PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şov Yapmadım...

anakha26
03-03-10, 09:25
Şov yapmadım teşekkür ettim

http://img693.imageshack.us/img693/5805/showv.jpg

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gözaltına alınan ve önceki gün de savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, mahkeme çıkışı hayranlarının sevgi gösterilerinin şov olarak aktarılmasına üzüldüğünü belirtti. Tarkan, söylemediği sözlerin medyada yer almasına kırıldığını da dile getirdi.

İSTANBUL Narkotik Şube tarafından gözaltına alınan ve daha sonra savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, bu süreçte gözaltına alınmasından çok medyada yer alan haberlere üzüldüğünü söyledi. Dört günlük gözaltı süresinin ardından beşinci gün serbest kalan Tarkan, çıkışta hayranlarının sevgi gösterileriyle karşılanmıştı. Fun Club üyeleri ve sevenlerinin alkışları arasında mahkemeden çıkan Tarkan, onların sevgi gösterilerine el sallayarak ve gülümseyerek cevap verdi. Ancak bu olay, bazı yerlerde, internet sitelerindeki yorumlarda Tarkan’ın şovu olarak yer aldı. Bu duruma içerleyen Tarkan, “Hayranlarım benimle birlikte üzüldü, çıkışta da sevinçlerini gösterdiler. Ben de onlara el sallayıp teşekkür ettim. Bunu bile şov olarak aktarmışlar” diyerek sitem etti.

‘Kokain kullandım’ demedim

Gözaltı süresince polisler dışında kimseyle konuşmadığı halde söylemediği bir çok şeyin kendisinin ifadesi gibi aktarıldığına da çok üzülen Tarkan’ın, “Kimseyle konuşmadım, kokain kullandığımı itiraf ettiğimi yazmışlar. İsteyen polisteki ifademe ulaşabilir. Böyle şeyler söylemedim” dediği öğrenildi. Öte yandan Tarkan’ın Avukatı Yunus Egemenoğlu da, “Tarkan’ın, soruşturması devam eden suç örgütü ile ilgisi bulunmamaktadır. Evinde ve üzerinde kokain bulunmamıştır. Uyuşturucu bağımlısı olduğu doğru değildir. Arkadaşlarına uyuşturucu ortamı sağlamamıştır, uyuşturucu ticaretinin içinde değildir ve olmamıştır. Torbacılarla hiçbir bağlantısı olmamıştır. Torbacıların defterlerinde adı geçmemiştir. Polise direndiği haberi doğru değildir. Şoförüne herhangi bir suç attığı doğru değildir” açıklaması yapmıştı.

Tarkan’ın mahkemeye çıkarılmasından itibaren toplanan hayranları, ünlü sanatçının tahliyesinden sonra sevgi gösterilerinde bulunmuş ve gözyaşlarını tutamamıştı.

OmerFaruk
03-03-10, 09:27
Şovu yapan basın iftirayı atan basın insanları kandıran basın. şimdi bunlara bişi derdim ama burası yeri değil:D

fenerbahçe
03-03-10, 09:38
AKŞAM | MAGAZIN | 03 MART 2010, ÇARŞAMBA

Anne evinde 'arşiv' yapıyor

'Uyuşturucu kullanmak' iddiasıyla gözaltına alınıp, savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, annesinin evine kapandı. Popçu, hakkında çıkan haberleri tek tek okuyup, notlar alıyor

İstanbul Narkotik Polisi'nin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınıp savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, annesinin evinden çıkmıyor. Popçunun akrabaları da önümüzdeki birkaç günü Neşe Tevetoğlu'nun Ataşehir'deki evinde geçireceği öğrenilen Tarkan'a moral vermek için buraya akın etti. Evden çıkarken görüntülen ağabey Hakan Tevetoğlu, kardeşinin durumu hakkında bilgi verdi: Serbest kaldıktan sonra tüm aile geceyi birlikte geçirdik. Sabaha kadar uyumadık. Tarkan, çıkan haberlere çok üzülüyor. Gazeteleri tek tek alıp hepsini okuyor ve notlar alıyor. Hala yanlış bir anlama söz konusu. Evinde kokain bulunmadı. Hayatı boyunca hiç kokain kullanmadı. Doktor raporları da bunu gösteriyor. Bu hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyip her şeyi açıklayacak.

Emin BABACAN / MAGAZİN

anakha26
03-03-10, 09:40

.........Bu hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyip her şeyi açıklayacak.

