tarkan'ın interpolle olan probleminden seni ilgilendiriyormu sen mi vercen vizeyi Tarkan yurtdışına rahat rahat çıktığı zaman yüzünü görmek isterdim hangi renk olcak diye Aykut Işıklar azcık balık yiyin belki bir faydası olur Fosforun beyninize!

Dark_blue
05-03-10, 17:40
Tarkanin 4 gün gölaltinda tutulmasi araya hafta sonu girdigi icindir ;) bu adam artik yazmasin...

OmerFaruk
05-03-10, 17:44
Tarkanin 4 gün gölaltinda tutulmasi araya hafta sonu girdigi icindir ;) bu adam artik yazmasin...

bunu bilmiyormu sanıyorsun şimdi basacam küfürü adama sonra onu haklı çıkarcam

inci tanesi
05-03-10, 17:47
Hei allahim yaa susmuyo hic kimse,iste artik Tarkan'in konusmasinin zamani geldi bence... ki herkes SUSSUN.

eLiF
05-03-10, 19:50
havaalanından rahat rahat geçerken görürsün tarkanı aykut ısıklar

asd1234
06-03-10, 00:10
Dünya mı tersine dönüyor yoksa ben miyim bu başı dönen?!

İnsanlar ne zaman duracaklar,ne zaman mantıklı düşünmeye başlayacaklar çok merak ediyorum..Bir büyük düşünürün sözü vardı, "Cahillerle tartışmaya girdim hep kaybettim" diyordu,sen cevap verdikçe üste çıkar böyle insanlar..o yüzden artık ne cevap veriyorum ne de başka bir şey.. Tarkan'ı bilen iyi biliyor,gerisi boş..

orhan89
06-03-10, 03:04
Haberin altina yazdigim yorumlarin hicbiri yayinlanmiyo... Ama bosverin oda bikar yakinda sacmalamaktan...