Bugün yarın basın toplantısı gelir arkadaşlar.... :):)

OmerFaruk
03-03-10, 09:41

Anne evinde 'arşiv' yapıyor

'Uyuşturucu kullanmak' iddiasıyla gözaltına alınıp, savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, annesinin evine kapandı. Popçu, hakkında çıkan haberleri tek tek okuyup, notlar alıyor

İstanbul Narkotik Polisi'nin düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınıp savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan, annesinin evinden çıkmıyor. Popçunun akrabaları da önümüzdeki birkaç günü Neşe Tevetoğlu'nun Ataşehir'deki evinde geçireceği öğrenilen Tarkan'a moral vermek için buraya akın etti. Evden çıkarken görüntülen ağabey Hakan Tevetoğlu, kardeşinin durumu hakkında bilgi verdi: Serbest kaldıktan sonra tüm aile geceyi birlikte geçirdik. Sabaha kadar uyumadık. Tarkan, çıkan haberlere çok üzülüyor. Gazeteleri tek tek alıp hepsini okuyor ve notlar alıyor. Hala yanlış bir anlama söz konusu. Evinde kokain bulunmadı. Hayatı boyunca hiç kokain kullanmadı. Doktor raporları da bunu gösteriyor. Bu hafta içinde bir basın toplantısı düzenleyip her şeyi açıklayacak.

Emin BABACAN / MAGAZİN

Harika bir şey olur Bu hafta basın toplantısı yapması!!!

fenerbahçe
03-03-10, 09:46
'Anneme koştum, sarılıp ağladım'
Savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan POSTA'ya özel açıklamada bulundu

03 Mart 2010 - 05:00 Yazı Boyutu:
‘GÖZALTINDAYKEN ÇOK SAKİNDİM’

Tarkan perşembe gecesi İstanbul’da yapılan uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı. 4 gece gözaltında tutulan Tarkan’ı önceki gün savcı serbest bırakmıştı.

Tarkan, POSTA’ya şu özel açıklamayı yaptı: “Serbest kalır kalmaz annemin Kozyatağı’ndaki evine koştum. Gözaltında kaldığım sürede sinirlerime hakim olup hiç ağlamamıştım. Anneme sarılıp uzun uzun ağladım”.

‘EMNİYET’TE MEVLANA OKUDUM’

“Ailem, başıma gelenlerden çok etkilendi. Onları teskin etmek de bana düştü. Eskiden yılın büyük bir bölümünü New York’ta geçirirdim. Artık Amerika’ya gitmeyeceğim. Kapalı yerde kalma korkum olduğu için nezarethane yerine bir odada tutuldum. Evden getirttiğim Mevlana ve felsefe kitaplarını okudum. Olayın etkilerini silmek için psikiyatrıma daha sık gideceğim. Neleri atlattım ben, bu da geçer. Polis bana 29 soru sordu. Bunların arasında kokainle ilgili tek satır yok. Ben kokain kullanmıyorum”.

Müge DAĞISTANLI

OmerFaruk
03-03-10, 09:48
'Anneme koştum, sarılıp ağladım'
Savcılık tarafından serbest bırakılan Tarkan POSTA'ya özel açıklamada bulundu

03 Mart 2010 - 05:00 Yazı Boyutu:
‘GÖZALTINDAYKEN ÇOK SAKİNDİM’

Tarkan perşembe gecesi İstanbul’da yapılan uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınmıştı. 4 gece gözaltında tutulan Tarkan’ı önceki gün savcı serbest bırakmıştı.

Tarkan, POSTA’ya şu özel açıklamayı yaptı: “Serbest kalır kalmaz annemin Kozyatağı’ndaki evine koştum. Gözaltında kaldığım sürede sinirlerime hakim olup hiç ağlamamıştım. Anneme sarılıp uzun uzun ağladım”.

‘EMNİYET’TE MEVLANA OKUDUM’

“Ailem, başıma gelenlerden çok etkilendi. Onları teskin etmek de bana düştü. Eskiden yılın büyük bir bölümünü New York’ta geçirirdim. Artık Amerika’ya gitmeyeceğim. Kapalı yerde kalma korkum olduğu için nezarethane yerine bir odada tutuldum. Evden getirttiğim Mevlana ve felsefe kitaplarını okudum. Olayın etkilerini silmek için psikiyatrıma daha sık gideceğim. Neleri atlattım ben, bu da geçer. Polis bana 29 soru sordu. Bunların arasında kokainle ilgili tek satır yok. Ben kokain kullanmıyorum”.

Müge DAĞISTANLI

Buda yalandır Heralde artık hiç bişiye inanamıyorum. Bir tek Tarkan'a ve onun yanındakilere inanıyorum.

fenerbahçe
03-03-10, 09:58
Tarkan'ın avukatı: Linç kampanyası
Uyuşturucu operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan şarkıcı Tarkan cephesinden ilk açıklama NTV'ye yapıldı.
'Linç kampanyası'

Tarkan'ın avukatı ilk kez konuştu.

Galeri: Tarkan'ın çıkışında izdiham

Gözaltına alınan ünlü sanatçı Tarkan, 5 gün sonra serbest bırakıldı.

Video: Tarkan adliyede

5 gün önce uyuşturucu nedeniyle gözaltına alınan şarkıcı Tarkan Tevetoğlu, adliyeye sevk edildi.

Ünlülerin uyuşturucu ile imtihanı

Afife Jale’den Yıdız Tilbe’ye...

ntvmsnbc
Güncelleme: 01:31 TSİ 03 Mart. 2010 Çarşamba
İSTANBUL - Şarkıcı Tarkan'ın avukatı Yunus Egemenoğlu, uyuşturucu operasyonu gözaltısı, 4 günlük süreç ve sonrası ile konuyla ilgili basında yer alan haberlere ilişkin ilk kez Canlı Gaste'ye konuştu.

Yapılan haberlerin hepsini yalanlayan avukat Egemenoğlu, serbest kaldıkları günkü açıklamalarına rağmen yayınların devam ettiğini söyledi.

'Linç kampanyası yapılıyor' diyen Egemenoğlu, "Sürekli olarak sustuk. Bu hukuka ve yargılamaya saygının göstergesiydi. Gözaltına alınan kişilerin sayısının çok olması nedeniyle ifadelerin alınması uzun sürdü.

Tarkan, adli makamlara ifade verdi ve mahkemeye dahi sevk edilmeden savcılık tarafından serbest bırakıldı. Yazılı ve görsel medyayla bir şey paylaşılmadı ve sadece adli makamlara ifade verildi" dedi.

"KOKAİN BAĞIMLISI DEĞİLDİR"
Egemenoğlu, Tarkan'ın gözaltına alınışı, neyle suçlandığı, evde ne bulunduğu, direnme olup olmadığı konularında, "Narkotik bir soruşturma ve 4 günlük süreç boyunca basında yer alan haberler... Biz 1 Mart'ta tüm soruların yanıtını veren bir açıklama yaptık.

Tarkan'ın evinde ya da üzerinde kesinlikle kokain bulunmamıştır. İddia edildiği gibi kokain bağımlısı değildir. Herhangi bir uyuşturudu madde bağılmlısı da değildir. Ortam sağlaması, ticaretinin içinde olması söz konusu değildir. Torbacılar diye ifade edilen hiç kimseyle ilişkisi yoktur. Torbacıların defterlerinde adı geçmemiştir. Herhangi bir suç örgütüyle hiçbir irtibatı yoktur. Polise direndiği haberleri doğru dedildir. Adli makamlara yardımcı olmuş, her türlü kolaylığı göstermiştir. Şoförüyle ilgili suç duyurusunda bulunmamıştır.

Ayrıca Tarkan, hukuka uygun ve insani bir muamale görmüştür. Soruşturma sonunda, ilk ifadeyi verdiği savcılık tarafından mahkemeye sevk edilemeden serbest bırakılmıştır" şeklinde konuştu.

Haberin devamı ↓
--------------------------------------------------------------------------------
reklam

--------------------------------------------------------------------------------

"TEK KELİME İLE LİNÇ"
Bir takım medya kuruluşlarında haberlerin halen devam ettiğini belirten Egemenoğlu, "Bağımlı olduğu haberleri ısrarla devam ediyor. Bağımlık ve depolaması söz konusu değil. Bu haberlerin devam etmesi insanın canını acıtıyor. Serbest bırakılmasına rağmen böyle olması tek kelime ile linçtir.

Çok ciddi anlamda üzüntü ve hayret içindeyiz. Herkes biliyor ki; yasalar nettir ve soruşturma gizlidir. Gizlilik kararı var. Savunma hakkı kutsaldır ve bunu engelleyecek her türlü hareket, bilgi, belge; doğru olsa bile ki değildir suçtur. Biz de gerçeklerin öğrenilmesi taraftarıyız. Yargı sonucunun beklenmesi konusunda hassas davranılmasını istiyoruz. Yargıya saygı için sustuk, bekledik ama biz aynısını göremedik" dedi.

Bazı medyada kuruluşlarının ilkeli yayın yaptığını söyleyen, çok sayıda radyo istasyonunda gözaltı sürecinde Tarkan şarkılarının çalınmasının duygulandırıcı olduğunu belirten Egemenoğlu, "Ama hala kokainman olduğu, kokain bulundurduğu haberleri yapılıyor" ifadelerini kullandı.

"HUKUK HERKESE LAZIM OLACAK"
Basında yer alan bilgilerin nereden sızdığı konusunda Egemenoğlu, "Emniyet'ten bilgi sızdırma yok. Haberlerin hepsi yalan. Biri doğru olsa nereden sızdırıldı diyeceğiz ama öyle değil. Medyanın neden böyle davrandığını bilemiyorum ama bildiğim şey; mahkemece hüküm verilene kadar kişiler suçsuzdur. İnsan haklarının en temel öğelerinden biri masumiyettir. Hukuk herkese bir gün lazım olacak" şeklinde konuştu.

"TARKAN DURUŞ SERGİLEDİ"
Avukat Egemenoğlu, basında yer alan haberlerle ilgili dava açılıp açılmayacağı konusunda, "Biz dava açmayacağız. Tarkan da bir duruş sergiledi. Geçmişteki benzer olayları da hatırlayalım. Tarkan her zamanki duruşunu sergiledi. Bu filmi biz ilk defa görmüyoruz. Yapılan şey sadece Tarkan'a karşı değil. Ülkemizde hukuk kurallarının çiğnenenmesine dur denmesi gerekiyor" dedi.

"KELEPÇE TAKILMASI ELEŞTİRİLMELİ"
Egemenoğlu, yine basında yer alan kelepçe konusunda da, "Tarkan ismini bir kenarıya bırakalım. Hukuk devletlerinde kişilerin kaçma şüphesi yoksa kelepçeyle getirilmemesi gerekiyor. Tüm modern ülkelerde durum bu iken kalkıp 'neden kelepçesiz' haberleri yapılması enteresan. Uygulama doğru; kelepçesiz getirme doğru. Aslında kelepçe takılması eleştirilmelidir" dedi.

TARKAN NE HİSSEDİYOR?
Egemenoğlu, yaşananlardan sonra Tarkan'ın durumu hakkında da, "Olayları yaşıyor ve izliyor. İnsan olarak, çocuk olarak yaşıyor. Annesi yaşıyor. Ailesi ve sevenleri var. O yüzden de daha çok üzülüyor. Haberler nedeniyle 4 günlük süreden çok daha fazla üzülüyor; ağlıyor.

Tüm bunların yanında, adliyeye getirildiği gün kendi şarkılarını mırıldanan sevenlerini düşünüyor. Tarkan, Türkiye'nin hukuk devleti olduğu ve bu kuralların uygulamasının tüm vatandaşlara düştüğünün tipik bir örneğini yaşıyor" ifadelerini kullandı.

fenerbahçe
03-03-10, 09:58
bu haber doğrudur :)

Bamboo
03-03-10, 13:31
'. Gözaltında kaldığım sürede sinirlerime hakim olup hiç ağlamamıştım. Anneme sarılıp uzun uzun ağladım”.

ahh canm benim yaa kıyamam ben ona nie bunlar sana yapılıyo yaa.. =(

DaLy
03-03-10, 14:49
Evet Tarkan'ın şov yapmadığını hepimiz biliyoruz.O sadece ve sadece en iyi şekilde sahnede yapıyo şovunu...

MassConfusion
03-03-10, 14:58
Dedikodu dedikodu kuru iftira... =)

eLiF
03-03-10, 18:20
canım ya biz onu biliyoruz senin sov yapmayacağını hala anlamamıslarsa bu onların ayıbı

start_the_fire
03-03-10, 18:24
Showu yapan saten medya elinde büyük bir malzeme olduğu icin ve medyanın ne hikmetse tarkana garazi olduğu icin bu tip konularda abartıya kacıp medyanın show yaptığını görüyoruz

Dark_blue
03-03-10, 19:42
Tarkanin agzindan bu tür sözler duymadim ben , aranizda dinleyen varmi :)

flores
03-03-10, 20:23
Tarkanin basin toplantisi ne zaman olucak.cabuk olsun.onun agzindan duymak istiyorum

arau
03-03-10, 23:15
Abi'sinin dediğine gore bu hafta yapacakmış basın toplantısını hürriyet internet sitesinde yazıyordu ne kadar doğru ise artık ....

asd1234
03-03-10, 23:34
Bize göre hava hoş,kendileri bilir
Tarkan'ı bilen iyi biliyor..

jetaime
04-03-10, 01:48
evet zaten biz biliyoruz
tarkan kullanmadi doktor raporu var bizden
ama insallah toplandi olacak ve tarkan bunlar gazetcilere agzina kapancak
vallah sinirlendim ben bunlardan
ne kadar yalanlari yapmislar gazet satmak icin buzz yapmak icin
tarkan sirtinda para yapmak icin
bu gazeteciler nefret ediyorum

ece**
04-03-10, 18:49
ahh canım benim yaaa :( onlar konuşssun dursun.biz senin gözünden,yüzünden,sesinden,tawrından,harekeetinden ,nefesinden,adımından vs. herşeyinden anlıyoruz samimimisin değilmisn diye.. her zaman da hep çok "doğal" tarkan oldun bize..üzülme hiiiçç :) biz bildikten sonra ne olacak sanki.) buda unutulur ! gazeteleri alıp okuduğun gibi bu foruma da azda olsa bi göz atıyosan yaptığımız yorumlar içini biraz da olsa rahtlatmıştır umarım TARKAN'MMMMMMMMM :)